Home News Informacje prasowe Vivitek DU7095Z – laserowy projektor o naprawdę dobrych parametrach

Vivitek DU7095Z – laserowy projektor o naprawdę dobrych parametrach

Vivitek DU7095Z – laserowy projektor o naprawdę dobrych parametrach
333
0

Zasadniczym atutem projektorów laserowych jest długa żywotność źródła światła, która sięga 20 000 godzin. Łatwo to przeliczyć na lata użytkowania, a także porównać do urządzeń z tradycyjną lampą, których żywotność sięga ok 6000 godzin. Niezwykle istotnym faktem jest to, że projektor przez cały czas eksploatacji oferuje jasność na wysokim poziomie czego nie można oczekiwać od urządzeń z tradycyjną lampą – ma przy tym minimalne potrzeby konserwacyjne i towarzyszą mu bardzo niskie koszty eksploatacji.

Połączenie technologii DLP® i BrilliantColor™ gwarantuje obraz wysokiej jakości. Vivitek DU7095Z oferuje parametry, które sprawdzą się w dużych salach i instalacjach 24/7. Jasność to 6000 ANSI lumenów, rozdzielczość WUXGA (1920×1200 pikseli), zaś kontrast 15 000:1. W przypadku tego modelu mamy do czynienia ze standardem przesyłania obrazu i dźwięku przy wykorzystaniu RJ-45 LAN – HDBaseT, a wiec jest możliwa transmisja sygnału HD na odległość do 100m  przy wykorzystaniu klasycznego kabla sieciowego. Elastyczność instalacji – bardzo ważna w projektorach do zastosowań profesjonalnych – w przypadku Viviteka DU7095Z jest na bardzo dobrym poziomie. Projektor oferuje możliwość regulacji odchylenia obiektywu, pionową i poziomą korekcję trapezu i możliwość dopasowania czterech narożników. Do dyspozycji jest pięć wymiennych obiektywów. Dodatkowo projektory te można zainstalować pod dowolnym kątem, pionowo lub poziomo.

Projektorem można zarządzać i monitorować jego prace dzięki zintegrowanym rozwiązaniom sieciowym Crestron® RoomView™, Extron. Doskonałym rozwinięciem możliwości projektora jest  odbiornik NovoPRO do bezprzewodowej komunikacji. Oznacza to, że użytkownicy projektora mogą skorzystać z rozwiązania umożliwiającego dzielenie się materiałami za pomocą komputerów, tabletów czy smartfonów.

Warto też podkreślić, że Vivitek DU7095Z oferuje tryb symulacji DICOM na potrzeby szkoleń i seminariów medycznych. DICOM jest normą, która powstała dla ujednolicenia formy prezentacji materiałów medycznych wykorzystujących technologie cyfrowe badań o wysokiej rozdzielczości obrazu takich jak np. tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny.

Projektor jest wyposażony w dwa głośniki o mocy 10W oraz uniwersalny  zestaw wejść i złączy. Objęty 5-letnią gwarancją producenta Vivitek DU7095Z jest dostępny w cenie 38 799 zł z VAT.

modelDU7095Z
Rozdzielczość1920×1200 (WUXGA)
Jasność (ANSI Lumeny)6000
Kontrast15000:1
Współczynnik odległościw zależności od obiektywu, skrajne:  0.78:1 do 3.0-5.0:1
ZłączaHDMI, DVI-D, Component (5 BNC) (RGBHV), HDBaseT
Waga (kg)25
Gwarancja5 lata / 3 lata na źródło światła (do 10.000 godzin)
Cena SRP z VAT38799

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(333)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).