Home News Viaplay podniosło cenę – są nowe dane dotyczące subskrypcji! Czy były masowe rezygnacje?
Viaplay podniosło cenę – są nowe dane dotyczące subskrypcji! Czy były masowe rezygnacje?

Viaplay podniosło cenę – są nowe dane dotyczące subskrypcji! Czy były masowe rezygnacje?

6.72K
1

Platforma VoD Viaplay podsumowała wyniki sprzedażowe za pierwszy kwartał 2023 roku. Jak na liczbie subskrybentów odbiła się podwyżka ceny? Okazuje się, że nie przestraszyli się droższego abonamentu.

Ilu subskrybentów ma Viaplay w Polsce po podwyżce? Nowa cena nie odstraszyła fanów sportu

Z końcem marca 2023 roku, łączna liczba subskrybentów Viaplay na wszystkich rynkach wyniosła 7,643 mln, co oznacza wzrost o 325 tysięcy w pierwszym kwartale roku. Viaplay Group ma cel osiągnięcia 12 mln subskrybentów na koniec 2025 roku, przy prognozie posiadania łącznie 9 mln subskrybentów na koniec 2023 roku – z czego 5 mln w krajach nordyckich i 4 mln na rynkach międzynarodowych.

viaplay vod oferta cena filmy seriale medium totalna cennik podwyżka promocja vectra

W ciągu trzech miesięcy liczba subskrybentów Viaplay na rynkach międzynarodowych wzrosła o 211 tysięcy do 2,905 mln subskrybentów, głównie dzięki rynkom polskiemu i holenderskiemu. Nie mamy niestety konkretnej informacji dotyczącej dokładnej liczby aktywnych obecnie abonamentów w Polsce – niewątpliwie jednak ten wskaźnik znacząco wzrósł.

Przychody Viaplay Group ze sprzedaży na rynkach międzynarodowych wzrosły w pierwszym kwartale 2023 roku ponad 7-krotnie w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 roku do 671 mln szwedzkich koron. Viaplay podniósł ceny subskrypcji w Polsce i Holandii, aby odzwierciedlić rozszerzenie oferty treści, w tym nabycie praw do transmisji Formuły 1 w Polsce i Premier League.

Viaplay w Polsce: ile zapłacimy za dostęp do serwisu, który przejął ważne piłkarskie rozgrywki? Za drogo?

Na rynkach nordyckich liczba subskrybentów Viaplay wzrosła o 113 tysięcy do 4,738 mln subskrybentów w pierwszym kwartale 2023 roku, głównie dzięki sprzedaży partnerskiej B2B. Łączne przychody ze sprzedaży wyniosły 3,866 mld koron, a koszty 3,703 mld koron, co skutkowało zyskiem operacyjnym w wysokości 163 mln koron, mniejszym o 36 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku. Viaplay podniósł ceny subskrypcji na prawie każdym rynku nordyckim, jednak wpływ tego kroku na liczbę subskrybentów będzie widoczny dopiero w wynikach za drugi kwartał roku.

Źródło: Viaplay Group


Filmy, seriale, VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(6715)

1 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Stały subskrybent Viaplay
Stały subskrybent Viaplay
5 miesięcy temu

Jak dla mnie to jedyna platforma streamingowa w Polsce warta oglądania. Hej Viaplay

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x