Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: SONY BDP-S5000ES, flagowy odtwarzacz Blu-Ray od SONY

Rekomendowane odpowiedzi

-Róźnice w jakości dekodowania na pokładzie do PCM i wywalanie tego na hdmi np 1.2 lub 1.1
w stosunku np do takiego dmp-bd50 /55 czy wogule w tym przypadku są jakies roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='125557' date='12.10.2008, 18:48 ']No to ja Ci prędzej odpowiem ... prędko to Ty BD playera nie kupisz ! :)[/quote]
nie mam parcia wielkiego wiec poczekam do przyszlego roku..... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile można czekac :) ?rok ?2 lata ?zaraz to bedzie 3 latka a na rynku nic konkretnego caly czas wkółko to samo i co wypust to schodzenie na psy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za posta, może mnie trochę poniosło post do wykasowania

Pozdrawiam
Krzysiek Edytowane przez Krzysiek1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra Panowie
pobawiłem się w małego sherlocka holmes'a
Mówiac wprost - bez sciagania radiatora mozna z 99% pewnoscią stwierdzic ze [b]5000 i 550 maja TEN SAM układ SoC !!![/b]


Przyjrzyjcie się płytom głównym 5000 i 350
Zwróćcie uwagę na otoczenie po lewej stronie radiatora- jest IDENTYCZNE w obu przypadkach. Złącze SATA jest także w tym samym miejscu /a nawet i napęd jest chyba ten sam/



model 350 -> [url="http://formatwarcentral.com/wp-content/uploads/2008/07/dsc04075sm.jpg"]http://formatwarcentral.com/wp-content/upl.../dsc04075sm.jpg[/url]
model 5000 -> fotki chassis na 1 stronie Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jesli tak jest to opłacalność zakupu stoi pod wielkim znakiem zapytania , do tego brak dts hd master 7.1 po analogu ;/ Edytowane przez BoDeX
martwe linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bylem zwolennikem pioneera i chyba tak zostanie i w tym przypadku,ze pioneer nas nie zawiedzie i wypusci bolida na miare NASZEGO sprzetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor, podlinkuj ponownie, albo najlepiej wklej proszę, bo za diabła nie mogę otworzyć Twoich rewelacji ! ;)

Coś tam musi siedzieć jeszcze, z menu (i z zapowiedzi) wynika, że jest postprocesor, który może tylko w
jakimś zakresie współpracować z SOC-iem , no ale trzeba poczekać na testerów ... :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice w menu beda - to oczywiste...Ale to tylko kwestia softu -a sciislej - Linuxa ;)

ps fotka 350 poprawiona, fotki 5000 sa na 1 str

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
350
[img]http://formatwarcentral.com/wp-content/uploads/2008/07/dsc04075sm.jpg[/img]


5000ES
[img]http://images6.fotosik.pl/298/4dbc0e41abc4105f.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sharan' post='125610' date='13.10.2008, 12:52 ']Zawsze bylem zwolennikem pioneera i chyba tak zostanie i w tym przypadku,ze pioneer nas nie zawiedzie i wypusci bolida na miare NASZEGO sprzetu ;)[/quote]
tylko po ile bedzie pionek ? bo w necie gdzies widziałem cene za lx91 2699 euro ! nie wiem czy to była pomyłka? bo jak nie to "troche" słono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Pionka to przedział 2000 - 2200 Euro ( katalogowa)

Teoria o SIGMIE w 5000 bardzo prawdopodobna , jeśli tak będzie , to teoretycznie DTS-HD MA nie powinno być w ogóle - może
tylko ogranicza strumień MA do HR i tak go dekoduje do analogów . Wypadałoby uzyskać info u źródła , bo tak to sobie możemy tylko gdybać
nad kolejnym rozreklamowanym KNOTEM . ;)

Liczy się jakość w bezpośrednim starciu i [b]jeśli nie będzie różnic pomiędzy 550/5000 w obrazie/dźwięku[/b] (HDMI), to każdy powinien sobie odpowiedzieć
na pytanie, czy warto zapłacić 3 razy więcej .... :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obstaję przy tym że 5k jednak zagra trochę ładniej po analogu -nawet z Sigmą/NEC'iem na pokładzie. Tor audio w tym playerku jest jednak o 2 klasy lepszy niż w 550tce gdzie wyjścia są bo są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i mam juz info z Cambrdge Audio:

"DTS HD Master Audio is the only format that the 640BD will not output via its analogue connections.
It will output this format via its digital bitstream output through HDMI."

w związku z tym zadałem im pytanie jak sobie wyobrażają to w sytuacji jak żaden z amplitunerow które obecnie sprzedają nie przyjmuje dźwięku pod HDMI........pewnie mi odpiszą, że pracują nad nowym ampli tunerem, który to będzie potrafił....szkoda bo zmieniać sprzęt trzeba by było.......a liczyłem, że obejdzie się bez tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymuszanie zakupu nowego ampli ewidentnie a ja sie nie poddam i zostane przy mojej porzadnej Yamaszce i predzej czy pozniej kupie blu z wszystkimi dekoderami
taki panas budzetowy łoi juz wszystko a wielkie firmy sobie w kulki lecą to jest wszystko specjalnie robione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już nawet forumowicze we Francji gratulują Gmerowi za jakość zdjęć: [url="http://w3.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?f=1089&t=29891547&st=0&sk=t&sd=a&start=60"]http://w3.homecinema-fr.com/forum/viewtopi...=a&start=60[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak jak myslalem, odpowiedz z Cambridge Audio na moje pytanie co zrobic zeby posluchac DTS HD MA....

"If you wish to listen to DTS HD Master Audio, then this will not be possible with this set-up.
There are very few discs recorded in this format at the moment, so I would suggest waiting for the time being.

A replacement for the 640R is currently in development to compliment the new 640DB. I would suggest keeping an eye on our website for details as and when they appear on there."

bedzie pewnie 640Rv2 ktora juz bedzie obslugiwac dzwiek po HDMI.
Jednym slowem czeka wymiana sprzetu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kogoś ciekawi jaki w środku siedzi procesor? Ja już wiem ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry musiałem zrobić mega wielkie napięcie :D

Odpowiedź: [b][size=4] Nec EMMA3P[/size][/b]

[img]http://www.necel.com/digital_av/en/mpegcodec/images/block_MC10092_emma3p.gif[/img]

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to faktycznie zaskoczenie - nowy procek na rynku , ciekawe jak maluje w porównaniu do np: 550 , 55 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='125880' date='14.10.2008, 19:47 ']Sorry musiałem zrobić mega wielkie napięcie :D

Odpowiedź: [b][size=4] Nec EMMA3P[/size][/b]

[img]http://www.necel.com/digital_av/en/mpegcodec/images/block_MC10092_emma3p.gif[/img][/quote]

I to jest dobra wiadomość bo nie będziemy musieli zrywać radiatora, co zawsze wiąże się z ryzykiem uszkodzenia układu lub całej płyty.

BTW wygląda na to, że tem sam procek jest w 350/550.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to Państwu ( SONY) już dziękujemy za te czary-mary.
Mam na myśli manipulację opcjami procka.

Z pewnością nie tę cenę od sztuki (za licencję).
Koszty obudowy są pomijalne i to zazwyczaj projektant formy wtryskowej, działając na zlecenie producenta kreuje jej wizualną klasę. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne :D

"i had an opportunity to see the chip under S350's heatsink, and it was the 10068 model of NEC EMMA3P"

na to wyglada ze to samo siedzi :) chociaż nie wiadomo bo gmeru umieścił scemat blokowy MC-10092 a w 350 jest 10068...tylko ze internet milczy o mc-10068...

Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 100% : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...