Home News Wiadomości z cenzurą SMS-ów i czatów? Google testuje nową funkcję!
Wiadomości z cenzurą SMS-ów i czatów? Google testuje nową funkcję!

Wiadomości z cenzurą SMS-ów i czatów? Google testuje nową funkcję!

179
0

Wiadomości Google, aplikacja powszechnie obecna w telefonach z systemem Android, ma być wzbogacona o istotną funkcję: rozszerzoną kontrolę rodzicielską, która umożliwi automatyczną cenzurę niektórych treści.

Wiadomości Google testują nową funkcję. Rozszerzona kontrola rodzicielska!

Wiadomości Google, aplikacja służąca do wysyłania wiadomości SMS, MMS i RCS, jest standardowo instalowana w większości smartfonów dostępnych na rynku, stając się coraz bardziej powszechnym wyborem w porównaniu do indywidualnych, producenckich odpowiedników.

Bezpieczeństwo w systemach Android 14 oraz nadchodzącym Androidzie 15 stanowi priorytetowy obszar działalności giganta z Mountain View.

Jak podaje AssembleDebug, który zajmuje się analizą kodu w rozwojowych wydaniach aplikacji dla Androida, Google pracuje nad bardziej restrykcyjnymi zasadami kontroli rodzicielskiej w aplikacji Wiadomości.

Rodzice będą mieli możliwość monitorowania treści wysyłanych przez dzieci

Dzięki planowanej nowości, rodzice otrzymają bezpośrednią kontrolę nad treściami wysyłanymi przez dzieci za pomocą aplikacji Wiadomości Google. Po włączeniu funkcji kontroli, każda wiadomość SMS, MMS lub RCS będzie wymagała zgody opiekuna zarówno przed wysłaniem, jak i po odebraniu. Po otwarciu aplikacji, dziecko lub nastolatek zobaczy komunikat “Poproś rodzica o zatwierdzenie” przy wątku komunikacji objętym restrykcjami. Wewnątrz konkretnego chatu, na dole pojawi się szczegółowy komunikat: “By wysłać, poproś rodzica o zatwierdzenie”. Dopóki zgoda rodzica nie zostanie udzielona, wiadomość będzie oczekiwała na nadanie.

Nie jest jeszcze powiedziane, jak taka kontrola rodzicielska miałaby dokładnie działać. Zapewne będzie to połączone z aplikacją Family Link. Mechanizm ten pozwala rodzicom na ustawienie limitów czasu korzystania z urządzenia, dostępu do aplikacji i stron internetowych itd. Wkrótce ten arsenał środków ma być powiększony o bezpośrednią kontrolę nad wysyłanymi wiadomościami.

Źródło: PiunikaWeb


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Samsung:

(179)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x