Home News Disney+ potwierdza: dzielenie konta już nie jest ok! Serwis zacznie walkę z użytkownikami
Disney+ potwierdza: dzielenie konta już nie jest ok! Serwis zacznie walkę z użytkownikami

Disney+ potwierdza: dzielenie konta już nie jest ok! Serwis zacznie walkę z użytkownikami

357
0

Zaktualizowany regulamin platformy VoD Disney+ wprowadził zapisy świadczące o tym, że amerykański gigant nie zamierza już pozwalać na swobodne współdzielenie kont. Wszystko wskazuje na to, że niebawem podąży ścieżką, którą wytyczył Netflix. W jaki sposób chce ukrócić ten niecny “proceder”?

Disney+ jak Netflix – dzielenie konta zostanie zakazane? Gigant weźmie się za subskrybentów

Kurs obrany przez Netfliksa najwyraźniej kusi największych konkurentów. Przypomnijmy, że w 2023 roku ta platforma postanowiła zakończyć erę dzielenia się hasłami pomiędzy użytkownikami. Paradoksem jest to, że jeszcze kilka lat temu Netflix dosłownie zachęcał do tego, promując to zjawisko hasłem “sharing is caring”. Do czasu. Teraz, by zapewnić sobie dostęp do konta na urządzeniu zlokalizowanym poza głównym gospodarstwem domowym, trzeba dopłacić 10 złotych za każdy miesiąc. Inaczej dostęp zostanie odcięty, choć w praktyce okazuje się, że ten mechanizm nie zawsze działa prawidłowo.

Teraz w te ślady pójdzie najprawdopodobniej Disney+. Już wcześniej szefujący korporacji Bob Iger przyznał, że temat zostanie zbadany, a teraz jesteśmy świadkami pierwszych kroków na tej drodze. Zmiany będą dotyczyć nie tylko Disney+, ale też pokrewnych, nieobecnych w Polsce platform Hulu i ESPN+. Subskrybenci Hulu ponoć już otrzymują wiadomości z informacją, że z dniem 14 marca wprowadzone zostaną pierwsze mechanizmy mające na celu utrudnienie dzielenia się kontem pomiędzy osobami mieszkającymi w różnych lokalizacjach.

Wśród nowych zapisów regulaminowych dotyczących Disney+ – bo ten serwis interesuje Polaków – znalazły się wzmianki o upoważnieniu korporacji do analizowania kont subskrybentów. Celem ma być właśnie ustalenie, czy dana osoba udostępnia hasło poza swoje gospodarstwo domowe. W naszym kraju niemal tożsame zapisy już znajdują się w regulaminie, ale póki co nie pociąga to za sobą żadnych konsekwencji dla widzów. Wiele jednak wskazuje na to, że bardzo niedługo coś niedobrego zacznie się w temacie dziać.

disney+ filmy jaki film warto obejrzeć nowości animacje życzenie

Źródło: https://www.nytimes.com/2024/02/01/business/hulu-password-sharing-disney-plus.html


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(357)

1 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x