Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST HD Player Popcorn Hour B-110 + obudowa mCubed HFX mini

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do tego WD czy działają ciszej od Seagate i Samsung'ów?
Czy same przełączają się w tryb ekologiczny przy mniejszym obciążeniu? Czy na 5400 obrotów pójdzie mkv 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Topmek' post='118660' date='16.09.2008, 15:23 ']Mam pytanie do tego WD czy działają ciszej od Seagate i Samsung'ów?
Czy same przełączają się w tryb ekologiczny przy mniejszym obciążeniu? Czy na 5400 obrotów pójdzie mkv 1080p?[/quote]

Sa cichsze od Seagate'ów. Same się przełączają i ew. wracają do trybu 7200rpm.
Ale szczegółów poszukaj w sieci.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pyt dla mnie zasadnicze, czy to ustrojstwo mozna wlaczyc i wylaczyc pilotem ???? ... jezeli juz gdzies o tym bylo i niedoczytalem to przepraszam, ale dla mnie to rzecz absolutnie podstawowa w tego rodzaju sprzecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@pmcomp

Odchodząc trochę od zasadniczego wątku...
O ile mnie pamięć obiecywałeś niedawno publikacje testu PH A-110.
Miał być gotowy i tylko czekać na publkacje.


Pozdrawiam,
chrisjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMcomp a ja mam szczegółowe pytanie. Ponieważ raczej zdecyduje sie na B110 z tym że obudowę Nexus psile napisz jak wyglada kwestia pezeróbki IR i czy duże trzeba wyprowadzać "okienko" IR w obudowie. Szczerze mówiąc ta obudowa tak mi sie podoba że zal jej szpecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='119546' date='20.09.2008, 23:46 ']PMcomp a ja mam szczegółowe pytanie. Ponieważ raczej zdecyduje sie na B110 z tym że obudowę Nexus psile napisz jak wyglada kwestia pezeróbki IR i czy duże trzeba wyprowadzać "okienko" IR w obudowie. Szczerze mówiąc ta obudowa tak mi sie podoba że zal jej szpecic :([/quote]

Poradzisz sobie.
Trzeba rozebrać odbiornik dostarczony z B-110 i wyjąc płytkę z obudowy. Potem wylutować z płytki element odbiornika (jakieś 0,5x0,5 cm), przylutować do jego 3-ech nóżek przewodziki dodatkowego przewodu i zdrugiej strony przylutować je od spodu płytki w miejscu montażu gniazda mini jack dla odbiornika podczerwieni. Lutować trzeba ostrożnie bo płytką upakowana i mało miejsca. A element odbiornika przylepić plasterm w okienko swojej obudowy. Ot i cała fllozofia.
Jak nie chcesz lutować to możesz wykorzystać przewód dostarczony i wsadzić go w gniazdo z jednej strony a z drugiej przylutować do elementu odbiornika.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='batalona' post='118863' date='17.09.2008, 11:21 ']pyt dla mnie zasadnicze, czy to ustrojstwo mozna wlaczyc i wylaczyc pilotem ???? ... jezeli juz gdzies o tym bylo i niedoczytalem to przepraszam, ale dla mnie to rzecz absolutnie podstawowa w tego rodzaju sprzecie...[/quote]

Można w tryb standby.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sposob na wyginanie rurek jest prosty. Trzeba naciagnac na rurke spirale z drutu z dopasowana srednica.
Tzn. srednica wew. spirali = srednicy zew. rurki i razem je zginac, a potem spirale zdjac lub przesunac dalej.
Spirala powinna byc tak skrecona aby zwoj lezal przy zwoju.

Z mojej strony mam pytanie jak wyglada odtwarzanie dzwieku, jaki wzmacniacz, jak podlaczony (stereo czy 5.1)
oraz jakie glosniki?
Pozdrowienia
Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Andrzej262' post='120004' date='23.09.2008, 20:17 ']Sposob na wyginanie rurek jest prosty. Trzeba naciagnac na rurke spirale z drutu z dopasowana srednica.
Tzn. srednica wew. spirali = srednicy zew. rurki i razem je zginac, a potem spirale zdjac lub przesunac dalej.
Spirala powinna byc tak skrecona aby zwoj lezal przy zwoju.

Z mojej strony mam pytanie jak wyglada odtwarzanie dzwieku, jaki wzmacniacz, jak podlaczony (stereo czy 5.1)
oraz jakie glosniki?
Pozdrowienia
Andrzej[/quote]

Nie prowadziłem jeszcze głębszych testów, dlatego nie ma jeszcze kompletnego MEGA-TEST'u.
Na razie jestem na etapie wgrywania materuału na HDD ... jest co robić.

Moje plany podłaczeniowe wyglądają następująco:

1. (dźwięk wielokanałowy) połączenie HDMI do amplitunera Onkyo 905 a potem do końcówek Krell (głośniki Thiel CS 3.6) i Marantz (głośniki Mirage).

2. (dżwięk stereo) połączenie SPDIF do Tag McLaren AV-32R, który będzie robił za przetwornik DA a potem albo do końcówki Krell'a jw. w trybie stereo albo lampowego wzmaka Unison S6 (głosniki Thiel CS 3.6).

Połaczenie drugie chcę przede wszystkim wykorzystać do słuchania swojej kolekcji płyt CD, którą po przekonwertowaniu na wav'y wgrywam własnie na HDD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie.
Czy żeby włączyć PH w tego typu obudowie trzeba używać przycisku power na obudowie, czy wystarczy pilot? Wyłączenie - jak się domyślam - przez analogię do obudów atx możliwe jest z pilota, ale co z uruchomieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bipi' post='124032' date='03.10.2008, 22:01 ']Mam pytanie.
Czy żeby włączyć PH w tego typu obudowie trzeba używać przycisku power na obudowie, czy wystarczy pilot? Wyłączenie - jak się domyślam - przez analogię do obudów atx możliwe jest z pilota, ale co z uruchomieniem?[/quote]

Można włączać pilotem lup przyciskiem power z obudowy.
Wyłączać (chyba raczej usypiać) mozna tylko przyciskiem z pilota.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Slababateria' post='127312' date='23.10.2008, 16:19 ']Kiedy będzie cały test?[/quote]

Uj ... czasu nie ma :rolleyes: .

Powiem tak: warto brać !!! (pomimo kilku niedociągnięć firmwareu).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pragnę donieść, że najnowsza, dostępna od wczoraj wersja firmware do B-110 o numerze 01-17-081023-15-POP-405-000 potrafi, to co mnie interesuje:

- poprawnie odtwarza pliki WAV, FLAC i DTS (wreszcie info pokazuje kompletną nazwę pliku i dane szczegółowe).
- wypuszcza po HDMI bitstream HD Audio w formatach DD+, Dolby TrueHD i DTS HD.
- działa opcja file mode (praca na plikach).
- zmiana formatu obrazu klawiszem zoom.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pmcomp dzieki za dobre wiesci.
Spiesze z updatem zatem.

pozdro

Edit:
Dzwiek faktycznie działa, choc nadal mam zastrzezenia. Tym razem innej natury - PH-110 dziwnie współpracuje z moim Onkyo 606 ( ale moze to wina Onkyo). Mianowicie po HDMI czasem błędnie rozpoznawane sa kanały a zawartosc nich jest "mieszana" (dotyczy to DTS i PCM). Po zmianie wejscia na optyczne ( mam jednoczesnie połączony TOSLink i HDMI) i powrót na HDMI działa już normalnie. Nie wyczerpałem jeszcze wszystkich możliwosci konfiguracyjnych, bo jestemw sporym niedoczasie, pomiedzy sniadaniem, a sprawunkami na miescie.
Inna wazne spostrzeżenie: [b]zaczęły prawidłowo działać mi filmy, które dotychczas wyświetlane były z artefaktami[/b]:
Signs.2002.1080p.BluRay.DTS.X264-CtrlHD
Renaissance.2006.1080p.HDDVD.EngDTS.FreAC3.x264-ESiR
Tyle na razie. Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można tą obudowę kupić w Polsce czy może ktoś poda linka gdzie kupić obudowę i zasilacz zewnętrzny może jaki to jest model to google odpowie gdzie kupić ten zasilacz .

Ogólnie by mozna podać w linkach gdzie który element jest dostepny i jaki ma dokładny symbol.

Czytając ten opis nabiera się checi posiadania takiego ustrojstwa .

Lub moze ktoś poda obudowę jaką użył zakupioną w polsce od jakiegoś producenta.

Czym więcej informacji na termat gdzie co kupić tym lepiej. Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos juz upchnal B110 w obudowe: MODECOM FEEL 202 ITX + hdd + DVD ?
To by moglo byc calkiem rozsadne i w miare niedrogie rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HerGregor' post='137101' date='16.12.2008, 20:27 ']Czy można tą obudowę kupić w Polsce czy może ktoś poda linka gdzie kupić obudowę i zasilacz zewnętrzny może jaki to jest model to google odpowie gdzie kupić ten zasilacz .

Ogólnie by mozna podać w linkach gdzie który element jest dostepny i jaki ma dokładny symbol.

Czytając ten opis nabiera się checi posiadania takiego ustrojstwa .

Lub moze ktoś poda obudowę jaką użył zakupioną w polsce od jakiegoś producenta.

Czym więcej informacji na termat gdzie co kupić tym lepiej.[/quote]

Wszystkie linki były podane :wacko:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='137142' date='17.12.2008, 00:37 ']Wszystkie linki były podane :rolleyes:

Pozdro[/quote]
Nie traktuj mnie wymijająco nie każdego stać na 300 Ojro i wyjazd do Wiednia na zakupy.
Urządzonko jak pisałem jest smakowitym kąskiem dla ludków pobierających HD z internetu, to znaczy że nie stać ich na player BD i płytki BD z filmem po 100 złociszów , policz ile cię kosztował ten plajer - 800 zł. płyta - 1200 zł obudowa nieznam ceny zaśilacza bo nie podałeś modelu i dokładnego typu, - 3 dyski HD 1500 zł - nagrywarka DVD silm to z 300 zł. - nie podałeś gdzie kupić rurki chłodzące do procka i jaki to koszt , bo nie namieżyłem w internecie , może to gdzieś z 200 zł , i myślę że to nie wszystko co potrzebne aby ruszył ten plajerek.

Daje to nam jakieś 4000 zł + jeszcze cena zasilacza.

Może podasz dokładne dane gdzie co kupiłeś i ile zapłaciłeś .

Bo niewielu widzę amatorów na ten playerek gdy jego cena końcowa wyniesie 5000 zł .
I nie wilelu którzy podejmią się złożenia co by nie było komputera na Linuksie.

- I na koniec tego mozna napisać na obudowie -

Kukurtydza - wykonana przez Adama Słodowego - Zrób to Sam .

I jeszcze to jeśli ktoś pyta i prosi gdzie to mozna kupić i za ile i prosi o linki - to pomóż rodakowi - byś nie wyszedł na snoba i zarozumiałka , dla którego ceny się nie liczą ważne jest to co napiszesz w teście .
A propo gdzie ten Mega Test obiecywany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ta obudowa jest jak dla mnie za mała miałem przez kilka tygodni i jest całkiem fajnie ale zapomnij o rozbudowie.
Kupując B110 trzeba ja maksymalnie wykorzystać a ta obudowa na to nie pozwala no i ten zasilacz kolejna paczka.
Ja zastosowałem FEEL 105 z wbudowanym zasilaczem.Może i duża jak na PCh, ale weszło wszystko bez problemu normalny napęd DVD
i trzy dyski .Ale to kwestia gustu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HerGregor' post='137312' date='18.12.2008, 00:44 ']I jeszcze to jeśli ktoś pyta i prosi gdzie to mozna kupić i za ile i prosi o linki - to pomóż rodakowi - byś nie wyszedł na snoba i zarozumiałka , dla którego ceny się nie liczą ważne jest to co napiszesz w teście .
A propo gdzie ten Mega Test obiecywany .[/quote]

Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi ale linki do sklepu masz na początku testu, znajdziesz tam wszystkie produkty i ceny.
Sklep internetowy, wystarczy zamówić, zapłacić i przyślą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mar_pula' post='137346' date='18.12.2008, 10:41 ']Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi ale linki do sklepu masz na początku testu, znajdziesz tam wszystkie produkty i ceny.
Sklep internetowy, wystarczy zamówić, zapłacić i przyślą ...[/quote]
Nie do Ciebie moje umizgi o dokładniejsze dane a zagranice sory to już Europa się nie wybieram i wolę wspierać nasze sklepy zakupami niż ichnie.
Czy to urządzonko obsługuje dyski 1,5 TB . Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...