Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST HD Player Popcorn Hour B-110 + obudowa mCubed HFX mini

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chyba największa wada tego playerka.

BUdując go liczyłem, że rozwiążę problem składowania danych, ale mimo że mam 2x1TB boję się angażować czas w próbę robienia na popkornie kopii komputerów by się nie okazało, że transfer jest tak niski, że będę kręcił kompa nocami by porównać/zrzucić dane. CHyba nie ominę dodatkowej obudowy na HDD - sieciowej. ALe z drugiej strony porównując popkorna z obudowami (10/100) i ich realnymi transferami, wyniki są porównywalne (żeby nie powiedzieć, że takie same !). JEdynie szkoda, że po USB idzie tak samo wolno... Trudno.

MArtwi mnie coś innego. JAk popkorn powstawał, filmy full HD w *.mkv wielkości 16GB pewnie nie były specjalnie częste. DZiś jest już ich coraz więcej i niestety, nie da się ich zobaczyć ze względu na zbyt wysoki bitrate...

POzostaje czekać na nową płytę.

BO zbyt wiele wydałem na zasilacz by się przesiadać na inną platformę ;-)

WEsołych ŚWiąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MArtwi mnie coś innego. JAk popkorn powstawał, filmy full HD w *.mkv wielkości 16GB pewnie nie były specjalnie częste. DZiś jest już ich coraz więcej i niestety, nie da się ich zobaczyć ze względu na zbyt wysoki bitrate...

???

16GB plik ma bitrate na poziomie 16 Mbitów .... Popcorn powinien spokojnie radzić sobie nawet z 30 Mbitami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16GB plik ma bitrate na poziomie 16 Mbitów .... Popcorn powinien spokojnie radzić sobie nawet z 30 Mbitami.

DOkładnie tak jak piszesz. Ale...

MÓwisz o średniej. A to tak pięknie już nie jest...

JEśli przez 10 klatek obraz jest nieruchomy, lub rusza się w nim niewiele, to gdzieś dalej w filmie jest 10 klatek, gdzie bitrate jest 2 razy większy! A to już jest na granicy podanych przez CIebie danych :-)

ZGodnie z danymi producenta maksymalne prędkości przesyłu danych dla dołączonych urządzeń to:

  • USB HDD: ~ 42Mbps
  • USB DVDROM (8x): ~42Mbps
  • Internal HDD: ~42Mbps

Czyli w sumie więcej niż potrzeba, ale oglądanie kończy się tym, że pojawia się w info wartość w pobliżu 45 MBps i obraz się zatrzymuje (ok, idzie skokami naprzód :-).

NIe chcę tu nic udowadniać, bo póki co nie spotkałem nic lepszego na rynku, ale widzę problem w związku z rozwojem dużych dysków i szybkich łączy. PRoducent musi zwiększyć te parametry lub straci klientów.

BTW.

OGlądałem ostatnio u kolegi szybki pokaz WD HD. WYgląda jak zabawka, ale zaskoczyła mnie szybkość działania menu, przeglądania katalogów itd. NO i po naciśnięciu 'Odmontuj USB' napęd znika, czego u siebie jeszcze nie doświadczyłem :-)

Edytowane przez Arti_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa zoom w przypadku filmów DVD? Czy napisy są również powiększane i przemieszczane, czy też pozostają nienaruszone?

ArtS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy posiadam głośniki Geniusa 5.1 i chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób by w PH b110 aktywować analogowe wyjście audio 7.1? Nie chcę zmieniać głośników bo jestem z nich bardzo zadowolony, a nie uśmiecha mi się zakup Creativa DDTS100 za około 700 zeta (używki), żeby usłyszeć dźwięk 5.1 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie jak w ustawieniach audio wszędzie ustawisz na Analog ? Wogóle nie ma dźwięku ? Czy są tylko 2 kanały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie nieśmiało myślę...

1. W kwietniowej aktualizacji softu do eGreat'a 33 dodano pełną obsługę wyświetlacza LCD (nawigacja po zasobach).

2. eGreat chodzi na middleware Syabas'a, a pierwowzorem jest zawsze soft na kukurydzę.

3. Czy nie należałoby się w związku z tym spodziewać nowego firmware dla B-110, wykorzystującego gniazdo LCD na płycie?

Jakieś wieści na ten temat? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy może ktoś wie, po co Popcorn (B-110, ale to chyba nie ma znaczenia) podtrzymuje łączność z 239.255.255.250 na porcie 1900? Wiem, że to UPnP, ale serwer_d mam wyłączony a on w najlepsze sobie gaworzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie nieśmiało myślę...

1. W kwietniowej aktualizacji softu do eGreat'a 33 dodano pełną obsługę wyświetlacza LCD (nawigacja po zasobach).

2. eGreat chodzi na middleware Syabas'a, a pierwowzorem jest zawsze soft na kukurydzę.

3. Czy nie należałoby się w związku z tym spodziewać nowego firmware dla B-110, wykorzystującego gniazdo LCD na płycie?

Jakieś wieści na ten temat? :P

Firmware do M33A jest obecnie wspólny dla M31B, M34A i M33A. Przed kwietniem oprogramowanie było rozdzielone na trzy, a M33A miał podstawową obsługę wyświetlacza. Ale jeszcze przed kwietniem mielismy sztukę M33A z wgranym firmware z M31B i można go było aktualizować nowszymi wersjami do M31B, a tymi do M33A nie. Taki przyszedł z fabryki. Ale co chciałem napisać - M33A z softem z M31B z początku roku też obsługiwał wyświetlacz. Myślę że wszystkie firmware mają taką obsługę wbudowaną.

W wypadku B110 brak informacji czy gniazdo jest aktywne i jaki jest standard wymaganego kontrolera LCD. Od strony oprogramowania raczej wszystko jest cały czas aktywne... tak mi się osobiście wydaje patrząc na historie z eGreatem.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MÓwisz o średniej. A to tak pięknie już nie jest...

JEśli przez 10 klatek obraz jest nieruchomy, lub rusza się w nim niewiele, to gdzieś dalej w filmie jest 10 klatek, gdzie bitrate jest 2 razy większy! A to już jest na granicy podanych przez CIebie danych :-)

ZGodnie z danymi producenta maksymalne prędkości przesyłu danych dla dołączonych urządzeń to:

  • USB HDD: ~ 42Mbps
  • USB DVDROM (8x): ~42Mbps
  • Internal HDD: ~42Mbps

Czyli w sumie więcej niż potrzeba, ale oglądanie kończy się tym, że pojawia się w info wartość w pobliżu 45 MBps i obraz się zatrzymuje (ok, idzie skokami naprzód :-)...

Pozwolę sobie trochę odgrzać kotleta :rolleyes:

Do tej pory nic nie kombinowałem z filmami, bo nie było takiej potrzeby. Co zassałem, to bez problemów się na B-110 odtwarzało.

Do czasu.

Niedawno ściągnąłem G.I.J i Transformersów 2. Oba filmy w podobnej specyfikacji - 1080p + DTS + SRT. Średni bitrejt na poziomie 18-20Mb/s... no i właśnie - nie da się oglądać ;/ W momentach, kiedy dochodzi do 40-45 Mb/s B-110 zaczyna klatkować i wręcz się podwiesza ;/

Szkoda mi było materiału w tej jakości, więc zacząłem kombinować.

No i wyobraźcie sobie, ze wystarczy przemuxować taki film na TS, albo M2TS (używałem tsMuxeR GUI 1.10.6) i wszystko pięknie śmiga :)

Edytowane przez Adam_2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam_2K spotkałeś się może z czymś takim, że odpala się film (The Last House on the Left) i leci sam dźwięk,bez obrazu,o co tu chodzi? Na PC leci bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, spotkałem się parę razy z czymś takim.

W 99% przypadków wystarczyło rozpakować kontener (MKVExtractGUI) i ponownie zmuxować (mkvmerge GUI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy w temacie, a bardzo mnie zainteresowała mozliwość zbudowania sobie stacji multimedialnej na B-110.

Mam pytanie: B-110 ma 4 porty USB, wszystkie chyba są typu HOST. Czy jest możliwe podłączenie do PC po USB tak, żeby z PC przelewać pliki na wewnętrzny HDD wczepiony w B-110 ? Czy też pozostaje jedynie przesył po sieci 100 Mbit ?

Pozdrowienia,

ams8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jestem nowy w temacie, a bardzo mnie zainteresowała mozliwość zbudowania sobie stacji multimedialnej na B-110.

Mam pytanie: B-110 ma 4 porty USB, wszystkie chyba są typu HOST. Czy jest możliwe podłączenie do PC po USB tak, żeby z PC przelewać pliki na wewnętrzny HDD wczepiony w B-110 ? Czy też pozostaje jedynie przesył po sieci 100 Mbit ?

Pozdrowienia,

ams8

B-110 nie ma funkcji USB HOST.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby jeden z dysków zamontować w "szufladzie" i móc szybko przenosić go do PC.

Kopiowanie plików po sieci trwa całą wieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby jeden z dysków zamontować w "szufladzie" i móc szybko przenosić go do PC...

Czy B110 potraktuje taki dysk jak hot-plug SATA czy też bezpieczniej jest zrobić totalny power-off przed jakimikolwiek ruchami mechanicznymi?

Jak w ogóle wygląda bezpieczeństwo B110 i dysków podłączanych z zewnątrz po USB? To znaczy czy przed wyczepieniem dysku z portu USB B110 wymaga jakiejś procedury demontowania dysku?

Edytowane przez ams8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie zdanie: Wszystkie odtwarzacze NMT (od A-100 do najnowszych) czytają niezabezpieczone płyty.

Jak mam rozumieć pojęcie >>płyta zabezpieczona<<: czy to znaczy , że płyta DVD zabezpieczona przed kopiowaniem nie odtworzy się z napędu DVD dołączonego do B110 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem takie zdanie: Wszystkie odtwarzacze NMT (od A-100 do najnowszych) czytają niezabezpieczone płyty.

Jak mam rozumieć pojęcie >>płyta zabezpieczona<<: czy to znaczy , że płyta DVD zabezpieczona przed kopiowaniem nie odtworzy się z napędu DVD dołączonego do B110 ?

Kupiłem na Allegro i wczoraj odpaliłem B110, i mam juz odpowiedź na powyższe pytanie - nie czyta.

Może po zainstalowaniu dysku wewnętrznego zacznie działać sensownie odtwarzanie plików mp3 i jpg, bo jak na razie całkowita klapa z tego rodzaju plikami zapisanymi na CD: mp3 idzie tylko jeden utwór, a fotki jpg albo się otwierają albo całkiem nie, nie idzie żaden slide show.

Jesli chodzi o odtwarzanie filmów, zwłaszcza po HDMI, to jest super, dziś dalszy ciąg prób.

Zauważyłem genialną rzecz: klawisze pilota świecą w ciemności (o ile wcześniej leżał pod lampą).

Pozdrowienia,

a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może po zainstalowaniu dysku wewnętrznego zacznie działać sensownie odtwarzanie plików mp3 i jpg, bo jak na razie całkowita klapa z tego rodzaju plikami zapisanymi na CD: mp3 idzie tylko jeden utwór, a fotki jpg albo się otwierają albo całkiem nie, nie idzie żaden slide show.

Jak chcesz słuchać mp3 nie naciskaj OK tylko przycisk PLAY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz słuchać mp3 nie naciskaj OK tylko przycisk PLAY.

Dzięki za wiadomość, zgadza się - odkryłem, że naciskam Enter zamiast Play. Enter powoduje odtworzenie tylko jednego piku mp3, zaś Play bierze je po kolei. Tak samo jest w przypadku jpgów, jeśli się użyje Play.

Ciekaw jestem czy jest jakiś sposób na odtwarzanie po kolei folderów z plikami mp3 ? Oczywiście można wszystko zrzucić do jednego folderu, ale jak się puszcza mp3 z CD to by się przydała może playlista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B-110 mam problem z odtwarzaniem plików nagranych za pomocą Hyundai R3250S. Pliki mają rozszerzenie TS. Na Hyundaiu przewijanie w przód i wstecz działa bez zarzutu. Natomiast na B-110 nie działa przewijanie wstecz, zaś przewijanie do przodu w chwili zatrzymania przewijania ustawia odtwarzanie na obrazie cofniętym o dobrych kilkadziesiąt sekund. Firmware mam z kwietnia 2011. Nie ma znaczenia, czy plik jest odtwarzany po sieci czy z dysku Popcorna.

Czy ktoś z Was ma odobne objawy, czy jest na to jakaś rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "górnik".

Najprawdopodobniej ten Hyundai "coś źle" nagrywa te pliki. Miałem kiedyś podobna sytuacje z plikami ts nagrywanymi przez Dreamboxa. Odtwarzały sie tylko na Dreamboxie i na PC i nie odtwarzały się na żadnym playerze któe miałem (Popcorn A-110, B-110, C-200).

Pozdro

BTW moja płyta B-110 jest do oddania w dobre ręce za cene powiedzmy 150 zł. Do przedmiotowejj obudowy trafiła własnie płyta od C-200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój B-110 nagle przestał wykrywać wew. dyski,widzi jedynie z usb ale nie mogę nic odtworzyć. Opłaca się to jeszcze naprawiać? Pytam, bo może komuś się coś takiego już przydarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...