Home Fachowa publicystyka i artykuły Borderlands 3 | Xbox One X / PS4 Pro | jakie ustawienia grafiki wybrać?
Borderlands 3 | Xbox One X / PS4 Pro | jakie ustawienia grafiki wybrać?

Borderlands 3 | Xbox One X / PS4 Pro | jakie ustawienia grafiki wybrać?

1.53K
4

Borderlands 3 to jedna z największych premier tego roku. Gra oferuje dwa tryby graficzne na konsolach Xbox One X i PS4 Pro. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a my przyglądamy się, który najlepiej sprawdza się w akcji. Testy przeprowadzamy na Samsung QLED 4K Ultra HD ze średnimi wartościami HDR na poziomie 800 nitów.

Borderlands 3 na Samsung QLED Motion Plus Gra
Samsung QLED + Xbox One X

Słowem wstępu – o grafice ogólnie

Borderlands 3 ps4 pro ustawienia

Borderlands 3 oferuje dwa tryby graficzne: Resolution oraz Performance – są one dostępne na PS4 Pro oraz Xbox One X. Ten pierwszy ustawia rozdzielczość na 3200 x 1800 pikseli i stara się osiągnąć 30 FPS. Ten drugi natomiast obniża liczbę pikseli do 1920 w poziomie i 1080 w pionie, mierząc jednocześnie w 60 FPS. Z racji tego, że żaden z nich nie jest rozwiązaniem idealnym, można nabrać wątpliwości, których z nich najlepiej sprawdzi się w grze takiej, jak Borderlands 3. Oczywiście można zobaczyć lub przeczytać sparafrazowaną analizę Digital Foundry i uznać, że wie się już wszystko w tym temacie, a dalsze rozważania nie mają sensu. I to, moim zdaniem byłby błąd. Ale szerzej na temat wydajności trybów graficznych powiemy sobie w osobnych akapitach.

Borderlands 3 ps4 pro ustawienia

HDR

W grze został dodatkowo zaimplementowany HDR. Muszę przyznać, że jest on bardzo dobry. Gearbox w sierpniu zapowiadał, że ich gra może przyczynić się do tego, że więcej ludzi sięgnie po monitory i telewizory z HDR. Nie chciałbym się o to zakładać, ale jestem bardzo z jego zastosowania zadowolony.


ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze gry z HDR


Borderlands 3 ps4 pro ustawienia

Borderlands 3 nie jest skomplikowaną graficznie grą, ale mimo tego szeroki zakres dynamiki znakomicie uwydatnia walory tej cel-shadingowej oprawy. Przede wszystkim Gearbox świetnie zaakcentował wiele indywidualnych źródeł światła z bardzo wysoką jasnością. Mienią się one w oddali w różnych, najczęściej neonowych odcieniach i fantastycznie dodają uroku, nawet jeśli obszar wokół nich nie jest szczególnie spektakularny sam w sobie.

Borderlands 3 ps4 pro ustawienia

Próbowałem także grać w tytuł Gearbox bez HDR-u i muszę przyznać, że wpływ tego ustawienia jest ogromny. Kolory stają się bardzo wyblakłe, np. różne odcienie zieleni bijącej z ekranów stają się złociste w jednym tonie, a niebo i oświetlenie zlewa się z otoczeniem. Estetyka Borderlands 3 po prostu idealnie pasuje do HDR-u.

(1532)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

4
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o