Skocz do zawartości
mjasinsk

DTS HD MA bomb - Bomba DTS HD MA

Rekomendowane odpowiedzi

Ok serce mi bije spokojniej.mam pytanko na amplituner mam 1500zł .Co byście mi za to polecili ma mieć ,usb I HDMI i do czego ten dekoder dźwięku Audio HD nie kumam sory ale czy jeśli wezmę jakikolwiek z wymienionych w poprzednim poście amplitunerów będzie ok? wiekszosc chwali Yamahę :unsure: ,inni sony i tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mniej więcej w tej cenie dostaniesz ONKYO TX-SR 605. (IMHO kupując tego ampa nie ma co obawiać się problemu DTS Bomb, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo iż sprzęt ma wgrany najnowszy soft; sam jakieś 3 tygodnie temu kupiłem 805 i pierwsze co chciałem zrobić to wgrać nowe FW, a tymczasem okazało się, iż sprzęt ma wgraną najnowszą wersję oprogramowania)
Polecam 605 z tego względu, iż w podobnej cenie nie dostaniesz innego ampa z takim wyposażeniem ( no i ma dekodery DTS-HD Master i Dolby TrueHD ).
BTW nie za bardzo rozumiem twoje parcie na port USB w amplitunerze
BTW 2 jaki sprzęt masz zamiar podłączyć do tego ampa (dvd, etc. ipt.) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za odpowiedz ONKYO coś słyszałem o tej firmie ale nigdy nie miałem z nią styczności znam wygląd nic pyzatym pod Amplituner chce podłączyć telewizorek, Samsung i Grundig GDP 7700 DVD i jeśli już praktycznie zdecydowałem sie na ten ONKYO TX-SR 605 to teraz została kwestia kolumn mam na uwadze Sony SS-SFCR500 numer1 numer2Pioneer S-V230 numer 3 Jamo S-406 HCSale maja tylko 6 Ω wiec chyba kiszka tamte maja po 8 Ω Jamo PJ HCS 6000PPL , Jamo PJ HCS 6000PPL, Jamo S-408 HCS :) już sie zagubiłem tyle modeli i nie wiem co brać pomieszczenie ma 26 metrów kwadratowych.Dziękuje :rolleyes: za pomoc i wyrozumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja spotkałem się z taką sytuacją przy 2 tytułach ale teraz nie pamiętam które to były bo ciągle coś ogladam :) W pierwszej chwili myślałem że coś za oknem pierd..., później że coś z głosnikami i kilka razy wracałem i zawsze efekt był ten sam. Dobrze że akurat miało to miejsce jak było póxneo w nocy i jakiś film spokojny i głosno nie było. Przy "strej jexdzie" moglo by spowodowac to uszkodzenie głośników.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz już jeden kolega dokładnie mi podpowiedział jaki brać sprzęt aby nie było tak zwane pierdu.Bo chyba bym dostał zwału gdybym oglądał dzemnoł, a tu pierdut :) Tak jak zdarzylo mi sie oglądając film Stalingrad dzemło mi sie po piwku i kumpel dał czadu kiedy czołg grzmotnął w budynek wzrok miałem jak kołpaki od malucha :angry: a on miał ubaw pozdrawiam.KRET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powątpiewam czy aby ten problem softu zostal rozwiazany w yamaszce 1800 czy 3800 jak ja walkowalem ten temat to yamaha sie nei spisywala a a bylo to niedawno no chyba ze cos poprawili to wtedy sprzedaje moja 2700 i kupuje 3800:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dembol muszę cię rozczarować: problem został rozwiązany zarówno w modelu 1800 jaki 3800 :)
Mam na twardzielu FW do DSP 3800 oraz instrukcje obsługi wgrywania softu, jak wrócę z roboty wrzucę na jakiegoś rapida, żeby każdy chętny się z tym zapoznał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,wiec teraz mam troche czasu by zaaktualizowac swoje onkyo 905,dla potwierdzenia czy ta instrukcja jest prawidlowa dla DSP




TX SR 705 – SR 875 and TX NR 905:
Within 3 seconds, press the Tone “ +“ button. Now the display showing the DSP 1 st firmware version,
press the “Return” button on the Receiver, then press Play on the CD Player. The Receiver’s display
will now say “S/PDIF Update…” for about 15 seconds then “Writing 1 st DSP…” for about 15 seconds,
than again S/DIF Update. Now you see “Writing 2 st DSP…” than again S/DIF Update before it
changes to “Writing 3 st DSP…” When the writing process has finished the display will say
“Complete!”, then “Clear”, then the Receiver will go to Standby mode. It is possible, that the unit will
not switch OFF automatically, in this case wait for another 10 minutes before switching OFF manually.
3. Now the update is complete! You can check that it has been successful if you read out the FW
version:
Switch on the receiver. Wait for 10 seconds. Then press and hold the “DISPLAY” button and while
holding it press the “STANDBY/ON” button. The display will show now the Firmware version's.
This will disappear from the display after a few seconds and the Receiver will return to its normal
mode.
If you experience any difficulties carrying out this update please contact ONYKO or your local authorised
Service station. Please note that ONKYO does not accept any responsibility for any damage or problems
caused by attempting or doing this update.
Overview of new DSP Firmware version:
TX SR 605 TX SR 705 TX SR 805 TX SR 875 TX NR 905
DSP 08214A 1. SR8051/08214A 1. SR8051/08214A 1. SR8051/08214A 1. SR8051/08214A
2. SR8052/07518A 2. SR8052/07518A 2. SR8052/07518A 2. SR8052/07518A
3. SR8053/07820B 3. SR8053/07820B 3. SR8053/07820B 3. SR8053/0


posiadam dla DPS1
SR8051 07601A czyli stary.

pytanie czy ktos to robil przez PS3 nie mam CD dopiero zamierzam kupic,wiem ze mozna,tylko trzeba odpowiednio ustawic PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='macek.g' post='129782' date='06.11.2008, 23:15 ']Odswiezam :unsure:[/quote]

He, he,

905-ka, PS3 i chęć likwidacji bomby to prawdopodobieństwo jak wygrać dzisiaj 40 baniek w totka.

Ja robiłe z playera CD i poszło OK.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze z CD poszlo moze by latwiej ale,znalazlem cos takiego oo.


For those who wanted to know how to use their PS3 to do the DSP update, here were the required settings needed on the PS3 in order to be able to do it successfully (found on another forum):

---- someone elses info below , not mine----
BD Setting: Optical : bitstream
Music Settings: Crossfade Playback:off
Audio CD Output Freq:44.1
Bitmaping:off
Sound Settings:
Audio Output Settings:Linear PCM 2 ch 44.1khz and 48khz checked


It is possible your cd is not burned properly. As a warning, do not use Windows Media Player... Use programs like Nero or Burn4Free. Make sure you burn it as an audio cd and not data. Use a regular CD player or if you use the PS3 do a search, people have posted settings for it.


Czyli co da rade chyba ,wypalic plytke :P,moze prawdopodobienstwo bedzie wieksze niz wygranie 40baniek :)
Ty wgrywales za pomoca MARANTZA,jaki model?,ja zastanawiam sie nad modelem 6002 ewentualnie cos z ARCAM,NAIM,NAD...,moze cos bys polecil :angry:
pozd.

Edytowane przez macek.g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Nie mam na razie jak sam sprawdzić ale czy ktoś może potwierdzić czy problem DTS Bomb dotyczy Yamahy RX-V863?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomek Koko' post='132196' date='20.11.2008, 14:32 ']Czy jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć czy ten problem dotyczy również yamahy 663?[/quote]
Pospiesznie ci odpowiadam ze posiadam ten model yamaszki 663 Poleconej przez jednego z forumowiczów i Bomba DTS HD MA nie występuje w tym modelu a ten model jak na me kulawe ucho jest wręcz poezja wiec nie musisz sie bać śmiało kupuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dembol' post='130134' date='08.11.2008, 19:33 ']no to jak zapodasz ten uprgade do rxv3800 /1800??? lub podaj linka[/quote]
Ten model ma już nowy soft wiec problemu nie będzie .Bąba została rozbrojona wiec nie masz czego sie obawiać Yamaha stworzona by cieszyć ucho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Erikos' post='130250' date='09.11.2008, 12:30 ']Witam.
Nie mam na razie jak sam sprawdzić ale czy ktoś może potwierdzić czy problem DTS Bomb dotyczy Yamahy RX-V863?
Pozdrawiam[/quote]
Ten model ma już nowy soft wiec problemu nie będzie .Bąba została rozbrojona wiec nie masz czego sie obawiać Yamaha stworzona by cieszyć ucho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Dziś widziałem parę amplituenerów w Niemczech:

Yamaszkę 1900 (1100EUR), Denona 2808 za 600 EUR (wyprzedaż).

Zastanawiam się nad kupnem pomędzy Onkyo 805 lub 875, Denon 2808 i nad Yamaha 1900.
W sumie są podobne i wszystkie mają przetworniki audio D/A 192 kHz/24-Bit Burr Brown dla wszystkich kanałów.
Skaler video dobry jest jedynie w Onkyo 875 (HQV Reon), nie mówiąc już o modelu 905.
Czy ma ktoś doświadczenie w pracy nad tych modelach?

Z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w Onkyo 906 nadal "słyszę" ten problem.
Ostatnio w Hellboy2 DTS HD.
Pojawia się dziwny dźwięk..i zatyka mi suba..muszę go wyłączyć i włączyć aby dalej grał.

PS.Inna sprawa to to,iż podczas odtwarzania filmu z kompa(AVP2)..podłączonego do Denona 3805 za pomocą optyka z kartą muzyczną.
Też zawsze w tym samym momencie,idzie mi dosyć głośny impuls dźwiękowy,i wyłącza mi suba.

Obawiam się iż gdybym słuchał dosyć głośno filmu,to mogło by się nie skończyć na,tylko zatkanym subie. Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,juz mnie krew zalewa z przeprowadzeniem u siebie upgrade w 905-tce,trzeci raz to robie i to samo.
sciagnalem podany plik:

[url="http://rapidshare.de/files/38949782/DSP_UPG_TX_705_-_905.zip.html"]http://rapidshare.de/files/38949782/DSP_UP..._-_905.zip.html[/url]

zgodnie z instrukcja wypalilem jako AUDIO CD programem Burn4Free( plik CD to-CD SR805 123_08214A__07518A_07820B-WAV rozmiar 10,8MB)
zgodnie z instrukcja po wcisnieciu display standby i tone + mam DSP nastepnie wroc i odpal CD (marantz 6002) nastepuje update,niestety nie konczy sie to w sposob podany w inst.wiec czekam kolejne 10 minut na wylaczenie recznie(z butelka whisky).

Wylaczam ampa pokazuje sie napis Clear ,czekam okolo 10 sek. wlaczam ponownie ampa sprawdzam DSP i dalej ten sam.Oczywiscie wszystkie ustawienia znikly.ale problem pozostal.

Moze ktos z przeprowadzajacych upgrade pomoze mi bo juz nie mam sily.

wysylac ampa do W-awy niebardzo mi sie usmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Newren' post='139516' date='01.01.2009, 00:07 ']Ja w Onkyo 906 nadal "słyszę" ten problem.
Ostatnio w Hellboy2 DTS HD.
Pojawia się dziwny dźwięk..i zatyka mi suba..muszę go wyłączyć i włączyć aby dalej grał.

PS.Inna sprawa to to,iż podczas odtwarzania filmu z kompa(AVP2)..podłączonego do Denona 3805 za pomocą optyka z kartą muzyczną.
Też zawsze w tym samym momencie,idzie mi dosyć głośny impuls dźwiękowy,i wyłącza mi suba.

Obawiam się iż gdybym słuchał dosyć głośno filmu,to mogło by się nie skończyć na,tylko zatkanym subie.[/quote]
Onkyo 906 też się zaraził ?? No masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w rxv3800 aktualizacja banalnie prosta !! pomogl mi kolega z forum a do reszty doszedlem sam
auktualizacja przez usb jakies 30 minut niecale i mam najnowsze dsp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze troszke :angry:,bo co :

Wiem,ze conajmniej dziesiec osob posiada 905-tke,nie wiem iluz Was przeprowadzila upgrade i moze jeszcze pamietacie jak to bylo,moze ja cos robie nie tak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok.
Sprawa się u mnie wyjaśniła.
W skrócie tak to wyglądało.

Kupiłem NR906.
Niby wszystko ok.
Odpaliłem film..Warlords....zostawione tylko Audio DTS HD MA i video(kompresja w ripbot)+napisy dodane..wszystko połączone w tsmuxer.

Nagrałem na BD-RE(nero UDF 2.5)

Wkładam do Sony S350,podłączony HDMI do ampa..dźwięk dekodowany w ampie...

I teraz Zaskoczenie.

Każde przeskoczenie chapteru..skutkowało efektem "bomby" tzn po przeskoczenu chapteru ..strzał i dalej normalnie gra.

Zaryzykowałem i wgrałem upgrade od 905..mimo ze wersja DSP1 2 i3 były starsze niż te w moim Ampie...
Niestety soft okazał się niekompatybilny..i sprzęt się rozkalibrował...DSP zamilkł a co za tym idzie amp nie przekazywał żadnego dźwięku do kolumn.

Oddałem go do serwisu..jaka naprawę płatną.

Napisałem jakie wersje softu miałem poprzednio ...
Dziś dostałem tel...że sprzęt jest do odebrania.

Otrzymali od Onkyo nawet nieco nowsze oprogramowanie...dla DSP niż to co miałem poprzednio.

Tak to wyglądało jak kupowałem:
Main Version 9 1.01/08801A
[b]DSP1 08611A[/b]
DSP2 08605C
DSP3 08506A
HDMI 08627A
VIDEO 08703EO/
NET 1.00/080702a

A tak wygląda teraz:
Main Version 9 1.01/08801A
[b]DSP1 08919A[/b]
DSP2 08605C
DSP3 08506A
HDMI 08627A
VIDEO 08703EO/
NET 1.00/080702a

Jak widać jest zmiana w DSP1.

No i przywiozłem sprzęt do domu,podłączyłem ,skonfigurowałem.
Odpalam tą samą płytkę i co...i miodzio..przeskakuje chaptery i nie ma Bomby.

Już myślałem że to wina może softu ..tsmuxer albo innego..ale jednak nie..to była wina DSP w ampie.

Panowie w EIC też myśleli iż xx6 nie ma problemu z "bombą"..przynajmniej nie mieli żadnych sygnałów.

Pozdrawiam. Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...