Skocz do zawartości
BoDeX

Prawie wszystkomający PIONEER BDP-LX71

Rekomendowane odpowiedzi

Do dzisiaj myślałem, że tylko mnie tak nakręcił jego wygląd :). Całkiem nieźle się Podjarałeś ... w pełni rozumiem :). Przecież o to właśnie chodzi, żeby ciary po plecach chodziły z emocji. W kwestii szybkości, to jeżeli nigdy nie Miałeś PS3 ( rakieta ) raczej nie Będziesz czuł różnicy. Ja ją widzę i chyba to najbardziej mnie wkurza ... :).

to fakt,spać nie mogłem... za chwilke zalicze w pełni pierwszy film na tym odtwarzaczu :Uprowadzona: wczoraj koncercik Johna Mayera wyglądał cudownie o brzmieniu już nic nie pisze bo rewelacja... mam wrażenie,że jakby jest lepsza ostrość i barwa kolorów taka naturalna w porównaniu z sony 350,ale wiesz nakręciłem się i wydaje mi śię wszystko inne,chociaż koncert brzmiał inaczej z życiem,powerem,tego jestem pewien,pozdrawiam

ps; zbieram na KURO,za 10 miesięcy musze go już mieć,koniec,kropka

czy wiesz może o co chodzi z funkcją Source Direct przez HDMi nie wiem czy dobrze to rozumiem,ale chodzi o to,że sygnał jest przesyłany w rozdzielczości jaka jest nagrana na płycie,Tak ? bez straty jakości ?

i jeszcze jedno pytanie,opcja High Speed link w instrukcji jest napisane,że trzeba mieć odpowiedni kabel HDMI,czyli jaki ? podłączony jest kablem marki QED więc chyba będzie ok...jak nie zrywa będzie ok

Edytowane przez dude0666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wiesz może o co chodzi z funkcją Source Direct przez HDMi nie wiem czy dobrze to rozumiem,ale chodzi o to,że sygnał jest przesyłany w rozdzielczości jaka jest nagrana na płycie,Tak ? bez straty jakości ?

Source direct - ( IMHO ) "materiał źródłowy" slangowe tłumaczenie ;). Chodzi o to, że odtwarzacz wyświetla materiał wideo w trybie w jakim został zapisany na nośniku: 1080/24p, 1080i/50 itp. , bez ingerencji i obróbki w playerze. Czasem jednak ze stratą jakości np. w przypadku filmów DVD. Odpowiednio dla PAL i NTSC ( 576p - 720 x 576 lub 480p - 720 x 480 ). Wtedy lepiej pozwolić skalerowi "popracować" :). Wymuszanie trybów obrazu to bardzo przydatna funkcja.

i jeszcze jedno pytanie,opcja High Speed link w instrukcji jest napisane,że trzeba mieć odpowiedni kabel HDMI,czyli jaki ? podłączony jest kablem marki QED więc chyba będzie ok...jak nie zrywa będzie ok

Pojęcia nie mam o co dokładnie im chodziło w kwestii "odpowiedni kabel" ... :) dobre. Zapewne ma tu znaczenie specyfikacja techniczna. Mój kabel HDMI ( INAKUSTIK ) się nie wykrzacza przy aktywnym: ON :).

W temacie zakupu KURO - ja już nie mogę patrzeć na inne telewizory, ( szczególnie LCD w drugim pokoju - SONY 46W4000 ) dzieli je PRZEPAŚĆ ... :). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W temacie zakupu KURO - ja już nie mogę patrzeć na inne telewizory, ( szczególnie LCD w drugim pokoju - SONY 46W4000 ) dzieli je PRZEPAŚĆ ... ;). Pozdro.

no właśnie,sam chodzę do tyłu przez tego KURO... cierpliwość popłaca,więc zbieram grosik do grosika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest nowy firmware od 4 lutego 1.25a...

Dawno nie zaglądałem na stronę PIONEERA ... dzięki za info :closedeyes:. Może wreszcie zacznie czytać koncert Lionela Richie :). Zaraz sobie zaciągnę i po pracy :P ... heja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest nowy firmware od 4 lutego 1.25a...

jest poprawa... Transformers odpalił mi się bardzo szybko,wczesniej na sony350 trwało to wieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest poprawa... Transformers odpalił mi się bardzo szybko,wczesniej na sony350 trwało to wieki...

Nowy firmware już się wgrywa. Przed całą "operacją" potestowałem kilka płyt ( szybkość wczytywania od zamknięcia szuflady do momentu pojawienia się na ekranie obrazu ). Po kolejnych wekslarzach: LX71 na sofcie 1.25a i PS3

TRANSFORMERS - 52s - masakra / 40,6 s / 32 s

OSTATNI SAMURAJ - 39,3 s / 39,3 s / 28,3 s

KRONIKI RIDDICKA - 39,7 s / 37,8 s / 32 s

KRÓLESTWO NIEBIESKIE - 39,2 s / 39,2 s / 27,5 s

Zobaczymy jak będzie po "zarzuceniu nowego softu" ... :rolleyes: ....... ( minął jeden dzień :) )

Różnicę widać "namacalnie" tylko w przypadku TRANSFORMERS. Najbardziej w "mikro teście porównawczym" :) z PS3 przeszkadzało mi bardzo wolne "oddawanie" płyt przez PIONEERA. W konsoli SONY trwa to dosłownie chwilę. Królem szybkości pozostaje PS3.

Edytowane przez Corvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak jest z nowszym softem powyższe filmy startują?

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pojawił się kolejny tytuł, którego LX-71 nie odtwarza: DEATH RACE ( WYŚCIG ŚMIERCI ). Na wyświetlaczu pojawił się napis: CAN' T PLAY i to by było na tyle ... :). Idę po PS3 do drugiego pokoju, bo film trzeba obejrzeć ... MASAKRA JAKAŚ ... a nowego softu brak ... . Aha, tak gwoli formalności mam pytanie. Czy jest Ktoś komu ten film działa na BDP PIONEER' A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety pojawił się kolejny tytuł, którego LX-71 nie odtwarza: DEATH RACE ( WYŚCIG ŚMIERCI ). Na wyświetlaczu pojawił się napis: CAN' T PLAY i to by było na tyle ... :). Idę po PS3 do drugiego pokoju, bo film trzeba obejrzeć ... MASAKRA JAKAŚ ... a nowego softu brak ... . Aha, tak gwoli formalności mam pytanie. Czy jest Ktoś komu ten film działa na BDP PIONEER' A ?

miałem ten film z wypożyczalni,wszystko odbyło się bez problemu,zaliczyłem film na moim LX71 bez żadnych kłopotów...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam!

Żeby dorzucić łyżkę dziegciu: mój LX71 nie widzi żadnej ścieżki dźwiękowej na płycie 'Iluzjonista' - musiałem odtwarzać z PS3 :-((

Po wgraniu nowego firmware 1.25a pierwsze odczucia miałem takie, że w zasadzie nic się nie zmieniło jeśli chodzi o szybkość reakcji playera albo startowania płyt - czasów nie mierzyłem, ale nadal jest koszmarnie długo, można sobie zrobić kawę. Natomiast generalnie (niezależnie od firmware) jakość obrazu w porównaniu z PS3 ewidentnie lepsza - widoczna większa głębia, ostrość i szczególowość - proponuję porównać na słynnej scenie z 'Asterixa na olimpiadzie' z Cezarem stojącym przed lustrem.

Pozdrawiam

Edytowane przez ppsych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast generalnie (niezależnie od firmware) jakość obrazu w porównaniu z PS3 ewidentnie lepsza - widoczna większa głębia, ostrość i szczególowość - proponuję porównać na słynnej scenie z 'Asterixa na olimpiadzie' z Cezarem stojącym przed lustrem

Sprawdzę w niedzielę wieczorem. Tak się składa, że akurat mam "Asterixa". Ciekawe, czy zobaczę różnicę ? :)

miałem ten film z wypożyczalni,wszystko odbyło się bez problemu,zaliczyłem film na moim LX71 bez żadnych kłopotów...

A Możesz sprawdzić i podać barcode tego egzemplarza z wypożyczalni ? Nie Uważasz, że to co najmniej dziwne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzę w niedzielę wieczorem. Tak się składa, że akurat mam "Asterixa". Ciekawe, czy zobaczę różnicę ? ;)

A Możesz sprawdzić i podać barcode tego egzemplarza z wypożyczalni ? Nie Uważasz, że to co najmniej dziwne ?

Egzemplarz do sprzedaży, nie z wypożyczalni, barcode no: 5907589196061

Natomiast przed chwilą, jeszcze raz, dla sprawdzenia, włożyłem płytę i dźwięk faktycznie odpalił (dziwne) - może jakiś zwis w oprogramowaniu.

Najważniejsze, że gra, ale wydaje mi się, że nad stabilnością softu muszą jeszcze trochę popracować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Egzemplarz do sprzedaży, nie z wypożyczalni, barcode no: 5907589196061

Który barcode Napisałeś ? ;). Moje egzemplarze:

- DEATH RACE - 5900058300136 - dystrybucja TiM

- ASTERIX NA OLIMPIADZIE - 5902683997323 - dystrybucja SPI

... już wiem. Barcode który Podałeś jest z Iluzjonisty, a mi cały czas chodzi o DEATH RACE. Takie było moje pytanie do @dude0666. :)

Edytowane przez Corvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który barcode Napisałeś ? :rolleyes:. Moje egzemplarze:

- DEATH RACE - 5900058300136 - dystrybucja TiM

- ASTERIX NA OLIMPIADZIE - 5902683997323 - dystrybucja SPI

... już wiem. Barcode który Podałeś jest z Iluzjonisty, a mi cały czas chodzi o DEATH RACE. Takie było moje pytanie do @dude0666. :blink:

kurcze,jutro powinienem dotrzeć do wypozyczalni to spisze dla Ciebie ten kodzik,ok

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze,jutro powinienem dotrzeć do wypozyczalni to spisze dla Ciebie ten kodzik,ok

Z góry dzięki :rolleyes:. Mam nadzieję, że nie robię Ci tym zbyt dużego kłopotu :blink:. Bo Wiesz, My PIONEER- owcy musimy się trzymać razem :). Oby to nigdy nie nastąpiło, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce staniemy się posiadaczami sprzętu, którego producent przestał istnieć ... albo zaczął produkować sprzęt "z niskiej półki". Wracając do tematu DEATH RACE - mamy tą samą wersję softu więc może oglądaliśmy dwa różne wydania ( szczerze, to bardzo wątpię ). A ... na PS3 "zapindala" aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, Pioneerowcy nie martwcie się, jeszcze przez 8 lat od zakończenia produkcji plazm i (blu-ray ?) ( marzec 2010 r. ) będzie serwisowany ten sprzęt. :rolleyes:

Nie... żebym Wam źle życzył, ale zawsze coś może się popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto to niby ma serwisowac jak macierzysta firma padnie ?

nikt za darmo robic nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kto to niby ma serwisowac jak macierzysta firma padnie ?

nikt za darmo robic nie bedzie

On nie napisał, że za darmo.

A za kasę na pewno jakieś firmy się znajdą.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem, że firma padnie. Tylko, że się wycofują z pewnego segmentu produkcji.

Jakiś zapas częsci do serwisowania muszą przecież pozostawić.

O tych 8 latach to gdzieś po prostu czytałem (chyba w Audio Video).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze firma ledwie dycha - jest na skraju bankructwa móiąc wprost

Czasami moze nawet nie miec dosć funduszy na zmianę profilu działalnosci

takie czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z góry dzięki :P. Mam nadzieję, że nie robię Ci tym zbyt dużego kłopotu :P. Bo Wiesz, My PIONEER- owcy musimy się trzymać razem :P. Oby to nigdy nie nastąpiło, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce staniemy się posiadaczami sprzętu, którego producent przestał istnieć ... albo zaczął produkować sprzęt "z niskiej półki". Wracając do tematu DEATH RACE - mamy tą samą wersję softu więc może oglądaliśmy dwa różne wydania ( szczerze, to bardzo wątpię ). A ... na PS3 "zapindala" aż miło.

witam

bardzo proszę,przed chwilką tam byłem : 590 0058 300 136

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo proszę,przed chwilką tam byłem : 590 0058 300 136

Dzięki za Twój czas. Teraz to już zbaraniałem. Mam egzemplarz z identycznym barcode, Ty masz ten sam soft, co ja. U Ciebie działa, a u mnie "doopa". Jak to możliwe ? Może Trójkąt Bermudzki oddziałowuje na mojego PIONKA ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

chciałem jeszcze raz wypożyczyć na chwilke,ale chcieli kaske jak za całą dobę 17,90 pln wiec odpuściłem...kurde,normalnie ogladałem ten film bez żadnych problemów,jeszcze żadna płyta mi nie odmówiła pracy,ale mało ogladam,zobaczymy... w razie czego też mam PS3 :)

pozdrawiam

Edytowane przez dude0666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy frimwere do fd51i lx71 iinn.

* Download the firmware (version 1.32, size: 97.6 MB)

Last updated: 5 June 2009

* Download the update instructions

* Download the change history

* How to use the new features in version 1.32 (DTS-HD support, Crossover Frequency)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...