Skocz do zawartości
mjasinsk

DTS HD MA bomb - Bomba DTS HD MA

Rekomendowane odpowiedzi

To jest nhapewno soft amerykanski ale jak wyczytalem ktos go zaimplementowal do wersji spoza USA i CA gdzies miedzy wierszami wyczytalem tez ale juz nie wiem w ktorym miejscu ze wersja USA nie zaladuje sie do EU poprzez jakies tam zabezpieczenie.
Poki co Audioklan milczy poczekam do konca tygodnie i kontaktuje sie z Yamaha EU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając starego hifi choice znalazłem reklamę 905: ze zdjęciem bodajże blackbirda i tekstem "przekrocz barierę dźwięku" teraz ta reklama nabiera nowego znaczenia:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Ciesz się, że nie masz tak jak dominikjstem 885-ki ze stanów bo może się okazać, że nikt przy niej nie będzie chciał grzebać, a już na pewno nie w ramach gwarancji.[/quote]
Mam zapewnienie servisu ONKYO POLSKA, że w tym zakresie FW jest gwarantowane i bezpłatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='dominikjestem' post='100272' date='06.05.2008, 20:32 ']Mam zapewnienie servisu ONKYO POLSKA, że w tym zakresie FW jest gwarantowane i bezpłatne.[/quote]

No to gut :) .

A ja jak napisałem klamora wozić nie będę.

Dzisiaj sam wgrałem do mojego 905 nowy firmware dla DSP i BUM ucichło, bomba rozbrojona :lol::P . A była, jeszcze przed wgraniem nowego FW sprawdziłem na The Eagles, dobrze dawała :angry: , PIERDUT jak się patrzy.

Co ciekawe zmieniłem tylko soft dla DSP, a dla MAIN nie ruszałem i został v1.05. Aby go zmienić muszę dostać się do klamora z kablem RS232 i pokombinować na notebooku ustawienia przejściówki USB-RS232. Poza tym to trudniejsza sprawa, łatwiej cos spieprzyć. Może zrobię to w weekend. Po browarku dla kurażu ;) .

Wracając do zmiany FW dla DSP po pierwsze wypaliłem płytę jak kazali, potem musiałem "znaleźć" odtwarzacz CD który ją odczyta, mój DVD Marantza spisał się znakomicie.
Po podłączeniu optykiem i wykonaniu procedury przeżyłem chwilę grozy bo ... nie zakończyło się tak jak po bożemu opisywali tzn. nie pojawił się napis clear i complete. Ale lojalnie uprzedzali, że tak może być. Ponieważ musiałem odczekać ok. 10 min zapodałem sobie lampę łyskacza (15 lat, zielony singielek :) ) i czekając opróżniłem szklaneczkę. Z duszą na ramieniu wyłaczyłem klamora (tak jak kazali), pokazał się napis clear i wszystko śmiga a BUM nie ma więcej :lol: .

Skutek uboczny to to, że musze usatwić ręcznie całą procedurę kalibracyjną od początku, trudno, mam jeszcze całą butelczynę ;) .

Tak więc melduję, że w przypadku mojego 905 wszystko się udało a pacjent przeżył :rolleyes::rolleyes::rolleyes: .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff czyli działa :) . No to mój 905 w weekend też zostanie rozbrojony ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A ja narazie sobie daruje upgrade 905. Ostatnio zbyt wiele rzeczy mi padlo wiec musze odczekac. -) Nie mam zamiaru smigac ze sprzetem do serwisu, a znajomi, ktorym kompletowalem sprzet chyba zrownaliby mnie z ziemia jakbym pozbawil ich jednostki sterujacej.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='100254' date='06.05.2008, 18:32 ']To jest nhapewno soft amerykanski ale jak wyczytalem ktos go zaimplementowal do wersji spoza USA i CA gdzies miedzy wierszami wyczytalem tez ale juz nie wiem w ktorym miejscu ze wersja USA nie zaladuje sie do EU poprzez jakies tam zabezpieczenie.
Poki co Audioklan milczy poczekam do konca tygodnie i kontaktuje sie z Yamaha EU[/quote]
Jest na 121stronie [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=888942&page=121"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....42&page=121[/url] watek 3621 firmware do europejskiej v3800, wieczorem go zapuscilem z USB.. operacja trwala okolo 20minut( progres pokazuje sie w procentach na wyswietlaczu... ale jakos to nie ma odpowiednika czasowego, wiec co jakis czas masz pewnosc ze sie zawiesilo :( ), mam nadzieje ze to wystarczy... niestety wszystkie ustawienia i zapisy pamieci poszly "w las", do tego nie mialem nawet pifa w lodowce... Panowie STRES Okrutny !!!

Pozdro BZyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
No to ja jestem tez po operacji. Oczywiscie Audioklan mnie "ol..." wiec napisałem do Yamahy Germany i odpowiedz przyszła wraz z załącznikiem i instrukcja nastepnego dnia rano. PROFESJONALNY CUSTORMER SERVICE.

Yamaha Duetschland Vielen Dank und Herzliche Gruesse

Sprzet wyglada ze dziala, ustawilem wszystko od nowa i coz..... tyle Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam . wiadomo jakich modeli onkyo i yamahy problem dotyczy ? pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Miki66' post='103999' date='26.05.2008, 21:43 ']witam . wiadomo jakich modeli onkyo i yamahy problem dotyczy ? pozrawiam[/quote]

Teraz już nie ma zznaczenia jakich modeli Onkyo dotyczy, piszę o serii x05 (a także model 875) ponieważ jest nowy firmware, któy bombę rozbraja.
U mnie w 905-e zadziałało bez problemu, także zmiana głównego firmware na v1.08.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoja droga skoro DTS potwierdzilo fakt bledu w ukladzie przez siebie wypuszczonym zastanawia mnie jedna rzecz. Ogloszono ze problem dotyczy wylacznie Yamahy i Onkyo innych firm w tym Denona nie. Czy to oznacza, ze DTS wypuszcza rozne procesory (dekodery) dola roznych firm i czy sa one ...no nie wiem...... lepsze lub gorsze...nowoczesniejsze lub bardziej wydajne....?????

Ciekawe...nigdzie nic nie znalazlem na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS nie wypuszcza procesorów, tylko zapewnia oprogramowanie. ONKYO jest już na rynku dłużej , więc może w tym problem ( DENON ma aktualne)
ew. korzystają z innych układów , które po oprogramowaniu są od tego wolne . Należałoby zapoznać się z budową tych urządzeń , a to nie jest
proste ... choć dla chcącego nic trudnego ! :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak skoro oprogramowanie to faktycznie nie powinno juz mnie to dziwic poprostu yamaha i onkyo musza miec tego samego dostawce w Chinach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Czy wiadomo jak sprawa wygląda w nowych modelach Yamaha RX-V 663 i ; zbliżającym; się modelu RX-V 863 , gdzie można znalezc jakieś wiadomości odnośnie tego tematu?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie pytanko mam jak sprawdzic aktualne firmware dla onkyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wiec dzisiaj zadzwonilem do serwisu onkyo wlasnie w tym temacie,opowiedzialem cala historie jak i co, w odpowiedzi uslyszalem,ze oniczym takim nie slyszeli,dziekuja bardzo za poinformowanie,oczywiscie poinformowali rowniez ze koszt wgrania softu z 1.5 do 1.7 to 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wspominacie w tym wątku o zabezpieczeniach systemu, które mogą zapobiec awariom w przypadku tego typu bomb itp. Ponieważ będę w najbliższych tygodniach wymieniać sprzęt audio, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakiego rodzaju zabezpieczenia powiniem zastosować. Dotychczas miałem po prostu amplituner Yamahy sprzed 8 lat z podłączonymi kolumnami i nic nie wiedziałem o żadnych dodatkowych zabezpieczeniach. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote][b]Zabezpieczenia [/b]
Zabezpieczenie Głośnika Wysokotonowego Limiter (optyczny)
Zabezpieczenie Głośnika Niskośredniotonowego Limiter (optyczny)
Zabezpieczenie Wzmacniaczy Mocy Przeciwzakłóceniowe, termiczne, przeciwzwarciowe, przeciwprzeciążeniowe[/quote]

To jest cytat z danych technicznych AEON.

[url="http://www.aps-company.pl/index.php?go=produkty&id=1&option=parametry"]http://www.aps-company.pl/index.php?go=pro...ption=parametry[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Snookerman' post='109840' date='14.07.2008, 15:19 ']No na tym forum doczekać się na jakąkolwiek odpowiedź to trzba mieć wyjątkowe szczęście.[/quote]

Gdybyś tylko przeczytał cały ten wątek zamiast się bawić na zielonym suknie ( :P ) to byś wszystko wiedział i nie płakał jak zbite dziecko.

Wyraźnie napisałem co zrobić żeby system zabezpieczyć: rozbroić bombę !!!

A ty nie, lepiej wszystko na szczęście zwalać.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='109863' date='14.07.2008, 20:05 ']Gdybyś tylko przeczytał cały ten wątek zamiast się bawić na zielonym suknie ( :( ) to byś wszystko wiedział i nie płakał jak zbite dziecko.

Wyraźnie napisałem co zrobić żeby system zabezpieczyć: rozbroić bombę !!!

A ty nie, lepiej wszystko na szczęście zwalać.

Pzdr[/quote]
No nie pmcomp, tego się nie spodziewałem po moderatorze. Zapewniam, że przeczytałem cały wątek. Natomiast wyglada na to, że to Ty nie przeczytałeś dokładnie mojego postu. Mnie nie chodzi konkretnie o ten przypadek rozbrojenia bomby, tylko o zabezpieczenia systemu o jakich pisze Dominikjestem "Walneło BUM. Sprzęcior przeżył. [b]Mam kilka systemów zabezpieczeń[/b]. Więc się nie boję.". Ciekawi mnie to "kilka systemów zabezpieczeń", a nie oprogramowanie leczące konkretny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='109988' date='16.07.2008, 15:28 ']No nie pmcomp, tego się nie spodziewałem po moderatorze. Zapewniam, że przeczytałem cały wątek. Natomiast wyglada na to, że to Ty nie przeczytałeś dokładnie mojego postu. Mnie nie chodzi konkretnie o ten przypadek rozbrojenia bomby, tylko o zabezpieczenia systemu o jakich pisze Dominikjestem "Walneło BUM. Sprzęcior przeżył. [b]Mam kilka systemów zabezpieczeń[/b]. Więc się nie boję.". Ciekawi mnie to "kilka systemów zabezpieczeń", a nie oprogramowanie leczące konkretny przypadek.[/quote]

To załóż nowy wątek. Ten dotyczy DTS HD Bomb.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam przymierzam sie do kupna blu raya np panasa db 30 lub 50 i yamaszke rxv no wlasnie i teraz prosze tak szczerze odpowiedziec warto doplacac kupe kasy do rxv3800? obecnie mam 2700 ale chce sprzedac bo chce przejsc na hd i mysle nad 1800 jednak to jest nowszy ale nozszy model
i jak przy kupnie sprawdzic oprogramowanie aby wiedziec czy mam poprawione co do tej ciekawej bomby???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na wstępie jestem nowym użytkownikiem wiec, morze czasem zadam idiotyczne pytanie ale uczę sie .Dziękuje za wyrozumiałość .Mam pytanie kupiłem telewizor LCD Samsung LE46A856 Andorze no zapadła decyzja teraz kino domowe mam na uwadze kilka Amplitunerów ale jest problem z tą Bombie DTS MA prosił bym abyście mi wskazali jakiej firmy amplitunery nie maja tej przypadłości.Nadmienię jakie mam na względzie amplitunery i nie wiem co wybrać Głownie to filmy tytuły,Wróg u bram .Stalingrad. Waffen.SS Bitwa o Irak.A muzyka to Sleyer Obituary , i ten typ zależy mi głownie też na porcie USB,i HDMI,ponieważ z pena mogę odtwarzać muzykę.Yamaha RX-V563,Pioneer VSX-415,Yamaha RX-V463,Yamaha RX-V461,Pionier,VSX-818V.I nie wiem co wybrać i jak uniknąć tego problemu.Bombie DTS pozdrawiam :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem DTS Bomb nie dotyczy żadnego z wymienionych przez Ciebie ampów, po prostu żaden z nich nie dysponuje dekoderami dźwięku Audio HD.
Jeśli chcesz sprzęt z dekoderami nowych formatów dźwięku musisz dołożyć kilka złotych i kupić np. Onkyo TX-SR606 (chyba najtańszy amp z dekoderami hd ), Denona AVR-2309, Pioneera VSX-1018, Yamahę RX-V863. Ewentualne coś ze starszych konstrukcji Yamahę RX-V1800 lub Onkyo TX-SR805 ( w tych ampac występować problem ale powgrani najnowszego FW został on zlikwidowany )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...