TEST: Samsung R7 – bezprzewodowy system audio-Multiroom 360 WAM7500 / WAM7501

TEST: Samsung R7 – bezprzewodowy system audio-Multiroom 360 WAM7500 / WAM7501

429
1

Sięgając po kolejne urządzenia do odtwarzania muzyki, zawsze nurtuje mnie pytanie: co to potrafi? Jak zagra? Jaki dźwięk można uzyskać?  Tyczy się to nie tylko urządzeń przenośnych, zestawów audio czy kina domowego, ale każdego możliwego urządzenia grającego. Obierając kolejna przesyłkę wzrok utkwił nie tylko w samym wyglądzie opakowania – niewątpliwie przyciągającym wzrok, ale też w samym kształcie rzeczonego urządzenia. Świat podąża w nieznanych dotychczas kierunkach artystycznych, co pozwala każdemu z Nas wybrać najlepsze, najfajniejsze urządzenie do słuchania muzyki. A z racji zbliżających się świąt – może okazać się to ze wszech miar znaczące.

 

Fanów przygód małego czarodzieja pióra J.K. Rowling, zapewne uraduje fakt, iż urządzenie to wygląda tak samo jak pewne złote jajko – jedno ze zadań, które należało spełnić w turnieju trój magicznym. Ale tu mała zmiana – bo „jajo” nie tylko gra, to jeszcze nie ma potrzeby by wkładać go pod wodę … O czym zatem piszę?

 

9.jpg

 

Firma Samsung, wypuściła na rynek głośnik monofoniczny z dźwiękiem dookólnym 360 stopni a nazywa się to urządzenie R7. Pierwsze wrażenia po otrzymaniu pudła były pozytywne – nie tylko samo wykonanie kartonu, kolorystyka, ale też zdjęcie oddające nie tylko w pełni jego wielkość oraz detale związane ze sterowaniem, ale też zapowiadający, co czeka odkrywcę przy odpakowywaniu. I tak też było w moim przypadku. Jak każde dziecko – samo odpakowywanie prezentu jest największą frajdą.

 

Wykonanie i budowa

Głośnik wykonano z dobrej klasy materiałów i nie zabrakło tu zarówno plastiku, metalu jak i chromu. Wszystko to tworzy jednolity, bardzo ładnie prezentujący się produkt. Dal osób, które dbają o wystrój wnętrza, a lubią różnorakie gadżety – jest to doskonały wybór. Sam głośnik składa się z głośnika 25 mm wysokotonowego oraz z 125 mm głośnika niskotonowego.  Ciężar samego urządzenia to 3,4 kg. Głośnik wymaga podłączenia do sieci 240V i niestety nie posiada wbudowanego akumulatora, co ogranicza jego zasięg użytkowania.  Podłączenie nie powinno być dla użytkownika żadnym problemem – nie tylko instrukcja prowadzi za rękę ale też sam głośnik „mówi” do użytkownika.

 

 

20.jpg

A tak, przedstawia się wnętrze R7

 

21.jpg

Trójnożny stojak podłogowy i mocowanie sufitowe pozwalają umieścić urządzenie w dowolnym miejscu (akcesoria dodatkowe)

 

(429)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(1)

  1. Szybkie pytanie, czy ktoś się orientuje gdzie moge kupic ten sprzęcik ? szukałem po sklepach/allegro i nie moge nigdzie namierzyć...