Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST HD Player Popcorn Hour B-110 + obudowa mCubed HFX mini

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='HerGregor' post='137456' date='19.12.2008, 01:06 ']Nie do Ciebie moje umizgi o dokładniejsze dane a zagranice sory to już Europa się nie wybieram i wolę wspierać nasze sklepy zakupami niż ichnie.
Czy to urządzonko obsługuje dyski 1,5 TB .[/quote]

To zdecyduj sie kolego czy czy o umizgi Ci chodzi czy o informacje.
Jeśli jednak szukasz uzytecznych informacji to podpowiem Ci, że o ile nie moge potwierdzić czy urządzenie obsługuje 1,5 TB dyski, o tyle radziłbym skupić swoją uwagę na dobrych i szybkich dyskach 1 TB (1.5 nie zbierają najlepszych opinii jesli chodzi o usterkowość, a to IMHO podstawowe kryterium, które warto brać pod uwagę). Jeśli to za mało dla Ciebie, to też nie problem. Możesz sobie takich dysków podłączyć na przykład 5 (zewnętrzy NAS albo wręcz włożyć do obudowy playera jak masz taką chęć i odpowiednio dużą skrzynkę). Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HerGregor

[url="http://www.mcubed-store.com/"]http://www.mcubed-store.com/[/url]

1 x DVD mini Sony-Nec 95,00EUR
1 x EF28 external fanless 280W 148,00EUR
1 x HFX® mini - metal black 295,00EUR
1 x HDD mini - silent box 35,00EUR
1 x BorgFX® CPU - Heatpipe Processor Cooler 59,00EUR


Sub-Total: 632,00EUR
German Logistics Systems (4-6 days) (Parcel (1 x 15.62 kg)): 18,56EUR
incl. VAT (MWSt.) in EU (16%): 108,42EUR
Total: 650,56EUR

Do tego 2 x 1TB hdd kupiłem w Polsce.

Zamawiałem swoje 12 października, wysłali 15go a już 17go miałem wszystko u siebie ;) Wg. mojej wiedzy polskiego dystrybutora brak, tak więc trzeba dac zarobic tam ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, chciałem kupic to cacko ale mam kilka pytań.
1. Natknąłem się na taką informacje : [i]"Wyjście Audio 7.1 (8x chinch) - nieaktywne w tej wersji urządzenia"[/i]
Czy to wyjście jest naprawde nieaktywne? Może ktoś wie czy planują je uaktywnić
2. Czy po podłaczeniu do płyty czytnika dvd, Popcorn będzie odtwarzał płyty dvd (tzn całe menu itd czy tylko pliki vob z płyty)?
3. Podobne pytanie jak powyzej tylko dotyczace czytnika blu-ray? Też będzie odtwarzał całą płyte czy tylko pliki? Bo nie wiem czy jest sens dokupywać czytnik czy nie lapiej cały odtwarzacz blu-ray osobno.
4. Pewnie głupie pytanie, ale czy na tej płycie jest już wgrany system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gildor4' post='137635' date='19.12.2008, 23:18 ']Witam, chciałem kupic to cacko ale mam kilka pytań.
1. Natknąłem się na taką informacje : [i]"Wyjście Audio 7.1 (8x chinch) - nieaktywne w tej wersji urządzenia"[/i]
Czy to wyjście jest naprawde nieaktywne? Może ktoś wie czy planują je uaktywnić
2. Czy po podłaczeniu do płyty czytnika dvd, Popcorn będzie odtwarzał płyty dvd (tzn całe menu itd czy tylko pliki vob z płyty)?
3. Podobne pytanie jak powyzej tylko dotyczace czytnika blu-ray? Też będzie odtwarzał całą płyte czy tylko pliki? Bo nie wiem czy jest sens dokupywać czytnik czy nie lapiej cały odtwarzacz blu-ray osobno.
4. Pewnie głupie pytanie, ale czy na tej płycie jest już wgrany system?[/quote]

1. nieaktywne, co będzie niewiadomo
2. nie odtwarza zabezpieczonych płyt DVD
3. podobnie jw. , nie odtwarza żadnych płyt BD
4. tak, płyta jest gotowa do pracy, należy tylko zapewne uaktualnić firmware.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzania BD dodam, że bez problemu czyta pliki *.m2ts zgrane z płyt BD oraz przełącza na nich ścieżki audio. Napisy wbudowane w BD u mnie nie działają, ale bez problemu można podłożyć dowolne inne napisy (np. z jakiegoś ripa) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miyake' post='137722' date='20.12.2008, 18:38 ']Co do odtwarzania BD dodam, że bez problemu czyta pliki *.m2ts zgrane z płyt BD oraz przełącza na nich ścieżki audio. Napisy wbudowane w BD u mnie nie działają, ale bez problemu można podłożyć dowolne inne napisy (np. z jakiegoś ripa) :)[/quote]

I dlatego go ... kocham ;):lol: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie chciał wsadzać nosa w przedświąteczne przygotowania, ale miło by było pod choinkę dostać test...
NAwet, jeśli jest niegotowy...

To już trzy miesiące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam kilka pytań do posiadaczy tego Popcorna. Dla mnie są to bardzo istotne kwestie, a ponieważ jestem laikiem w tej tematyce, to prosiłbym o wyrozumiałość jeżeli jest to tzw. "oczywista oczywistość".
Wiec tak:
1. Czy istnieje możliwość podłączenia to płyty głównej napędu DVD na S-ATA?
2. Czy wyświetlacz, np. w takiej obudowie [url="http://www.pc-tuning.pl/Antec+Fusion+v2+Desktop++HTPC++430W_p814.html"]http://www.pc-tuning.pl/Antec+Fusion+v2+De...+430W_p814.html[/url], można podłączyć przez USB? I czy to zadziała?
3. Czy są gdzieś dostępne dedykowane wyświetlacze do tego urządzenia?
4. Jak działa sieć bezprzewodowa w przypadku tego Popcorna?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kupując PS 3 Sonego wiele tracim na kupnie tego playerka zamiast tego Popcorna.
Czy ktoś porównał co w tych plajerach jest a czego brak i czym się róznia - napewno ceną - bo za 1600 zł dostaniemy plajer HD zmozliwością grania w gry i ponoć czyta niektóre filmy w HD z internetu.

Może ktoś co ma jedno i drugie urządzonko pokusi sie o porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HerGregor' post='139092' date='29.12.2008, 01:01 ']Czy kupując PS 3 Sonego wiele tracim na kupnie tego playerka zamiast tego Popcorna.
Czy ktoś porównał co w tych plajerach jest a czego brak i czym się róznia - napewno ceną - bo za 1600 zł dostaniemy plajer HD zmozliwością grania w gry i ponoć czyta niektóre filmy w HD z internetu.

Może ktoś co ma jedno i drugie urządzonko pokusi sie o porównanie.[/quote]
Ja mam jedno i drugie.Decydując się musisz określić czy chcesz grać i oglądać Blu-Ray w pełni swoich możliwości (orginały z polskim lektorem lub napisami są dalej rzadkością) czy decydujesz się na filmu w nieograniczonej ilości z polskimi napisami.O mp3 nie mówię bo praktycznie nie ma różnicy a w foto zdecydowanie wygrywa PS 3.Popcorn oczywisie bazuje głwnie na dyskach twardych bo nie ma czytnika ale jest możliwość podpięcia zewętrznego.Soniak owszem czyta niektóre filmy mkv ale na 80 szt.działa ok.10.Napisy muszą być wgrane bo inaczej trzeba znać języki.Z Div-ami jest podobnie.Tu czyta więcej ale też bez teksty.Jakość HD ma jeden i drugi.Soniak ma też dodatkowe wyjście optyczne a Popcorn coaxial.Za cenę Sony masz wypasiony playerek z 1 TB dyskiem i zewnętrznym czytnikiem DVD. Każdy ma wady i zalety ale to od Ciebie zależy co przeważy.Najlepiej mieć jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='slavo77' post='138222' date='23.12.2008, 15:09 ']1. Czy istnieje możliwość podłączenia to płyty głównej napędu DVD na S-ATA?
2. Czy wyświetlacz, np. w takiej obudowie [url="http://www.pc-tuning.pl/Antec+Fusion+v2+Desktop++HTPC++430W_p814.html"]http://www.pc-tuning.pl/Antec+Fusion+v2+De...+430W_p814.html[/url], można podłączyć przez USB? I czy to zadziała?
3. Czy są gdzieś dostępne dedykowane wyświetlacze do tego urządzenia?
4. Jak działa sieć bezprzewodowa w przypadku tego Popcorna?[/quote]

ad.1 - tak, na płycie masz dwa porty SATA
ad.2 - na płycie znajduje się specjalnye dedykowane złącze dla wyświetlacza. O podłaczeniu pwyświetlacza przez USB nie słyszałem, zapytaj na anglojezycznym forum Popcorna
ad.3 - jw.
ad.4 - nie sprawdzałem. Zakładam, że jest złącze i powinno działać. Zapomnij jednak o streamowaniu przez WiFi materiału HD o wysokim bitrate'ie. Bedzie się rwać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź [b]pmcomp[/b].
Zależy mi na tym żeby player miał możliwość podłączenia wewnętrznego napędu. Z tego co się orientuję to w tej chwili poza DUNE HD Center, są tylko dwa takie urządzenia: Popcorn Hour B-110 i EGreat EG-M32B.
Czy ktoś miał może możliwość porównania/testowania tych urządzeń? Które Waszym zdaniem lepiej sprawują się w codziennym użytkowaniu? Mam tu na myśli głównie odtwarzanie filmów w formacie mkv i divix/xvid. Jak wygląda wsparcie polskich czcionek w filmach. Gdzieś czytałem, że EGreaty potrafią same dopasować odpowiednie napisy do filmów za pomoca programu Napiprojekt oraz, że konwertują w locie format napisów z txt do srt. Czy to prawda? Jak wygląda ta sprawa w popcornie?

pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='slavo77' post='139443' date='31.12.2008, 11:34 ']Dzięki za odpowiedź [b]pmcomp[/b].
Zależy mi na tym żeby player miał możliwość podłączenia wewnętrznego napędu. Z tego co się orientuję to w tej chwili poza DUNE HD Center, są tylko dwa takie urządzenia: Popcorn Hour B-110 i EGreat EG-M32B.
Czy ktoś miał może możliwość porównania/testowania tych urządzeń? Które Waszym zdaniem lepiej sprawują się w codziennym użytkowaniu? Mam tu na myśli głównie odtwarzanie filmów w formacie mkv i divix/xvid. Jak wygląda wsparcie polskich czcionek w filmach. Gdzieś czytałem, że EGreaty potrafią same dopasować odpowiednie napisy do filmów za pomoca programu Napiprojekt oraz, że konwertują w locie format napisów z txt do srt. Czy to prawda? Jak wygląda ta sprawa w popcornie?

pozdrawiam
Sławek[/quote]

Jeśli chodzi o dopasowywanie napisów, to z doświadczenia wiem, że Napiprojekt dopasowuje
napisy do filmów MKV w około 60-70%. Brakujące 30-40%, to albo wcale nie złapie napisów,
albo napisy są źle zsynchronizowane. Jeśli chodzi o konwersję TXT-> SRT zajmuje to około 10 sekund,
jednakże jest to dodatkowa czynność, którą trzeba wykonać.

Niemniej jednak chwała pewnej firmie, że zapewnia (lub planuje zapewnić) polskie wsparcie do Egreat,
ciekawe czy Popcorny też otrzymają polskie wsparcie ze strony importera?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawoj' post='139559' date='01.01.2009, 17:13 ']Niemniej jednak chwała pewnej firmie, że zapewnia (lub planuje zapewnić) polskie wsparcie do Egreat...[/quote]

Jak na razie są to tylko zapewnienia (już od kilku miesięcy), nikt tego "polskiego supportu" jeszcze nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bubu54142' post='139102' date='29.12.2008, 06:38 ']Ja mam jedno i drugie.Decydując się musisz określić czy chcesz grać i oglądać Blu-Ray w pełni swoich możliwości (orginały z polskim lektorem lub napisami są dalej rzadkością) czy decydujesz się na filmu w nieograniczonej ilości z polskimi napisami.O mp3 nie mówię bo praktycznie nie ma różnicy a w foto zdecydowanie wygrywa PS 3.Popcorn oczywisie bazuje głwnie na dyskach twardych bo nie ma czytnika ale jest możliwość podpięcia zewętrznego.Soniak owszem czyta niektóre filmy mkv ale na 80 szt.działa ok.10.Napisy muszą być wgrane bo inaczej trzeba znać języki.Z Div-ami jest podobnie.Tu czyta więcej ale też bez teksty.Jakość HD ma jeden i drugi.Soniak ma też dodatkowe wyjście optyczne a Popcorn coaxial.Za cenę Sony masz wypasiony playerek z 1 TB dyskiem i zewnętrznym czytnikiem DVD. Każdy ma wady i zalety ale to od Ciebie zależy co przeważy.Najlepiej mieć jedno i drugie.[/quote]


Tylko troche sprostowania, mp3 wg mnie wypada lepiej na PS3 , bo ma (jakieś tam) wizualizację lepsze to od patrzenia w statyczny obrazek. Oczywiście Popcorn moze odtwarzac wiecej formatow ( w tym FALC) ,czego PS3 chyba nie potrafi...
Po drugie Popcorn A-110 tez juz ma opticala ( tylko A-100 ma coaxial).
Edit: No i PS3 plików mkv nie odtworzy wogóle ( no chyba ,że z wystartowanym linuxem ,ale nie będzie to płynne odtwarzanie). Edytowane przez mig25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.

NIe mogąc doczekać się jakiejś oceny tego sprzętu, postanowiłem sam go zobaczyć. CZy wystarczy mi sił by zbudować taki klocek jak kolega - tego nie wiem, póki co płyta leży na wieży i dmucha na nią wentylator z zasilacza od kompa (cóż za masakra taki wentylator)...

SPrawa jest prosta:

1. WChodzimy na stronę "Sieciowego czołgu multimedialnego" (takie małe drażnionko w kierunku mojej żony : -), klikamy 'buy', wypełniamy dane i mamy 15 minut na odwołanie decyzji. NIe odwołujemy - mamy 700 zł mniej na koncie i zgłoszenie, że zaczyna się procedura wysyłania. TOwar przychodzi firmą TNT, więc możemy śledzić przesyłkę aż do progu domu.

2. CZekamy na odpowiedź, że sprzęt ruszył. W moim przypadku 9.01 dostałem info, że "Great news! Your order has shipped, and should arrive soon."

3. DOstajemy info z TNT (czytać od dołu, informacje napływają na 'stos')

12 Jan 2009     19:17:00        Gdansk  Held Customs, Awaiting Clearance Instructions From Receiver.

12 Jan 2009     13:17:47        Gdansk  Shipment Held In Warehouse. Follow Up Actions Underway.

12 Jan 2009     09:10:00        Gdansk  Held Customs, Awaiting Clearance Instructions From Receiver.

12 Jan 2009     08:21:41        Gdansk  Shipment Received At Destination Depot.

11 Jan 2009     19:25:27        Liege Euro Hub  Shipment In Transit.

11 Jan 2009     17:48:39        Liege Euro Hub  Shipment Received At Transit Point.

10 Jan 2009     20:34:26        Frankfurt Airport       Shipment In Transit.

10 Jan 2009     20:33:24        Frankfurt Airport       Shipment Received At Transit Point.

10 Jan 2009     04:55:30        Hong Kong       Shipment In Transit.

10 Jan 2009     01:46:34        Hong Kong       Shipment Received At Transit Point.

10 Jan 2009     01:05:00        Shenzhen        Shipment In Transit.

09 Jan 2009     21:48:54        Shenzhen        Shipment In Transit.

09 Jan 2009     21:46:52        Shenzhen        Shipment Received At Origin Depot.

4. DZwoni do nas pan z TNT, że może nas reprezentować przed URzędem CElnym, podsyła papiery (faksem), wypełniamy je i oddajemy podesłanemu kurierowi. Dzień później mamy sprzęt w domu. SZybciej niż paczka wysłana POcztą Polską z sąsiedniej dzielnicy...

To wszystko.

Co do samego sprzętu, to jestem mile zaskoczony. POtrafi więcej niż tylko być odtwarzaczem i serwerem plików. JEst to mój pierwszy NMT, więc nie mam porównania, ale mam już też drobne uwagi użytkowe. JAk nie pochłonie mnie praca, rodzina itp, to może (nic nie obiecuję) spróbuję ocenić jego możliwości, by zachęcić innych do zakupu. PÓki co podłączyłem do niego TV, wzmacniacz stereo, kabel z internetem i dysk 1TB (polecany wcześniej w tym wątku). Chodzi pięknie i potrafi dużo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arti

w sumie to co kupiłeś płyte czy całego Pocorna i czemu tak daleko skoro masz w kraju i z pominieńciem urzedów celnych i całego tego bełkotu jak to paczki smigają po świecie a ty możesz to obserwować .

To co jest takie super ta paczka czy to co w paczce - myslę że to paczka bo nawet symbolu nie podałeś co kupiłeś i strony w internecie dla potomnych gdyby chcieli iść w twoje kroki - i przekaż dzień i datę potomym że nabyłeś pierwszy w życiu komputer na linuksie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arti

w sumie to co kupiłeś płyte czy całego Pocorna i czemu tak daleko skoro masz w kraju i z pominieńciem urzedów celnych i całego tego bełkotu jak to paczki smigają po świecie a ty możesz to obserwować .

To co jest takie super ta paczka czy to co w paczce - myslę że to paczka bo nawet symbolu nie podałeś co kupiłeś i strony w internecie dla potomnych gdyby chcieli iść w twoje kroki - i przekaż dzień i datę potomym że nabyłeś pierwszy w życiu komputer na linuksie.

NO cóż, wątek jest o B-110, więc wydawało mi się, że każdy zrozumie o czym piszę. B-110 to płyta, o czym piszą na stronie... chwila, niech pomyślę, http://www.networkedmediatank.com?. CO do drogi, jaką paczka przyszła.. No cóż, to moja sprawa gdzie kupuję, a skoro z CHin idzie szybciej i pewniej to dlaczego nie? WSzak ZIemia to globalna wioska...

CO do cytowania stron... heh, czytałeś wątek od początku? A co do linuksa... No cóż, używam go od czasu, kiedy doceniłem zalety korzystania z lynxa na terminalu tekstowym HP.

I niewiele się w tym temacie zmieniło.

POzdrawiam.

PS.

JAk czegoś chcesz to po prostu zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"....to co kupiłeś płyte czy całego Pocorna..."

"...CZy wystarczy mi sił by zbudować taki klocek jak kolega - tego nie wiem, póki co płyta leży na wieży..."

:):P:)

Arti, jak możesz to podaj wszystkie koszta. 700 PLN to zapewne płyta z dostawą? Jakie płaciłeś cło? Bo VAT to pewnie trza było uiścić?

W rzeczy samej, Twoja sprawa gdzie i jak. :) Ja osobiście chyba jednak brałbym za 799 w Human Media... Chociaż i tak przy reklamacji trza by poczekać aż płyta poleci do Państwa Środka i z powrotem... Wątpię aby H.M. od ręki wymieniało wadliwy egzemplarz na nowy... Ale łatwiej użerać się z kimś z PL niż z P.R. of C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arti, jak możesz to podaj wszystkie koszta. 700 PLN to zapewne płyta z dostawą? Jakie płaciłeś cło? Bo VAT to pewnie trza było uiścić?

I to się nazywa konstruktywna krytyka :-) Miało być, uciekło mi :- )

1. Z faktury:

No 1. Popcorn Hour - Network Media Tank model B-110, ilość 1, Cena (USD) - 199

No 2. Opłata przesyłki międzynarodowej, Cena (USD) - 35

To są kwoty zdjęte z konta (~700 zł).

2. Cło

[...] Stawka - 22%, Kwota - 151 zł

Przewóz dokumentów do TNT i przywóz sprzętu do mnie był wliczony w cenę. Punkt dla firmy.

POzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wrocławiu pewna firma sprzedaje te płyty po 799zł :) (nie wiem czy tu można podawać linki do sklepów) nie trzeba kombinować ;)fde6a6e5.jpg

Edytowane przez dargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
we wrocławiu pewna firma sprzedaje te płyty po 799zł [...]

Cóż za tajemniczość :-)

TAk wiem, zresztą kolega powyżej już to pisał.

A ja tam swoimi ścieżkami chodzę :-)

POzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp próbowałeś poprowadzić rurki podobnie jak na rysunku (manual ze strony producenta)

1df52f61.jpg

znalazłem taką obudowę, może komuś przypasi

LC19.jpg

Lascala - L19 - (KLIK)

Edytowane przez dargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o informacje czym sformatować dysk do Popcorn Hour B110 Baseline .

By po formacie dysku na PC komputerze - wrzucić filmy na dysk w pcecie i były widziane przez Popcorn Hour B110 Baseline po przeniesieniu tego dysku do tego plajera Popcorn Hour B110 Baseline.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...