Home News Uwaga: więcej reklam i powszechne lokowanie produktów w telewizji! To już pewne – sejm uchwalił nowelizację ustawy
Uwaga: więcej reklam i powszechne lokowanie produktów w telewizji! To już pewne – sejm uchwalił nowelizację ustawy

Uwaga: więcej reklam i powszechne lokowanie produktów w telewizji! To już pewne – sejm uchwalił nowelizację ustawy

812
2

Wkrótce w telewizji emitowanych będzie jeszcze więcej reklam, a lokowanie produktów stanie się powszechne. Polski sejm uchwalił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która wprowadziła szereg zmian dotyczących zawartości transmisji telewizyjnych. Widzowie będą jeszcze mocniej narażeni na treści ukierunkowane na sprzedaż.

Telewizja: więcej reklam i brak ograniczeń w lokowaniu produktów. Nadchodzą ciężkie czasy dla widza?

W ubiegły piątek w Sejmie uchwalono przepisy nowelizujące obowiązujące dotychczas ustalenia ustawy o radiofonii i telewizji. Zmiany miały dotyczyć między innymi zasad dystrybucji niektórych treści w telewizji. Za nowelizacją zagłosowało 434 posłów, przeciwko było 7, a 1 wstrzymał się od głosu. Co w praktyce zmieni się w telewizji po wejściu w życie nowego prawa?

Przede wszystkim zniesiony zostanie obowiązujący dotychczas zakaz lokowania produktów. Do tej pory takie zabiegi były możliwe wyłącznie na określonych warunkach. Po zmianach lokowanie stanie się powszechne z zasady – w serialach, filmach czy programach pojawi się więc znacznie większa ilość reklam różnych marek, bazujących na obecności ich produktów.

Standard DVB-T2/HEVC już niebawem w telewizji naziemnej. Kogo dotknie konieczność dokupienia przystawki i co się zmieni?
W telewizji emitowanych będzie teraz jeszcze więcej reklam

O ile ta kwestia nie powinna szczególnie uderzyć w widzów, to już zmiany dotyczące dystrybucji reklam z pewnością odcisną swoje piętno na jakości doświadczeń oglądających. Uchwalona nowelizacja zakłada bowiem możliwość emitowania reklam w trakcie filmów dla dzieci, które mają nie więcej niż 60 minut. W praktyce więc taki program będzie mógł zostać przerwany, by wyświetlić pasmo reklamowe. Ponadto teraz dopuszczalne będzie przerywanie transmisji z zawodów sportowych, by nadać jedną reklamę.

Oryginalna ustawa o radiofonii i telewizji została uchwalona w 1992 roku, po czym wielokrotnie zmieniano jej treść. Najnowsze zmiany wiążą się z koniecznością wprowadzenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2018/1808 z 14 listopada 2018 r., zmieniającej dyrektywę 2010/13/UE w sprawie koordynacji niektórych przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich dotyczących świadczenia audiowizualnych usług medialnych (dyrektywa o audiowizualnych usługach medialnych) ze względu na zmianę sytuacji na rynku.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/bedzie-wiecej-lokowania-produktow-w-telewizji-sejm-znowelizowal-ustawe


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(812)

1 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
arlen
arlen
2 miesięcy temu

Świetnie, niech sobie sami oglądają reklamy, Polacy akurat jako sport narodowy uprawiają blokowanie reklam na wszystkie znane sposoby, i to już więcej niż połowa społeczeństwa – a może nawet ponad 99.9%

KraVetz
KraVetz
2 miesięcy temu

Wygląda na to,że już w przyszłym roku proporcje nadawania reklam np w Polsacie będą równe 50/50.Jak tak dalej pójdzie dojdziemy do 30/70.Może wreszcie wzrośnie przyrost naturalny z tym iż ,utwardzą’ repertuar filmów erotycznych.

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x