Skocz do zawartości
BoDeX

Prawie wszystkomający PIONEER BDP-LX71

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli o mnie chodzi to miałem okazje porównać. BD to nie tylko obraz ale i dzwięk. Mam nadzieję że o tym pamiętacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie stawiania na markę Pioneer należy być ostrożnym,bo w środku może być coś zupełnie innego B) .To poprzedni model: [url="http://www.av.com.pl/index.php?art=446"]http://www.av.com.pl/index.php?art=446[/url] .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='asoz' post='104887' date='31.05.2008, 23:03 ']Co do mojej słomy... dostosowałem się do waszego poziomu.... jeśli ktoś twierdzi że kupowanie Pioneera jest bez sensu bo PS3
które jest marną zabaweczką dla dzieci które grają w gierki przesyła coś tam coś tam to wg. mnie ma nie pokoleji w głowie...[/quote]
A kupuj, stary, kupuj - my będziemy mieli dźwięk najwyższej jakości (PS3, które w Twoim mniemaniu jest zabaweczką dla dzieci - to chyba jakieś kompleksy? B)), multimedialne centrum rozrywki najnowszej generacji, które na dodatek zostało niedawno okrzyknięte przez Sony "jednym z najlepszych odtwarzaczy BD", również z powodu dekodowania wszelkich formatów AudioHD, a Twoja BOSKA MACHINA, która przewyższa jakością wszystkie inne badziewia, będzie sobie pluła w brodę, że TAKA MARKA, a wypuści Ci byle co...

Więc enjoy, nikt Ci nie broni. :angry:

I przeczytaj sobie specyfikację PS3, a dopiero potem bierz się za dyskutowanie, bo nawet nie masz pojęcia o tej konsoli ("...które jest marną zabaweczką dla dzieci które grają w gierki przesyła coś tam coś tam...").

[quote name='asoz' post='104887' date='31.05.2008, 23:03 ']Ja też powinienem wasze [b]głupie[/b] wypowiedzi ominąc ale pomyślałem że tym razem też się wypowiem....[/quote]
Obrażać cudzą opinię w taki sposób, pokazałeś klasę, stary...

Dobrze Ci radzę, daruj sobie...

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzućcie se na luz, Dzień Dziecka jest :angry: , proponuję pójść na lody B) .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='asoz' post='104895' date='31.05.2008, 23:40 ']Jakoś takiej jak to nazwałeś złudnej "super marki" panasonic nigdy się nie dorobił.... i nie dorobi...[/quote]

No popatrz - a zajrzyj do wnętrzności BR Denona i Marantza - sercem i mózgiem całego urządzenia
jest układ VLSI o nazwie UniPhier zaprojektowany i produkowany przez PANASONICA - coś chcesz dodać ?

Pioneer i Samsung wykorzystują ten sam układ ( SIGMA ) z którego już Samsung wycisnął wszystkie soki ,
nic więcej juz z niego nie wycisną . ( Samsung posiada najnowszą wersję Rev.C , Pioneer tą starszą )

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='104939' date='01.06.2008, 12:44 ']Wrzućcie se na luz, Dzień Dziecka jest :angry: , proponuję pójść na lody B) .[/quote]


BARDZO LUBIĘ DZIECI ... szczególnie z cebulką, ew. ... produkować ... :angry:
Z lodami jeszcze nie próbowałem, ale skoro tak mówisz, to czemu nie !


:huh:


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='104949' date='01.06.2008, 13:02 ']No popatrz - a zajrzyj do wnętrzności BR Denona i Marantza - sercem i mózgiem całego urządzenia
jest układ VLSI o nazwie UniPhier zaprojektowany i produkowany przez PANASONICA - coś chcesz dodać ?

Pioneer i Samsung wykorzystują ten sam układ ( SIGMA ) z którego już Samsung wycisnął wszystkie soki ,
nic więcej juz z niego nie wycisną . ( Samsung posiada najnowszą wersję Rev.C , Pioneer tą starszą )

pzdr.[/quote]

No Tata kurde, BoDeX, nie zapominaj, że oprócz jednej kostki układu istnieje jeszcze pozostała część playera czyli mechanizm, obudowa i tor zasilania. A to wszystko ma wpływ przede wszystkim na dźwięk, nawet ten wychodzący po HDMI.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='104952' date='01.06.2008, 13:16 ']... nie zapominaj, że oprócz jednej kostki układu istnieje jeszcze :
- mechanizm,
- obudowa i
- tor zasilania.

A to wszystko ma wpływ przede wszystkim na dźwięk, nawet ten wychodzący po HDMI.[/quote]


Oczywiście , zgadzam się - MA WPŁYW , ale ... pomijalny B) ( chętnie poczytam o testach i błędach transferów Audio )

- mechanizm ( tutaj przemysł masowy doszedł do perfekcji - pozostaje ew. problem komfortu użytkowania )
- obudowa ( no , tutaj jest ogromne pole do popisu - faktycznie, tanie plasticzki przegrywają jakością z innymi )
- tor zasilania ( bardziej liczy się w technice analogowej - aktualne stabilizatory, regulatory i inne wygładzacze w tech. digital dają rade )


Strasznie mnie ciekawi, czy po nabyciu nowego playerka skusisz się na test HD Audio po HDMI - chętnie poczytam ! :angry:


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ależ oczywiście że kupie. Chodz sie do tego nie przyznacie ja wiem że jest nic innego jak tłumaczenie sobie że panasonic i PS3 jest lepszy od Pioneer'a bo zwyczajnie mnie na niego nie stać.

PS słowo snobizm wymyślili ludzie których nie stać na pożądny sprzęt. I tą wypowiedzią kończe z Wami dyskusje gdyż konkurencyjne forum jest znacznie bardziej na poziomie. Oni potrafią docenić pożądny sprzęt i przyznać że bardzo chcieli by go mieć ale kosztuje za drogo.

PS2 Niewieże w to! Wy naprawdę twierdzicie że PS3 jest lepsze od Pioneer'a!

PS3 To wy macie tutaj kompleksy wynikające z braku kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale super B)
No nie mogę, kolega chyba nie widział jeszcze drogiego sprzętu :angry:
No i wydalo się, żyję na zasiłku az zakup Suuuuuuper Pioneeeera to moje marzenie :angry:
Człowieku, zrozum, dla mnie tu nie chodzi o kasę, ani czy PS3 jest lepsze. Z grubsza wszystkie mają to samo, mechanizm, procesor i HDMI. To nie samochód, gdzie ważna jest karoseria (trochę), chodzi o to, że nie zobaczysz różnicy i tyle.
Zagadką pozostaje dlaczego kolega zniża loty i nie kupuje Denona, przeciez to jest SPRZĘT i NAZWA :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='asoz' post='104970' date='01.06.2008, 15:03 ']Ależ oczywiście że kupie. Cho[color="#ff0000"]dz[/color] sie do tego nie przyznacie ja wiem że jest nic innego jak tłumaczenie sobie że panasonic i PS3 jest lepszy od Pioneer'a bo zwyczajnie mnie na niego nie stać.

PS słowo snobizm wymyślili ludzie których nie stać na po[color="#ff0000"]ż[/color]ądny sprzęt. I tą wypowiedzią kończe z Wami dyskusje gdyż konkurencyjne forum jest znacznie bardziej na poziomie. Oni potrafią docenić po[color="#ff0000"]ż[/color]ądny sprzęt i przyznać że bardzo [color="#ff0000"]chcieli by[/color] go mieć ale kosztuje za drogo.

PS2 [color="#ff0000"]Niewieże[/color] w to! Wy naprawdę twierdzicie że PS3 jest lepsze od Pioneer'a!

PS3 To wy macie tutaj kompleksy wynikające z braku kasy...[/quote]


Z reguły nie uczestniczę w takich pyskówkach, ale dzisiaj jest Twój dzień ( "Dzień dziecka " ) więc Ci, na Twoim poziomie odpowiem.

Pierwsze co sobie kup, to słownik ortograficzny ... to tak na marginesie !

Jeśli już tak popuszczasz wodzę fantazji, to kup sobie od razu [url="http://www.goldmund.com/products/eidos20bd/"]TAKI PLAYER[/url], Pioneer przy nim to totalna tandeta i tania chińszczyzna.
Nie obrażaj niepotrzebnie "konkurencji" swoim poziomem, tam jednak znajdzie się kilku, którzy na szczeście nie myślą jak Ty .

Kup sobie ten poŻądny sprzęt i nie zapomnij wkleić na forum faktury - będziesz gość ...


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na goldmunda mnie nie stać i bardzo chciałbym go mieć. Ale ja potrafie się przyznać a nie jak wy wmawiać że samsung jest lepszy...
Nie kupuje denona gdyż nie podoba mi się wizualnie... Pioneer jest o wiele ładniejszy i dlatego się na niego zdecydowałem.
Marantz odpadł z tego samego powodu.
Tak to prawda. Przy tym playerze Pioneer to chińszczyzna. Naprawdę was nie rozumiem. Skoro ktoś ma pieniądze na taki odtwarzacz to dlaczego ma kuować coś niżej notowanego w testach. Mnie wystarczy że otrzyma pół punkta więcej w testach od Panasa.
Powiem jeszcze jedno. Twierdzicie że nie hcodzi o kase. A ja twierdze że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Jakbyście zarabiali kupe kasy to nie poszli byście bo panasonica, tylko po Pioneer'a, Marantz'a czy Goldmund'a Edytowane przez asoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się, chodzi Ci o wygląd czy o testy ? A może coś pomiędzy (czyli dobra nazwa i dobre odtwarzanie za ludzkie pieniądze ? to Pioneer będzie OK, tylko że np. Sony 350 niebędzie dla mnie gorsze )

Podkreślę jeszcze raz, nikt tutaj nie mówi, że Pioneer to zły odtwarzacz. Oburzenie wzbudziłeś mówiąc, że PS3 jest gorsze (co nie jest prawdą). Ja nie kupię PS3 bo nie gram i nie ustawię drugiego klocka na nim. Natomiast, żeby odkryć różnicę w jakości obrazu i dźwięku między "proletariatem" w odtwarzaczach (tak, tak, Pioneer to też masówka) będziesz musiał wydać kupę kasy na TV i nagłośnienie.

PS. Czy zauważyłeś niezwykłą (nawet jak na to forum) cierpliwość i dobrą wolę ? :)

PS2. Nie kupiłem Denona lub Marantza tylko dlatego, że nie są dostatecznie dobre ;), potrzebuję taki co wyśle dżwięk HD przez analogowe 7.1. Kasa nie ma znaczenia. Czy ta odpowiedż Cię zadowoli ?

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='asoz' post='104970' date='01.06.2008, 15:03 ']PS słowo snobizm wymyślili ludzie których nie stać na pożądny sprzęt.[/quote]

taa jest. A ortografię - złośliwcy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o pewien kompromis. Jeśli do twoich potrzeb coś innego okazało się bardziej odpowiednie to tylko się cieszyć że nie musiałeś za to płacić tak dużo.
Planuje zakup całego sprzętu wysokiej klasy i cóż widziałem i słyszałem różnicę międzi Pioneer'em a panasem.
I zdania nie zmienie. Uważam że PS3 to nie jest sprzęt dedykowany by doznać najlepszych wrażeń słuchowych czy wizualnych.
Pioneer'a stawiam wyżej nież PS3, samsunga czy panasa. A nad Pioneer'em wiadomo denon itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='asoz' post='105000' date='01.06.2008, 20:56 ']Planuje zakup całego sprzętu wysokiej klasy i cóż widziałem i słyszałem różnicę międzi Pioneer'em a panasem.[/quote]

z zamkniętymi oczami, czy widziałeś marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że widziałem marki ale jestem obiektywny myślisz że nie wolałbym wydać 3 tyś mniej...
PS dopowiem że porównanie było dokonane na Pioneer'ze LX5080D i KEF 3005SE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='asoz' post='105002' date='01.06.2008, 21:07 ']Oczywiście że widziałem marki ale jestem obiektywny myślisz że nie wolałbym wydać 3 tyś mniej...[/quote]

szczerze?

Uważam, że nie, nie wolałbyś.

Z tonacji Twoich wypowiedzi wynika bowiem, czy tego chcesz czy nie, że posiadanie właśnie [b]drogiego[/b] sprzetu jest dla Ciebie potężnym atutem i cena tegoż wg Ciebie całkowicie automatycznie przekłada się na jakość. Zawsze to fajnie rzucić do gości cenę, niedbale rozpierając się w fotelu, nieprawdaż?

A pytanie zadałem celowo - bo naprawdę, z ogromną uciechą obejrzałbym wyniki takiej "ślepej próby", o której ktoś tu napomknął - sprzęt pozbawiony logo i proszę, uszeregujcie go wg jakości odbioru.

Dolary przeciw orzechom, że wyniki byłyby "interesujące" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Panas grałby tak samo jak Pioneer kupiłbym go. Ale tak nie jest.
A wiesz, cena i jakość, te słowa przeważnie występują razem nieprawdaż??
Nie liczcie na to że za 3-razy mniejsze pieniądze kupicie coś równie dobrego.
Rozumiem że ktoś woli panasonica bo ma lepszy stosunek ceny do jakości ale nie rozumiem jak ktoś może mówić że ma lepszy dźwięk??
Bo obraz jest powiedzmy porównywalny różnica była znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='asoz' post='105005' date='01.06.2008, 21:49 ']J
A wiesz, cena i jakość, te słowa przeważnie występują razem nieprawdaż??[/quote]

owszem. tyle, że coraz częściej niestety zdarza się, że idą ze sobą jak dwa Michały....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bywa. Wszystko w pożądku jak ktoś woli panasa bo coś tam ma czego nie ma Pioneer to niech kupuje. Ale słów że PS3 ma lepszy dźwięk od LX71 z czterama procesorami Wolfson Professional Audio nie mogie znieść. Może w obrazie nie ma aż takiej różnicy bo samo to że płytka to Blu-ray to już dużo i dalej różnica może być mało zauważalna ale dzwięk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='asoz' post='105007' date='01.06.2008, 21:58 ']słów że PS3 ma lepszy dźwięk od LX71 z czterama procesorami Wolfson Professional Audio nie mogie znieść. Może w obrazie nie ma aż takiej różnicy bo samo to że płytka to Blu-ray to już dużo i dalej różnica może być mało zauważalna ale dzwięk...[/quote]

i właśnie pytam - czy usłyszałbyś te 4 procesory, gdybyś wcześniej o nich nie przeczytał w mądrych pismach i na mądrych stronach netowych? Odpowiesz zapewne, że tak - a ja śmiem wątpić. Ot i cała historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='asoz' post='105007' date='01.06.2008, 21:58 ']Bywa. Wszystko w pożądku jak ktoś woli panasa bo coś tam ma czego nie ma Pioneer to niech kupuje. Ale słów że PS3 ma lepszy dźwięk od LX71 z czterama procesorami Wolfson Professional Audio nie mogie znieść. Może w obrazie nie ma aż takiej różnicy bo samo to że płytka to Blu-ray to już dużo i dalej różnica może być mało zauważalna ale dzwięk...[/quote]
Jak PS3 "ma lepszy dźwięk", skoro za ten czynnik odpowiada amplituner? ;)

PS3 tylko dekoduje (już teraz) niemalże wszystkie Stream-y HD, a zwłaszcza dts-HD MA i HR, co jest priorytetem.

Postaw sobie, stary, PS3 i ten swój Pioneer przy jednym amplitunerze i sprawdź jeden i drugi z tym samym filmem w tej samej sekwencji - oczywiście Ty zobaczysz różnicę, bo Pioneer to odtwarzacz BD, a PS3 to konsola. :)

Kwestii "Was nie stać" nie będę rozdrabniał, bo tylko bym się powtórzył, wielmożny Panie.

Masz rację, zmień forum, tu są sami biedacy, których nie stać na zakup zwykłego filmu BD w Polsce, tylko kupują za granicą - zobaczymy jak Cię potraktują na innym.

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no masz racje, konsola do gier ma lepszy dzwięk od dedykowanego do odtwarzania dzwięku urządzenia...

Odtwarzacz nie ma znaczenia przy dzwięku... oj stary... powiedz to audiofilom którzy wydają 10 tyś na odtwarzacz Super Audio CD.
Niech sobie dekoduje, a co z muzyką, ze stereo te dekodery to takie ważne tylko przy filmach wiesz...

Nie jest ważne czy kogoś stać czy nie. Ważne jest to że ja chciałbym mieć BD marantza ale mnie na niego nie stać.
Natomiast was też nie stać (przypuszczalnie) ale wy próbujecie to jakoś usprawiedliwić mówiąc że PS3 jest lepsze.
Nie przyznacie się że nie możecie sobie pozwolić na taki odtwarzacz. Edytowane przez asoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='asoz' post='105013' date='01.06.2008, 22:08 ']nie no masz racje, konsola do gier ma lepszy dzwięk od dedykowanego do odtwarzania dzwięku urządzenia...

Odtwarzacz nie ma znaczenia przy dzwięku... oj stary... powiedz to audiofilom którzy wydają 10 tyś na odtwarzacz Super Audio CD.
Niech sobie dekoduje, a co z muzyką, ze stereo te dekodery to takie ważne tylko przy filmach wiesz...[/quote]
Słuchaj, tu są sami wyjadacze HD (nie mówię o sobie), nie wcisną Ci byle kitu, tylko doradzą, mając na względzie Twoje dobro - nie to, co w markecie nie dla idiotów.

Co z tym zrobisz, Twoja sprawa.
Być może będziesz żałował, ale wtedy to już musztarda po obiedzie.
A Ty te intencje i wskazówki wyśmiałeś i obraziłeś, więc radź sobie sam i więcej się udzielać nie musisz. Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...