Skocz do zawartości
SlawekR

Kupujemy telewizor - czyli poradnik co kupować i jak kupować

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie wadą konwencjonalnych matryc LCD z średniego pułapu cenowego(1800-2800) jest to jak bardzo tracą jakość obrazu pod kątem. Wiadomo że jak się ogląda film to raczej nie w pojedynkę :( Dlatego tak bardzo kuszą mnie te matryce od Panasonica, z tym że podobno są kiepskie jeśli chodzi o szybkość i reprodukcję czerni.

Edytowane przez DawidM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie wadą konwencjonalnych matryc LCD z średniego pułapu cenowego(1800-2800) jest to jak bardzo tracą jakość obrazu pod kątem. Wiadomo że jak się ogląda film to raczej nie w pojedynkę ;) Dlatego tak bardzo kuszą mnie te matryce od Panasonica, z tym że podobno są kiepskie jeśli chodzi o szybkość i reprodukcję czerni.

Dlatego warto kupic nieco wiekszy telewizor wtedy ekran jest na tyle duzy ze nawt w 3 osoby siedzace w odleglosci 3 m np przed 52" Ekranem nie powinny miec

problemu z dobrym odbiorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z pierszej czesci poradnika wynika to, ze kupujac telewizor nalezy kierowac sie ostatecznie wlasnym okiem, a nie poradami specow od marketingu.

Dodatkowo, nie ma to jak wejsc na forum i wpisac w wyszukiwarke okreslony punkt zainteresowania.

Nie wiem SlawekR jak twoj poradnik przyjma sprzedawcy sprzetu, ale ja ciesze sie, ze podjales sie tego trudnego zadania niesienia "kaganka oswiaty".

Pozdrawiam

braavoo

Przyjmą, przyjmą, ja już przyjąłem do wiadomości. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.logo24.pl/Logo24/1,86375,719441...r_na_miare.html

Gazetkę Logo chyba każdy zna ; ) Strona zabrała się za poradnik. Kwiatków wiele. Blue raya itd. Podoba mi się też tabela z ilością kanałów HD : ) Nka ma np. 9. hyhy ; ) )))) a Toya 12.

kanalyhdlogo24.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A cóż się dziwić kwiatkom. Wyjątkowo specjalistyczny portal. Jest "Seks", jest "Kuchnia", są "Podróże". To czemu ma nie być poradnika na temat wyboru telewizora, a co... :P.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim osobistym zdaniem to jedyny najlepszy sposób na podjęcie decyzji o wyborzez odbiornika TV jest jego osbiste obejrzenie i porównanie i wyglądu jak i odbioru z innymi branymi pod uwage odbiornikami. Co wazne - nei zawsze to co piszą w danych technicznych jest gwarantem tego co zobaczymy na żywo. Generelnie to bardzo trudny problem nasz handel jest daleko w tyle. Ja npwczoraj chciałem sobie zobaczyć nazywo telewizor plazme 63 cale . Nie będe pisał jaką bo nie bede robił reklamy i okazało się ze jest problem bo owszem moga mi zamówic ale abym sobie go obejrzał od tak od reki o moge sobie pomarzyć. I co śmieszne nie byłem w jakims sklepie w Pcimiu tylko w wielkich sieciowych sklepach zajmujących się handlem elektroniką. I tu jest pies pogrzebany tak naprawdeto nas polskich konsumentów traktuja jak trzeci świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu 50, 100, 200 Hz.

Same wartości odświeżania ekranu niewiele wnoszą. Jestem posiadaczem LG 37LH5000 czyli LCD 200Hz.

Matryca przy wyświetlaniu sygnału video smuży tak jak pozostałe. Zabawa zaczyna się dopiero po włączeniu opcji real cinema i tru motion oraz określeniu głębi czerni i stopnia wygładzania obrazu.

Zatem sama matryca jeszcze niewiele wnosi. Ważne są układy elektroniczne, które dorabiają brakujące klatki oraz układy udoskonalające jakość wyświetlanego obrazu.(przepraszam że tak oględnie ale nie znam dokładnie nazw układów poprawiających poszczególne parametry obrazu)

Ja osobiście używam opcji tru motion w ustawieniu niski tzn. elektronika dorabia jedną brakującą klatkę. Przy zaznaczeniu opcji w stan wysoki elektronika dorabia 3 klatki i obraz jest wg mnie nienaturalnie płynny.

Kolejna sprawa to sygnał. Technologia tru motion niestety ma swoje wady. Przy słabym sygnale i szybkim ruchu na ekranie pojawiają się aury wokół postaci. Wynika to z konfliktu między elektroniką udoskonalającą jakość wyświetlanej klatki i elektronika dorabiającą brakujące klatki.

Reasumując używam telewizora 200Hz jak 100Hz i wg. mnie jest to najlepsze ustawienie :) zapłaciłem za niego mniej niż za 100Hz LH4000 i to pewnie dlatego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu 50, 100, 200 Hz.

Same wartości odświeżania ekranu niewiele wnoszą. Jestem posiadaczem LG 37LH5000 czyli LCD 200Hz.

.....

Niestety w Twoim rozumowaniu jest pewien błąd logiczny. Piszesz, że matryca niewiele wnosi, posługując się przy tym przykładem LH5000, w którym akurat zasadniczą częścią tzw. układu 200Hz jest backlight scanning, czyli modulacja podświetlenia matrycy. A właśnie backlight scannig wymaga specjalnej matrycy zdolnej pracować z modulowanym podświetleniem :). To jest ten jeden z nielicznych przykładów gdzie matryca bierze w tym wszystkim zasadniczy udział i akurat musiałeś na taki model/przykład trafić :D.

Należy wyjaśnić przy tym pewną kwestię techniczną, z której być może nie zdajesz sobie sprawy. Otóż pokrętny marketing nadał sumie dwóch funkcji w Twoim telewizorze nazwę 200Hz. A tak naprawdę to jest to zwykły Tru Motion, znany choćby z LH4000, oznaczany jako 100Hz + dodatkowa właściwość matrycy, to znaczy właśnie modulacja podświetlenia. To są dwie zasadniczo odrębne funkcje, jedna dotyczy elektroniki, druga matrycy, w tym wypadku nazwane akurat "ni w pięć ni w dziewięć" 200Hz.

Oczywiście ani jedna ani druga funkcja, nie mają nic wspólnego z rzeczywistym odświeżaniem samej matrycy. Nie można mówić w jej przypadku o "LCD 200Hz". To jest czysto marketingowe określenie.

Tu masz prezentację tego systemu:

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Twoim rozumowaniu jest pewien błąd logiczny

....

Czyli mój 200Hz to tak naprawdę 100 Hz? Być może dobrze stało się, że taki przykład podałem. Jeżeli dobrze zrozumiałem zamiast pełnych klatek wstawiane jest coś na zasadzie pół obrazów???

Edytowane przez SlawekR
poprawa składni cytowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój 200Hz to tak naprawdę 100 Hz? Być może dobrze stało się, że taki przykład podałem.

Twój telewizor nie jest ani "100Hz" ani "200Hz". To znaczy w rozumieniu odświeżania natywnego. Jak już wspominałem, to są tylko nazwy marketingowe. Równie dobrze mogli przyjąć nazewnictwo "super" i "lux". Przynajmniej byłoby mniej mylące i nie sugerowało związku z czymś, z czym związku nie ma.

No ale przyjmując nazewnictwo marketingowe, to zważywszy że Twój tv jest lepszy od zwykłego opisywanego jako "100Hz" o backlight scanning, to naturalną koleją rzeczy dorobił się nazwy "200Hz" i tak patrząc to on jest 200Hz :).

Gdy kolejna nowa funkcja zrodzi się w głowach inżynierów, którą znowu będzie można powiązać z matrycą i wyświetlaniem obrazu na niej, to być może marketingowcy nadadzą jest nazwę 300Hz i z formalnego punktu widzenia nikt im nic nie zarzuci.

Chociaż na obecnym etapie, gdy pojawiły się matryce z "prawdziwym" odświeżaniem 100-120Hz, które jest niezbędne na potrzeby okularów migawkowych 3D, to marketingowcy sami sobie zadali niezły zgryz. Bo teraz mamy prawdziwe 120Hz i jest problem z konfliktem przyjętego przez nich nazewnictwa. Ostatecznie zamiast pisać "układ kompensacji ruchu" piszą jak dawniej "100Hz", a zamiast prawdziwe 100-120Hz odświeżanie, używają określenia "3D Ready". A ten biedny potencjalny klient nic z tego nie rozumie. Jemu nie mieści się w głowie, że może być "100Hz" i prawdziwe 100Hz :). A obecnie, od kiedy mamy matryce przystosowane do 3D, tak właśnie się dzieje.

Jeżeli dobrze zrozumiałem zamiast pełnych klatek wstawiane jest coś na zasadzie pół obrazów???

Jeśli chodzi o wstawianie klatek to nie są nawet pół obrazy, raczej jedna trzecia obrazu. A tak w ogóle to nie wstawiane, a pojawiają się, a wrażenie "wstawiania" mamy, gdyż na ułamek sekundy jest wygaszane podświetlenie, stąd zresztą nazwa backlight scannig. Ale faktycznie z dużym przybliżeniem można przyjąć, że dodatkowe czarne klatki, a raczej paski, są dodawane pomiędzy klatkami głównymi.

Reasumując, masz telewizor "200Hz", tyle że nie jest to prawdziwe 200Hz, a jest to marketingowe "200Hz". To się nazywa pomieszanie z poplątaniem i kociokwik :D.

Edytowane przez SlawekR
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu czas stanął! Cisza, sza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a Wy co byście wybrali: plazmę czy leda? Chciałem coś kupić na święta i zastąpić wysłużonego crtka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę uzasadnienia aby w dzisiejszych czasach kupować plazmę = leżaki magazynowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób to leżakowanie magazynowe jest według Ciebie skorelowane z jakością produktu, że odradzasz na tej podstawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma jakość do powiedzenia skoro plazma tu już przeżytek = nie kupują więc leżakują. Za chwilę będą utylizować, część może rozdadzą gratis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem co ma jakość do powiedzenia, bo wciąż pod kilkoma kluczowymi aspektami nawet topowe LCD są daleko za plazmą w tyle, a że wycofali ekrany z produkcji to czemu to ma w ogóle interesować użytkownika końcowego? Nie rozumiem zupełnie do czego dążysz. Wolisz telewizor dobry (plazmę) czy telewizor modny (LCD)?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś ma pojęcie i doradzi co będzie lepsze ?

SHARP LC-39LE350V-BK czy SHARP LC-39LE652V .

Nie będę oglądał 3D i nie będę używał tunera sat. Interesuje mnie tylko i wyłącznie jakość obrazu z uwagi na zastosowane inne panele /matryce/. Proszę o opinie właścicieli tych TV bądż osób znających się na rzeczy . W sumie mam zamówiony ten 350 ale mogę zamienić na ten 652 tylko czy warto dopłacać te 300 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam szukam tv do 4 tys ma służyć do oglądania obrazu hd z dekodera (szczegolnie mecze piłki :) )jakieś pliki mkv do gier ps4 żeby nie było smużenia itp mam panasa pv80 jestem zadowolony ale chce coś większego 46-55 cali odległość od ekranu 2,8 m i źeby to był lcd bo od plazmy to w pokoju mam upał doradzcie coś myślałem nad sony kdl-50w829b albo samsunga 55H6400 ale doradzie coś bo już mam metlik w głowie każde sugestie mile widziane

Edytowane przez brook1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba wybory super. W sumie trudno doradzić bo i W8 jak i H6400 są bardzo ale to bardzo dobre. Poczytaj testy na Portalu i dokonaj wyboru. Są różnice w wyglądzie, możliwościach Smart itd. Łatwy wybór to nie jest... ale ja bym wybierał właśnie między tymi dwoma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post i potrzebuję porady (albo rozwiania obawy). Do dzisiaj używam telewizora "bańki" 28" Loewe. Ponieważ nie jestem w telewizorach wymagającym użytkownikiem to byłem z niego bardzo zadowolony. Jednak i jego czas nadszedł i sam postanowił zakończyć swój żywot. Teraz pozostał mi 14" Philipsa i to już jest dramat bo z odległości 3,5 metra nic na nim nie widzę :). Właśnie wybieram sobie jakiś nowy model i sporo sobie na forum poczytałem i jestem na pewno mądrzejszy. Jednak nie zależy mi na jakiejś wielkiej głębi czerni, nie zależy mi na 3D czy na 4K. Zależy mi na tym aby wydać 2000 PLN za niezawodny w pełni multimedialny TV ze SmartTv. Moim kandydatem jest Samsung UE40H6400. Ze względu na wygodny pilot do Smarta. Czytałem tu na forum, że Tv jest wysokiej klasy. Wiem, że wielu z was może napisać że za mały żebym kupił chociaż 48". Ale zależy mi na kosztach. Jeżeli cena Samsung UE48H6400 spadnie poniżej 2500 PLN będę wtedy o nim myślał. Może macie innych kandydatów od LG, Sharp czy Panasonica, nie wiem jak u nich jest ze smartem? W Samsungu to bardzo fajnie wygląda. Nie musi być 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...