Skocz do zawartości
BoDeX

Prawie wszystkomający PIONEER BDP-LX71

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz nie tylko na tym forum są wyjadacze HD ( też nie mówie o sobie ) i ich rady wydają mi się dużo mądrzejsze bo radę "kup PS3 będzie lepszy dzwięk niż z Pioneer'a" zachowajcie dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='asoz' post='105000' date='01.06.2008, 20:56 ']Chodzi o pewien kompromis.
Planuje zakup całego sprzętu wysokiej klasy ...
... widziałem i słyszałem różnicę międzi Pioneer'em a panasem.[/quote]


Jak to - Ty, bezkompromisowy człek szukasz kompromisów ?

Nie wysokiej, tylko średniej klasy - zadałem sobie trud i poczytałem Twoje posty, i tu i tam !

Jest takie brzydkie przysłowie, ale wypada je tutaj choć w części przytoczyć : " W d.... byłeś, g.... widziałeś !

Nie męcz już nas swoimi mądrościami - kup sobie co tam uważasz i ciesz się, bo w końcu o to w tym wszystkim chodzi ! ;)


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='asoz' post='105007' date='01.06.2008, 21:58 ']Ale słów że PS3 ma lepszy dźwięk od LX71 z czterama procesorami Wolfson Professional Audio nie mogie znieść. Może w obrazie nie ma aż takiej różnicy bo samo to że płytka to Blu-ray to już dużo i dalej różnica może być mało zauważalna ale dzwięk...[/quote]


Powiem krótko - jesteś ofiarą marketingowego bełkotu, ale to dzięki taki osobom, firmy mnożą swoje dochody .

Nie wiesz zbyt wiele o PS3 , bo gdybyś cokolwiek wiedział, to nie miałbyś nic do zarzucenia procesorowi CELL,
który z obrazem radzi sobie na poziomie High-Endowego playera HD-XE1 , a dzięki swojemu oprogramowaniu
każdy skompresowany sygnał HD-Audio ( TrueHD, DTS-HD MA ) potrafi na pokładzie rozkodować do formy LPCM,
który to wysyła do amplitunera/dekodera i jeśli postawisz w to miejsce Apogee lub innego Marka Levinsona, to
usłyszysz wzorzec - na drodze cyfrowej konwersji PS3 zachowuje się wzorowo .

Poza tym, Twoje opowieści o porównaniach można między bajki włożyć - LX71 nie ma na rynku, więc daj na luz .
Metodologia ważna rzecz, więc JESTEM PEWIEN , że w ślepym teście byłbyś tylko powodem żartów i docinek ...

Może prościej będzie Ci zrozumieć temat w analogii motoryzacyjnej ? Masz silnik 2.0 i dopasowaną do niego skrzynie
biegów. Możesz przebudowywać nadwozie , dodawać extrasy , skóry , elektryki i kto wie co tam jeszcze ...
Ale pamiętaj , osiągów tego cuda nie zmienisz ... zapłacisz 6 razy więcej za złudzenia bycia fajniejszym, taka
proteza - rozumiesz ?

Ale mnie zmęczyłeś ... ;)


EOT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wchodzimy na mototryzacje to wy proponujecie zamiast BMW Fiata i jescze twierdzicie że jest lepszy.
Skoro PS3 jest takie świetne to dlaczego nie znajdziesz go w pożądnym sklepie z sprzętem audio tylko w supermarketach i MM.]
Dlaczego to Pioneer LX70A dostał nagrodę stereoplay a nie PS3...
Ludzie wy naprawdę mało o dzwięku wiecie chociaż nie chce mi się w to wierzyć bo widze że na temat konsoli wiecie sporo.
Dekodowanie w muzyce jest kompletnie w cudzysłowiu niepotrzebne. Tam liczą się właśnie takie przetworniki audio.
A jakby PS3 miało pożądne przetworniki to nie kosztowałoby 1500zł

Dobrze zapytam inaczej.
Potrzebóje Blu-ray do 5000zł. Ma ładnie radzić sobie z dzwiękiem i skalować DVD do 1080p.
I co byście kupili, bo nie wieże że PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='asoz' post='105031' date='02.06.2008, 07:57 ']Dobrze zapytam inaczej.
Potrzebóje Blu-ray do 5000zł. Ma ładnie radzić sobie z dzwiękiem i skalować DVD do 1080p.
I co byście kupili, bo nie wieże że PS3...[/quote]

PotrzebÓjesz : słownika ortograficznego :) i PS3 :) - uwieŻ ! :D

Za zaoszczędzone pieniądze kup porządny ampli, który przyjmie z PS3 zdekodowany strumień LPCM
i na swoim pokładzie, przy udziale dobrych przetworników D/A , zamieni sygnał na porządny analog .

:)

ps. W dalszym ciągu utwierdzasz mnie w przekonaniu, że na temat dźwięku i sposobu jego uzyskania nie wiesz zbyt wiele - POCZYTAJ.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na amplituner mam osobne środki. Jeśli twierdzicie że konsola do gier ma lepszy dzwięk od stacjonarnego BD średniej klasy to chyba dyuskutuje z dziećmi które nałogowo młucą w gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli Toschibe nazywasz HIGH end to ja już naprawdę wymiękam. Ale prosze porównaj sobie ją z Pioneer'em.

Audiovision 91/87 dla Pioneer'a
SFT 4,8/4,7 dla pioneer'a

do tego dochodzi 100 na 100 dla pionner'a w stereoplay.

co do PS3

SFT oba po 4,8 ( to mnie troche zaskoczylo)
Audiovision 91-80 dla pioneera
Stereoplaz 94-100 dla pionnera

Mysle ze to konczy temat wyrzsyosci PS3 nad Pioneerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JESTEŚ NIEREFORMOWALNY - GROCHEM O ŚCIANĘ !

Jak widzę, to nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, a zachowujesz się tak, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy ! :) ( i gazety ) :)

W PS3 nie korzystamy z żadnych przetworników - urządzenie jest trasportem, a odczytana ( i ew. zdekodowana ) ścieżka dźwiękowa
w postaci cyfrowej trafia do AMPLITUNERA/DEKODERA , który odpowiada za jakość analogowego dźwięku - dlatego to tutaj należy
położyć największy nacisk na jakość ! ! !

Jeśli tego nie jesteś w stanie zrozumieć, to ja już na dalszą dyskusję nie mam absolutnie żadnej ochoty ... niech ktoś inny wyręczy
mnie w tym "niańczeniu" , bo mi już ręce opadają .... :D


ps. jak już coś chcesz udowadniać, to chociaż wklejaj linki .

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bodex. Blagam Cie nie kontynuluj tej dyskusji. Nie karm..... . Zostaw Go w spokoju i daj mu odejsc na inne forum. Nie trzymaj go przy klawiaturze. Chlopak strasznie sie tu meczy. Ja w dziecinstwie marzylem o klockach lego. Jak mi mama przywiozla ksiazeczke z NRFu (razem z zestawem) to sie do niej co noc "modlilem". Wowczas w Polsce bylo kilka zestawow i to w Pewexie. Pan asoz tez ma takie ksiazeczki - prospekty z Pionierem. Niech sobie cos z niego wybierze i tez bedzie sie cieszyl jak ja kiedys, jak dostalem zestaw klockow (tez byl najlepszy, najpiekniejszy i...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra. Wy sobie korzystajcie z zabaweczki dla dzieci, ja jednak postawie na coś nieco poządniejszego.

PS Te testy są ze strony gdzie pokazałeś jak się okazało LOW-endowy odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='asoz' post='105101' date='02.06.2008, 15:46 ']Dobra. Wy sobie korzystajcie z zabaweczki dla dzieci, ja jednak postawie na coś nieco poządniejszego.

PS Te testy są ze strony gdzie pokazałeś jak się okazało LOW-endowy odtwarzacz.[/quote]
Zdajesz sobie sprawę, że większość z nas z ciężkim sercem nie raczy złamać regulaminu i napisać czegoś więcej? :P

Więc nie naginaj pały i nie mów, że konsola jest zabaweczką dla dzieci, zwłaszcza PS3, bo to tylko świadczy o Twojej KOMPLETNEJ niewiedzy i i nie wiem czemu jeszcze, wolę nie wiedzieć w sumie...

Poczytaj testy, opinie, specyfikacje i terminologie (nie proponuję źródła, bo każde będzie dla Ciebie złe, HDTVPolska.com pewnie po tej dyskusji też - sam zapewne znajdziesz lepsze).

Dobre rady dostałeś, nawet zbyt wiele - jeśli nadal masz swoje nieracjonalne poglądy, dziękujemy Ci za udział w dyskusji, bujdą nas nie przekonasz.
Kupuj, przecież nikt Cię nie trzyma, mamy demokrację, a rynek dzięki Tobie będzie się rozwijał. :)

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='domag' post='105081' date='02.06.2008, 14:37 ']Bodex. Blagam Cie nie kontynuuj tej dyskusji. Nie karm..... .[/quote]


Błagania wysłuchane, Troll zginie z głodu ! :):P:P


ps. mnie to juz nawet przestało "bawić".



[b][size=5][color="#ff0000"]EOT[/color][/size][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już czytałem testy dziękuje. Jasno z nich wynika zę Pioneer jest lepszy.
Nie przepraszam, PS3 prawdziwy sprzęt dla prawdziwych audiofili.... hahaha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja spróbuję jeszcze raz (ostatni).

Masz rację, że za jakość dżwięku odpowiedzialne są przetworniki D/A. Masz rację, że ludzie wydają (i słusznie) straszną kasę na odtwarzacze SACD.

Ale czy nie zauważyłeś, że odtwarzacze SACD (z małymi wyjątkami) dekodują dżwięk "na pokładzie" i podłączamy je kablami ANALOGOWYMI do wzmacniaczy analogowych. A w plejerach BD (wszystkich mi znanych) dżwięk HD musi być wysłany CYFROWO przez HDMI do amplitunerów i tam są potrzebne przetworniki D/A. Więc o jakość dżwięku HD walczą TYLKO przetworniki D/A w amplitunerach. Dźwięk HD z plejerów HD (we wszystkich tych na które Cię stać) będzie taki sam i jest zależny TYLKO od amplitunera (tu wydaj swój nadmiar gotówki).

Jeśli jakiś [beeep] w gazecie testował jakość dżwięku z różnych plejerów HD, to testował dźwięk stereo albo 5.1 dekodowany "na pokładzie" plejerów HD. NAS NA FORUM taki dźwięk nie interesuje, bo każdy średniej klasy CD zagra lepiej stereo, a dżwięk DD 5.1 jest dla "słyszących inaczej".

Jeśli mowa o audiofilach, to tam jest CD, winyl, SACD i tak dalej. Nikt nie będzie odtwarzał CD z PS3, Pioneer 70 też ma przeciętną jakość dżwięku, więc po następcy nie będę sie spodziewał za dużo (źródła nie będę przytaczał bo zakładam, że i tak nie uwierzysz). Chcesz zgrywać audiofila, to radzę kupić CD (może być Pioneer, byle nie DVD).

Choćbyś nie wiem jakie robił testy to fizyki nie oszukasz, porządny dźwięk (czyli HD) jest wysyłany po HDMI i jego źródło nie ma znaczenia. Wiem, że w to trudno uwierzyć ale dźwięk z PS3 zabrzmi tak samo jak z Denona na tym samym amplitunerze.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już COŚ konkretnego, obowiązkowo powyżej 1300zł :P i od Pioneera to proponuje [url="http://uploads.avforums.com/tv/05%20Bluray%20players%20-%20presenter%20sheets.pdf"]BDP-LX91[/url] w cenie 4xPS3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='asoz' post='105117' date='02.06.2008, 17:30 ']Już czytałem testy dziękuje. Jasno z nich wynika zę Pioneer jest lepszy.
Nie przepraszam, PS3 prawdziwy sprzęt dla prawdziwych audiofili.... hahaha <_<[/quote]
Pokaż nam te testy, cwaniaku, bo mi Cię żal. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu są testy toschiby [url="http://www.bazarcen.pl/product_396052.html"]http://www.bazarcen.pl/product_396052.html[/url]
PS3 [url="http://www.bazarcen.pl/product_385898.html"]http://www.bazarcen.pl/product_385898.html[/url]
Pioneer [url="http://www.bazarcen.pl/product_669640.html"]http://www.bazarcen.pl/product_669640.html[/url] Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='asoz' post='105261' date='03.06.2008, 20:12 ']Tu są testy toschiby [url="http://www.bazarcen.pl/product_396052.html"]http://www.bazarcen.pl/product_396052.html[/url]
PS3 [url="http://www.bazarcen.pl/product_385898.html"]http://www.bazarcen.pl/product_385898.html[/url]
Pioneer [url="http://www.bazarcen.pl/product_669640.html"]http://www.bazarcen.pl/product_669640.html[/url][/quote]

no i fajnie...i tak sobie porównuję te testy.....

Np Audiovision 86 do 91.....caaaaaałe 5 pkt w 100pktowej skali...

I teraz porównuję sobie ceny......


teraz proszę mi, kolego asoz, nie pierniczyć, że zapłacenie 3-krotnej przebitki ceny za 5, słownie pięc, punktów róznicy, jest czymś więcej niż tylko SNOBIZMEM przez bardzo duże S.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiesz że mnie nie odbochdzi czy to jest 5, 200 czy jeden punkt ?! A o słowie snobizm już się wypowiadałem ale jak chcesz mogę powtórzyć <_<

Jeśli chce sobie wydać 3-razy tyle za odtwarzacz ktory gra o 3% lepiej to już powót żeby nazywać mnie snobem??

Jeśli widzisz gościa który wysiada z Maybacha w garnituże za 5 tyś i sprawdza godzine na swoim rolexie wysadzanym diamentami to nazywasz go snobem ??
Z twojej teorii wynika że tak bo BMW wcale nie dużo od Mybacha gorsze, garnitur też sie wiele od tańszego się nie różni i po co mu diamenty w zegarku przecież on ma tylko pokazywać czas?

Słowo snobizm wymyśli ludzie którzy nie mają kasy, za to mają w związku z tym straszne kompleksy.

PS: HD Tosiek 4xPS3 ale 40 czy 60GB? Innymi słowy ile kosztować będzie LX91?

Edytowane przez asoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepne sie pod temat.
Ten Pioneera nie ma profilu 2.0..z tego co widze?.
Ktos "powróży" i pokusi sie czy da sie to rozwiazac w nim poprzez wgranie firmweru?.

I jak to wyglada z planami wydawniczymi? cos wyszlo/jest zapowiadane z wykorzystanie mozliwosci 2.0.?.

Szkoda by bylo zeby w przyszlosci nie cieszyc sie wszystkim...
W 2.0 jest wiecej ramu i polaczenie z netem..tylko czy gra warta swieczki(mozliwosci wynikajace z profilu)...biorąc pod uwage plany wydawnicze.(ilosc pozycji jakie sie pojawia)

Update:
The first BD Live(2.0) titles (War and Saw IV) were released by Lionsgate in January 2008 Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pioneer BDP-LX91 ma 2.0 Ale to już niezły kawał kloca niestety z tego co widze to cena tylko dla elity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety.

Na dzien dzisiejszy nie wyolbrzymiał bym tej wady(nie posiadania 2.0).
Ale co bedzie za 1-2 lata, kto sie pokusi o prognoze?.

Poprzednicy usiluja powiedziec iz ps3 jako transport sprawuje sie bardzo dobrze.

Inną sprawa jest to ,iz ciezko sie pogodzic z mysla, iz w pokoju przy sprzecie za spore pieniadze, bedzie sobie stala "zabawka dla dzieci"

Lekki off top:

Sam kupowalem w miesiacu premiery dvd denona 3910 i nadal mi sie ciezko przekonac do kupna PS3 tylko z mysla o wykozystaniu jako player BD,a co za tym idzie zaprzestaniu myslenia o kupnie stacjonarnego odtwarzacza.

Ps3 kupilem z mysla o graniu, kilkanascie dni po premierze w PL,jednak po kilku miesiacach sprzedalem ze wzgledu na moje 2 lewe rece do pada..( jestem zatwardzialym uzytkowanikiem myszki i klawiatury)..filmow z pl napisami bylo strasznie malo,a w planach mialem kupic playera denona,decyzja byla prosta sprzedac.
Za kase złożylem Media center.

A teraz sie zastanawiam czy jednak nie odkupic 40 gb ;)

I na koniec fragment artykułu:
Źrodlo:www.bigscreen.com.

Does Your Blu-ray Player Do BD-Live?

That leaves the players. Unless you have a PS3 as your Blu-ray player, you're most likely out of luck when it comes to accessing the BD-Live features on these discs and those that are coming in the future (like Disney's Sleeping Beauty in October). This is why I've been saying that the only Blu-ray player worth buying is the PS3, even though it has its own set of compromises which keep it from being the holy grail of Blu-ray devices.

I expect the BD-Live content on these first two discs to be less than thrilling. As is the case with most new features on new formats, it's going to take some time for the movie studios to leverage the features and make really compelling content using them.

I just watched the HD DVD of The Bourne Ultimatum the other day, and it has the ability to download new content via an Internet connection. As far as I can recall, there is no new content from the day the disc was released, and what is there is an online poll, a featurette about filming the movie in New York City, and a couple of trailers. No mention of the fact that the movie won three Academy Awards. No updated trailers for similar movies coming from Universal Pictures (the studio responsible for the movie). That may have to do with the virtual shut-down of the HD DVD format that's happened in the past two and a half months, but I suspect that the studio wouldn't have done anything regardless.

Time will tell if the studios find something that catches on with audiences. But if you're going to spend $400+ on a Blu-ray player, don't you want it to have the latest and greatest features? I sure do!

Rumors are circulating that the Panasonic DMP-BD50 will be released around the beginning of April, which is BD-Live and Bonus View capable. Sony will have two players out starting in summer that will be capable of both (perhaps with a firmware upgrade in the case of BD-Live). If the PS3 isn't your style, then I'd suggest holding off on that Blu-ray player purchase until some of these new players hit the market.

Pozdrawiam.

Jeszcze cos dopisze.
Moim zdaniem jest za wczesnie aby decydowac sie na zakup czegos z wyzszej polki na dluzszy czas.
Inna sprawa jest, jesli ma ktos sporo pieniedzy,i poprostu nie zal mu wydania 6000zl..by za rok kupic nastepny klocek za kolejne 6000..to nie ma sie nad czym zastanawiac.
Ps3 jest dobra na przeczekanie.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='asoz' post='105280' date='03.06.2008, 21:18 ']....... Innymi słowy ile kosztować będzie LX91?[/quote]
ok. 1500 GBP, ale sam wygląd już powala na kolana, a cena tylko dobija przeciętnego obywatela RP.
Na szczęście ;) nie mam już miejsca w szafce :D i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HD Tosiek' post='105329' date='04.06.2008, 00:23 ']ok. 1500 GBP, ale sam wygląd już powala na kolana, a cena tylko dobija przeciętnego obywatela RP.
Na szczęście :D nie mam już miejsca w szafce :) i po problemie :angry:[/quote]

Misie ten 91 podoba.
Gdyby był zderegionalizowany to z 1200 EUR bym dał.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='105416' date='04.06.2008, 14:53 ']Misie ten 91 podoba.
Gdyby był zderegionalizowany to z 1200 EUR bym dał.

Pozdro[/quote]
Dokładnie, ciekaw jestem jaka cena będzie w USA? Tym bardziej za region free :D Typuje na 2500$ chwile po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...