Home News Disney+ w listopadzie z 4K HDR. Znamy cenę usługi VOD
Disney+ w listopadzie z 4K HDR. Znamy cenę usługi VOD

Disney+ w listopadzie z 4K HDR. Znamy cenę usługi VOD

1.54K
0

Disney właśnie zapowiedział dokładną datę wprowadzenia platformy Disney+. Zadebiutuje ona w USA w listopadzie 2019, a w niedługim czasie także w Europie i Azji. Poznaliśmy też koszt usługi i zawartość.

Właśnie zakończył się Disney Investor Day, w trakcie którego korporacja wyjawiła swoje plany na przyszłość, specyficznie te związane z nową platformą VOD – Disney+. Usługa zadebiutuje 12 listopada 2019. Abonament ma wynosić 7 USD / miesiąc lub 70 USD / rok. Ceny europejskie mają się różnić, ale jeszcze ich nie poznaliśmy. Zawartość udostępniona przez koncern ma obsługiwać 4K i HDR.

Disney+ nie będzie początkowo dostępne w Europie. Firma oznajmiła, że na naszym kontynencie wystartuje niedługo po USA. Disney ma ambitne plany zdobycia 60-90 milionów abonentów (a 2/3 tej liczby ma pochodzić spoza Ameryki).

Disney+

Platforma pozwoli oglądać zawartość ze Smart TV, przystawek do streamingu, z poziomu strony www, jak i na aplikacji mobilnej. Co ciekawe – ma być też obsługiwany Nintendo Switch. Zawartość będzie można pobrać offline (zapewne w podobny sposób, jak na Netflixie).

Na Disney+ znajdziemy produkcje Disney, Pixar, National Geographic, a także wszystko wydane pod egidą Marvel i Gwiezdnych Wojen oraz Simpsonów i innych pozycji z katalogu 20th / 21st Century Fox.

Początkowo będzie udostępnionych 7500 odcinków seriali, 400 starszych filmów (w tym klasyków Disneya) i 100 niedawno wydanych pozycji kinowych. Natomiast jeśli chodzi o nowe seriale i filmy produkcji Disneya, to w dniu premiery pojawi się odpowiednio 25 i 10 takich pozycji.

Disney+

W roku podatkowym 2020 Disney ma zainwestować 1 miliard dolarów w zawartość na wyłączność a kwota ta ma powiększyć się do 2,5 mld w roku 2024. Ponadto firma w żaden sposób nie ma zamiaru spowalniań całości działań związana z dotychczasową produkcją nowości kinowych.

Źródło: Disney

(1541)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o