Home News TVP 4K i EURO 2020 w telewizji kablowej: gdzie zobaczymy? Operatorzy protestują, TVP wymaga licencji! Zapłacą abonenci?
TVP 4K i EURO 2020 w telewizji kablowej: gdzie zobaczymy? Operatorzy protestują, TVP wymaga licencji! Zapłacą abonenci?

TVP 4K i EURO 2020 w telewizji kablowej: gdzie zobaczymy? Operatorzy protestują, TVP wymaga licencji! Zapłacą abonenci?

3.32K
0

Zamieszanie w sprawie wprowadzenia TVP 4K do oferty telewizji kablowej. Operatorzy przekazali mediom wspólny list, w którym wzywają Telewizję Polską do udostępnienia kanału na tych samych warunkach, które otrzymali wcześniej CANAL+ i Emitel. Ich zdaniem publiczny nadawca wymaga wykupienia licencji, za którą ostatecznie mogą zapłacić abonenci. Gdzie zobaczymy EURO 2020 w “kablówce”?

Telewizja kablowa: gdzie oglądać TVP 4K i EURO 2020? Czy w ogóle zobaczymy ten kanał?

Co z kanałem TVP 4K w telewizji kablowej? Stacja ma ruszyć 11 czerwca, czyli w dniu rozpoczęcia turnieju piłkarskiego EURO 2020. Wiadomo już na pewno, że pojawi się w cyfrowej telewizji naziemnej (w zasięgu ma być 90% populacji kraju), a także w CANAL+ (nieodpłatnie dla wszystkich abonentów) oraz sieciach kablowych UPC, Asta-Net, Inea i TOYA. Okazuje się jednak, że obecność kanału u mniejszych operatorów jest sprawą problematyczną.

Trwają zaawansowane prace nad nadawaniem w naziemnej telewizji cyfrowej dodatkowych kanałów tematycznych, jak TVP Dokument. Próba pozbawienia Telewizji Polskiej środków na inwestycje zbiegła się w czasie z pracami nad uruchomieniem pakietu nowych kanałów dostępnych bez żadnych dodatkowych opłat. To będzie duże wyzwanie dla komercyjnej konkurencji. Grupy TVN i Polsatu za taką ofertę każą sobie dodatkowo płacić. Telewizja Polska przestawia się także na nadawanie w jakości 4K. Już niedługo w tej technologii pokażemy mecze Euro 2020. To też będzie dostępne bez żadnych dodatkowych opłat Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/189726/tvp-pracuje-nad-uruchomieniem-platformy.html
EURO 2020 w telewizji kablowej: konflikt na linii opratorzy-TVP!

Średni i mali operatorzy kablowi, zrzeszeni w związku Mediakom, wystosowali wspólny list do Telewizji Polskiej. Apelują w nim, by publiczny nadawca zmienił warunki dystrybucji TVP 4K. Utrzymują, że wymagana jest od nich opłata licencyjna, której ponoć nie muszą zapłacić CANAL+ i Emitel. Operatorzy przytaczają wcześniejsze słowa prezesa TVP Jacka Kurskiego, który zapewniał, że “tak ważne wydarzenie sportowe, jakim są mistrzostwa UEFA EURO 2020, będzie dostępne dla wszystkich Polaków, nieodpłatnie i na równych zasadach, a dodatkowo w najlepszym standardzie nadawania programie TVP 4K”.

fot. TVP

Zdaniem członków związku Mediakom, obecna sytuacja przeczy tej deklaracji, ponieważ TVP złożyło im ofertę zakładającą uiszczenie opłaty za obecność kanału TVP 4K w swoich ofertach. Wedle wiedzy operatorów, takiego kosztu nie poniosą Emitel i CANAL+. Jednocześnie w liście podkreślono, że w takim wypadku będą nim musieli zostać obarczeni klienci sieci kablowych.

List został przekazany mediom, ponieważ Telewizja Polska się do niego nie ustosunkowała. Związek liczy, że sytuacja ulegnie zmianie po publikacji apelu. Do startu TVP 4K pozostało zaledwie kilka dni.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-4k-gdzie-ogladac-euro-2020-transmisje-problem-z-emisja


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(3315)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x