Skocz do zawartości
SlawekR

Kupujemy telewizor - czyli poradnik co kupować i jak kupować

Rekomendowane odpowiedzi

Moze jednak dołącze to :

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 34m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?~ 4 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? w lato lekko jak zachodzi słońce

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL 52 Z 5500 5-cio letni

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najwazniejsze jakość obrazu, w miarę płynny obraz żeby był, SMART TV patrz na sam koniec*

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: NC+ oraz oglądanie filmów z dysku WD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps 3

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 -6 dziennie

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam szczególnych preferencji

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? W TV co akurat jest ciekawego, najczęściej zwykłe filmy, od dynamicznej akcji po spokojniejsze filmy. Sporo rzeczy będzie z napisami z dysku

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry - PS3 koncerty na BluReyu

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 60-65 z wskazaniem na. 65

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie

19. Preferencje co do marki ? nie mam

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi posiadać

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max maxow 5.500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Niesadze, ewentualnie dzieki hdtv.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno mnie tu nie było ale niestety moj obecny Tv Sony Kdl 5500 52 cale pada i jestem zmuszony zmienić bo juz nie idzie oglądać, z uwagi na dość duzy salon poszukuje 60-65 cali typowo pod sygnał z NC+ czasami filmy HD z dysku, odległość od Tv 4.2 metra

Czy możecie podpowiedzieć jaki sensowny telewizor kupic by byc zadowolonym ? Niestety z uwagi na niespodziewany zakup nie mam zamiaru wydawać za dużych pieniążków, max 5-5.5tys

Pzdr.

Moze jednak dołącze to :

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 34m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?~ 4 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? w lato lekko jak zachodzi słońce

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL 52 Z 5500 5-cio letni

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najwazniejsze jakość obrazu, w miarę płynny obraz żeby był, SMART TV patrz na sam koniec*

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: NC+ oraz oglądanie filmów z dysku WD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps 3

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 -6 dziennie

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam szczególnych preferencji

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? W TV co akurat jest ciekawego, najczęściej zwykłe filmy, od dynamicznej akcji po spokojniejsze filmy. Sporo rzeczy będzie z napisami z dysku

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry - PS3 koncerty na BluReyu

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 60-65 z wskazaniem na. 65

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie

19. Preferencje co do marki ? nie mam

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi posiadać

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max maxow 5.500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Niesadze, ewentualnie dzieki hdtv.pl

Hej, mały budżet duża przekątna. Jeżeli jeszcze oglądasz sport to nie ma w tej cenie takiego TV. Są oczywiście modele ale musisz się liczyć z dużym kompromisem. Duży ale mało potrafi. W tej cenie kupisz dobry ale 55" max.

Dodatkowo trzeba przyznać, że masz bardzo dobry TV i nie zobaczysz przepaści obrazowej ; ) A raczej funkcjonalną czyli smart Tv itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, to dzieki tobie i temu portalowi starałem sie kupic jak na tamte czasy czyli 5 lat cos dobrego, to i tak ten model był przeceniony z grubo koło 10 tys na 7.700

wiem ze bedzie cieżko cos zajefajnego kupic, ale pytam bo wypadłem z obiegu i nie dokonca wiem jakie sa dobre modele.Proponowano mi juz rożne Kruger&Matz (ale nie teraz moze kiedyś jak popracują na Tv) a ostatnio zachwalano mi Panasonica TX -65C320E lub model wyżej z 4K TX-65CX410E

I wcale nie muszę sie onanizować wodotryskami w Tv, ma po prostu w miare miec dobry obraz byle nie gorszy od obecnego Tv.

Podaj prosze jakis kompromis 55 i 65 cali.

Dzieki i pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

nadszedł czas zakupu nowego telewizora, dlatego zwracam się z prośbą o poradę w wyborze:

. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, kąty są mniej istotne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno z boku TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? crt 24''
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matryca 100/120Hz, dobra jakoś obrazu przy oglądaniu sportu, ew. PIP (ale nie koniecznie)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? sygnal z dekodera SAT +moduł CAM CP (Dużo SD, troche HD)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? DVD, laptop, zewnętrzny dekoder SAT
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? preferuję matową ale może być błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy z przewagą sportu
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, ale nie jest to pryorytetem
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, a w weekend też w dzień
17. Preferencje co do wielkości? 43-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, wolne działanie, nienaturalne, przejaskrawione kolory,
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie koniecznie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Zastanawiałem się nad:

- Samsung 48H6400 lub 50H6400 (ale martwią mnie zgłaszane przypadki pojawiania się plam na matrycach -Samsung twierdzi, że to kurz i początkowo podobno odmawiał naprawy wramach gwarancji. Nie wiem tylko czy to dotyczy wszystkich rozmiarów, bo podobno 48H6400 i 50H6400 mają różne matryce)

- Samsung ..J6200 (zastanawiałem sie nad J6300 ale podobno zakrzywiony TV nie jest polecany do do oglądania sportu)

- Sony KDL ..W805C lub W809C - tu podobno problemy z zawieszaniem się i czytaniem z USB

- LG 50LF652V

A może Philips ?...lub Hitachi, np - 49HGW69 lub 50HZT66 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, to dzieki tobie i temu portalowi starałem sie kupic jak na tamte czasy czyli 5 lat cos dobrego, to i tak ten model był przeceniony z grubo koło 10 tys na 7.700

wiem ze bedzie cieżko cos zajefajnego kupic, ale pytam bo wypadłem z obiegu i nie dokonca wiem jakie sa dobre modele.Proponowano mi juz rożne Kruger&Matz (ale nie teraz moze kiedyś jak popracują na Tv) a ostatnio zachwalano mi Panasonica TX -65C320E lub model wyżej z 4K TX-65CX410E

I wcale nie muszę sie onanizować wodotryskami w Tv, ma po prostu w miare miec dobry obraz byle nie gorszy od obecnego Tv.

Podaj prosze jakis kompromis 55 i 65 cali.

Dzieki i pzdr.

Dziwne bo byłem pewien, że Ci odpisałem :) Te Panasonici nie będą lepsze od Sony Z5500. Ba, będą gorsze.... serio. Takie spoko modele do polecenia ale bez wydawania dużej ilości gotówki to w losowej kolejności Samsung J6200/H6400/JU7000; Philips 6550, Panasonic CX700, Sony W755C albo W8XXC albo X8505C, LG UF800 65",

Witam serdecznie,

nadszedł czas zakupu nowego telewizora, dlatego zwracam się z prośbą o poradę w wyborze:

. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, kąty są mniej istotne

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać

6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno z boku TV

7. Jaki masz obecnie telewizor ? crt 24''

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matryca 100/120Hz, dobra jakoś obrazu przy oglądaniu sportu, ew. PIP (ale nie koniecznie)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? sygnal z dekodera SAT +moduł CAM CP (Dużo SD, troche HD)

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? DVD, laptop, zewnętrzny dekoder SAT

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-8

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? preferuję matową ale może być błyszcząca

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy z przewagą sportu

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, ale nie jest to pryorytetem

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, a w weekend też w dzień

17. Preferencje co do wielkości? 43-50

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, wolne działanie, nienaturalne, przejaskrawione kolory,

19. Preferencje co do marki ? nie mam

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie koniecznie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Zastanawiałem się nad:

- Samsung 48H6400 lub 50H6400 (ale martwią mnie zgłaszane przypadki pojawiania się plam na matrycach -Samsung twierdzi, że to kurz i początkowo podobno odmawiał naprawy wramach gwarancji. Nie wiem tylko czy to dotyczy wszystkich rozmiarów, bo podobno 48H6400 i 50H6400 mają różne matryce)

- Samsung ..J6200 (zastanawiałem sie nad J6300 ale podobno zakrzywiony TV nie jest polecany do do oglądania sportu)

- Sony KDL ..W805C lub W809C - tu podobno problemy z zawieszaniem się i czytaniem z USB

- LG 50LF652V

A może Philips ?...lub Hitachi, np - 49HGW69 lub 50HZT66 ?

W sporcie chodzi o to, że fajnie jakby TV miał matrycę 120Hz. A zarówno J6200/J6300 jest 120Hz i zakrzywienie nie ma nic do tego ; ) Więc jeden i drugi będzie ok.

Soniacze także są spoko. LG tak samo... wszystko to modele 120Hz. Fajne do sportu! Philips to 6550 byłby najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sporcie chodzi o to, że fajnie jakby TV miał matrycę 120Hz. A zarówno J6200/J6300 jest 120Hz i zakrzywienie nie ma nic do tego ; ) Więc jeden i drugi będzie ok.

Soniacze także są spoko. LG tak samo... wszystko to modele 120Hz. Fajne do sportu! Philips to 6550 byłby najlepszy.

Dzięki, czyli kierunek dobry :)

Ten Philips, to chyba już nie do dostania ...

No to jutro ruszam po sklepach do obejrzenia "na żywo", może mi się coś wykrystalizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Koleżanka prosi o pomoć w wyborze TV. Ja już wypadłem z tematu kilka lat temu więc wielka prośba do was:

1. Pomieszczenie 19 m2
2. odległość od kanapy 2,5-3 m

3. ilośc osób: 2-3
4. Oglądanie: Pod kątem też.
5. Pozycja TV: będzie wisiał

6. Gdzie okno: Okno z boku
7. Obecny TV: Bravia 32 cale
8. Co ma mieć: Wiem czego ma nie mieć: zakrzwionego ekranu, kamerek, podświetleń i 3d też zbędne

9. Jaki sygnał: UPC więc HD + SD + NBA TV z kompa

10. Co bedzie podłączone do tv: Dekedor UPC i czasem komputer

11. Ile czasu dziennie bedzie oglądany: 2-3 godziny
12. Matryca: preferowany mat
13. Co jest oglądane: mecze NBA + reszta sportu i wiadomości
14. Korzystanie z internetu: Tak NBA TV musi być.

15. Gry/konsole: Nie
16. Oglądanie wieczorami/dniami: I tak i tak
17. wielkość tv; Myslałam nad 50-55, ale może to za dużo.

18. co się denerwuje: za duzo bajerów i skomplikowane menu.
19. preferowane marki: 1-sony, 2-samsung
20. czy mabyć 3d: Nie.

21. cana: 4-5 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w ogóle się zastanawiam, czy kupować telewizor, ogólnie nie korzystamy, bo uważamy że to zjadacz czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie czy to dobre forum? ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia telewizora LG 60UH6157 w promocji w belgijskim markecie w dobrej cenie, dużo lepszej niż w polskich sklepach, a dokładnie za 4200 zł. Jest to jeden z nowszych modeli i nie znalazłem w zasadzie żadnych opinii, o testach nie wspominając. W tej cenie ciężko znaleźć w Polsce 60kę o dobrych parametrach.

Miał ktoś może do czynienia z tym sprzętem? Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisz dokładnie do czego go potrzebujesz? Nie znam go bo nie testowaliśmy póki co. Na pewno ma IPS matrycę. Warto by wiedzieć do czego i jakie warunki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Mam możliwość kupienia telewizora LG 60UH6157 w promocji w belgijskim markecie w dobrej cenie, dużo lepszej niż w polskich sklepach "

Kupuj natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za zainteresowanie. Tutaj moja ankietka, a krótko mówiąc - potrzebuję do oglądania seriali, filmów i sportu. Raczej nie potrzebuję 4K z tej odległości, ale widzę, że w tej cenie ciężko dostać dobrą 60ke, więc jeśli ta jest dobra, to i 4K nie będzie przeszkadzać :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony, nie znam intensywności
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Uwaga uwaga ;) LG RZ-27LZ55
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą płynność, dobre kolory
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? hd nc+ albo kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Czasami komputer (do filmów)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem, w komputerach matową, jeśli to ma znaczenie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? być może okazjonalnie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? no właśnie, 55, ale może i 60 cali, jeśli to ma sens. ściana i tak jest zarezerwowana na tv
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? w moim obecnym - wiele ;) słaba płynność i słaby dźwięk
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? byłem w zasadzie zdecydowany na 55 cali z budżetem około 3500 zł, ale jeśli to ma sens, to dołożę do 60 z podobnej półki cenowej

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ten LG jest w naprawdę dobrej cenie jak na 60" więc można przymknąć oko na pewne sprawy. Ogólnie szybki system WebOS 3.0, który czyta wszystko i ładnie wygląda, duża przekątna, HDR w wersji podstawowej w tej klasie. Nie wiem niestety czy ten TV ma 120Hz matrycę, która lepiej sprawdziła by się w sporcie. Musiałbyś zobaczyć w sklepie czy opcja TruMotion ma dwa suwaki w sobie: De-Judder i De-Blur. Ten drugi to właśnie wspomaganie sportu. Pierwszy może być obecny nawet jak nie będzie 120Hz. Sam jestem ciekawy.

A jeszcze jakieś inne z tego przedziały cenowego? Na pewno nie 60". 55 max. I nie zawsze 4K. Sony W809C, Samsung H6400/J6200, Panasonic CX700, Sony W755C,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze Gmeru:

" Nie wiem niestety czy ten TV ma 120Hz matrycę"

Ja też nie wiem.

Ratuj się sam.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy temat, ale to chyba błąd- sorry za spamowanie- może pomożecie tutaj? Poniżej ankieta

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej przodem. Raczej nie są najważniejsze 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać 6. Jak słońce świeci w pokoju ? Południowy wschód, TV naprzeciw okna 7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TH-37PV80P 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD/HD 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Playstation4, Czasem PC, UPC Horizon11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matowa, ale nie jest to krytyczne 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy+piłka nożna 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 15%- głównie Fifa 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami 17. Preferencje co do wielkości? Minimum 43", pewnie nie więcej niż 50" 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Powolność działania 19. Preferencje co do marki ? Brak, korzystałem zawsze z Panasoniców i byłem zadowolony, ale w czasach plazm, choć mam ciut większe zaufanie np. do Samsunga, czy Sony niż pozostałych (ale rozważę każdą opcję). 20. Czy telewizor ma mieć 3D –3D zupełnie niepotrzebne 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-4000zł 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?. Niekoniecznie, ale jeżeli warto- czemu nie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie przeczytać tego monologu punktów ;) Może znajdę twój temat i tam będzie czytelniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tak będzie czytelniej-

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma stać telewizor? 22 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu, czy również bokiem do ekranu- czy kąty są ważne? Przodem, kąty mniej ważne

5. Telewizor ma stać, czy wisieć? Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju? Południowy- wschód, TV naprzeciw okna

7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TH-37PV80P

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wysoka jakość obrazu, plusem będzie przeglądarka

9. Jak sygnał będzie podłączony do telewizora? HD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? UPC Horizon, Playstation 4, rzadko PC

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-4

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej matowa

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęśćiej? Filmy+piłka nożna

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC/konsola? Tak- ok 15% czasu

16. Więcej oglądasz wieczorami, czy w dzień? Wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? Raczej przedział 48-50 cali (nie wiem, czy to nie jest za dużo?)

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Powolność działania

19. Preferencje co do marki? Brak

20. Czy telewizora ma mieć 3D? Niepotrzebne

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją? Nie myślałem o tym, ale jeżeli warto- chętnie spróbuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam prośbę o rekomendację co do zakupu nowego tv. Zastępuję moje ukochane KURO, które było i jest dla mnie referencją obrazu, ale jest już za małe a poza tym planuje dość duże przemeblowanie.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma stać telewizor? 40 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3,5 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu, czy również bokiem do ekranu- czy kąty są ważne? Na wprost oraz pod kątem 45st

5. Telewizor ma stać, czy wisieć? Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju? Brak bezpośredniego słońca, okna od północy

7. Jaki masz obecnie telewizor? Pioneer Kuro 42”

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Bardzo wysoka jakość obrazu, płynne menu

9. Jak sygnał będzie podłączony do telewizora? HD+4K

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Tuner Sat Technicorder ISIO STC, PS4, Cambridge Audio AV Azur 551r (+Apple TV)

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 4-5

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez znaczenia

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęśćiej? piłka nożna+filmy+koncerty+wyświetlanie zdjęć (ważne)

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nie

15. Czy zamierzasz grać w gry PC/konsola? PS4 – max 3 godziny w weekend

16. Więcej oglądasz wieczorami, czy w dzień? Wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 55-60”

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolno działające menu, słabe kąty boczne (LCD)

19. Preferencje co do marki? Brak

20. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Powiedzmy, że budżet bez ograniczeń

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją? Tak

 

Dodam jeszcze:

- moje obawy związane z LCD – słabe kąty boczne

- moje obawy związane z OLED – wypalanie (choć o Kuro też tak mówili J) i nierówne podświetlenie matrycy

- moje obawy ogólne – zbyt rozbudowane, wolno działające oprogramowanie tv (menu i ustawienia), zawieszające się oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wymaganiach jak podales to jedynym wlasciwym wyborem jest OLED. Jakbyś po "kuraku" zakupił IPS'a to byś szybko z polskiego na łacinę przeszedł. Wypalanie/powidoki przy świadomym użytkowaniu nie powinny martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że jak chcesz zastąpić Kuro to lepiej weź OLEDa bo w innym wypadku doznasz szoku ;) ale możliwe, że na niekorzyść. Ja teraz powiesiłem na ścianę Samsunga KS9000 78" (sprawdzam go) a zdjąłem Panasonica ZT60. Szczerze? Przepaść między czernią ;-). Ale to było oczywiste. Tylko nie spodziewałem się, że tak zaboli hehe.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...