Home News Informacje prasowe “Cyberpunk: Edgerunners” od CD Projekt RED już na Netflix! Co trzeba wiedzieć przed seansem?
“Cyberpunk: Edgerunners” od CD Projekt RED już na Netflix! Co trzeba wiedzieć przed seansem?

“Cyberpunk: Edgerunners” od CD Projekt RED już na Netflix! Co trzeba wiedzieć przed seansem?

563
0

We wtorek punktualnie o godzinie 9 rano czasu polskiego na Netflix globalną premierę miał serial animowany “Cyberpunk Edgerunners”! Ten tytuł można oglądać z polskim dubbingiem! Co wiemy o produkcji prosto od CD Projekt RED i legendarnego Studo Trigger?

Serial anime “Cyberpunk Edgerunners” już dostępny na Netflix! O czym opowiada?

Na platformie Netflix właśnie zadebiutował owoc pracy CD Projekt RED i legendarnego Studio Trigger. To dziesięcioodcinkowy serial anime “Cyberpunk Edgerunners“! Produkcja jest dostępna w Polsce z rodzimym dubbingiem! O czym opowiada serial #Edgerunners?

 

O serialu “Cyberpunk: Edgerunners” na Netflix

“Cyberpunk: Edgerunners” to pierwsze w historii studia CD PROJEKT RED anime stworzone we współpracy z legendarnym Studio Trigger (“Kill la Kill”, “Little Witch Academia”). Serial to niezależna, dziesięcioodcinkowa historia nastoletniego Davida Martineza, który próbuje przetrwać w futurystycznym mieście opętanym obsesją na punkcie technologii i modyfikacji ciała. Po przeżyciu osobistej tragedii bohater rzuca wyzwanie przeznaczeniu i jako świeżo upieczony edgerunner wyrusza w podroż w głąb przestępczego półświatka Night City. To doświadczenie całkowicie zmieni jego i jego życie.

“Cyberpunk: Edgerunners” to anime stworzone z myślą o miłośnikach i miłośniczkach anime, którzy cenią sobie wyrazistą i stylową oprawę wizualną, wartką akcję i wciągającą, dającą do myślenia fabułę. Serial czerpie z długiej tradycji japońskiego cyberpunku, mieszając go z elementami kultury zachodniej, by stworzyć w pełni oryginalne, multikulturowe dzieło pulsujące od wewnętrznej energii.

Kto odpowiada za stworzenie “Cyberpunk: Edgerunners”?

“Cyberpunk: Edgerunners” jest dziełem japońskiego studia animacji Trigger. Reżyserem serialu jest Hiroyuki Imaishi (“Gurren Lagann”, “Kill la Kill”, “Promare”). Yoh Yoshinari (“Little Witch Academia”, “BNA: Brand New Animal”) pełni rolę głównego projektanta postaci oraz reżysera animacji. Historię stworzoną przez Bartosza Sztybora z CD Projekt RED na potrzeby formatu zaadaptowali Masahiko Otsuka (“Star Wars: Visions — The Elder”) oraz Yoshiki Usa (seria “GRIDMAN UNIVERSE”). Oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponował Akira Yamaoka (seria Silent Hill), w serialu pojawiają także utwory zespołu Franz Ferdinand, Dawida Podsiadło i wielu innych wykonawców i wykonawczyń. Twórcą serialu jest Rafał Jaki.

W polskiej wersji językowej udział wzięli m.in Julia Łukowiak (“Raya i ostatni smok”, “Shazam”, Apex Legends), Zuzanna Galia (“Kapitan Marvel”, “Big Mouth”, Overwatch), Przemysław Sadowski (“Mandalorian”, Mass Effect, “Avengers: Koniec gry”) i Jacek Kopczyński (“Projekt Adam”, “Free Guy”, Wiedźmin 3: Dziki Gon). W obsadzie wersji angielskiej znaleźli się m.in. Giancarlo Esposito (“Breaking Bad”, Far Cry 6, “Mandalorian”), Emi Lo (“Munou na Nana”, “Valentine”, “Black Clover”), Zack Aguilar (Scarlet Nexus, The Seven Deadly Sins, Genshin Impact) i Matthew Mercer (Legenda Vox Machiny, Yakuza: Like a dragon, JoJo’s Bizarre Adventure).

Motywy przewodnie “Cyberpunk: Edgerunners”:

Twórcy serialu stworzyli w pełni niezależną, osobistą historię o dojrzewaniu, miłości, ciężarze odpowiedzialności za własne decyzje i konieczności mierzenia się z ich konsekwencjami. Anime nie unika trudnych tematów i stawia pytania o granice tego, jak daleko można posunąć się w przekraczaniu swoich fizycznych i emocjonalnych granic oraz do czego może doprowadzić pogoń za (nie)sławą i życie w mieście, w którym rządzi bezgraniczna chciwość i brak szacunku dla ludzkiego życia.

“Cyberpunk: Edgerunners” jest osadzone w dystopijnym świecie Cyberpunka 2077 i eksploruje również szereg motywów znanych z gry, takich jak: obsesja w dążeniu do modyfikacji ludzkiego ciała i cyberpsychoza, nieujarzmione pragnienie zysku ze strony gigantycznych korporacji, korupcja, nierówności społeczne i poświęcenie jednostki.

Galeria postaci/polska obsada dubbingowa “Cyberpunk: Edgerunners”:

Night City zamieszkują same barwne osobistości. Oto część z nich, które poznasz dzięki anime Cyberpunk: Edgerunners:

  • David (Maciej Dybowski) — Punk z biednego Santo Domingo, który dzięki wysiłkom matki uczęszcza do elitarnej szkoły należącej do korporacji Arasaka. Osobista tragedia sprawia, że decyduje się wszczepić sobie potężny cyberimplant, który staje się jego przepustką do przestępczego półświatka Night City.
  • Lucy (Julia Łukowiak) — Genialna netrunnerka, która marzy by zerwać ze swoją tajemniczą przeszłością. Jest przewodniczką Davida po świecie edgerunnerów.
  • Gloria (Karolina Kalina) — Ratowniczka medyczna i matka Davida. Zrobi wszystko, by zagwarantować swojemu synowi lepszą przyszłość.
  • Maine (Szymon Kuśmider) — Doświadczony edgerunner i były żołnierz. Marzy, by stać się legendarnym najemnikiem, ale dobro swojej ekipy stawia zawsze ponad własną sławą.
  • Dorio (Aleksandra Nowicka) — Najemniczka z bogatą kartoteką i prawa ręka Maine’a. Dla ludzi z zewnątrz to naszprycowana chromem i twarda jak skała zabójczyni, ale dla swojej ekipy to pełna ciepła, wspierająca przyjaciółka.
  • Kiwi (Paulina Raczyło) — Nieskora do zwierzeń i obdarzona sarkastycznym poczuciem humoru netrunnerka wyposażona w cybernetyczną szczękę. Należy do ekipy Maine’a i jest mentorką Lucy.
  • Pilar (Bartosz Wesołowski) —.Luzak i złota rączka, dosłownie i w przenośni. Wspólnie z siostrą Rebeccą działa w ekipie Maine’a.
  • Rebecca (Zuzanna Galia) — Obdarzona wybuchowym temperamentem i słabością do głośnych spluw edgerunnerka. Razem z Pilarem tworzą duet nie do zatrzymania.
  • Faraday (Przemysław Sadowski) — Bezwzględny fixer, któremu źle z czterech oczu patrzy. Santo Domingo to jego rejon, często pracuje z Maine’em. Ma niejasne powiązania z Militechem.
  • Ripperdoc aka Doc (Jacek Kopczyński) — Ripperdoc bez licencji, za to z kontaktami na czarnym rynku. Dla swoich ziomków z Santo Domingo — w tym Davida — najlepsze źródło nielegalnego softu i wszczepów
  • Falco (Szymon Mysłakowski) — Wolny strzelec, modniś i niezrównany kierowca, który często współpracuje z Maine’em.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(563)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x