Skocz do zawartości
BoDeX

Prawie wszystkomający PIONEER BDP-LX71

Rekomendowane odpowiedzi

I wroćmy do testów Pioneera i PS3. Nie byłem przy nich, nie wiem, w jakich warunkach były prowadzone, ale smiem przypuszczać, że w zbliżonych do laboratoryjnych, z użyciem mierników elektronicznych, w specjalnych pokojach odsłuchowych, etc, etc - słowem z tzw "dzieleniem włosa", aby nie być posądzonymprzez producentów o stronniczość czy subiektywizm.

Jeżeli w takich testach magazynu Audiovision PS3 traci do Pioneera 5 pkt - drogi asozie - nie wmawiaj mi, proszę Cię, że będziesz w stanie odnaleźć tę różnicę w zwykłym pokoju mieszkalnym (obojętnie czy w domu czy w bloku), z odbijającymi pogłosy meblami, bez ściskanych w ręku mierników. Nie wmawiaj mi tego, bo to po prostu nie jest możliwe. Tak małej różnicy w punktacji nie będziesz w stanie uchwycić gołym, że tka powiem, uchem.

A i jeszcze jedno - uprasza się nie łgać. Nikt tu nie pisze, że PS3 jest lepsze. Piszemy po prostu, że Pioneer nie jest na dziś dzień wart swojej ceny, skoro [b]nieznacznie gorszy[/b] w testach sprzęt jest od niego tańszy ok 3-4krotnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem małe sprzątanie tego.... czegoś co tu było. Jeszcze raz mi się ktoś tutaj będzie odzywał w innych tematach niż Pioneer to będą odpowiednie konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I po co ta cała debata, jak tu wszystko jasne (czegoś takiego jak PS3 nawet się nie porównuje z niczym innym - nie ta półka)
Czyli testy przeprowadzone przez fachowe czasopisma:

[url="http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28979"]http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28979[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potwierdza to moją opinię - Pioneer na dziś dzień nie jest wart swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gdy wreszcie nie toczymy tej głupiej dyskusji (patrz wyzej) wracamy do meritum, a właściwie sprawy Pioneer 71 kontra Pioneer 51. Dlaczego ? W listopadzie zapowiadają sprzedaż w Europie modelu 51 za 500 euro (znany przelicznik z dolara). Usiłuję zobaczyć jakąś istotną różnicę między nimi (poza ceną, bo za model 71 podobno 800 euro) ale np. na stronie [url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?manufacturerid=6"]http://www.blu-ray.com/players/players.php?manufacturerid=6[/url] jak dla mnie sa takie same. Kwestia DTS MA w modelu 71 jest niejasna, niektórzy twierdzą, że dekoduje do analogu.

Ale czy ktoś zna różnice: 1. w procesorze obrazu ? 2. w przetwornikach audio ? 3. zasilaniu ? 4. jakieś inne ISTOTNE różnice ?

Bo za 500 euro może przełknę brak w analagu DTS MA, mam mało płyt w tym trybie. Pioneer to miła odmiana po ostatnim Sonym i Panasie. Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Deimos' post='114389' date='24.08.2008, 18:27 ']I po co ta cała debata, jak tu wszystko jasne (czegoś takiego jak PS3 nawet się nie porównuje z niczym innym - nie ta półka)
Czyli testy przeprowadzone przez fachowe czasopisma:

[url="http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28979"]http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28979[/url][/quote]


[b]Poczekaj , niech no tylko Maxiuca zobaczy te wyniki, to ... zobaczysz ! :_bezradny: [/b]

BTW - GDYBYŚ WIEDZIAŁ, ŻE DENON OPRÓCZ OBUDOWY, TO W ŚRODKU 100% PANASONIC ,
TO ZAPEWNE ZSZEDŁBYŚ NA ZAWAŁ ! ! !

O KANT D*** TE TABELKI - wypożycz sprzęt i oceń sam ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że pionieer sporo nowych playerów oferuje ale ja narazie pozostane przy swoim LX70A. Wydaje mi się że jeśli idzie o jakość obrazu to nic nowego / lepszego z płyt BR nie zaoferują a co do dzwięku juz zostało wspomniane że po HDMI to bez znaczenia praktycznie jaki mamy player. Cieszy mnie ogromnie że coś się dzieje w temacie BR playerów bo mi sie tylko marzy BR player który startuje po 10s od nacisniecia ON :_bezradny: ( PS 3 to potrafi :blink:

pozdr. dawmac

PS. mały off top ale:
miałem i PS3 i LX70A rózne "półki" dosłownie na moim stoliku :o i tak: jakosc obrazu z BR praktycznie to samo, jakosć dźwięku wielokanałowego to samo, jakość dzwięku stereo to samo ( i jedno i drugie urządzenie nie nadaje się jako dobry player CD ) jakość z DVD za dużo procesorów po drodze i sam TV ma za duży wpływ na to ale praktycznie to samo tak więc półki rózne, ceny rózne a prawie to samo :) Dlaczego sprzedałem PS3 a zostawiłem LX70A. Bo jest bardzo ciszy, ( podobno nowe PS3 też tak mają ) i gry na PS3 mi jakoś nie podpasowały i kupiłem XBOXA. Po co to pisze ? Tylko po to, że w dzisiejszym świecie elektroniki 99% sprzetu oferuje podobne parametry za skrajnie rózne pieniądze i naprawde w 99% przypadków nie warto płacić duuużo więcej za prawie to samo. Oczywiscie jak ktoś chce to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytałem cały wątek ale nadal nie wiem czy ten pionek zdekoduje wszystko do analogu..

chyba sam sobie odpowiem, nie zdekoduje DTS-HD MA, ale w planowanym update ma już mieć

potwierdzenie tego znalazłem tu:

[url="http://www.pioneer.eu/eur/content/press/news/bdplx71.html"]http://www.pioneer.eu/eur/content/press/news/bdplx71.html[/url]

*DTS HD and DTS HD Master Internal Decoding requires future firmware upgrade Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEST: Pioneer BDP LX71 odtwarzacz Blu-ray Disc w steroplay 10/2008

Odtwarzacz Blu-ray Disc BDB LX71 za jedyne 800 ? to chyba nie wystarczająco dobry kompan dla wzmacniacza za 7000 ?. A jednak uzyskane w pomiarach parametry pozwalają oczekiwać doskonałego brzmienia zwłaszcza przy dźwięku HD. Czekamy na więcej. Odtwarzacz zdobył nagrodę Highlight i dokładnie tyle samo punktów co Denon DVD 2500BT. Bardzo przyzwoicie oceniony dźwięk w stereo.

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images31.fotosik.pl/379/9c1df224a02c60c6.png[/img][/url]


To który player ma 20/20 , czy to tylko margines bezzpieczeństwa lub marketingowy bełkot ! :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w magazynie Audio Video nr 12/2008 ten odtwarzacz uzyskał w teście najwyższe oceny,nawet więcej niz flagowy blu ray Sony BDP-S5000Es !!!!

kosztuje 2900 pln,może jednak warto zaiwestowac w Pioneera ??? mam teraz Sony 350 i grubo się zastanawiam,a może jednak jakiś model Denona 2500BT albo 1800BD ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli dobrze zrozumialem z opisu Pioneer BDP-LX71 to nie bedzie problemu z przejsciem sygnału w czystej formie przez HDMi tak aby amplituner dekodował dzwiek DDTrueHD i DTS Master Audio HD 7.1

bardzo prosze o rzeczowa odpowiedz poniewaz jestem o wlos od kupna tego sprzetu,aby wszyscy dobrze mnie zrozumieli... chodzi mi o to czy nie bedzie problemu aby przez HDMI amplituner zdekodowal wszystkie sciezki HD tak jam mam teraz w sony 350

dziekuje

Edytowane przez dude0666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz aplituner który dekoduje dts-HD Master, to DBP-LX71 oczywiście dostarczy sygnał po HDMI. U mnie pracuje tak z amplitunerem VSX-LX51.

Edytowane przez Robert Dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz aplituner który dekoduje dts-HD Master, to DBP-LX71 oczywiście dostarczy sygnał po HDMI. U mnie pracuje tak z amplitunerem VSX-LX51.

mam nowego Denona...wiec si

a napisz,proszę jak się spisuje Pioneer BDP-LX71 ??? już go zamówiłem.... przed chwilką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od 3 miesięcy. Jedyny minus to powolne działanie, ale na obecną chwilę dotyczy to wszystkich odtwarzaczy BD. Pomogła w tym nieco aktualizacja firmware. Poza tym same plusy: znakomity obraz Blu-ray, dobry skaler DVD, super dźwięk wielkokanałowy i stereo po analogu. Brak BD-Live dla mnie nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a brak DTS HD MA tez nie ? ;)

do tego służy chyba amplituner z dekoderami HD,prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomogła w tym nieco aktualizacja firmware.

aktualizacje wgrywa sie z płyty (prosta sprawa czy biegłym w temacie trzeba być ?) czy w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego służy chyba amplituner z dekoderami HD,prawda ?

dobre - tyle ze do tego nie potrzeba Pioneera lx71 ;)

Wystarczy Sony 350 czy Panasonic 35

Finalnie wyjdzie na to samo... Wiec po co wydawac 2800 ?

A jak ktos chce koniecznie miec udany tor audio - kupi sobie Sony S500 - za połowę ceny Pioneera

Do AudioCD ten Pioneer i tak sie nie nadaje - jak niemal kazdy dvd/bluray

Jaki wiec pozytek z tych wolfsonów ? Jak już ktoś chce i musi to posłucha najwyzej MCh PCM i TrueHD

Byłby to dobry wybór gdyby był KOMPLETNY tzn zapewniał pełne dekodowanie audio, profile 2.0 i odczyt jpg

Na ten czas- wart jest wg mnie nie wiecej niz 1500zl

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobre - tyle ze do tego nie potrzeba Pioneera lx71 ;)

Wystarczy Sony 350 czy Panasonic 35

Finalnie wyjdzie na to samo... Wiec po co wydawac 2800 ?

A jak ktos chce koniecznie miec udany tor audio - kupi sobie Sony S500 - za połowę ceny Pioneera

Do AudioCD ten Pioneer i tak sie nie nadaje - jak niemal kazdy dvd/bluray

Jaki wiec pozytek z tych wolfsonów ? Jak już ktoś chce i musi to posłucha najwyzej MCh PCM i TrueHD

Byłby to dobry wybór gdyby był KOMPLETNY tzn zapewniał pełne dekodowanie audio, profile 2.0 i odczyt jpg

Na ten czas- wart jest wg mnie nie wiecej niz 1500zl

no tak,ale... BD Live nie potrzebuje,posiadam sony350 i jest ok,tylko soniacz wyglada jak tania manta i to mnie denerwuje...

a Pioneer BDP-LX71 prezentuje sie znakomicie i dodatkowo ma niezłe osiągi,więc dla mnie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BdLive moze Ci być potrzebne szybciej niż sądzisz -niektóre płyty /nowe/ będą tego WYMAGAŁY

Oficjalnie pisze o tym nawet w instrukcjach obsługi odtwarzaczy bluray

LX71 z dala rzeczywiscie prezentuje się dostatniej /choć z bliska i pod światło nie jest już tak różowo-mam uraz na punkcie PianoBlack/ ale porownywanie Manty z S350 nie jest dobrym pomysłem. S350 jest na tej samej bazie co Sony 5000 wiec jako transport zachowa się analogicznie. A za różnicę w cenie można sobie sprawić amplituner z dekoderami HD :)

Mowa oczywiscie o budzetowym rozwiazaniu Zresztą prawdziwy Audiophil który z natury rzeczy jest wymagający -nie kupi także i LX71 z przyczyn jak wyżej

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade do sklepu odebrać to cudeńko <_< opiszę potem wrażenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam od 3 miesięcy. Jedyny minus to powolne działanie, ale na obecną chwilę dotyczy to wszystkich odtwarzaczy BD. Pomogła w tym nieco aktualizacja firmware. Poza tym same plusy: znakomity obraz Blu-ray, dobry skaler DVD, super dźwięk wielkokanałowy i stereo po analogu. Brak BD-Live dla mnie nie ma znaczenia.

Ogólnie zgadzam się z Twoją opinią. Początki użytkowania u mnie były trudne ( przesiadłem się z super szybkiego PS3 - syn jest szczęśliwy, bo wylądowało u niego w pokoju ). Teraz zaletą jest obsługa z jednego pilota. Niestety pojawił się jeden problem, którego w żaden sposób nie jestem w stanie wyjaśnić. Otóż: PIONEER LX71 NIE ODTWARZA koncertu ( oczywiście wydanie blu-ray ) LIONELA RITCHIE. Na PS3 śmiga aż miło. Uprzedzając Wasze odpowiedzi: mam zainstalowany najnowszy soft. Czy Ktoś wie o so chozi ? ;). Tylko na tej płycie jest taka akcja. Jaja co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wylądował... wygląda naprawde super... wgrałem nowy soft 1.21 i wszystko poszło mega szybko... zajarany jestem,prezentuje się bosko jak dla mnie oczywiście i wcale nie jest taki wolny jak wszyscy mówią,porównywalnie do sony 350,więc ok... narazie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wylądował... wygląda naprawde super... wgrałem nowy soft 1.21 i wszystko poszło mega szybko... zajarany jestem,prezentuje się bosko jak dla mnie oczywiście i wcale nie jest taki wolny jak wszyscy mówią,porównywalnie do sony 350,więc ok... narazie tyle

Do dzisiaj myślałem, że tylko mnie tak nakręcił jego wygląd :). Całkiem nieźle się Podjarałeś ... w pełni rozumiem :). Przecież o to właśnie chodzi, żeby ciary po plecach chodziły z emocji. W kwestii szybkości, to jeżeli nigdy nie Miałeś PS3 ( rakieta ) raczej nie Będziesz czuł różnicy. Ja ją widzę i chyba to najbardziej mnie wkurza ... :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...