Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST HD Player Popcorn Hour B-110 + obudowa mCubed HFX mini

Rekomendowane odpowiedzi

By po formacie dysku na PC komputerze - wrzucić filmy na dysk w pcecie i były widziane przez Popcorn Hour B110 Baseline po przeniesieniu tego dysku do tego plajera Popcorn Hour B110 Baseline.

Zawiłe to pytanie ale rozumiem o co chodzi.

FOrmatowanie to nic innego jak organizacja danych w sposób wymagany przez system/urządzenie. ZAzwyczaj wiąże się to z wykasowaniem wszystkich danych. JEśli sformatujesz hdd pod windowsem (a zakładam, że taki system masz, bo inaczej nie zadawałbyś takich pytań) to popcorn go nie zobaczy. SFormatujesz go pod popcornem a windows go nie zobaczy...

CHyba, że poszukasz programu, który pozwoli widzieć trochę więcej przez te zamknięte na świat 'okienka'...

MIłej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mi chodzi myslałem ze podasz czy to ma być linkus normalny taki startujący z płytki włozonej do napendu DVD lub CD.

Lub jakiś program który pozwoli zarządzać dyskiem pod windowsem , a jak go przeniosę do popkorna to go będzie normalnie widział.

Myślę ze forum to nie tylko windosowcy odwiedzają , ale też linuksowcy i popkornowcy i że ktoś podpowie jakiego programu użyć , aby zarządzać dyskiem i pod windowsem i popkornem , by po przełożeniu dysku z urzadzenia z windowsem do urządzenia popkornem i odwrotnie wszystko było ok..

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uważasz, że inni mają więcej czasu na testowanie TWojego problemu, jeśli nie wykonałeś nawet minimum by go rozwiązać?

Wystarczy poszukać na wikipedii...

(na dole strony External Links - trzeci, czwarty, piąty i szósty link od góry).

BArdziej bliskiego źródła to już trudno sobie wyobrazić..

PS.

I pochwal się jak rozwiązałeś problem - kiedyś może przyda się i mi ;-)

POzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto mi chodzi myslałem ze podasz czy to ma być linkus normalny taki startujący z płytki włozonej do napendu DVD lub CD.

Lub jakiś program który pozwoli zarządzać dyskiem pod windowsem , a jak go przeniosę do popkorna to go będzie normalnie widział.

Myślę ze forum to nie tylko windosowcy odwiedzają , ale też linuksowcy i popkornowcy i że ktoś podpowie jakiego programu użyć , aby zarządzać dyskiem i pod windowsem i popkornem , by po przełożeniu dysku z urzadzenia z windowsem do urządzenia popkornem i odwrotnie wszystko było ok..

Kolego ....... Ext2Fsd .... poszukaj sobie.

Jest tego pełno w internecie.

A twoje pytanie padało na tym forum już pewnie kilkanaście razy.

Nic nie trzeba kombinować. 2 minuty: ściągasz, instalujesz i masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego uważasz, że inni mają więcej czasu na testowanie TWojego problemu, jeśli nie wykonałeś nawet minimum by go rozwiązać?

Wystarczy poszukać na wikipedii...

(na dole strony External Links - trzeci, czwarty, piąty i szósty link od góry).

BArdziej bliskiego źródła to już trudno sobie wyobrazić..

PS.

I pochwal się jak rozwiązałeś problem - kiedyś może przyda się i mi ;-)

POzdrawiam.

Chciałeś to piszę mimo twoich szczerych chęci nić nie pomogłeś bo strona wikipedi jest po angielsku a u mnie nie istnieje język angielski ani w mowie ani w piśmie ja z innego pokolenia , ale z polskim radzę sobie dobrze i jak byś miał jakiś opis tego problemu po polsku to bardzo proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ofertę wszystkich aktualnie dostępnych obudów do micro ITX i muszę przyznać, że Kolega pmcomp wybrał najlepszą. Fakt, cena powala (800 zł) ale zachorowałem na nią i już zamówiłem.

Zastanawiałem się nad wpakowaniem do niej B 110 ale obecnie jest niedostępna i znalazłem takie coś :

392394_392394.jpg

33436_1225023099_1.jpg

Tutaj LINK do pełnego opisu. Zapowiada się dosyć przyzwoicie.

I w związku z tym mam kilka pytań do fachowców:

1. Czy zintegrowana na tej płycie grafika uciągnie 1080p ?

2. Jaki procesor żeby poszło mi na tym wszystko (.mkv, m2ts, itp.) ?

3. Czy w ogóle kupować tę płytę czy poczekać na B 110 ?

"Skrzynka" będzie mi służyła tylko i wyłącznie jako multimedialny player podłączony do tv. Nie mam zamiaru na tym grać. Ewentualnie zamierzam dokupić napęd slim blu-ray (jak się pojawią).

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejrzałem ofertę wszystkich aktualnie dostępnych obudów do micro ITX i muszę przyznać, że Kolega pmcomp wybrał najlepszą. Fakt, cena powala (800 zł) ale zachorowałem na nią i już zamówiłem.

A możesz się pochwalić, gdzie ją zamówiłeś za 800 zł? PÓki co mój lezy B-110 leży i się kurzy, a ostatnia cena jaką widziałem to "HFX® mini - metal black 295,00EUR"... heh

Zastanawiałem się nad wpakowaniem do niej B 110 ale obecnie jest niedostępna [...]

:rolleyes:

W CHinach się skończyły?

Zapowiada się dosyć przyzwoicie.

MUsisz się zastanowić:

1. jak chcesz to obsłużyć (pilot, klawiatura - u mnie odpada, żadnych klawiatur w dużym pokoju),

2. jak wychłodzić procka i mostki (bez wentylatora?)

3. jaki system zainstalować (tu widzę plus takiego rozwiązania - bardzo elastyczny dobór oprogramowania do potrzeb, np. format napisów, choć txt bardzo ładnie się konwertują na srt obsługiwane przez popcorn)

4. czy to w ogóle pójdzie (ogólnie nie ufam wbudowanym kartom, ale popytaj...). PRóbowałem mkv ze sporym bitrate na kilku kompach i albo się trochę cięło (starsze), albo jednak wentylatory zaczynały chodzić (nowsze). To daje do myślenia. NIe przypadkiem Popcorn ma dedykowany procesor.

5. jaka jest jakość wbudowanej karty muzycznej... NIc gorszego jak szumy na wyjściu (rozwiązanie ALL in ONE...)

NIestety, na pytania nie znam odpowiedzi, natomiast nie należy zapominać, że TWoje rozwiązanie jest w założeniu kompem, więc choćby sam procek będzie CI zżerał prąd by napędzać system, którego będziesz używał czasami do oglądania filmów... (A resztę doby do ściągania czegoś fajnego).

Z drugiej strony pewnie będzie to też serwer plików, więc nie bedziesz go wyłączał.. Ale za to fajny serwer (karta 10/100/1000, popcorn ma 10/100 i to się niestety czuje - ściągnięty film w 90 kawałkach po 100 MB trzeba przeciągnąć dwa razy przez kabel by go rozkompresować...)

Tak czy inaczej propozycja ciekawa, kwestia różnicy cen, zużycia energii (czyli generowanego ciepła), wygody obsługi (komp - daje jednak dostęp do stron www, ale klawiatura, mysz na stole wśród talerzy z chipsami...)...

Lekko nie masz :-)

Pozdrawiam.

Arti_

PS. I pochwal się gdzie tą obudowę zamówiłeś :)

Edytowane przez Arti_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arti_ obudowę zamówiłem TU ,co prawda jeszcze nie potwierdzono mi statusu ale jestem dobrej myśli. Znalazłem jeszcze TU. Cena jest taka sama - 799 PLN.

Co do chłodzenia - obudowa ma doskonałe parametry (aluminium, head pipe) i jestem dobrej myśli.

Chciałbym postawić na tym Windowsa XP MCE właśnie pod obsługę z pilota (przynajmniej w podstawowych funkcjach) oraz bezprzewodową mysz laserową (moja MX1000 działa nawet przez ścianę i nie potrzebuje podkładki).

EDIT

Cholera, to nie ta obudowa - ta którą znalazłem jest w wersji micro, natomiast pmcomp kupił mini. Widać, że ta "moja" jest mniejsza ale też pod płyty micro ITX.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejrzałem ofertę wszystkich aktualnie dostępnych obudów do micro ITX i muszę przyznać, że Kolega pmcomp wybrał najlepszą. Fakt, cena powala (800 zł) ale zachorowałem na nią i już zamówiłem.

Zastanawiałem się nad wpakowaniem do niej B 110 ale obecnie jest niedostępna i znalazłem takie coś :

http://cache-www.intel.com/cd/00/00/39/23/392394_392394.jpg

Poczekajcie. Niedługo wyjdą płyty główne sygnowane przez nVidię. Ma to nazwę kodową Ion.

Płytka ITX (17x17cm), procesor Intel Atom (bardzo energooszczeny i chłodny), zintegrowana karta grafiki nVidia ze wspomaganiem dekodowania materiałów HD.

Było o tym na forum.

Odbyły się już prezentacje tego maleństwa. Gdy już będzie do kupienia ... może być mała rewolucja :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekajcie. Niedługo wyjdą płyty główne sygnowane przez nVidię. Ma to nazwę kodową Ion.

Płytka ITX (17x17cm), procesor Intel Atom (bardzo energooszczeny i chłodny), zintegrowana karta grafiki nVidia ze wspomaganiem dekodowania materiałów HD.

Było o tym na forum.

Odbyły się już prezentacje tego maleństwa. Gdy już będzie do kupienia ... może być mała rewolucja :rolleyes:

Wszystko fajnie ale póki co atom w dostępnych obecnie konfiguracjach nie uciągnie 1080p.

Czytałem ten temat o nVidia Ion i po przeliczeniu kosztów wyjdzie mi podobnie albo mniej. Poza tym tego maleństwa jeszcze nie ma a cena już powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do chłodzenia - obudowa ma doskonałe parametry (aluminium, head pipe) i jestem dobrej myśli.

OK, ok, ale mi chodziło nie o możliwości obudowy a o możliwości chłodzenia twojej płyty: procek oddzielnie, mostek oddzielnie a ten żyrandol na nim wcale nie świadczy dobrze - w popcornie fabrycznie jest ze 3x niższy i sobie radzi : ) Do tego drugi mostek, który też się grzeje....

SPore wyzwanie :-)

THx za linki, pierwszy coś nie tak wszedł, tu jest poprawny: http://obudowy.info/produkty.php?id=1450&a...ria_id=229&

Heh, a narobiłeś mi smaka tą ceną... niestety, nie ten rozmiar : )

POzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arti_ poczytałem trochę o tej płycie i użytkownicy chwalą ją sobie. Tutaj masz link do innego forum. Co do obudowy - fakt, pomyliłem się ale ta którą znalazłem też się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie ale póki co atom w dostępnych obecnie konfiguracjach nie uciągnie 1080p.

Czytałem ten temat o nVidia Ion i po przeliczeniu kosztów wyjdzie mi podobnie albo mniej. Poza tym tego maleństwa jeszcze nie ma a cena już powala.

Oczywiście że Atom nie pociągnie 1080p (choć 720p odtwarza bez problemu - sprawdzałem).

Nie doczytałeś co napisałem. Płyta ma wbudowaną kartę graficzną nVidii (modelu nie pamiętam) która wspomaga procesor w dekompresji.

Sample (czyli płytki testowe) już zostały zaprezentowane na targach. Bez problemu odtwarzały filmy Blu-Ray.

I na to czekam.

Chodzi o maksymalne wykorzystanie takie małego PC'cika. Wszystkie obecne HD playery mają jakieś mankamenty.

nVidia Ion może być zdecydowanie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popcorn ma 10/100 i to się niestety czuje - ściągnięty film w 90 kawałkach po 100 MB trzeba przeciągnąć dwa razy przez kabel by go rozkompresować...)

a po co przeciągasz, mi popcorn sam ściąga wszystko, weryfikuje sumy kontrolne i rozkompresowuje wszystkie archiwa. PC jest tu absolutnie zbędny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fantom doczytałem wszystko na temat nVidia Ion. Tyle że jak na razie wszystko jest tylko gdybaniem. Wiesz dobrze, że Sample przygotowane przez producenta to nie to samo co pełny film, np. DM800 bez problemu odtwarza .mkv do 300-400 MB a wykłada się na całym pliku filmowym 4-8 GB. Wszystko będzie wiadomo dopiero wtedy, gdy to maleństwo trafi na rynek i ktoś to przetestuje.

Płyta główna, którą wybrałem ma również wbudowaną grafikę (Intel® Graphics Media Accelerator X4500HD) i myślę, że z odpowiednio dobranym prockiem uciągnie każdy format HD.

Priorytety mamy takie same - mini HTPC. Tylko ja chcę coś takiego zbudować - mam wtedy możliwość rozbudowy (co prawda bardzo ograniczoną) oraz wyboru oprogramowania. Ion będzie "na sztywno" - jakakolwiek ingerencja poskutkuje utratą gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co przeciągasz, mi popcorn sam ściąga wszystko, weryfikuje sumy kontrolne i rozkompresowuje wszystkie archiwa. PC jest tu absolutnie zbędny...

Z jakimi wielkościami próbowałeś np. ponad 20 -100 GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ściągałem BD-ripy 10-39GB i nie było problemów. Download i upload na takim samym poziomie jak z PC i uTorrencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że idę dobrym tropem. Znalazłem zestaw bardzo podobny do tego, który chcę zbudować

m2_2_l.jpg

Reference Design Intel Core2Duo E5200

Intel DG45FC with HDMI

2GB VLP RAM Transcend

500GB Samsung SpinPoint M6S

Sony Nec Blue-Ray BC-5600S

7.1 HD Audio with optical SPDIF

external fanless PSU EF14

HFX Vista Remote Control GP

FloppyDTV DVB-S2

Windows Vista Home

Cyberlink Power-DVD 8

LINK

Powyższa konfiguracja kosztuje 1760 CHF lub 1300 EUR. Wyjdzie mi mniej więcej 2000 zł tylko bez napędu blu-ray (slimy są obecnie niedostępne) i FloppyDTV DVB-S2 (to chyba jakaś karta tv-sat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka

Edytowane przez marcinza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że Atom nie pociągnie 1080p (choć 720p odtwarza bez problemu - sprawdzałem).

Nie doczytałeś co napisałem. Płyta ma wbudowaną kartę graficzną nVidii (modelu nie pamiętam) która wspomaga procesor w dekompresji.

Dwurdzeniowe Atomy uciągną 1080p, zwłaszcza ze wsparciem karty graficznej. Niemniej to nie będzie tak ciche jak Popcorn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwurdzeniowe Atomy uciągną 1080p, zwłaszcza ze wsparciem karty graficznej. Niemniej to nie będzie tak ciche jak Popcorn.

Będzie :) Bo jeśli karta graficzna zajmie się tym w 80-90% to procesorek przy obciążeniu 10-20% nie będzie się grzał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem zakladac nowego tematu ale czy plyta "uciagnie" podlaczony naped Blue-Ray czy w gre wchodzi tylko DVD.

Z góry dzieki za odpowiedz.

ps

Widze ze nie dosyc jasno sie wyraziłem. Czy do płyty B-110 da się podłaczyć nape Blue-Ray czy takie rozwiązanie w ogóle jest możliwe??

Edytowane przez kanurwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcialem zakladac nowego tematu ale czy plyta "uciagnie" podlaczony naped Blue-Ray czy w gre wchodzi tylko DVD.

Z góry dzieki za odpowiedz.

DVD uciągnie każda płyta. Nawet taka sprzed kilku lat.

To jest forum HDTV i tylko o tym mówimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad A-110, czy jednak B-110 ? Rodzaj obudowy jest tu kluczowy.

mCubed jest bardzo ładny, ale co sądzicie o takiej obudowie ?

Silverstone Lascala LC05B - Black HTPC Case (Accept Mini ITX M/:(

http://www.sundialmicro.com/silverstone_de...5b_1917_55.html

Rozwiąznie niskobudżetowe :D

Moim zdaniem wygląda dobrze:

1) Brak wiatraczków

2) Zmieści się DVD 5,25"

3) Niestety tylko jeden HDD 3,5"

4) Zasilacz tylko 60W - czy to nie za mało ?

5) Cena nieporównywalnie niższa i obudowa dostępna w Polsce

6) Pytanie czy z chłodzenie chipsetu nie będzie problemu ? (może większy radiator)

Druga obudowa to typowe HFX Micro, niestety z tego co czytałem wchodzą tam tylko HDD 2,5", ale za to jest mała i dużo tańsza około 800 zł.

tu kilka fotek - http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=30842

Dołączają Card reader. Ciekawe po co ?

PS. Czy do popcrona można dołączyć czytnik kard SD ? Załóżmy, że do zdjęć z aparatu cyfrowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...