Home News Niedługo wchodzi do sprzedaży Samsung Q900R 8K QLED
Niedługo wchodzi do sprzedaży Samsung Q900R 8K QLED

Niedługo wchodzi do sprzedaży Samsung Q900R 8K QLED

1.45K
37

Samsung za niecałe dwa tygodnie wprowadzi do sprzedaży swój pierwszy telewizor 8K QLED w UK. Pod koniec października natomiast będzie on dostępny w USA. Można już składać zamówienia w przedsprzedaży.

Samsung Q900R (a w USA ma on oznaczenie Q900FN) to model zaprezentowany po raz pierwszy na minionych targach IFA. 17 października wejdzie on do sprzedaży w UK, gdzie będzie można wybierać spośród opcji 65-, 75- i 85-calowych, natomiast pod koniec tego miesiąca zadebiutuje w USA wyłącznie wariancie 85-calowym.

8K

Jest to telewizor QLED, który posiada panel LCD z pełnym lokalnym wygaszaniem i odznacza się jasnością o maksymalnym poziomie 4000 nitów. Obsługuje 3 standardy HDR: HDR10, HDR10+ oraz HLG. Oczywiście w zestawie mamy One Connect oraz One Remote, a systemem operacyjnym jest Tizen.

W Wielkiej Brytanii już można go zamówić w przedsprzedaży, a jego cena wynosi 4999 GBP za wersję 65-calową, 6999 GBP za 75-calową, natomiast wariant 85-calowy prawdopodobnie będzie kosztować 14999 GBP. W Stanach natomiast ten ostatni dostępny będzie za 15000 USD. W pozostałych krajach europejskich ceny poszczególnych wersji mają wynosić odpowiednio 5000, 7000 oraz 15000 EUR.

 

(1452)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(37)

 1. jestem w Uk i mam angielska klawiature bez polskich znakow wiec juz przestan sie czepiac, bo nikomu to nie przeszkadza tylko widac tobie..

 2. Ja też jestem w UK i jakoś potrafiłem włączyć sobie polską klawiaturę.

  Poza tym, błędy ortograficzne i brak wielkich liter, co jest gorsze, niż brak polskich znaków.

   

   

 3. Netflix jako zrodlo referencyjnego obrazu testowego w 4K?

  To jakieś nieporozumienie.

  Tylko i wylacznie plyty BD-UHD z materialem o przeplywnosci 80-100 Mbps i chyba dwa rodzynki w 60fps.

  Reszta o testach i o tym jak to na prawdę wygląda to farmazony, bajdurzenie, konfabulacja, naginanie rżeczywistosci i cytowanie internetu ;) 

  Pozdro

 4. 13 godzin temu, helicox napisał:

  ktoś wydaje na fajki, na alkohol, na inne używki itp.. a ja na swoje hobby

  Racja ? tez wydałabym każdą złotówę na filmy i dobry sprzęt ? to coś co cieszy 

 5. W 75 calach chyba to najlepsza decyzja bo oled cena kosmos a z LCD to q9 lub sony zf9 albo 8k samsung nic innego nie ma i raczej oleda w przystępnej cenie długo nie Bedzie

 6. Hej mam pytanie samsung wprowadził iTunes czy q9 będzie też dostępny w aktualizacji, drugie pytanie jak oceniasz funkcje The frame

 7. HAHAHA walcie kasiore w lcd z marnymi kątami i kontrastem ? Oled i jeszcze raz oled.

 8. 4 minuty temu, ROMAN38 napisał:

  HAHAHA walcie kasiore w lcd z marnymi kątami i kontrastem ? Oled i jeszcze raz oled.

  Ten wpis odmienił moje życie.

  I koniecznie LG....... ?

 9. No jak na razie to jedyny producent matryc, więc wybór jest pozorny ;) Aczkolwiek 8K w tym momencie wydaje się ogromnym przerostem formy nad treścią i chyba lepiej kupić sobie porządny ekran 4K, wrzucić oszczędzoną kasę na lokatę i wrócić do tematu za 2-3 lata. Albo raczej poczekać aż 150-calowe ekrany microled staną się tanie, bo to przy takich kosmicznych przekątnych może da się zauważyć różnicę

 10. 12 godzin temu, ROMAN38 napisał:

  HAHAHA walcie kasiore w lcd z marnymi kątami i kontrastem ? Oled i jeszcze raz oled.

  Mylisz się, OLED jest już niemodne - teraz zbieramy kasę na MICROLED :)