Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST HD Player Popcorn Hour B-110 + obudowa mCubed HFX mini

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='BoDeX' post='117235' date='08.09.2008, 23:53 ']No , to może teraz dowiemy się co ON potrafi ? :)[/quote]
Jak to, to co każdy NMT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka

ja mam male pytanko czy jest jakas skorka zebym mial wyglad XBMC PM3 z xboxa na popcornie

bo jestem strasznie przyzwyczajony do tej skorki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos gięcia heatpipe - mozna spróbować 2 sposobów, znaleźć ścisłą mocna sprężynę o średnicy wewnętrznej pozwalającej wsunąć ją na heatpipe i zginać je razem lub heatpipe przed zginaniem obwinąć ściśle drutem stalowym oczywiście na tyle miekkim żeby dał sie ściśle owinąć (można spróbować z drutem do wiązania zbrojeń ośrednicy ok 1mm dostępnym za grosze w hurtowniach budowlanych). Druga ważna rzecz - nie formować łuku rękoma tylko zaginać na dowolnym wałku o promieniu nieco mniejszym niż planowany promień gięcia, to zabezpieczy przed nagłym załamaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gięcia rurek z Cu, bo pewnie takie są w Heatpipe...

Jeszcze lepsza od wałka jest rolka. Promień rolki=promień gięcia. No i najlepiej, jeśli podfrezowanie na krawędzi rolki jest w kształcie koła o średnicy giętej rurki...

Tak są skonstruowane giętarki do rurek... :)

Sposób przedpiszcy, na spiralę, też jest dobry. Klimatyzatory naścienne mają taką na wbudowanym odcinku instalacji chłodniczej, a niemal zawsze trza to wyginać... :)

Oglądając zdjęcia, trochę się zafrasowałem o twardziele, ciasno tam. No ale kawałek dalej stoi napisane że listwy Cu odprowadzają ciepło, więc chyba nie będzie źle...

A co do Sigmy, to chyba fabryczny "jeż" wystarcza? PCH (100 i 110) nie przewiduje wiatraczka, chociaż takowy (albo HP) na pewno nie zaszkodzi... ;)

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='windmill' post='117659' date='12.09.2008, 06:20 ']A co do Sigmy, to chyba fabryczny "jeż" wystarcza? PCH (100 i 110) nie przewiduje wiatraczka, chociaż takowy (albo HP) na pewno nie zaszkodzi... :)[/quote]

wiatraczek sie przydaje nie tyle do SIGMY co do dysku. A110 ma specjalnie wyprowadzone dla wiatraka gniazdo i mozliwosc ustawienia czy wiatrak ma chodzic na 12V czy na 5V. A jak sie zagrzeje i zawiesi to zawsze mozna skorzystac z resetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='117673' date='12.09.2008, 10:22 ']wiatraczek sie przydaje nie tyle do SIGMY co do dysku. A110 ma specjalnie wyprowadzone dla wiatraka gniazdo i mozliwosc ustawienia czy wiatrak ma chodzic na 12V czy na 5V. A jak sie zagrzeje i zawiesi to zawsze mozna skorzystac z resetu :)[/quote]

Stary A-100 nigdy mi się z gorąca (podczas odtwarzania) nie zawiesił, a nie korzystałem z żadnego wiatraka.
Wszelkie zwiechy dotyczyły błędów firmwareu ew. błędów przygotowania materiału, który PH miał odtwarzać.

Co do wsadzenia wiatraka do obudowy A-100 czy A-110 da sie to zrobic ale taki mały wiatrak wyje niemiłosiernie. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest podłożenie pomiędzy HDD i górną pokrywę obudowy miedzianych sprężynujących pasków które zapewnią dobry styk powierzchni HDD i górnej pokrywy i odprowadzą z HDD nadmiar ciepła do pokrywy i potem na zewnątrz.

Dlatego postawiłem na B-110 i nie mam problemów z hałasem czy odprowadzaniem ciepła.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko dodam, ze mCubed dla mnie jedna z najfajniejszych firemek produkujaca drogie, ale ciekawe cacka.
Ze 2 lata temu sprowadzilem (mozna robic przelewy miedzynarodowe, a nie tylko paypal) Big T-Balancera.
To jak oni podchodza do problemow i ich rozwiazywania wskazuje, ze czego sie nie tkna to zloty gral.
Wiec nie moge sie doczekac mega testu.
mCubed roxuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To coś robi wrażenie.
Dlaczego dałeś beztackowy - bo taka była obudowa, czy beztackowe są lepsze?
Pilot był w zestawie czy masz jakiś uniwersalny?

Czekam z niecierpliwościa na test - kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kecaw' post='117795' date='13.09.2008, 00:44 ']To coś robi wrażenie.
Dlaczego dałeś beztackowy - bo taka była obudowa, czy beztackowe są lepsze?
Pilot był w zestawie czy masz jakiś uniwersalny?

Czekam z niecierpliwościa na test - kiedy?[/quote]

Bo obudowa ma szczelinę czyli musi być beztackowy.
Jest OK.
Pilota dostajesz razem z płytą B-110.
Oprcz tego uniwersalny Logitech Harmony One.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest pełna cena gotowego odtwarzacza? bez dysków?

Cały gotowy odtwarzacz bez dysków? Razem z robocizną ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Kashika' post='117966' date='13.09.2008, 21:33 ']Jaka jest pełna cena gotowego odtwarzacza?[/quote]


PMCOMP - chyba będziesz musiał zrobić wiecej egzemplarzy :-)

Ja czekam na reszte testu - i wracam do negocjacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

ja nie jestem firmą składającą B-110.
Jak ktoś chce kupić obudowę mCubed z akcesoriami mogę zamówić i sprzedać po cenach ze strony mCubed.
Ale na składanie nie mam czasu albo wyjdzie bardzo drogo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pmcomp

Ja nie chce oferowac checi kupna. Chce sie dowiedziec jakie koszty poniosles przy skladaniu tego cuda.

A czy drogo czy nie drogo, to juz zostaw kupujacym;), Twoj pomysl, Twoje wykonanie, Twoja cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Kashika' post='118012' date='14.09.2008, 08:24 ']pmcomp

Ja nie chce oferowac checi kupna. Chce sie dowiedziec jakie koszty poniosles przy skladaniu tego cuda.

A czy drogo czy nie drogo, to juz zostaw kupujacym;), Twoj pomysl, Twoje wykonanie, Twoja cena.[/quote]

Nie pamiętam ale przecież łatwo policzyć:
- koszt B-110 na stronie www.popcornhour.com + 14% cła +22% VAT (choć ja w przeciwieństwie do celników uważam, że stawka powinna wynosić 0% bo jest to część komuputerowa o nazwie kategorii płyta z procesorem).
- koszt obudowy z akcesoriami tu: [url="http://www.mcubed-store.com/catalog/product_info.php?cPath=44_48&products_id=196"]http://www.mcubed-store.com/catalog/produc...products_id=196[/url]

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam pytanko, czy ta płyta pasuje do wszystkich obudów w standarzie Mini ITX?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='funiass' post='118126' date='14.09.2008, 17:02 ']Witam!

Mam pytanko, czy ta płyta pasuje do wszystkich obudów w standarzie Mini ITX?

Pozdrawiam[/quote]

Zapewne tak ponieważ jest płytą w standardzie ITX.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie co do złącza miniPCI:

Czy posiadasz kartę WiFi pod to złącze?
A jeśli tak, jaki model i producent i ... najważniejsze czy B-110 ją rozpoznaje i łączy się z siecią? Edytowane przez mar_pula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mar_pula' post='118144' date='14.09.2008, 18:13 ']Mam pytanie co do złącza miniPCI:

Czy posiadasz kartę WiFi pod to złącze?
A jeśli tak, jaki model i producent i ... najważniejsze czy B-110 ją rozpoznaje i łączy się z siecią?[/quote]

A po co Ci WiFi?
Przesyłałeś kiedyś 8GB (jeden film) po WiFi? Szybciej przeniesiesz na dyskietkach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przesyłałem, mam bezprzewodową cieć. A czas nie jest problemem. Większość plików które będę przesyłał to 700-800 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mar_pula' post='118370' date='15.09.2008, 12:48 ']Tak przesyłałem, mam bezprzewodową cieć. A czas nie jest problemem. Większość plików które będę przesyłał to 700-800 MB.[/quote]

No to lepiej coś gotowego np:
ODTWARZACZ SIECIOWY WLAN HIGH DEFINITION KISS1600
lub: [url="http://www.ziova.pl"]http://www.ziova.pl[/url]

Nie są tak wypasione, ale 700 - 800MB - to jakieś rozumiem .avi więc zupełnie wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kecaw']KISS1600[/quote]
No sorry ale poleciałeś. Ten Kiss to o ile pamiętam niewypał straszny (zresztą można sobie o nim poczytać w odpowiednim dziale). Za tą cenę nie ma sensu brać go pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kecaw' post='118614' date='16.09.2008, 13:30 ']No to lepiej coś gotowego np:
ODTWARZACZ SIECIOWY WLAN HIGH DEFINITION KISS1600[/quote]

Mnie nie interesuje jakiś alternatywny sprzęt do ....
Konkretnie B-110 i tylko B-110 + karta miniPCI i informacja czy działa, czy oprogramowanie rozpoznaje kartę itp

Wiem jakie są prędkości po WiFi, itp...

Można to uznać za zwykłą ciekawość - jest złącze (+ karta) i czy działa przy oprogramowaniu które B-110 zaktualizował na dzień dzisiejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mar_pula' post='118144' date='14.09.2008, 18:13 ']Mam pytanie co do złącza miniPCI:

Czy posiadasz kartę WiFi pod to złącze?
A jeśli tak, jaki model i producent i ... najważniejsze czy B-110 ją rozpoznaje i łączy się z siecią?[/quote]

Nie i nie mam żadnej żeby sprawdzić w tej chwili czy działa.
Ale coś o tym jest na forum popcorna na ich stronie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym razem apropos dysków, jakie mozna zastosować do B-100, a także A-110 czyli z interfejsem SATA.

Ja mam bardzo dobre doświadczenie z dyskiem 1000 GB Caviar GP WD10EACS, którego 2 sztuki używałem w NAS'ie i teraz przełożyłem do B-110.
Dyski są bardzo ciche i się nie grzeją (a na pewno grzeją się mniej niż Seagate'y). Mają tzw. tryb ekologiczny gdzie przełączają się na 5400 obrotów (ciszej i żrą mniej prądu).
Mają "tylko" 16MB bufora co w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia.
Teraz właśnie dokupiłem 3-i taki dysk i wkładam go do Popcorna A-110.
W agito.pl mozna je kupić w bardzo dobrej cenie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...