Home News Zwijane LG OLED TV już w 2020 roku?
Zwijane LG OLED TV już w 2020 roku?

Zwijane LG OLED TV już w 2020 roku?

643
6

Elastyczne i zwijane wyświetlacze LG OLED już za 3 lata? Czemu nie. Jak podają koreańskie źródła, LG planuje uruchomić masową produkcję elastycznych OLED-ów w rozmiarze 55-75 cali w 2020 roku.

W ubiegłym miesiącu, LG.Display zaprezentowało 7-calowy, przezroczysty wyświetlacz OLED, który z łatwością można zwinąć. Jednak zanim możliwa będzie produkcja na szeroką skalę, pozostaje do rozwiązania kilka problemów technologicznych.

Wyświetlacze mają być produkowane w nowej fabryce w Paju, w Korei Południowej. Oczekuje się,  że nowa fabryka rozpocznie działalność w pierwszej połowie 2018 roku i będzie produkować tradycyjne OLED TV oraz panele do urządzeń przenośnych. Wedle doniesień, LG zainwestowało w fabrykę ponad 8 miliardów dolarów.

W przemyśle oczekuje się, że pojawienie się zwijanych wyświetlaczy zachęci konsumentów do nabywania większych ekranów. Gdy nie będą używane, będzie można je w bardzo łatwy sposób ukryć.

LG zaprezentowało już w 2015 roku, pierwszy  prototyp zwijanego wyświetlacza OLED, który miał 18 cali. Obecnie zademonstrowany wyświetlacz ma już 77 cali i jest przezroczysty.

Cena zwijanego OLED TV w rozmiarze 55 cali szacowana jest na 25000 dolarów. Pierwsze OLED TV w dużych rozmiarach pojawiły się w 2012 roku, w cenie 8000-9000 dolarów., Dziś, ich ceny zaczynają się już na poziomie 1800 dolarów.

(643)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(6)

 1. Czytało się o tym kupę lat temu jak s-f, ale tak to jest, że prawie wszystko co jest w stanie człowiek wymyśleć sobie w głowie,może również zrobić.
  Lot do innej galaktyki? Dziś nierealne, ale "jutro"? ;)

  Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 2. Zwijany duzy oled + karimata = idealny biwak ;):D

 3. 52 minuty temu, raf7705 napisał:

  Tylko po co zawijane ekrany?

  No jak to po co. Zwiniesz sobie takiego OLEDa i go możesz przenosić łatwo z np. salonu do sypialni, a nawet możesz go wtedy zabrać na wczasy ;)

 4.  

  2 godziny temu, raf7705 napisał:

  Tylko po co zawijane ekrany?

  Będzie można sobie samemu wybrać czy chcemy prosty czy zakrzywiony ekran i o ile :)

 5. Haha...już widzę ten plażing i telewizoring nad Bałtykiem wśród parawaningu! :D

  Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka