Home News Powalającej wielkości i jakości zewnętrzny ekran 3D LED w nowej, potężnej siedzibie TVP! Grubo ponad 100 mln złotych inwestycji
Powalającej wielkości i jakości zewnętrzny ekran 3D LED w nowej, potężnej siedzibie TVP! Grubo ponad 100 mln złotych inwestycji

Powalającej wielkości i jakości zewnętrzny ekran 3D LED w nowej, potężnej siedzibie TVP! Grubo ponad 100 mln złotych inwestycji

927
6

Telewizja Polska rozpoczęła budowę nowej hali zdjęciowej, w które będą realizowane programy trafiające na anteny kanałów telewizji publicznego nadawcy. Siedziba będzie naprawdę pokaźnych rozmiarów, a zakończenie prac i otwarcie planowane jest na 2024 rok. Charakterystycznym elementem będzie potężny ekran LED, który ozdobi frontową ścianę budowli. Gdzie TVP stawia nową siedzibę?

Nowa hala TVP do realizacji programów telewizji. Na ścianie zawiśnie wielkopowierzchniowy ekran LED

Ruszyły pracę na placu budowy, na którym w ciągu dwóch lat wyrośnie nowa hala zdjęciowa Telewizji Polskiej. Projekt realizowany jest przy ul. Woronicza w Warszawie, tuż obok aktualnej siedziby publicznego nadawcy. Nowy budynek będzie miał 20 tysięcy metrów kwadratowych i sześć pięter. W środku ma się zmieścić tyle samo nowoczesnych powierzchni studyjnych. Wartość realizacji oszacowano na 150 milionów złotych.

Tak będzie wyglądać nowa, potężna siedziba TVP! Miliony złotych i gigantyczny ekran na zewnątrz - ruszyła budowa
fot. TVP

W obrębie nowej hali znajdzie się miejsce na studio zlokalizowane na dachu, a także zaplecze, garderoby, reżyserka, magazyny, biura, bistro oraz parking. W ramach projektu przewidziano wdrożenie najnowocześniejszych, inteligentnych rozwiązań do zarządzania budynkiem. W studio realizatorzy i producenci będą mieli do dyspozycji technologię rozszerzonej rzeczywistości i sztuczną inteligencję.

Na zewnątrz, na jednej ze ścian, zainstalowany zostanie wielkopowierzchniowy ekran LED z obsługą technologii 3D. Ma on mieć powierzchnię 300 metrów kwadratowych, a TVP będzie mogło na nim przeprowadzać transmisje oraz projekcje trójwymiarowe.

W projekcie uwzględniono rozwiązania ekologiczne, dlatego na dachu znajdzie się dużo zieleni, a w obrębie całego budynku wdrożony zostanie system retencyjny gwarantujący oszczędność energii. Za projekt nowej hali TVP odpowiada pracownia PIG Architekci sp. z o.o, a jego wykonawcą jest firma Korporacja Budowlana Doraco sp. z o.o.. Rozpoczęcie działalności hali zaplanowano na 2024 rok.

Tak będzie wyglądać nowa, potężna siedziba TVP! Miliony złotych i gigantyczny ekran na zewnątrz - ruszyła budowa
fot. TVP

magicLinks_2_1

Źródło: Telewizja Polska


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(927)

1 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
CezaR
CezaR
11 dni temu

Mają rozmach skur****ny!! Za nasze pieniądze!

Paweł
Paweł
11 dni temu
Reply to  CezaR

TVP zawsze miała takie źródło finansowania.

aaaa
aaaa
11 dni temu
Reply to  Paweł

nie, nie zawsze. skończ kłamać. nigdy w historii TVP nie otrzymała ustawą dofinansowania z budżetu po 2 mld rocznie (łącznie 10 mld). taki rozmach tylko w PiS, za nasze pieniądze!

Marek
Marek
11 dni temu

Czy kłamać też będą w 3D

Paweł
Paweł
10 dni temu
Reply to  Marek

TVN nadaje w 3D?

Last edited 10 dni temu by Paweł
Marek
Marek
10 dni temu
Reply to  Paweł

A co ma TVN z tym wspólnego piszemy o szczujni TVPIS

6
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x