Skocz do zawartości
BoDeX

Prawie wszystkomający PIONEER BDP-LX71

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii dźwieku- wątpliwosci zostały rozwiane.

Pioneer mieli wszystko- włacznie DTS HD MA !!

wynika z tego ze JPG też czyta !! No to moge spokojnie iść na zakupy :rolleyes:

W klasie odtwarzaczy do 2k zł - to niekwestionowany lider w tym układzie

http://www.pioneerelectronics.com/ephox/St...3A.en.01.03.pdf

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym się wstrzymał z zakupem i najpierw sprawdził JAK czyta fotki... Może się okazać że szybki nie jest, i pokaz slajdów będzie nieco irytujący... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1600 nic lepszego nie kupię a 320 - jest podobno...wolniejsza

Poza tym- to juz naleśnik, do tego bez analogowych wyjsc

Praktycznie- nie ma lepszej alternatywy. Jak bedzie mi zalezało na błyskawicznym przeglądzie JPG - jest jeszcze od biedy "suszarka przemysłowa" aka nieśmierletlna PS3 :rolleyes:

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z szybkoscia nie jest zle troche szybciej niz moj marantz 3002. ale szybkosci pc nie ma co sie spodziewac. napewno jest tez ograniczenie co do wielkosci tych plikow. niestety mialem najwiekszy w rozdzialce 2500x1700 i czytal nie wiem jak z powyzej 3000 marantz nie czytal mi takich.

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie bedzie z tym problemów- zdjecia od razu są robione pod kątem TV panoramicznych - 1920x1080

Ważą srednio 1 MB

Max u Pionka to 4096x4086

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 1600 nic lepszego nie kupię a 320 - jest podobno...wolniejsza

Poza tym- to juz naleśnik, do tego bez analogowych wyjsc

Praktycznie- nie ma lepszej alternatywy. Jak bedzie mi zalezało na błyskawicznym przeglądzie JPG - jest jeszcze od biedy "suszarka przemysłowa" aka nieśmierletlna PS3 :D

A gdzie go za 1600 wyrwac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem miesiac temu za 1499zl i 0zl koszty wyslki teraz jest w tej samej firmie po 1599zł napewno sie da. na alledrogo jest tez ofrerta za 1600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71 nie opłaca sie kupować - kosztuje niemal 2x wiecej a rozni się tylko nieznacznie / jest jednak Made In Japan !/

Dla kogos kto korzysta tylko z HDMI jako zasadniczego video-out - zakup 71 jest całkowicie bezsensowny

z innej beczki

Posiadam materiały video 720p /nagrane aparatem foto/ - i teraz pytanie. Wiadomo ze Pionki nie obsługują 720p - co się stanie z tym materiałem ?

Poleci upscal do 1080p ? 1080i nie przyjmuję wogóle do wiaodmosci jako że jest to bezsensowna konwersja /p->i/ która w TV musi i tak być odwrócona /i->p/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobi up do 1080p lub i do wyboru. u mnie leci do 1080i bo mam starsza plazme panasa 37 cali i nie obslugje mi p niestety ale jakos dvd i xvid lepsza niz w marantz 3002 ktory robi up do 720 ze zrodel SD.

cena ok 1600 to za 51fd a lx71 najtanszy ok 2900 nie warto moim zdaniem chyba ze ktos ma serie lx wiec musi pasowac:)

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Prawie wszystkomający PIONEER BDP-LX71" - myślałem że mowa o LX, 1600pln za 51FD to żadna rewelacja, można wyrwać taniej.

Szukam różnic między nimi i nie mogę znaleźć..

EDIT:

Znalazłem:

"The only difference between them is that the BDP-51FD features a few cosmetic tweaks and is fitted with inferior video DACs. It's hard to believe that these tweaks alone resulted in such a dramatic price drop but we're certainly not complaining...

The BDP-51FD's gloss-black fascia feels more plasticky than the LX71, plus it replaces the touch-sensitive buttons found on the pricier player with normal ones, and abandons the silver trim around the play button. But despite these tweaks this deck still looks the business, especially when paired with the company's similarly styled AV receivers and plasma TVs, and its chunky dimensions make a refreshing change from the normal slimline fare. "

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71 dodatkowo

- lepszy napęd /cichsza szuflada/ - pewnie dlatego że japoński /w 51 malezyjski/

- złocone wyjścia

- szybszy przetwornik video

- podobno - lepiej wykonana płytka audio

- alu faceplate + dotykowe przyciski

- Made In Japan

- aluminiowy pilot /51 plastik/

O tym czy powyższe udogodnienai warte są dopłacenia 80% kwoty- każdy musi zdecydować sam

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się dzisiaj nowy firmware do modeli LX70 i 70A:http://www.pioneer.eu/eur/content/support/support/upgrade/BDP.html

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy firmware (version 1.38, size: 95.3 MB) do pionka LX71

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić to urządzenie za 2k. Nie jest to najnowszy model, seria tez wyszła z obiegu.

Pozdrawiam i dziękuje za ewentualne rady

Edytowane przez marchello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz o nowce czy uzywce?

seria juz wyszla ale wg mnie to ciagle numer 1 w klasie do 4-5k zł

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem z BDP-LX71. Otóż czy to płyta AVCHD, DVD czy BD player przeskakuje z odtwarzaniem do następnej sceny, a nwet o kilka scen (czy też o całe rozdziały). Są też sytuacje, kiedy scena zostanie zamrożona (rodzaj stop klatki), a player przesuwa sceny (rozdziały) w górę (numerację widać w górnym rogu), przy czym wtedy LX71 w ogóle nie reaguje na komendy pilota, ani na wciśnięcie przycisku Standby/Off bezpośrednio na urządzeniu. Kontrolę nad playerem odzyskuję dopiero po ... wyciągnięciu wtyczki. Problem zaistaniał od chwili update z firmware 1.32 do 1.37. Update do 1.38 problemu nie rozwiązało. Czy ktoś z Was obserwuje u siebie podobne problemy ?

BD-LX71 kupiłem z wersją 1.25 i zaraz zaktualizowałem do 1.32 (zależało mi na Audio HD 7.1 po analogu do Yamachy RXV-650).

Pytanie

---------

Czy jest jakiś sposób na powrót do softu 1.32 ?

ps

Jutro udaje się z tym do autoryzowanego serwisu Pioneer.

Edytowane przez leotdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to na brudny/uszkodzony laser /palisz papierosy?/

Mam wersje bliznaiczą - 51 - żadnych podobnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam LX71 :) działa bez broblemów,żadnych zawieszek,daj znać,proszę co powiedzieli w serwisie...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygląda to na brudny/uszkodzony laser /palisz papierosy?/

Mam wersje bliznaiczą - 51 - żadnych podobnych problemów

nie palę, a kieszeń była przedmuchana.

To całkiem NOWY egzemplarz. Odtworzyłem może z 10-płyt. Wg mnie to wyłącznie problem softwarowy, zależny (zapewne) od posiadanego chasis.

Dziś oddałem do serwisu. Po kontakcie autoryzowanego lokalnego punktu serwisowego z centralą serwisową w Gdyni mój LX71 zostanie tam właśnie odesłany.

Wg mnie problem jest już tam (Gdynia) znany. Dodatkowo czytam o takich problemach jak u mnie na zachodnich forach. Ponoć po zmianie softu NIE ma tylko probemu z 51.

Tu np. użytkownik xXPioneerXx ma identyczny problem jak u mnie :

http://www.pioneer-forum.de/showthread.php?t=537

Serwis u niego wykonał:

------------------------------

Gerät auf Fehler überprüft - sprawdzono urządzenie pod kątem wadliwości

Chassis aus- und eingebaut - zdemontowoano i zamontowano ponownie chasis

Software-Update/Reset

Überprüfung nach VDEO701 - na koniec kontrola wg VDEO701

Ponoć teraz jest ok.

Inne:

http://www.avforums.com/forums/blu-ray-pla...re-warning.html

Edytowane przez leotdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro 51 i 71 aż tak się /rzekomo/ róźnią że 51 działa po aktualizacji a 71 niekoniecznie- oba modele powinny miec osobne FW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...