Twój LG OLED to skarbnica filmów i seriali tylko jeszcze o tym nie wiesz. Sprawdzamy bibliotekę, jakość i ceny!
Obecnie wszyscy spędzamy ogromną ilość czasu w domu. Szukamy najróżniejszych źródeł rozrywki, która w dużej mierze opiera się na oglądaniu telewizji. Czy wiesz drogi czytelniku, że twój telewizor skrywa ogromną ilość filmów i seriali i nie jest Ci tak naprawdę nic potrzebne oprócz samego ekranu i jego możliwości multimedialnych? Prześledźmy to na przykładzie systemu webOS w telewizorach LG OLED i LCD NanoCell, które skrywają ogromną ilość aplikacji wideo z filmami czy serialami w najwyższej jakości dźwięku i obrazu. Większość z nich, wyciska ostatnie soki z nowoczesnych ekranów koreańskiej firmy, w szczególności OLED. Jak wiemy, telewizory te posiadają niezwykłą czerń i kontrast, który jest kluczowy w trakcie domowych seansów, szczególnie tych wieczornych. Co możemy obejrzeć, w jakiej jakości oraz w jakiej cenie?
Co mogę obejrzeć na moim telewizorze?
Telewizory LG to obecnie jedne z najchętniej kupowanych modeli, głównie ze względu na relatywnie dobry stosunek ceny do możliwości (dotyczy to zwłaszcza modeli kinowych OLED, które bardzo często dostępne są w świetnych cenach od dłuższego już czasu jak chociażby model B9, który można nabyć często poniżej 4999 zł) oraz wbudowany system Smart TV webOS o sporych możliwościach, które w ostatnich latach zostały dodatkowo rozbudowane poprzez stosowanie algorytmów sztucznej inteligencji. Z każdą kolejną wersją systemu webOS oferuje więcej możliwości oraz nowe aplikacje, które jeszcze bardziej rozbudowują nasze domowe kino domowe.
Kup teraz
LG OLED B9
- PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: LG OLED B9 | TEST | Następca kultowego cenowo telewizora OLED na 2019 rok
Obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, jesteśmy niemalże zmuszeni do pozostania w domu – praca zdalna, szkoła zdalna powoduje, że teraz znacznie więcej czasu pozostajemy w domu. W wolnych chwilach możemy więc nadrobić pozycje filmowe oraz serialowe. Nasz dzisiejszy poradnik pokaże, jakie najciekawsze aplikacje znajdziemy w systemie LG webOS oraz co ciekawego możemy obejrzeć, często w najlepszej możliwej jakości audio-wizualnej. Rozdzielczość 4K, system HDR Dolby Vision oraz dźwięk Dolby Atmos – wszystkie te kluczowe cechy są wspierane przez spory odsetek telewizorów marki LG. My skupimy się na tych najciekawszych i najpopularniejszych aplikacjach i sprawdzimy co obecnie możemy na nich obejrzeć.
Wracając jeszcze na moment do kwestii aplikacji – system LG webOS umożliwia łatwe grupowanie aplikacji, dzięki czemu możemy szybko ustawić na belce te aplikacje (na samym początku listy), do których wracamy najczęściej. Dużym plusem systemu jest także to, że przechodząc z jednej aplikacji do kolejnej nie wyłączamy poprzedniej. Możemy więc bardzo szybko przenosić się między poszczególnymi aplikacjami, jeśli chcemy wrócić do wcześniejszej, gdzie np. zatrzymaliśmy oglądanie filmu lub serialu.
Więcej na temat systemu webOS znajdziesz tutaj:
W zestawieniu, który znajdziecie na kolejnych podstronach, wzięliśmy pod uwagę takie serwisy wideo jak:
- Netflix
- Player
- HBO GO
- Apple TV (+)
- Amazon Prime Video
- IPLA
- Rakuten.tv
- Disney+ (jeszcze niedostępny w Polsce ale zapewne niedługo się to zmieni)
(18761)
Czy na LG C9 można zainstalować Microsoftowe aplikacje słuchawkowe do Dolby Atmos i DTS:X ? To ostatnia rzecz jakiej brakuje do szczęścia w tym odbiorniku, jeżeli nie chcesz kupować XBOX 😉
Witam Może kogoś zainteresuje – aplikacja HBO Go na nowych LG z serii 9 (B9, C9) często nie działa. Sam zgłaszałem problem na infolinii LG, ale na razie nie wiedzą co jest przyczyną (soft telewizora czy wina aplikacji). W momencie odpalenia dedykowanej apki zainstalowanej na TV obraz zawiesza się (cały czas kręci się to niebieskie kółeczko oczekiwania) i nie uruchamia się w ogóle. Z tego co dowiedziałem się od konsultanta jest to nagminny problem występujący w serii 9. Trochę lipa, bo kierując się wyborem telewizora obrócz zalet samego OLEDa brałem pod uwagę także natywną obsługę wykupionych przeze mnie serwisów. Na… Czytaj więcej »
Czy LG c9 oferuje HFR przez gniazdo HDMI czy to wejdzie dopiero od c10 ?
Dobry wieczor. Jestem wesoly Romek mam na przedmiesciu domek…
Ja nie o tym Panowie z HDTV.PL do roboty ruszcie kontakty bo na niemieckiej stronie sklepu nie dla idiotow znalazlem dzis LG OLED48CX9LB za 1799euro – przydalby si test po Polsku wlasnie tego konkretnego modelu!
Sami czekamy aż dostaniemy go do testów 😉 Uwierz, że jesteśmy pierwsi w kolejce 😉 ale na razie Polska czeka na premierę.
Netflix też bitrate z 40% zmniejszył do 9Mb. Koło 16 było i widać różnicę. Mówię o UHD.
Ja nie polecam treści UHD na Rakuten TV, ich transfer może robić za antyreklamę tego formatu – porównałem Matrix Reaktywacja wypożyczony na Rakutenie z płytką UHD i jest to niebo a ziemia! Przez apkę film wygląda raczej jak upscale z 1080p z troszkę podbiją jasnością na którą pozwala HDR, ale poziom czerni wołał o pomstę do nieba! I nie, nie chodzi o to, że fizyczny nośnik zawsze będzie lepszy od streamingu, bo na Netflixie treści 4K HDR prezentują się bardzo dobrze.
Pisać taki artykuł I nie napisać że w playerze przede wszystkim jest dostępna TV linearna m. in. najlepszy dostepny w polsce kanał jakim jest Planete (obok NG czy discovery) – z dostępem do jego materiałów ramach VOD – słabo.
Player to nie tylko VOD, to przede wszystkim tańsza I wygodniejsza alternatywa dla kablówki (choć z bardzo ograniczonymi opcjami timeshift)
Pakiety TV w Playerze są droższe i słabsze niż pakiety telewizyjne w tradycyjnych kablówkach (a szczególnie w połączeniu z usługą internetu stacjonarnego).
Wszystko pięknie tylko ze wszędzie obniżono transfer i wszystko wyglada średnio. Oglądałem terminatora na Apple i hd Dolby Vision , Ozark na Netflix tak samo zwykle hd a cen nie obniżają
Kiedy Apple TV na C8? 🙁