Skocz do zawartości
SlawekR

Kupujemy telewizor - czyli poradnik co kupować i jak kupować

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post i potrzebuję porady (albo rozwiania obawy). Do dzisiaj używam telewizora "bańki" 28" Loewe. Ponieważ nie jestem w telewizorach wymagającym użytkownikiem to byłem z niego bardzo zadowolony. Jednak i jego czas nadszedł i sam postanowił zakończyć swój żywot. Teraz pozostał mi 14" Philipsa i to już jest dramat bo z odległości 3,5 metra nic na nim nie widzę :). Właśnie wybieram sobie jakiś nowy model i sporo sobie na forum poczytałem i jestem na pewno mądrzejszy. Jednak nie zależy mi na jakiejś wielkiej głębi czerni, nie zależy mi na 3D czy na 4K. Zależy mi na tym aby wydać 2000 PLN za niezawodny w pełni multimedialny TV ze SmartTv. Moim kandydatem jest Samsung UE40H6400. Ze względu na wygodny pilot do Smarta. Czytałem tu na forum, że Tv jest wysokiej klasy. Wiem, że wielu z was może napisać że za mały żebym kupił chociaż 48". Ale zależy mi na kosztach. Jeżeli cena Samsung UE48H6400 spadnie poniżej 2500 PLN będę wtedy o nim myślał. Może macie innych kandydatów od LG, Sharp czy Panasonica, nie wiem jak u nich jest ze smartem? W Samsungu to bardzo fajnie wygląda. Nie musi być 3D.

Jeśli do 2000PLN, to weź tego Samsunga o którym piszesz, lub Panasonica tx-40as640e. Jednak mimo wszystko na twoim miejscu dopłaciłbym do 48" wersji Panasonica - zmieści się w budżecie do 2.5k PLN.

napisane XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba dobre. Kusi większy rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Proszę o pomoc wyborze TV....Mam obecnie Sony 40 HX 850 ale jakoś odbioru mi nie leży,nawet po kalibracji..Cena jaką mogę dać max. 10 tysięcy.

Moje typy.

Samsung UE55F8000

Samsung UE55HU8500

LG Oled EA970V

Czy to dobry wybór czy może jakiś inny?

Edytowane przez dzikiraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie oled, jakość obrazu cie powali :-D

Sent from my GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikiraj jak chcesz przepaści to bierz OLEDa jak kolega wyżej. Wtedy poczujesz jakbyś się przeniósł kilka lat do przodu ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam telewizorka do nowego domku

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? prawa strona
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD-HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? wzmacniacz, tuner Opticom, kolumny Stereo
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? nie wiem
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami ale nie zawsze
17. Preferencje co do wielkości? 50-55
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Panasonic,...
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie koniecznie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

poki co ujął mnie:

UE55H6400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze celujesz. Jeżeli podoba Ci się H6400 to nie ma nad czym się zastanawiać. W tej cenie doskonały TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcse olecali mi w konkurencji do tego samsunga, Panasonic 55as640 oraz 50AS650, co o nich myslicie w porównaniu do poprzednika

Edytowane przez kamzak88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd weźmiesz jeszcze plazmę? Nigdzie już ich niestety nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze plazmy lg do dostania, modele 50pb560b (hdready), 50pb5600 (fullhd nonsmart), 50pb660v (fullhd smart), 50pb690v (fullhd smart 3d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak chyba plazma odpada bo moga byc problemy z obrazem w ciagu dnia;)

wiec zastanawiam sie miedzy:

Samsung UE55H6400

Panasonic 55as640

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry .

Proszę o pomoc w wyborze jak niemal wszyscy " czytacze forum " .

Sam z opiniami sprzedawców z MM i podobnymi fachowcami od lodówek i mikserów sobie nie radzę . Mimo że chcą pomóc nie dość im ufam .

1. Odległość od ekranu? - 2,9
2. Jak słońce świeci w pokoju? - Na tygodniu oglądam wieczorem . W niedzielę świeci z za kanapy na której leżę czyli od strony dłuższej ściany (a TV stoi na krótszej ).
3. Jak duży jest pokój: - 33 m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 52 cale dobry ale oddaję .
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, seriale,informacyjne a sport tylko gdy grają albo się biją nasi .
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W niedzielę w dzień a codziennie wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - Ze światłem ale oszczędnie . Przy lampce .
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry i kolorowy nawet za bardzo
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Byle nie widzieć żyrandola . Z kinkietem poradzę zmieniając lekko kąt .
11. Preferowana wielkość telewizora? - Mam 52 cale , więc większy . 60-65 , ewentualnie 55 cali .
12. Preferowana marka? Mam telefon Samsunga ,ale każda znana .
13. Czego nie lubisz w telewizorach ? - Bladych kolorów , nieostrych obrazów , kwadracików na ciemnym tle gdy obraz się przesuwa i tego że nie rozumiem niewyraźnych słów na niektórych polskich filmach bez słuchawek .
14. Jakie urządzenia będą podłączone? NC+ , CP na polskie mecze , konsola jako odtwarzacz BR , kino domowe na specjalne okazje . No i najważniejsze chciałbym wyświetlać zdjęcia i filmiki i grafikę z telefonu Samsunga z androidem . Również użyć TV jako duży monitor pod laptopa przy pracy ( czasem)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? -95% telewizja
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Większość czasu na wprost ale w niedzielę leżę na kanapie z boku i wtedy mogę trochę obracać ekran . Na ile pozwala wąska szafka .
17. Czy ważne jest wifi ? Tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Lubię nowości . Rozwijają . Póki nadążam .
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak . Spróbuję chętnie ale musi robić to szybko .
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Tak .
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Nie .
22. ma mieć 3D? Tak
23. ma mieć slot na karty SD ? Nie , jeśli da się wyświetlać obraz z podpiętego aparatu . Tak jeśli mógłbym szybko przewijać zdjęcia pilotem .
24. ma mieć tuner DVB-S? Podpinam pod NC+ tylko
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? - HDMI ? Światłowód ? No i jakoś telefon , wifi ? sieć domowa
26. Jaki masz sygnał: dekoder Polsatu i NC+ podłączony po HDMI . Kino domowe Yamaha .
27. ile programów HD? Większość w HD , ale SD też żeby nie błoto było .
28. ma stać czy wisieć? Wolałbym żeby stał , ale jak trzeba bardzo , to będę szukał wieszaka z długim wysięgnikiem
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: , DVB-C: -Jeśli funkcjonalność byłaby podobna do tunera sat. , to dokupię moduł CI i dysk twardy do TV
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Ostrym i wyraźnym i z ładnymi nasyconymi kolorami obrazie, nie zacinającym się,szybkim menu . Łączności z telefonem i komputerem . By w momencie zakupu nie był już przestarzały . Żeby producent aktualizował oprogramowanie a nie jak w moim starym Philipsie .
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4h . W niedzielę 8 .
33.Sugerowana cena? Gdzieś do 10.000 zł . Zadowoli moje ego również taki za 3-5 tyś .
Co do zakrzywienia ekranu to się miotam . Czy ze znajomymi mecz się da oglądać czy będą fochy siedzących z boku ?
Chyba nie jestem pewien . Czy zawsze będę widział światło kinkietu lub okna ? Nawet po lekkim odchyleniu ?

Pozdrawiam Forumowiczów i czekam na opinie i rady co do zakupu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha . znalazłem Samsung UE65H8000 Czy to to samo co 60H7000 tylko zakrzywiony i większy o 5 cali ?

Można je rozważać zamiennie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chce kupic nowy TV do salonu ok 23m2, ale odległość miedzy kanapa, a tv będzie ok 2,54m.


Zastanawiam się nad sensem kupowania TV 4K, gdyz nie ma jeszcze nadawanych programów, nie ma za wiele filmów, a PS4 nie obsługuje 4K, jednak rozwazam

podlaczenie HTPC, ktore bedzie wyposazone w odpowiednia karte graficzna.

Rozwazam 3 telewizory ze "stajni" SONY:
1. KD-55X9005B;
2. KD-55X9005A oraz
3. KDL-65W955 BBAEP.

DANE:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 23m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok 2.54m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - Na wprost i pod katem 45
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okna w mieszkaniu są na poludnie (mam rolety)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - 42PFL7404H/12
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Bardzo dobry obraz, niski input lag?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - Cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? - ncplus, PS4, HTPC i wzmacniacz z 2 kolumnami
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 3-6 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - brak preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy akcji, sportowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - Nie jest to piorytet, ale smart mile widziany
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - Tak 50%
16.Preferencje co do marki ? - Sony, ale jestem otwarty na propozycje
17.Preferencje co do wielkości ? - 55, 60 lub 65 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ---
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 6-10 tysięcy (raczej nie chciałbym więcej)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - tak, ciezko powiedziec ktore ...

To krótka charakterystyka tego, czego szukam, będę bardzo wdzięczy za wszelkie sugestie i profrsjonalne podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja bym się udał do jakiegoś sklepu audio (oczywiście polecanego, nie pierwszego lepszego) i podpytał, żeby pomóc skonfigurować taki sprzęt.


I jeszcze jedno – popieram wybór marki Sony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :-) prośba o radę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3mx3m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost przy takiej wielkości pokoju to chyba kąty nie grają roli?
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? telewizor jest na ścianie z oknem, okno od wschodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam, monitor LG IPS 27" kupiony ze względu na kąty, sam obraz mnie nie rozwala
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Brak smużenia i ładny obraz ;-) cała reszta to dodatek. SmartTV zapewne i tak z pudełka, głośniki pewnie podłącze oddzielnie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD (mkv, mp4) ewentualnie kablówka (vectra, netia)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? minix (android) - w przyszłości bardzo ewentualnie dekoder od kablówki i ps4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam szczególnych preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? W tv? Jeśli w ogóle to sport i dokumentalne.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie, jeśli kiedyś to ps4 i raczej sporadycznie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 48-50 cali? chyba że ktoś mnie przekona że to za dużo
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zdecydowanie najbardziej smużenie
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? myślałem o okolicach 2000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

W zasięgu cenowym są:

Panasonic TX-48AS640E

Toshiba 48L5435DG

Philips 47PFK6549

Samsung UE48H6400 - tego trochę skreślam z uwagi na nieufność do firmy ;-) i nóżkę, która nie pozwoli w razie czego tv stanąć na wąskiej szafce.

Z góry dzięki za każdą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co wybrać: samsung ue55h6400 czy sony kdl55w805bbae2??

Jakieś rady/sugestie?

Oba telewizorki są w porównywalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, I oba są bardzo dobre. Obrazowo bardzo zbliżone może z małym naciskiem na Sony ale to niuanse. Multimedialnie jednak lepszy jest Samsung. Czyta właściwie wszystko po USB. Bardzo ogólnie zapytałaś stąd trudno powiedzieć na czym Ci zależy. Dobrze jest odpowiedzieć na takie pytania jak wyżej. Ale jak piszę: oba TV bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Planuję zakup telewizora i prosiłbym o radę. :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? w lato zasłaniam żaluzje, w pzostałe pory roku wieczorami nie ma już dużego słońca.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? mam w innym pokoju kilkutniego sony bravia
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najwazniejsze jakość obrazu, w miarę płynny obraz żeby był, SMART TV patrz na sam koniec*
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Komputer, czyli wszystko po kolei, od starych filmów po najnowsze w FULL HD. Oglądam sporo rzeczy online.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer, może kiedyś kino domowe i konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3 na tygodniu w weekendy trochę więcej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam szczególnych preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? W TV co akurat jest ciekawego, najczęściej zwykłe filmy, przez internet sporo seriali oraz filmów plus anime. Gatunki wymieszane od dynamicznej akcji po spokojniejsze filmy. Sporo rzeczy będzie z napisami.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - możliwe, że tak, nie wiem tylko czy karta graficzna da sobie radę, planuję za kilka lat kupno nintendo wii
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 47-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi posiadać
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 2500 maksymalnie do 3000, bo czasami pojawiają się fajne promocje, ale głównie pierwsza kwota mnie interesuje. Kwestia najwazniejsza to taka czy w okolichac powiedzmy 2000 a 2500 są znaczne róznice w jakości, bo jak nie to wolałbym jeszcze tańszy
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

* z tym Smart TV to mam problem, bo nie do końca się znam na tym, ale powiedzmy że wolałbym mieć.
Z pobieżnych obserwacji wytypowałem kilka

  • Panasonic seria TX-50AS500 / AS500 lub 520 lub z serii 6 np TX-50AS650E albo większy TX-55AS640E- nie wiem który jest w końcu lepszy
  • Philips 47PFS7509/12
  • Toshiba 47L7453DG
  • Samsung UE50H6400

Wyszukując w kilku stronach mam tego typu do wyboru
http://www.ceneo.pl/Telewizory;017P1-1188024-1188216-1187857-1187877P4-1020711-1020712-1148581-1020713-1020716P5-1161812;m1800;n3000.htm
https://www.mall.pl/led-tv-2000-2999-zl?menuItemId=15556449#!?menuItemId=15556453&HD_RESOLUTION=full%20hd,ultra%20hd&INTELLIGENCE_TV=smart%20tv&ENERGY_CLASS=A%2B,A%2B%2B&brands=samsung,philips,panasonic&DIAGONAL_INCHES=45,55

Edytowane przez pandorinium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, który jest lepszy bo ; ) nie wiesz zapewne o co chodzi z matrycami. I nie tyle lepszy gorszy tylko pod jakie wymagania. Przeczytaj i wyciągnij wniosku jaka matryca bardziej dla Ciebie - wtedy będziesz wiedział czy AS650 (IPS) czy AS640 (VA). http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

AS500 - 60Hz matryca, mega dobry do filmów. Test masz na tyn portalu.

Philips i Toshiba IPS też ma testy :)

Samsung H6400 > klasyk, bardzo dobry w swoim segmencie. Matryca VA. Test także na portalu.

W razie pytań pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten tekst i wychodzi na to, że w moim przypadku lepsza będzie matryca VA, tak przynajmniej mi się wydaje. :) Nie wiem tylko jak zachowa się obraz przy odległości kilku metrów, bo wtedy jednak pod pewnym kątem trzeba patrzeć na oba boki siedząc nawet na wprost. TAk czy siak w ten sposób już odpadło kilka modeli. Teraz kwestia który lepiej się sprawdzi. AS500/520 czy AS640 albo samsunga, bo o nim czytałem że jest przyzwoity, a wydaje mi się że jest odrobinę tańszy od Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę o pomoc w wyborze telewizora .Moja obecna plazma się kończy (pionowe piksele na matrycy ).

mam dylemat co wybrać FHD czy 4k .Czytam wszystkie testy z tego forum i nie wiem jaki telewizor wybrać

LG55UF8517

SONY55X8509

SAMSUNG55HU7000/7500

PANASONICTX55CX700E LUB750

Myślałem mocno o Samsung 55h6400 ale martwi mnie problem kurzenia się matrycy !!!

PROSZĘ O POMOC !!!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ?na telewizor ale mam dobre rolety

7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma samsung ps51d6900

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3d ,dobry smart dobry procesor (filmy mkv z dysku )

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? dekoder nc+, ,naziemna

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?dysk twardy ,ps3

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-8 godzin

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? hd

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak ,ps3 2godz

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzieci w dzień ja wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 55" w górę :)

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? awaryjność ,smużenie ,60hz!!!

19. Preferencje co do marki ? raczej samsung ale niekoniecznie jestem otwarty

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak obojętnie lecz z naciskiem na pasywne

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?raczej jestem zainteresowany zależy to jednak w dużej mierze od gotówki !!!

Pozdrawiam Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno mnie tu nie było ale niestety moj obecny Tv Sony Kdl 5500 52 cale pada i jestem zmuszony zmienić bo juz nie idzie oglądać, z uwagi na dość duzy salon poszukuje 60-65 cali typowo pod sygnał z NC+ czasami filmy HD z dysku, odległość od Tv 4.2 metra

Czy możecie podpowiedzieć jaki sensowny telewizor kupic by byc zadowolonym ? Niestety z uwagi na niespodziewany zakup nie mam zamiaru wydawać za dużych pieniążków, max 5-5.5tys

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...