Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: SONY BDP-S5000ES, flagowy odtwarzacz Blu-Ray od SONY

Rekomendowane odpowiedzi

mobor sprawdzę to.

Co do 5000 to melduję ; ), że wczoraj wynieśliśmy z Jana Pawła Centrum Sony (wczoraj przyszły) 3 sztuki (a dokładnie pmcomp). Jedną z nich przygarnąłem ja ; ). No i w końcu upragniony komplecik (i dwóch rywali w tworzeniu nośników HD):

[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f0ea3451ba701dfc"][img]http://images6.fotosik.pl/362/f0ea3451ba701dfcm.jpg[/img][/url]

[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=53470d436d2888c6"][img]http://images6.fotosik.pl/362/53470d436d2888c6m.jpg[/img][/url]

Długo kazał BD sobie czekać na wypasiony model. Ale w końcu jest. Duży, ciężki, jak trza : >

ps. W ogóle to może nie każdy czytał ale tutaj jest kolejny test: [url="http://www.av.com.pl/index.php?art=710"]http://www.av.com.pl/index.php?art=710[/url] (zajawka wersji papierowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie mam zaufania do ich wypocin po tym jak przy okazji testu Pioneera LX71 napsiali że czyta pliki JPG.... podczas gdy NIE CZYTA

Najprawdopodobniej też łyknę 5000 bo mam już dość niekompletności w odtwarzaczach Bluray. Jak ma to to nie ma tamtego i na odwrót. Sony 5000 zdaje się miec wszystko to na czym mi najbardziej zalezy /AVCHD,JPG, dekdoery, dobre audio/ ...
Tyle ze ja poczekam sobie na spadek cen - nie dam wiecej jak 4-4.5k.
Poczekam cierpliwie :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej test w ramach ciekawostki bo testowanie takiego sprzętu to raczej formalność ; ) Ja tam już dawno czytałem gdzieś test hehe :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W rercenzji Audio Video napisali, że obraz z płyt DVD nie był zadowalający jak na sprzęt tej klasy cenowej. Ciekawe jak u Was to będzie wyglądało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audio Video wiele bzdur wypisuje

Fakt jest jednak faktem ze klocek stoi na tym samym układzie co Sony 350 wiec /szczegolnie przez HDMI/ cudów tutaj nie ma sie co spodziewac. Zresztą - jesli ktoś chce koniecznie model z superskalerem- do kupienia jest 2000zł droższy Denon...
Mi osobiscie DVD zwiewa i powiewa poniewaz do tego typu płyt mam Denona 2930 z Reonem na pokładzie który w razie czego słuzy takze jako SACD i DVD-A player...Gmeru na pdoobnej zasadzie kisi zdaje się Toschibkę HDDVD :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='139913' date='03.01.2009, 22:31 ']Mi osobiscie DVD zwiewa i powiewa poniewaz do tego typu płyt mam Denona 2930 z Reonem na pokładzie który w razie czego słuzy takze jako SACD i DVD-A player...Gmeru na pdoobnej zasadzie kisi zdaje się Toschibkę HDDVD ;)[/quote]

XE1 ma nam służyć do ... odtwarzania bardzo wielu płyt HD DVD.
Ja DVD nie oglądam (jak nie muszę :blink::) ).

Pozdro

PS. duet BDP-S5000ES + XE1 jest wporzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na temat skalera się nie wypowiem bo nie oglądam DVD. Nic a nic. Dla mnie DVD już dawno umarło i nie tykam tego formatu. Oczywiście ze względu na jakość. XE1 jest do HD DVD. Na czymś te filmy trzeba oglądać ; ). Ja tam cały czas coś dokładam do kolekcji. Ile tam tego wyszło oj wyszło. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamowilem soniacza 5000 ES , bedzie za pare dni . Moze teraz ktos mi poradzi jakie kupic kable pod analoga gdyz tak bedzie podlaczony do Yamaszki 661. Moze pare opinii od posiadaczy Flagowca? Koszt do 100 Funtow,gdyz nie chce isc na latwizne i kupowac jakiegos badziewia za 5 zlotych, choc niektorzy twierdza , ze i tak nie slychac roznicy to po co przeplacac.Aha mam zestaw glosnikowy Wharferdale EVO2 ,na razie tylko 5.0 ale jestem w trakcie rozbudowy. Wiem ,wiem Yamaha i Wharferdale (...ze sie gryza) ale wspolpracuja naprawde dobrze. Prosze o podpowiedzi gdyz chce byc gotow na powitanie nowego czlonka rodziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego? wlasnie yamaha sie bardzo dobrze zgrywa z wharfami !
kabel do analogu polecam tylko jeden z moijej strony przetestowany i coaxial i zwykly rca analog
profigold oxypure
[url="http://allegro.pl/item523225306_interkonekt_2xrca_pga3000_profigold_oxypure_0_75m.html"]http://allegro.pl/item523225306_interkonek...pure_0_75m.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też polecam te kable. Mam takie i są naprawdę DOBRZE zrobione ; )

peyo111 jak będziesz miał soniacza napisz jak Ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas te soniacze są juz z powodzeniem do wyciagniecia PONIZEJ 5k
dostepnosc praktycznie od ręki Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt wygladaja solidnie ,zastanowie sie nad nimi.Tylko, ze potrzeba az 4 komplety(7.1) ,to juz wyjdzie troszke drogo ale... A moze znajde cos na tutejszym rynku AV. :rolleyes:
Znalazlem tu [url="http://www.futureshop.co.uk/profigold-pga3000-oxypure-high-definition-audio-cable-075m-p-224.ht"]http://www.futureshop.co.uk/profigold-pga3...e-075m-p-224.ht[/url] i jakby 2 razy taniej niz w Polsce

Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posluchaj !!!! z tego co mi wiadomo nie polaczysz 661 ! w multi channel 7.1 :rolleyes:) bo ma on wejscia na zewnetrzy dekoder tylko 5.1 :)
i nie kombinuj za duzo bo puki co i mysle ze jeszcze dluuugo nawet na bluray nie bedzie filmow w 7.1 wiekszosc i tak jest w 5.1 czy to dts hd czy dolby true HD

proponuje tobie kupic te kabelki na raty i masz z glowy hehe :) bo fakt tanie nie sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie ,ale 661 naprawde ma wejscia 7.1 po analogu tylko tyle ,ze trzeba w menu poprzestawiac i poczytac troche instrukcje.W innym wypadku nie kupowalbym soniacza za 1000funtow tylko nowy wzmacniacz i ewentualnie bluraya bez dekoderow i polaczyl to wszystko po HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

peyo111 a jaki sens jest podłączać cyfrowe źródło analogowo do wzmacniacza który i tak cyfrowo to obrobi zanim puści analog?nie za duzo konwersji?

powinna by c wyłącznie jedna - z cyfry na analog - tylko w takim wypadku jestes najbliżej ideału....pomijajać cuda i obróbki które oferuje ten player oferuje cos ponadto co oferuje byle czytnik do komputera?bo podejżewam że kompletnie nic - skończyły się czasy analogów a wszyscy szukają cudów tam gdzie ich nie może być(bo to cyfra - zero musi być zerem jedynka musi być jedynką i jedyny problem to to żeby ta jedynka zagrała jak jedynka albo wyświetliła sie jak jedynka)

ps.jest obleśny przez to beznadziejne żłobienie - ale cała seria ES od kilku lat wygląda obleśnie - straciła ten exclusive co miała kiedyś - drewniane boczki w lakierze fortepianowym i wspaniały szampański kolor oraz skromność na panelu przednim

a szkoda bo te sprzety były piękne

zakochałem się pod koniec lat 80 jak dostałem pierwszy katalog sony z japonii (kurcze miałem chyba z 11 lat)

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem czemu musze podlaczyc przez analogowe- bo moj wzmacniacz nie dekoduje formatow HD. Odtwarzacz BD ma wszystkie dekodery i to on je dekoduje. W innym przypadku podlaczyl bym przez HDMI i wszystko proste. A tak na marginesie to kupilem Panasa 55 -ke bo z soniaczem byly problemy. Nie wiem jak inne wzmaki ale moja Yamaha na wejsciu multichannel nie ma mozliwosci korekty dzwieku-wszystko idzie Pure Direct wiec nie bylo sensu ladowac sie w soniacza, tylko za jakis czas i tak mnie czeka wymiana wzmacniacza . A jak wiadomo po hdmi miedzy nim a panasem nie ma praktycznie zadnej zauwazalnej roznicy w dzwieku(przynajmniej dla mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie to można kupić? Ceneo i skapiec nic nie wyrzucają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gdzie to można kupić? Ceneo i skapiec nic nie wyrzucają :)

Autorus, sprawdź dostępność w Centrum SONY w Warszawie, tym w Atrium ( http://www.sony.pl/article/id/1076414762555 ).

Jak będą dostepne to ci coś tam pomogę w cenie.

Ty pomogłeś w dyskach to spróbuję się odwdzięczyć.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... jaki sens jest podłączać cyfrowe źródło analogowo do wzmacniacza który i tak cyfrowo to obrobi zanim puści analog?

... skończyły się czasy analogów a wszyscy szukają cudów tam gdzie ich nie może być....

ad.1 - wyjście analogowe tego playera może zagrać lepiej niż amplituner w tej cenie, jakość zastosowanych przetworników to klucz.

ad.2 - jakaś herezja, albo źle rozumiem. Przecież tor analogowy w instalacjach audio jest podstawą wszelkich podstaw (pre/amp*/speaker)

Można ew. połączyć do tego technologię ICEPower , ale na końcu zawsze powita nas archaiczny ANALOG, kreujący dźwięk. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołg do czasu az padnie laser wtedy staję się pięknym czołgowym mebelkiem :-) jak sporo ESów z Serii 5 i 7 z niedostepnymi KSS 272A

:-) kto tego nie doswiadczyl to nie zrozumie , mialem takie przygody z CD 707 ES

czołg 20 kg budowa lepsza od nie jednego wzmacniacza po padzie optyki w zasadzie pozostało go tylko wywalić na śmietnik z powodu braku lasera

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 707ES, 779ES i nigdy nie było problemu z powodu lasera (fakt, nie są dostępne). To samo było z 777ES zarówno stereo jak i mutlichannel (chociaż do SCD-XA777ES lasery są do tej pory bo były wkładane dość tanie). Do 777ES KHS-180A są również cały czas do kupienia. W w/w Sony 5000 siedzi ten sam typ lasera, co w Marantz 9004 i również są do kupienia. Koszt nie przekracza 70€. Także zawsze można zabezpieczyć się na przyszłość.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...