BenQ W3000 – TEST projektora DLP Full HD dla fanów kina domowego
- Słowem wstępu
- Wygląd
- Wyposażenie i Złącza
- Menu projektora
- Testy syntetyczne
- Instalacja projektora
- Jasność i głośność
- Jakość optyki
- Ustawienia obrazu
- Reprodukcja Obrazu
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa
- Kontrast i Czerń
- Jednolitość obrazu
- UltraHD / 4K
- Odwzorowanie ruchu
- Technologia 3D
- Granie na konsoli i PC
- Podsumowanie i ocena
Granie na konsoli i PC
|
“Input Lag, chroma 4:4:4 – czy są istotne?”
Lag projektora jest na poziomie 79ms. To przeciętny wynik. W prawdzie nadal pozwala komfortowo pograć, szczególnie w inne gry niż FPP, jednak lekkie opóźnienie czuć na myszce podłączonej do komputera. Wartość ta nie usatysfakcjonuje pewnie bardziej wprawionych graczy, jednak umówmy się, raczej nikt nie gra zawodniczo na projektorze.
Oczywiście granie na tak dużym ekranie nie może równać się praktycznie z żadnym telewizorem. Jest to jedna z najfajniejszych cech każdego projektora. Do BenQ W3000 podłączyliśmy naszego redakcyjnego potwora od NVIDIA a gry w Full HD robiły naprawdę spore wrażenie.
Nasz redakcyjny sprzęt wyposażony jest w dwie karty GeForce GTX 980 Ti SLI powered by NVIDIA. Drugi komputer to ASUS GeForce GTX 980 przygotowany we współpracy z firmą HyperCube Stacje Graficzne. Komponenty od firm Nvidia, ASUS, Intel, HyperX. Gry dostarcza nam m.in Eletronics Arts Polska oraz PlayStation Polska
Testy projektora wypadły akurat w dniach kiedy na rynku pojawiła się beta gry MIRROR’S EDGE CATALYST od EA. Premiera już 9.06.2013
Urządzenie jest także w stanie reprodukować chromę w pełnej rozdzielczości (4:4:4/RGB). Co ciekawe, następuje to w każdym trybie przy każdej konfiguracji! Dzięki temu możemy uzyskać idealnie czytelne, drobne, kolorowe elementy przy podłączeniu do komputera. Przy konsolach, czy odtwarzaczach nie ma to znaczenia, bowiem w treściach wideo chroma zawsze ma zdegradowaną rozdzielczość. Nie ma więc znaczenia czy projektor będzie w stanie ją przepuścić w pełnej rozdzielczości, czy nie.
Chroma 4:4:4 / RGB jest obsługiwana. Dzięki temu drobne kolorowe czcionki mają idealną ostrość.
|
“Intel Compute Stick – komputer PC wielkości pendrive’a”
(22259)