Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: SONY BDP-S5000ES, flagowy odtwarzacz Blu-Ray od SONY

Rekomendowane odpowiedzi

Dodany obrazek

Wstęp:

Ciekawie się porobiło gdyż jak widać mamy okazję pierwsi na świecie bawić się najnowszym flagowym okrętem Blu-ray od firmy Sony. Problemem jest to, że pmcomp'a niema a ja też jutro rano wyjeżdżam w związku z tym proszę o wyrozumiałość i zadowolenie się poniższą zapowiedzią. Za tydzień w weekend pojawi się pełny MEGA-TEST. Myślę, że i tak będziemy szybcy Dodany obrazek A do tego zrobimy porównanie z pozostałymi BD czyli modelami: 350 oraz 550.

Dodany obrazek

Tak jak już zauważyliście wczoraj niezapowiedzianie pojawił się u mnie w domu high-endowy odtwarzacz Blu-ray firmy Sony: BDP-S5000ES. Jest to tegoroczna niespodzianka, pokazana pierwszy raz nie tak dawno bo na targach IFA w Berlinie. Już tam mocno się podnieciłem na widok tego odtwarzacza. Myślałem sobie: w końcu to jest to na co czekałem. Czy moje oczekiwania zostały zaspokojone?

[url=http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/odtwarzacze-blu-ray/sony/mega-test-sony-bdp-s5000es-flagowy-odtwarzacz-r84]Kliknij tutaj aby zobaczyć artykuł[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na główną w nowym topicu, bo nie ma jak podlinkować "w świat" !!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misie podoba, ale najważniejsze jak gra, wydaje mi się, że płytka audio jest całkiem OK (nie mam pojęcia o elektrotechnice). Wiem, wiem, macie wszyscy wzmaki z HDMI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podzieliłem i jest na głównej : > A ja podłączam i sprawdzam jak śmiga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='125296' date='11.10.2008, 00:57 ']Misie podoba, ale najważniejsze jak gra, wydaje mi się, że płytka audio jest całkiem OK (nie mam pojęcia o elektrotechnice). Wiem, wiem, macie wszyscy wzmaki z HDMI ;)[/quote]
Nie wiem czy jestem normalny ale jak dla mnie to paskuda :_beczy: Wygląda jak prototyp VHS-a.Mnie się na przykład o wiele bardziej podoba 350 a najbardziej PANASONIC BMP-BD50 :) , żeby jeszcze ważył ze 3 kg więcej i miał USB , MKV, jpeg via DVD , REONA ,HDD 1GB itp. - ach ! jak fajnie pomarzyć ^_^^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaczro' post='125300' date='11.10.2008, 01:22 ']Nie wiem czy jestem normalny ale jak dla mnie to paskuda :_beczy: Wygląda jak prototyp VHS-a.Mnie się na przykład o wiele bardziej podoba 350 a najbardziej PANASONIC BMP-BD50 ;) , żeby jeszcze ważył ze 3 kg więcej i miał USB , MKV, jpeg via DVD , REONA ,HDD 1GB itp. - ach ! jak fajnie pomarzyć ^_^^_^[/quote]

oj tak pomażyc można , no i ten HDD 1GB - WOW! MOC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i już wiem: kupuje ten player jak tylko będzie dostępny!

Działa praktycznie jak PS3 (trochę wolniej oczywiście wgrywa jave). Chodzi szybko, sprawnie, pokazuje wszystkie info typu bitrate jak na PS3, ma nawet 1GB na BD Live, podświetlany pilot, nawet tacka jest bardzo dopracowana lol itp itd. W stosunku do np. BD50 czy Samsunga 2500 to inny świat. Inny wiek. Bawiłem się denonem na IFA i tamten był tragicznie wolny i odpychał prostotą menu itd ... tutaj w sumie nie ma do czego się przyczepić. W końcu jest to na co długo czekałem bo jednak stojący S5000 na Onkyo 905 to cudowny widok : )

[center][url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=166c7fc9d9eb469e"][img]http://images6.fotosik.pl/298/166c7fc9d9eb469em.jpg[/img][/url][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='125306' date='11.10.2008, 02:14 ']No i już wiem: kupuje ten player jak tylko będzie dostępny!

Działa praktycznie jak PS3 (trochę wolniej oczywiście wgrywa jave). Chodzi szybko, sprawnie, pokazuje wszystkie info typu bitrate jak na PS3, ma nawet 1GB na BD Live, podświetlany pilot, nawet tacka jest bardzo dopracowana lol itp itd. W stosunku do np. BD50 czy Samsunga 2500 to inny świat. Inny wiek. Bawiłem się denonem na IFA i tamten był tragicznie wolny i odpychał prostotą menu itd ... tutaj w sumie nie ma do czego się przyczepić. W końcu jest to na co długo czekałem bo jednak stojący S5000 na Onkyo 905 to cudowny widok : )[/quote]

Gmeru, bo to ES. Mnie się od razu skojarzył z pięknymi klockami top hi-fi SOny, kiedy jeszcze było prawdziwe Sony (tak, tak zrzędzę i trochę przesadzam). Dla tych co im się design niepodoba - Panowie tu właśnie o TO chodzi. To ma tak wyglądać. MA być zwaliste, duże i ociekać niedostępnym w marketowcach luksusem. Prawie to, to jest. Też jestem na tak i chcę tego klocka, bo Soniacz zagwarantuje mi że będzie to full kompatybilne z wszelkimi profilami, no i to ES :_beczy:

ps. Super, że dałeś fotkę z ampli. TAK TO JEST TO! ^_^
pps. Ale kurcze pilot powinien być bardziej stajlisz i może metal? A te kable to też bzdura - dali by HDMI w plecionce i jakieś konkretne chinche. Dobra - to detale (no pilot może już niekoniecznie - napisz, czy pozory mylą, czy faktycznie jest z d...)

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :_beczy:

Dobra ja idę spać. Jutro (dzisiaj hehe) powrzucam jak to wszystko działa ale trochę ma opcji ten BD....

Myślałem, że już nic nie kupię do kina w tym roku ale jednak znowu idą wydatki ; ) bo to muszę mieć. Chyba nie tylko ja : )

ps. pilot jest normalny jak w X4500. Mógłby być lepiej zrobiony (plastik) ale jest super wygodny i idealnie pracuje jakbym go miał już od dawna : ) Eh nic nie dorówna pilotowi z XE1 ; ) Kurcze ważne, że w końcu to wszystko działa super szybko!!! Bardzo szybka reakcja na polecenia.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='125308' date='11.10.2008, 02:30 ']ps. pilot jest normalny jak w X4500. Mógłby być lepiej zrobiony (plastik) ale jest super wygodny i idealnie pracuje jakbym go miał już od dawna : ) Eh nic nie dorówna XE1 ; ) Kurcze ważne, że w końcu to wszystko działa super szybko!!! Bardzo szybka reakcja na polecenia.[/quote]

No tak czyli XE1 w tej materii nadal niepokonane (a bodaj w top Pionkach BD jest chyba metal, a może nie?). Co do szybkości... NARESZCIE. Zaj... że to w końcu chodzi jak trzeba. Pisaj testa pisaj! :_beczy:

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe wiem czy 905 nie powinna stać nad BD5000.
Wydziela ciepełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wiesz ? :_beczy:
Oczywiście, że powinien stać odizolowany, to podstawowy błąd, a potem dziwne narzekania - no, ale to napewno z "rozpędu " ^_^
Reżim temparaturowy jest ważny - może grać , bo i będzie , ale co dostają komponenty po łbie , to inna sprawa . Za rok podsychają
elektrolity i cała masa podzespołów traci tolerancję , łącznie z optyką .... NIE RÓBCIE TAK , BO TO NIE JEST FAJNE !!! ^_^

Czy toto gra CD i przede wszystkim JAK ? ( jakość po analogu, cyfrze )

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie z tymi orgazmami Panowie- najpierw trzeba kuknąć co siedzi pod radiatorkiem

Anóż się okaze ze jest ten sam syf co w 550 i wszystkie marzenia o DTS HD MA via analog pękną niczym bańka mydlana ^_^

Pamięć MicrVault którą SONY dodaje kosztuje 20zł.... Sam kupiłem 2 GB za 39 /sony/

Jedyne co mi się pododba /oprócz wyglądu/ to plytka audio. Jest to konkretny modulik z włąsnym zasilaniem. Nie ma co porównywać z syfem który siedzi w 550tce. To może ładnie zaśpiewać :_beczy:...oczywiście pod warunkiem że tą płytkę nakarmi konkretny SoC

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze wrescie cos konkretnego gmeru sciagnij jeszcze tylko radiator
okaze sie czy to sprzet na miare ES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='125317' date='11.10.2008, 05:59 ']NIe wiem czy 905 nie powinna stać nad BD5000.
Wydziela ciepełko.[/quote]


[quote name='BoDeX' post='125321' date='11.10.2008, 06:18 ']Jak to nie wiesz ? ;)
Oczywiście, że powinien stać odizolowany, to podstawowy błąd, a potem dziwne narzekania - no, ale to napewno z "rozpędu " :)

Czy toto gra CD i przede wszystkim JAK ? ( jakość po analogu, cyfrze )[/quote]

Wiecie co? Ja od 5 miesięcy mam 905 przykryte XE1 (to też kloc) i jakoś nic mi się nie stało.... jest ciepły tak samo jak np. PS3. Już bez przesady.... to tylko sprzęt O_o i mało mnie kręci czy jest ciepły czy zimny :_beczy: Ma grać. U mnie gra non stop (po kilka godzin dziennie i żyje).

[quote name='mobor' post='125329' date='11.10.2008, 09:14 ']spokojnie z tymi orgazmami Panowie- najpierw trzeba kuknąć co siedzi pod radiatorkiem

Anóż się okaze ze jest ten sam syf co w 550 i wszystkie marzenia o DTS HD MA via analog pękną niczym bańka mydlana ^_^

Pamięć MicrVault którą SONY dodaje kosztuje 20zł.... Sam kupiłem 2 GB za 39 /sony/

Jedyne co mi się pododba /oprócz wyglądu/ to plytka audio. Jest to konkretny modulik z włąsnym zasilaniem. Nie ma co porównywać z syfem który siedzi w 550tce. To może ładnie zaśpiewać ^_^...oczywiście pod warunkiem że tą płytkę nakarmi konkretny SoC[/quote]

Będziemy testować. Dobrze, że mam też 550 i 350 to porównamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='125337' date='11.10.2008, 11:36 ']Wiecie co? Ja od 5 miesięcy mam 905 przykryte XE1 (to też kloc) i jakoś nic mi się nie stało.... jest ciepły tak samo jak np. PS3. Już bez przesady.... to tylko sprzęt O_o i mało mnie kręci czy jest ciepły czy zimny :_beczy: Ma grać.



Będziemy testować. Dobrze, że mam też 550 i 350 to porównamy.[/quote]
czekamy czekamy a wiadomo jaka jest przewidywana cena za tego bluray ?

na jednej ze stron znalazłem takie info " Sony przedstawia na IFA 2008 zaawansowany technologicznie odtwarzacz Blu-ray Disc model BDP-S5000ES. Podobnie jak tańsze urządzenia firmy BDP-S350 i BDP-S550, nowy odtwarzacz BD z serii Esprit, przystosowany jest do standardu BD-Live, posiada także dekodery dźwięku przestrzennego HD: Dolby True HD i DTS HD, ma też wyjście analogowe 7.1. Blu-ray Sony dostępny będzie od grudnia w bardzo ciekawej cenie około 1499 €. " ciekawy jestem co miał gość na myśli mówiąc "ciekawej" jak dla mnie 5 tys to troche duzo jak na bluray i przy takiej cenie nie wróżył bym mu przyszłości ;/

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena to około 5tys . . . :_beczy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dość dyskusji, zagraj coś wreszcie, bo wiadomo, że nie śpisz.
A słuch oko z rana jakby ostrzejsze.

Ostatnio odkrtyłem, że:
jak dłużej przyciśniesz na 905 przycisk [display] to najpierw wyświetli jakie audio dostaje a[b] później jakie video z fps-em[/b].
Bo są pewnie tryby w E5000 przeznaczone dla ekranów bez obsługi 24fps. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to może ustalmy co chcielibyśmy się dowiedzieć poprzez metodologię testu ?

Mnie osobiście interesuje to, co siedzi pod radiatorem i co " robi dźwięk" na płytce audio .

Poza tym opinia o tym, jak toto gra CD analogowo i poprzez wyjście cyfrowe ( jakieś porównanie z dobrym CD playerem )
Oczywiście nie powinno zabraknąć porównania obrazu DVD/Blu-ray z innym playerem .
( 2 skalibrowane wejścia, te same płytki DVD/BLU-RAY i rzetelna, obiektywna ocena jakości obrazu na trudnym materiale i płycie testowej )
Nie na darmo ten player kosztuje 3-7 razy więcej od konkurencji, obraz i dźwięk to jego produkty i o ich jakości chcemy wiedzieć wszystko - obiektywnie ! :(

Jednym słowem TEST PORÓWNAWCZY, a nie tylko opis playera i jego funkcjonalności . ;)


PS. Aaaaa, no i o ile będzię możliwość, to podłączenie HDMI i analogowo do wzmaka i porównanie jakości na mocnym materiale HD AUDIO (muzyczka)
Byłyby niezłe jaja , gdyby po analogach zagrał lepiej niż po HDMI , bo może ... robi to lepiej niż wysoki amplituner na swoim pokładzie ! :lol: Żart ? :D


Gmeru RULEZ ! :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajnie by wygladal test tego playera z db55 w szczegolnosci dekodowanie dzwieku HD do PCM i przesyl po HDMI ciekawe czy sa jakies roznice w cyfrowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyjdzie Panas to na pewno...

BoDeX właśnie chciałem coś takiego napisać. Piszcie i to sprawdzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze 5000 zł. Naprawdę musiałby grac przepięknie CD bo ze skalowaniem DVD (a podobna ma autorskie algorytmy i hardware SONY) niekoniecznie az tak bardzo mi zależy.... NIemniej jednak żeby wydać 5000 to z testu musiałoby wynikać, że

A. Dzwiek CD jest audiofilski
B. Róznica w obrazie BR w stosunku do BDP-S 350 czy Panasa jest o naprawdę cała klasę wyższa

Co do wyglądu...to akurat jako niespecjalnie fanatyk sprzętu Sony musze przyznać, ze wygląda świetnie.

Widzę, że napę taki sam jak we weszystkich innych sprzętach...no ale to akurat ani wada ani zaleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszne uwagi .

Na polu bitwy pozostają więc dwa modele : SONY 5000 i PIONEER LX-91 ( może ew. Panas 55 i DENON 3800 )

Jeżeli żaden z nich nie będzie "cacy" na każdym froncie, to czeka mnie rewolucja pażdziernikowa, a tego chciałbym uniknąć ! :(

Gmeru, jak widać oczekiwania co do CD/DVD/BR są ogromne , stąd gorąca prośba o koncentrację na teście porównawczym i
wydanie obiektywnej opinii , bo 5K nie w kij dmuchał ! ;) 3mam kciuki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...