Home News Denon wprowadza nowe amplitunery z Dolby Atmos, DTS:X
Denon wprowadza nowe amplitunery z Dolby Atmos, DTS:X

Denon wprowadza nowe amplitunery z Dolby Atmos, DTS:X

6.93K
2

Właśnie weszły do sprzedaży trzy nowe amplitunery marki Denon. Są to AVR-S950H, S750H i S650H. Część z nich wspiera Dolby Atmos, DTS:X posiadają funkcję multiroom. Przez zgodność z ALLM i przesyłanie sygnału z HDR, są odpowiednie dla graczy.

Wszystkie nowe modele amplitunerów Denon z serii S przesyłają sygnał w 4K, 3D i HDR (z Dolby Vision i HLG). Dodatkowo posiadają technologię HEOS do odtwarzania muzyki w trybie multi-room. W każdym z nich możemy liczyć także na wsparcie protokołu AirPlay 2, obsługę Amazon Alexa, Google Asystenta i Apple Siri, a także łączność Wi-Fi i Bluetooth.

Dysponują one także szeregiem aplikacji do strumieniowania muzyki, w tym Spotify, Tidal i Deezer. Odtwarzają również audio w wysokiej jakości w formatach WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8/5.6MHz. Panel USB jest wygodnie umiejscowiony z przodu. Wszystkie amplitunery z serii S posiadają także system kalibracji Audyssey.

Denon

Poszczególne klasy różnią się funkcjonalnością, gdyż są to produkty z różnych półek cenowych.

AVR-S950H to amplituner 7.2 z 145 W mocy na kanał. Obsługuje on Dolby Atmos, DTS:X oraz wirtualizację DTS:X oraz kanałów wysokościowych Atmos. Urządzenie dysponuje aż 8 wejściami i 2 wyjściami HDMI, zgodnymi z HDCP 2.3. S950H jest również kompatybilne z eARC i umożliwia przesyłanie sygnału ze skalowaniem do 4K.

AVR-S750H z kolei przesyła dźwięk w standardzie 7.1 z 140 W mocy na kanał. Obsługuje te same formaty dźwięku, co S950H. Znajdziemy w nim nieco mniej złącz HDMI, bo 6 wejść i 1 wyjście.

AVR-S650H to natomiast najkorzystniejsza cenowo propozycja z tej serii. Jest to amplituner 5.2 ze 135 W mocy na kanał. Jest zgodny z formatami Dolby TrueHD, DTS HD Master. Urządzenie wyposażono w 5 wejść i 1 wyjście HDMI.


ZOBACZ TAKŻE: Pioneer VSX-934 AV – amplituner z Dolby Atmos i DTS:X 


Polskie ceny nowych amplitunerów Denon to 2095 PLN (AVR-S650H), 2595 PLN (AVR-S750H) i 2995 (AVR-S950H). W sprzedaży dostępne są już teraz.

Źródło: Denon, opr. własne

(6932)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(2)

 1. qazar qazar napisał(a):
  Czy są jakieś info o ampli z hdmi 2.1? Bo powoli czas wymienić yamahe 3060
 2. Deimos Deimos napisał(a):

  No właśnie. Też czekam na nowego Denona typu AVC-X6500, ale z HDMI 2.1 oczywiście...

  Bo w końcu byłby to dla mnie bodziec, aby zamocować oczekujące cztery kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. A nie jakieś oszukiwacze dźwięku zwane soundbar...

  Już rok temu Denon zapowiadał upgrade do HDMI 2.1 w modelu AVC-X8500H, ale jak na razie cisza w tym temacie.

  https://www.hfc.com.pl/news/3677,denon-avr-s650h-avr-s750h-i-avr-s950h.html

  Można na tej stronie wyczytać taką informację:

  Wszystkie trzy amplitunery AV obsługują eARC (Enhanced Audio Return Channel) oraz ALLM (Auto Low Latency Mode dla gier wideo), które są cechami najnowszych specyfikacji HDMI 2.1, przygotowując się do nadchodzącej ery telewizji 8K.