Home News Czy musisz płacić abonament RTV? Poczta Polska zabiera miliony! Jak wygląda kontrola?
Czy musisz płacić abonament RTV? Poczta Polska zabiera miliony! Jak wygląda kontrola?

Czy musisz płacić abonament RTV? Poczta Polska zabiera miliony! Jak wygląda kontrola?

859
0

Dane obejmujące abonament RTV i działania Poczty Polskiej, która odpowiada za ustalanie i egzekwowanie długów, napawają strachem. Jakiś czas temu znacznie nasiliły się urzędnicze kontrole w domach obywateli, co przełożyło się na rosnącą liczbę komorniczych tytułów wykonawczych. W całym 2021 roku Polacy zapłacili karnie za telewizor lub radio niemal 50 milionów złotych, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku ta liczba będzie znacznie wyższa.

Abonament RTV – czy muszę płacić? Poczta Polska w 2021 odebrała prawie… 50 milionów złotych!

Nowe rozporządzenie dotyczące abonamentu RTV weszło w życie z dniem 1 lipca 2021. Zmieniło się wtedy bardzo wiele. W każdej chwili do naszych drzwi może zapukać pracownik Poczty Polskiej, któremu wystarczy stwierdzenie obecności telewizora. Jeśli ten nie był wcześniej zarejestrowany, otrzymamy sowitą karę. Prawdziwe kłopoty zaczną się, jeśli nie zapłacimy. Po 7 dniach w sprawę zaangażowany zostanie Urząd Skarbowy.

Skarbówka może teraz znacznie sprawniej wystawić elektroniczny wniosek o egzekucję, po którego akceptacji do pracy zaprzęgany jest komornik. Osobom posiadającym niezarejestrowany telewizor i omijającym abonament RTV grozi zajęcie konta, pensji lub emerytury – takie sytuacje mają miejsce coraz częściej.

Abonament RTV: nowa walka z posiadaczami telewizorów! Trwają kontrole w całej Polsce, niepłacący dostają komornika! Jak tego unikać?

Dane za 2021 rok i początek 2022 bezpośrednio wskazują, że Poczta Polska nasiliła kontrole. W pierwszym kwartale 2022 otwarto aż 7 979 postępowań egzekucyjnych wobec niepłacących, podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej było ich “zaledwie” 2 714. Za ten okres wpłacone kary opiewają na 7,45 mln zł, jednak ta kwota blednie przy sumie wyegzekwowanej w całym 2021 roku: 47,9 mln złotych. Tyle udało się urzędnikom ściągnąć z osób, które albo rejestrowały swój telewizor, ale nie płaciły, ale nie zrobiły tego, ale zostały “nakryte” na jego posiadaniu podczas kontroli.

Nadal jednak przytłaczająca większość Polaków nie opłaca abonamentu RTV. Raport datowany na 2020 rok, a cytowany przez serwis Wirtualne Media, ujawnia, że na 13,57 mln gospodarstw domowych w naszym kraju tylko nieco ponad 680 tysięcy uiszcza opłatę z tego tytułu.

Abonament RTV – będzie likwidacja opłaty jeszcze w 2022 roku?!

Senatorowie RP przygotowali projekt ustawy, której wprowadzenie oznaczałoby likwidację konieczności opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego! Dokument będzie poważnie brany pod uwagę, a jego autorzy chcą, by obowiązek opłacania abonamentu RTV został całkowicie zdjęty z osób fizycznych. Nadal musieliby natomiast liczyć się z nim przedsiębiorcy. Za projektem stoją członkowie senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Abonament RTV zostanie zlikwidowany?! Do Senatu wpłynął projekt rewolucyjnej ustawy!

Abonament RTV na 2023 roku – podwyżka o ponad 10%!

Po zachowaniu wysokości opłat abonamentowych na 2022 roku, tym razem posiadaczy telewizorów i radioodbiorników czeka podwyżka. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła za pośrednictwem Monitora Polskiego, że w nadchodzącym roku obywatele będą zmuszeni przelewać Poczcie Polskiej – która zajmuje się ściąganiem tych zobowiązań – więcej pieniędzy. O ile?

  • abonament RTV za telewizor / telewizor i radio w 2023 roku – 27,30 zł (podwyżka z 24,50 zł)
  • abonament RTV za radio w 2023 roku – 8,70 zł (podwyżka z 7,50 zł)

W przypadku telewizora czeka nas zatem podwyżka o 11,4% względem obecnego cennika. W przypadku radia będzie to podwyżka o 16%.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/abonament-stawki-egzekucja-poczta-ile-wynosi-ile-osob-placi-tvp


Telewizja – przeczytaj więcej:

(859)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x