Home News TVP podało szczegóły nowego kanału dla nastolatków! Kiedy i gdzie ruszy? Będą kontrowersje?
TVP podało szczegóły nowego kanału dla nastolatków! Kiedy i gdzie ruszy? Będą kontrowersje?

TVP podało szczegóły nowego kanału dla nastolatków! Kiedy i gdzie ruszy? Będą kontrowersje?

776
0

Planowany od dłuższego czasu kanał TVP Teen jednak nie trafi do naziemnej telewizji cyfrowej. Prezes publicznego nadawcy Jacek Kurski przekazał nowe informacje dotyczące projektu, który finalnie ma zostać uruchomiony w Internecie i udostępniony za pomocą aplikacji. Otrzyma też finalnie inną nazwę. Wciąż jednak będzie dostępny za darmo. Kiedy ruszy?

Telewizja naziemna – nowy kanał TVP Teen nie trafi na multipleks. Projekt internetowy i inna nazwa

O kanale TVP Teen zrobiło się głośno w połowie ubiegłego roku, kiedy publiczny nadawca ujął go w aktualizacji swojej karty powinności na okres lat 2020-2024. Założono, że ma to być stacja dedykowana starszym dzieciom i nastolatkom. Planowano emisję treści edukacyjnych i rozrywkowych, a także filmów i seriali. Później jednak słuch o niej zaginął, zniknęła również ze wspomnianego dokumentu. Teraz jednak w temacie wypowiedział się prezes TVP Jacek Kurski. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl przekazał nowe informacje. TVP Teen nadal jest w planach nadawcy!

Jacek Kurski; fot. TVP

Okazuje się, że w projekcie nie zakłada się już uruchomienia klasycznego kanału linearnego, który miałby trafić do naziemnej telewizji cyfrowej. Zamiast tego TVP Teen ma wystartować w Internecie i zostać udostępniony za pośrednictwem aplikacji TVP. Prace nad uruchomieniem nowego formatu stale trwają – jest za nie odpowiedzialna stojąca na czele kanału TVP ABC Justyna Karnowska.

Źródło podało ponadto, że kanał najprawdopodobniej ostatecznie nie otrzyma nazwy TVP Teen. Ruszył proces prowadzący do ustalenia nowej identyfikacji. Kiedy ruszy, w jakiej dokładnie formie i co będzie można w nim oglądać? Na takie dane musimy jeszcze poczekać.

Kurski: przyszłością w najbliższych 10 latach jest telewizja naziemna. TVP promuje swój dekoder DVB-T2

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-tvp-teen-kanal-serwis-internetowy-kiedy-start-jacek-kurski


VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(776)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x