Skocz do zawartości
SlawekR

Kupujemy telewizor - czyli poradnik co kupować i jak kupować

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem Gmeru czy masz podobnbne odczucia, ale oprócz różnicy w czerni dolozylbym jeszcze - brak migotania, bandingu, buga 50Hz oraz zdecydowanie wyższa jasnosc. Na minus brak genialnego polaryzatora na ekranie :(

PS. 78 cali rozmiar marzenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gmeru napisał:

Też uważam, że jak chcesz zastąpić Kuro to lepiej weź OLEDa bo w innym wypadku doznasz szoku ;) ale możliwe, że na niekorzyść. Ja teraz powiesiłem na ścianę Samsunga KS9000 78" (sprawdzam go) a zdjąłem Panasonica ZT60. Szczerze? Przepaść między czernią ;-). Ale to było oczywiste. Tylko nie spodziewałem się, że tak zaboli hehe.

Dziękuję. Intuicja mi tak podpowiadała ale porada ekspertów jest bezcenna.

jeszcze tylko dwie kwestie jeśli mogę:

- co z powidokami - czy to już jest melodia przeszłości?

- jeśli OLED to co? Szczerze mówiąc myślałem o LG nowej serii B lub E on ale teraz pojawił się Philips z ambilightem... Oprócz obrazu czy wiadomo już który ma stabilniejszy system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w OLED nie ma powidoków przy oglądaniu telewizji. Spokojnie. Tym się nie musisz przejmować. To nie to co z plazmą często było.

Model? Ja bym brał B na ten moment. Ale oczywiście możesz czekać. Rozumiem, że 55"? Philips pewnie też będzie super! Ale to jeszcze musimy poczekać na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! 

Tak, raczej 55". Czy mniej więcej wiadomo kiedy Philips pojawi się do testu? Mogę jeszcze poczekać, nie ma pośpiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Na polskim rynku cena wyniesie 12 999 PLN i zostanie on wprowadzony do sprzedaży w listopadzie 2016.

Takie padło info podczas ifa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dłuższego czasu przeglądam forum w poszukiwaniu odpowiedzi jaki kupić TV, ale niestety w moim przypadku wyszło, że im więcej wiem tym trudniej jest mi wybrać, stąd proszę o pomoc w wyborze TV :) Ogólnie telewizor ma służyć głównie do oglądania filmów, będzie do niego podłączony komputer skąd będę też przeglądał zdjęcia i filmiki nagrywane smartphone (4K). Myślę, że najbardziej zadowoli mnie matryca VA. Poniżej standardowa rozpiska :)

1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Głównie na wprost, czasem pod skosem ze stołu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Po prawej od TV duże okno od zachodu, przed TV (za kanapą) drzwi balkonowe
7. Jaki masz obecnie telewizor? Zepsuty LG :/ Ojciec ma plazmę Panasonica i ją uważam za wzór
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Miłym dodatkiem byłaby obrotowa stopka i możliwość przesyłania obrazu ze smartphona
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? Telewizja cyfrowa HD, komputer, filmy 4K z telefonu
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Komputer, Nintendo Wii, tuner TV
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z Internetu na ekranie telewizora? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nintendo Wii
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Preferencje, co do wielkości? 55 cali i więcej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepska jakość obrazu
19. Preferencje, co do marki? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zł, jak ktoś mnie dobrze przekona to max 5000zł (ale wiadomo, im taniej tym lepiej ;))

 

Pozdrowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Poszukuję TV, nie mogę się zdecydować.
Proszę o porady, propozycje odnośnie modelu, zastanawiam się nad LG 65UH6157. Czy jest to dobry wybór?

Poniżej ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? pokój o wymiarach 5m na 5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? różnie...od 2 do 4, 4,5 metrów
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? głównie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, zdarzy się bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć w kamieniu na ścianie
6. Jak słońce świecie pokoju ? Słońce jest z prawej strony ekranu, jest dość jasno w pomieszczeniu.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic Viera TX-P50G30E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą matrycę 100/120hz chyba że są lepsze ???? Bardzo ostry, płynny obraz, 4k
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie programy NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NC+, z czasem soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? różnie ~ 10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Różnie, bardzo często mecze sportowe oraz zdarzają się filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola ? Tak, konsola PS4.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami i w ciągu dnia raczej wychodzi po równo.
17. Preferencje co do wielkości? 60-65" chcę bardziej 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Odbicia światła, słaba rozdzielczość, kiepskie systemy operacyjne
19. Preferencje co do marki ? Liczy się jakość, nie przywiązuję sie do jednej marki 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi być 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Michal999,

Skoro oglądasz głównie wieczorami, a plazma jest dla Ciebie wzorem, to na starcie powinieneś odrzucić TV na matrycach IPS, które mają słabiutką czerń, a na tle plazmy, nie mówiąc o OLED, to ta czerń jest wręcz katastrofalna. 

Druga sprawa jest taka, że TV 4K 120Hz na matrycy VA, a więc z dobrą czernią, w cenie do 5000 zł i rozmiarze 55" nie kupisz. No chyba, że uda Ci się znaleźć ubiegłorocznego (nieekspozycyjnego) Soniaka 55X8509C (X8505). 

Za nowe modele na matrycach VA np. Samsung 55KS7000 musisz dać min. 5499 zł. Do Panasa 58DX750 musisz dołożyć znacznie więcej. 

Tu masz zestaw 55KS7000 + tablet Samsunga:

http://matrixmedia.pl/telewizor-samsung-ue55ks7000-tablet-samsung-galaxy-tab-a-7.0-t280-black-8gb-wifi.html

Kolejna opcja bardzo bliska plazmy, ale wiążąca się również ze zwiększenie budżetu - do ok. 5800-5900 zł, to OLED LG 55EG910 (ceny na alledrogo).

Jeśli nie masz możliwości zwiększenia budżetu do dobrego TV 4k, to powinieneś rozważyć zakup bardzo dobrego TV Full HD, np. Sony 55W809C w cenie 3890 zł, którego można nabyć m.in. w sklepie firmowym Sony - matrixmedia.pl:

http://matrixmedia.pl/telewizor-sony-kdl-55w809.html

 

 

   

Kolego boxi, podany LG jest strasznie słaby. Podaje max. kwotę jaką możesz wydać na zakup TV 60-65". Przy 4 metrach zdecydowanie powinno to być 65". 60" będzie zbyt mały. 

Odnośnie LG 65UH615, to specyfikacji na stronie:

http://www.displayspecifications.com/en/model/0139513

wynika, że to model 60hz, więc o super płynności jakiej oczekujesz, w tym LG możesz zapomnieć. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuje zakupić telewizor do 3 tys. może być trochę więcej z 200zł. Telewizor do salony, podłączony dekoder nc+ i xbox360, później playstation4.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? i tak i tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna są od południa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakaś Toshiba 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smarttv 3d
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekodery i konsole
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? a jaka lepsza?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? canal plus
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem
19. Preferencje co do marki ? ważne aby spełniał wymogi, a marka nie jest aż tak ważńa
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie do max. 3200 zł sprawdź dobre modele:

- LG 55LF652V - matryca 100 Hz IPS z pasywnym 3D (IPS to świetne kąty patrzenia, ale niski poziom czerni),

- Samsung 55J6200 - matryca 100 Hz VA (VA to słabe kąty patrzenia, ale dobra czerń)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H6400, to model z 2014 r. Jakościowo obraz wyświetla lepszy od nowszego modelu J6200. Do tego posiada aktywne 3D i smart pilota. Tyle, że na sąsiednim forum, było sporo wpisów o H6400 na temat problemów z kurzem w matrycy. Ile w tym prawdy, trudno powiedzieć. Powinni się tu wypowiedzieć użytkownicy H6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rafcio76r napisał:

H6400, to model z 2014 r. Jakościowo obraz wyświetla lepszy od nowszego modelu J6200. Do tego posiada aktywne 3D i smart pilota. Tyle, że na sąsiednim forum, było sporo wpisów o H6400 na temat problemów z kurzem w matrycy. Ile w tym prawdy, trudno powiedzieć. Powinni się tu wypowiedzieć użytkownicy H6400.

to co wybrać? lepszy starszy tv z 2014 czy jednak w coś nowego już pójść? słyszałem że LG ma kiepską obsługę internetu i aplikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych wpisów o kurzu w matrycy H6400 było całkiem sporo. Ja osobiście z tego właśnie względu bym nie kupił H6400, wolałbym nie ryzykować. Jeśli Samsung to J6200 - zakup bezpieczniejszy. W mojej ocenie najlepszą jakość obrazu z TV FHD z modeli dostępnych na rynku daje Sony 55W808C / 55W809C / 55W755. Na soniaku masz androida, a więc i możliwości w zakresie aplikacji większe niż na samsungowym Tizenie. Na LG bym się nie zdecydował na Twoim miejscu z uwagi na matrycę IPS (słaba czerń). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafcio76r napisał:

Tych wpisów o kurzu w matrycy H6400 było całkiem sporo. Ja osobiście z tego właśnie względu bym nie kupił H6400, wolałbym nie ryzykować. Jeśli Samsung to J6200 - zakup bezpieczniejszy. W mojej ocenie najlepszą jakość obrazu z TV FHD z modeli dostępnych na rynku daje Sony 55W808C / 55W809C / 55W755. Na soniaku masz androida, a więc i możliwości w zakresie aplikacji większe niż na samsungowym Tizenie. Na LG bym się nie zdecydował na Twoim miejscu z uwagi na matrycę IPS (słaba czerń). 

tylko że te telewizory przekraczają mój budżet. A firma Sharp i ten model LC-55CUF8462ES? Ogólnie poszukuje czegoś do 3 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Sharp, to była świetna firma, obecnie została z niej tylko nazwa. Bierz Samsunga 55J6200 póki jest jeszcze dostępny. Jest w wyprzedaży w neonecie za 3199 zł:

https://www.neonet.pl/wyprzedaz-samsung-ue55j6200.html

Matryca VA 120Hz plus świetna obsługa multimediów. Sharp jest zapewne na matrycy 50Hz, sprzedawany jest Wyspach pod nazwą Bush :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zamierzałem kupić jakiś telewizor UHD ale przemyślałem sprawę bo i tak za wiele treści 4K nie ma i postanowiłem kupić telewizor FHD a w bonusie PS4.

Poprzeglądałem z grubsza forum i biorę pod uwagę 3 modele:

Samsung UE55J6200

Sony KDL-55W755C

Panasonic TX-55CS630E

Wszystkie mają bardzo zbliżoną cenę, który z nich jest najlepszym telewizorem ?

Jeżeli jest jakaś inna propozycja w tej cenie dajcie znać proszę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, zatem:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? bez różnicy
6. Jak słońce świeci w pokoju ? południowe słońce padające od lewej ramki tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, gotowy na HDR, Android TV
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS 4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, sport 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 70%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Przedział 49-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zła jakość obrazu
19. Preferencje co do marki ? Nie ma
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Wolę bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Czemu nie :)

Proszę o szybką pomoc bo telewizor potrzebny od zaraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się Po przeczytaniu tego wątku zdecydowałem się na Panasonica DX ,ale mam pytanie czy warto dopłacać do 65dx780 czy kupić 58dx780-różnica prawie 3k(obecnie plazma panasa 46vt20 Jestem totalnym laikiem także proszę o wykład na zasadzie "jak krowie na rowie"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma specjalnej filozofii w rozważaniach czy dopłacić do większej przekątnej czy nie :) Jeśli odległość większa niż 2,5 metra to ja bym zdecydowanie skłaniał się ku 65". Będzie dużo lepszy efekt. Warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu telewizor "maleje" . Kup większy i będziesz się cieszył że nie straciłeś kasy na malucha i nie będziesz myślał  : "..a ,może się kupi jeszcze ... no ale szkoda .. i co z nim zrobić .

U mnie nawet żona mówiła kup sobie większy bo będziesz potem żałował.  I nie żałuję.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obraz są to praktycznie siostrzane modele. 65 cali to bardzo dobry pomysł, no chyba ze ogladasz z 2m to wtedy 58 będzie bardziej roztropne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biust na 65" jest większy ????  , napisy na pasku lepiej odczytać ???? , szybką piłkę w siatkówce też  .

Większa przyjemność  (pomyśl czy gdyby w kinie był w jednej sali większy a w drugiej mniejszy ekran siadałbyś .....)

Jakość ,  jeśli nie masz nosa przy ekranie identyczna . Ja pikseli nie zauważam  a małe elementy filmów nie umykają  . Grymas twarzy , drobne detale ...  Krew z nosa boksera omal nie ochlapie . Boli tylko raz , przy płaceniu . Potem już tylko radość . No chyba , że siadasz bliżej niż 2,5 m to rzuć monetą .

Nie ma ekranów za dużych . Są tylko za drogie . ????????????

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...