Test LG OLED C3 – najlepszy telewizor dla graczy na rynku
58.00K
12
Spis zawartości
- Wygląd i budowa LG OLED C31LA
- Dlaczego właśnie telewizor OLED?
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Testy szczegółowe
- Kontrast i czerń
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV
- Wbudowane głośniki i brzmienie
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC
- Wyniki testu LG OLED C3
- Werdykt
Wbudowane głośniki i brzmienie
Dźwięk LG OLED C3 można podpiąć do kategorii tych zdecydowanie lepszych. Za sprawą głośników o łącznej mocy 40W, całość brzmi naprawdę dobrze. Czuć nawet zalążek dobrego bassu, chociaż tutaj bym dość uważał, by nie przesadzić z głośnością, gdyż charakterystyka ulega dość sporym zniekształceniom. Dlatego też zalecam trzymanie suwaka głośności na poziomie mniej więcej 60%, i będzie bardzo dobrze. Oczywiście sam telewizor obsługuje system Dolby Atmos, co raczej wykorzystają osoby posiadające bardziej rozbudowane audio.
(58000)
4.2
20
głosy
Article Rating
tags:
AMD Freesync c3 dolby vision freesync G-Sync lg lg oled c3 LG ThinQ AI Media Expert mediaexpert nvidia Nvidia G-Sync oled telewizor test webos
Piotr "Gmeru" Gmerek
Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
Kupiłem ten model 55″ smużenie jest dość spore, musze pobawić się ustawieniami, tv mam w jasnym pomieszczeniu i jest problem czasami z ciemnymi scenami, jak ustawic obraz pod jasne pomieszczenie?
Tzn jaki problem z ciemnymi scenami; są zbyt ciemne i nic nie widać?
To który ma ładniejszy obraz lgc3 czy Samsung s90c?
Nie porównuj LG do Samsunga. To nie ta liga , jak zawsze.
LG dzięki braku kropek ma dużo bardziej naturalne kolory.
ale dzięki braku kropek zaś białemu subpikselowi obraz bardziej sprany. Weź Sony – z jednej strony z panelem QD Samsunga, ale z drugiej bez błędów Samsung Electronics, z naturalnymi kolorami – złoty środek (bo jeszcze może nie aż święty graal)
To jakie wyświetlany obraz ma kolory, to czy ich oddanie jest wierne względem źródła zależy od kalibracji wyświetlacza, zaś panele WOLED nie potrafią oddać tak szerokiego gamutu jak panele QD-OLED.
Czy jest szansa na recenzje lg oled G3 ??? Pozdrawiam cała redakcje, wykonujecie świetna robote.
Teraz to prędzej recenzja LG G4 który jest już w UK a u nas będzie po świętach wielkanocnych.
Znowu brak BFI jaki był w C1. A wiec ostrość ruchu takla sobie. Trzeba czekać na C4 który będzie miał 144hz i może w końcu przywrócą stare BFI
Szalu nie robi, może mogłem wziąć samsunga?
Dokładnie. Kupiłem c1 48 na mega promce 3999 na mistrzostwa i długo nic lepszego nie będzie. Ostatnia Plazma Panasonica tez służyła mi ok 10 lat.
Obecnie chyba każdy OLED jest lepszy od Twojego 48C1. Na ale jak widać, każdy swoje chwali.