Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: SONY BDP-S5000ES, flagowy odtwarzacz Blu-Ray od SONY

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy tylko o audio i chyba słusznie, bo na pewno z góry zakładamy, że BR i DVD MUSZĄ być na najwyższym poziomie.

Denon stoi na stracanej pozycji, bo jego sprzęt w parę miesiecy zestarzał się o 2 generacje (według mnie wypadł z gry).

Zakładam, że przetworniki C/A w Sonym będą lepsze niż w większości amplitunerów, ale jednak tor audio będzie gorszy niż w CD za 1000 euro. Dlaczego 1000 euro ? Bo jest alternatywa: takie CD plus Panasonic 55, czyli bardzo zbliżony obraz (tak zgaduję) i lepsze audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - audio "ma" być na najwyższym poziomie , tak w CD jak i w HD Audio - tego oczekuję !
Żadnych kompromisów i kupowania kolejnych kompromisowych klocków ! :rolleyes: CD jak nie analogiem, to cyfrą , ale musi być o włos od ... WADII ! :)
Pmcomp wyciągnie TaGa , podłączy i podzieli się wrażeniami [b]STEREO po cyfrze i analogu[/b] - mówię Wam, że będzie cacy ! :) Oby .

Ciekawość mnie zżera ogromna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='125406' date='11.10.2008, 17:47 ']Nie, nie - audio "ma" być na najwyższym poziomie , tak w CD jak i w HD Audio - tego oczekuję !
Żadnych kompromisów i kupowania kolejnych kompromisowych klocków ! :rolleyes: CD jak nie analogiem, to cyfrą , ale musi być o włos od ... WADII ! :)
Pmcomp wyciągnie TaGa , podłączy i podzieli się wrażeniami [b]STEREO po cyfrze i analogu[/b] - mówię Wam, że będzie cacy ! :) Oby .

Ciekawość mnie zżera ogromna .[/quote]

pmcomp Taga wyciągnął ... tylko że mnie przez tydzień nie ma.
Podobno klocek ma na mnie poczekać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żądamy natychmiastowego powrotu.
Nasi best-testerzy albo śpią do południa albo w rozjazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie retoryczne: skoro to FLAGOWIEC to gdzie obsługa SACD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Gmeru ale musisz się sprężyć bo pytania płyną z całego świata :rolleyes:))))) Pmcomp jeszcze wieksze sorry ale musisz wracać natychmiast

Quote:
Originally Posted by darmane
Hi everone,

Greets from Poland. On polish HDTV Maniac's site there are the first photos from SOny BDP-S5000ES unboxing and also probably first inside photos in Europe. In the nearest future there will be a megatest with comparison to BDP-S 350 and 550


[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13050"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13050[/url]


Use google translate

M.

Thank you, those are excellent pics.

Do you know when they are doing the comparison between the players?

Can you ask if the player has a "source direct" function? (will the player send 480i for DVD over HDMI automatically?)

Can you also ask for them to compare the (S350, S550, and 5000) DVD upconversion to 1080p?

From what I gathered, it looks as if the player loads quickly (not quite PS3 times) and has responsive controls.

Thank you

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1061052&page=8"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....1052&page=8[/url]

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim wydacie 5000 tysięcy (zwłaszcza posiadacze wzmaków z HDMI 1.3) to wiedzcie że Sigma na dniach wypuszcza nowego procka, który znacznie skraca czas ładowania płyty (po prostu jest wiele szybszy), aplikacji javowych i wszystkich pierdół, które powodują że odtwarzacze długo startują i długo ładują płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to swietna wiadomosc bo przy AVP2 mozna spokojnie isc na kolację zanim załaduje się menu na S300 :rolleyes:
Takie informacje mnie cieszą. Tym bardziej że mam tani sprzęt na przeczekanie przez co śpię jakby mniej nerwowo i nie jestem zniecierpliwiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie wiemy na czym "stoi" ten player, bo chyba jednak nie na SIGMIE ...
GMERU w wolnej chwili mógłby zapodać AVP2 i zmierzyć czas do startu , to trochę da pojęcie z czym mamy do czynienia ...

Zdjąć mu jeża , zdjąć mu jeża ... !!! :rolleyes:



No i spójrzcie ilu mamy w temacie gości - od groma . Cały świat tutaj zagląda :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK !
widzę, że GMERU poszedł sobie na mecz do pubu.
TO STRASZNE !

Wiem o nowej dyskusji o hdtvpolska na ENGADGE.com
Jakieś środki przymusu bezpośredniego ?
Kto to może ?

ALe bez JAJ PANOWIE.
To jest pierwszy egzemplarz, który na świecie wyciekł na rynek niezależnego testera.
To ewenement w przypadku SONY WORLD.
Jakaś zmiana polityki prasowej/medialnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko - temat ciśnie, ale wierzę , że GMERU go z rana ogarnie - no przecież w takim stanie nic sensownego nie napisze ! :D O ile w ogóle ... :)





PS. Fackt - SACD być powinno , no .... ale nie ma .... dziady jedne , skurczybyki .... :)


PS 2 - 29 osób w temacie w tym 26 gości - cholera, jest sensacja ... a "testery" śpią ! :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być, solidne zasilanie (znane u Sonego transformatory Kitamura Kidden używane w serii ES), solidne ekranowanie itd.

Na froncie zniknęły niepotrzebne klawisze i zostało to co najważniejsze.

Super. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa Gmeru tym kolesiom na AVS forum obiecałem ze test bedzie w ciagu tygodnie full wypas ze wszystkim. No moze bez konsultacji z Toba ale nie ma jak dobry PR :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie ponieważ pmcomp wraca w piątek i w sobotę potestujemy audio itd bo takich rzeczy w pojedynkę się nie podejmuję ; ) bo 5tys to już ryzyko. Muszę mieć opinię drugiej osoby jak nic.

Dzisiaj/jutro jednak jeszcze powrzucam trochę info. Sprawdzę np. tego AVP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz....nie wiem dlaczego ale strasznie napaliłem sie na tego Cambridge Audio ktory ma byc w 2009 i cos mi mowi ze bedzie to hit i to w okolicach 3000 wiec naprawde wiele oczekuje po Sony. Aha w Audio w tescie czy w info juz nie pamietam napisali, ze ten uklad obrobki obrazu zarowno (tak zrozumialem) hardawre jak i soft to autorskie dzielo inżynierów Sony. Wiec to tez moze byc ciekawe. Ale Ale moim amatorskim okiem widze, ze czesc audio nie została dobrze odseparowana (zdjecia) wiec nie oczekuje jednak takiego Wiesz efektu Ohhhhhhhhh..... O d lat czytam i obijam sie o audio. Gdzies tu pisalem, ze moj dobry kumpel tworzyl audio we walsnym zakresie i wzmacniacze i kolumny miedzy innymi pod okiem polskiego guru technologii p. Waszczyszyna ale nigdy dotad nie uslyszalem nic takiego co, jak napisali w latach 90 testerzy słynnych słuchawek Orpheus w magazynie hifi (chyba juz nie istnieje), spowodowałoby że he he he płakałem słuchając sprzetu.... no z tym płaczem to mnie poniosło ale za to do dzisiaj pamietam ten artykuł z hifi :D


p.s. z tegoż pisma pochodzi kultowe juz sformułowaniw testerów "wyraźnie słychać prawą rękę fortepianu"

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A,ja jestem ciekaw jak bedzie konkurowal z flagowcem pionera i chyba zaczekam i dopiero dokonam wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, mini zapowiedź i mnóstwo foto są. Reszta za tydzień. Uf zapraszam też do LEDa Samsunga: >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuuuu ...... niedobrze, niedobrze [b]ONLY DTS HD-MA 5.1 ??? [/b]:D

Choroba - może jakiś błąd w konfiguracji playera , albo ampa ? ....

Jako bitstream na ONKYO 905 jest 7.1 , a do analogu na pokładzie tylko 5.1 - to jakiś żart, albo firmware w drodze ... :)

Koniecznie trzeba go spiąć na dwa sposoby ( HDMI + analog ) i dokładnie sprawdzić co i jak , także porównać ew. różnicę w jakości .

Gmeru słowem się nie zająknął o "porażającej jakości obrazu" która go powaliła na kolana :) , więc chyba ... trzeba poczekać na porównania:)

Chyba siedzi w nim coś innego niż SIGMA , za duży ten jeż , no a z menu wynika, że ma jakiś procesor obrazu ... ciekawe, ciekawe ...


Powoli ręce opadają ... :) Czyżby cała nadzieja w produkcie PIONEER-a i w jego 8 Wolfsonach WM8741 ? :D

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images29.fotosik.pl/283/1aa62f869f476daf.jpg[/img][/url]

... to jest dopiero "czołg " ! :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie, pod wzgledem obrazu za wiele lepiej niz obecnie nie bedzie, o ile w ogole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Ah wszyscy są ciekawi co dekoduje a czego nie (?) nasz top player. Wrzucam płytę testową DTS HD MA i sprawdzamy czy S5000 dekoduje na pokładzie DTS HD MA 7.1 . Co się okazuje? W tylnych głośnikach SB cisza :-( a jak dźwięk dekoduje Onkyo to grają. Eh.... 5.1 gra ale 7.1 już nie.[/b]

hehe- ja raczej obstawiam że ma to samo serduszko co 350 i 550 :-)
A to oznacza jedno - pełna dyskwalifikacja

Jakosc video pewnie bedzie identyczna jak w budzetowych- bo jakżesz moze byc inaczej Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie na tym zdjęciu widać, że sekcja audio Pioneera wygląda bardziej imponująco. Niestety sekcja budżetowa jest do bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i narobiliście mi smaku :) Cos trzeba będzie na tego mikołaja kupić. Czekam na testy :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ciekawe czyzby kolejny zonk :)))))brak dts hd Master napewno nie wydam 5 tys zl zeby miec sony s550 w ładnej szacie
czekamy na test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='125482' date='12.10.2008, 00:02 ']Wiesz....nie wiem dlaczego ale strasznie napaliłem sie na tego Cambridge Audio ktory ma byc w 2009 i cos mi mowi ze bedzie to hit i to w okolicach 3000 wiec naprawde wiele oczekuje po Sony. Aha w Audio w tescie czy w info juz nie pamietam napisali, ze ten uklad obrobki obrazu zarowno (tak zrozumialem) hardawre jak i soft to autorskie dzielo inżynierów Sony. Wiec to tez moze byc ciekawe. Ale Ale moim amatorskim okiem widze, ze czesc audio nie została dobrze odseparowana (zdjecia) wiec nie oczekuje jednak takiego Wiesz efektu Ohhhhhhhhh..... O d lat czytam i obijam sie o audio. Gdzies tu pisalem, ze moj dobry kumpel tworzyl audio we walsnym zakresie i wzmacniacze i kolumny miedzy innymi pod okiem polskiego guru technologii p. Waszczyszyna ale nigdy dotad nie uslyszalem nic takiego co, jak napisali w latach 90 testerzy słynnych słuchawek Orpheus w magazynie hifi (chyba juz nie istnieje), spowodowałoby że he he he płakałem słuchając sprzetu.... no z tym płaczem to mnie poniosło ale za to do dzisiaj pamietam ten artykuł z hifi :)


p.s. z tegoż pisma pochodzi kultowe juz sformułowaniw testerów "wyraźnie słychać prawą rękę fortepianu"[/quote]

wyslalem maila do Cambridge Audio czy ich player BD bedzie wypluwal po analogu DTS HD MASTER.
Ciekawe co mi odpisza. Bo jak bede kupywal playera to tylko CA zeby mi do reszty sprzetu pasowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='byczy' post='125550' date='12.10.2008, 16:49 ']Bo jak bede kupywal playera to [b]tylko CA[/b] zeby mi do reszty sprzetu pasowal.[/quote]

No to ja Ci prędzej odpowiem ... prędko to Ty BD playera nie kupisz ! :)


No dobra , wracamy do meritum :

[b]PROSZĘ DOPISYWAĆ CO WG. WAS NALEŻAŁOBY PRZETESTOWAĆ ?
[/b]
1. STEREO - analog i cyfra ( TAG McLaren ) w konfrontacji z dobrym playerem CD
2. Formaty HD Audio analogowo vs. HDMI na tym samym ampli. ( co gra i jak ? Może z DTS MA robi HR na analogach ? )
3. Video HD/SD - bezpośrednia konfrontacja np. z BDP-S550 , BDP-50 ( kalibracja wejść, materiał testowy)
4. Zdjąć "jeża" i odkryć tajemnicę budowy playera, jak i przetworników D/A

5. Porównanie dźwięku po HDMI ( bitstream i PCM ) z innym odtwarzaczem ( 550/50 )



Ps. Dopisujcie - taki rozkład jazdy może zadowoli każdego, a i testującemu będzie łatwiej ...

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...