Home Testy Telewizory LCD Sony Test Sony X90K (2022). Jeden z najbardziej opłacalnych telewizorów na świecie w nowej odsłonie! Czy powtórzy sukces X90J?
Test Sony X90K (2022). Jeden z najbardziej opłacalnych telewizorów na świecie w nowej odsłonie! Czy powtórzy sukces X90J?

Test Sony X90K (2022). Jeden z najbardziej opłacalnych telewizorów na świecie w nowej odsłonie! Czy powtórzy sukces X90J?

147.49K
61

Seria telewizorów BRAVIA XR od dłuższego czasu dominuje rynek telewizorów średniego segmentu cenowego dzięki dostarczaniu klientom jakości obrazu oraz funkcjonalności, której nie powstydziłyby się telewizory z wyższej półki. Najważniejsze cechy tegorocznej odsłony, czyli modelu Sony X90K, to między innymi dobrze nam już znana jednostka super inteligentnego procesora obrazu “Cognitive Processor Triluminos Pro”, która odpowiada za obróbkę sygnału wideo i audio. Poza tym liczne funkcje związane z wirtualną rozrywką, takie jak HDMI 2.1, ALLM i VRR, które pozwolą nam w pełni skorzystać z mocy konsol nowej generacji oraz potężny system multimedialny Google TV. Oczywiście nie zabrakło również nowości. Producent odświeżył pilota, dodał wersję ekranu w 85″ oraz umożliwił dwustopniową regulację wysokości podstawki telewizora. Czy nowa odsłona jednego z najpopularniejszych telewizorów marki Sony okaże się jeszcze lepsza od poprzedników i czy utrzyma status ”króla opłacalności”? Zapraszamy do naszego testu, w którym opiszemy wszystkie ważne cechy telewizora, nowości które zawitały w tym modelu oraz ocenę jakości obrazu!

fot. Sony
Czytelniku. Jako jedyni w kraju osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

  • Spektroradiometr Jeti Spectraval 1511HiRes
  • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
  • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
  • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
  • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
  • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

 

Dostępność modelu (maj 2022) sony_centre
Sony LED BRAVIA XR-55X90K 5 999 zł
Sony LED BRAVIA XR-55X94K 7 199 zł
Sony LED BRAVIA XR-65X90K 7 699 zł 8 299 zł
Sony LED BRAVIA XR-65X94K 8 899 zł
Sony LED BRAVIA XR-75X90K 9 999 zł
Sony LED BRAVIA XR-75X94K
Sony LED BRAVIA XR-85X90K 13 499 zł
Sony LED BRAVIA XR-85X94K

Różnica między modelami X90K a X93K/X94K/X92K:

  • W serii X94K/X93K w ekran wbudowano mikrofon. Można wydawać polecenie głosowe bez mówienia bezpośrednio do pilota z wbudowanym mikrofonem
  • W serii X94K/X93K zastosowano aluminiową podstawę „Blade” a w serii X90K jest to standardowa smukła podstawa „Blade”
  • W serii X94K/X93K wykorzystano technologię Rich Color Enhancer, która wzmacnia neutralne kolory do bardziej żywych tonów, aby nadać obrazowi dodatkową wyrazistość. Dzieje się to automatycznie i funkcja ta nie jest widoczna w ustawieniach aby ją włączyć lub wyłączyć
  • W serii X92K użyto bardzo wąską podstawkę, która umożliwia bezpieczne postawienie telewizora na bardzo wąskim meblu
po lewej model X92K, po prawej model X90K/X93K/X94K

Cechy telewizorów Google TV Sony BRAVIA XR X90K LED okiem producenta (modele 85″, 75″, 65″, 55″):

  • Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o ludzkich zmysłach wzroku i słuchu, by całkowicie wciągnąć widzów w oglądanie ulubionych treści.
  • Połączenie precyzji panelu Full Array LED z technologiami XR Triluminos Pro i XR Contrast Booster 10 zapewnia bardziej realistyczne obrazy z głębszą czernią, żywą jasnością i szerszym zakresem barw.
  • Technologia XR Motion Clarity kompleksowo analizuje dane, by zapewnić płynność akcji i jasny, wyraźny obraz;
  • Technologia interpolacji XR 4K nadaje sygnałom 2K jakość zbliżoną do 4K, dzięki czemu obraz staje się niesamowicie realistyczny i szczegółowy;
  • Zgodność z funkcjami standardu HDMI 2.1, takimi jak 4K 120 kl./s, zmienna częstotliwość odświeżania (VRR, Variable Refresh Rate), automatyczny tryb małego opóźnienia (ALLM, Auto Low Latency Mode) i eARC;
  • Tryb BRAVIA CORE Calibrated mode
  • Tryb Netflix Calibrated Mode zapewnia studyjną jakość przy oglądaniu seriali z serwisu Netflix, a technologia IMAX® Enhanced™ umożliwia remastering obrazu IMAX i słuchanie intensywnego i bogatego w brzmienie dźwięku DTS;
  • System Calman® Ready umożliwia precyzyjne regulacje niedostępne z poziomu standardowych ustawień obrazu. Profesjonalną kalibracje możemy zlecić tutaj.
  • Technologia Acoustic Multi-Audio wykorzystuje dwa głośniki wysokotonowe, dzięki którym dźwięk podąża za akcją na ekranie, zapewniając intensywne przeżycia. Niezależne, osobno sterowane wzmacniacze dokładnie rozmieszczają dźwięki o wysokiej częstotliwości, zwiększając ciśnienie akustyczne i realizm brzmienia.
  • Technologia Acoustic Center Sync optymalizuje dźwięk z telewizora i soundbara, aby zapewnić najlepsze brzmienie.
  • Technologia Ambient Optimization z czujnikiem światła automatycznie dostosowuje obraz i dźwięk do miejsca oglądania;
  • Zgodność z modułem BRAVIA CAM i technologia Ambient Optimization Pro
  • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
  • Współpraca z asystentem Alexa i Asystentem Google. Funkcja wyszukiwania głosowego z wolnymi rękami współpracuje z Asystentem Google, by zapewnić widzom lepsze wrażenia;
  • Łatwe podłączanie różnych urządzeń dzięki technologiom Apple® AirPlay® 2 i HomeKit™;
  • Obsługa systemów Dolby Vision® HDR i Dolby Atmos® zapewniających intensywny dźwięk i zmieniających przeżycia rozrywkowe poprzez wyjątkowo żywy obraz i niezwykle poruszający dźwięk;
  • Standardowy pilot charakteryzujący się prostotą, łatwością obsługi i bezproblemowym utrzymaniem w czystości.
  • Minimalistyczne wzornictwo One Slate w formie jednej płaszczyzny metalu maksymalnie powiększa optycznie ekran i zwęża ramkę, dzięki czemu uwaga widza skupia się na tym, co najważniejsze: obrazie.
  • Trzy ustawienia podstawy (wąskie, standardowe i do soundbara) pozwalają zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca, maksymalnie skupić uwagę widza na obrazie lub podnieść ekran, aby umożliwić instalację soundbara.

magicLinks_2_1

Budowa i wygląd Sony X90K

Telewizor Sony X90K dostępny jest na rynku w czterech rozmiarach: 55, 65, 75 oraz 85 cali. Testowany egzemplarz w naszej redakcji to model 65 calowy, który jest najpopularniejszym wyborem tuż obok wersji 55″.

Serię X90K oraz X93K/X94K możemy postawić na eleganckich nóżkach w stylu “Blade”, które możemy zamontować na trzy sposoby. Standardowe ustawienie to te o szerokim rozstawie nóg. Dla osób posiadających mniejszy stolik RTV, możliwe jest ustawienie nóżek wąsko. Nowością jest dwustopniowa regulacja wysokości podstawki, która umożliwi nam wygodne postawienie soundbara pod telewizorem. Tak wygląda to w praktyce:

Na szczególną uwagę zasługuje nowa bryła pilota, która została nieco odświeżona i odchudzona. Jak widać producent pozbył się klawiatury numerycznej. a pilot nabrał bardziej zgrabnego i estetycznego wyglądu. Nowa konstrukcja posiada również nowe, podświetlane klawisze o niższym profilu oraz wbudowany mikrofon dla Google Assistant. Dla fanów klasycznych rozwiązań w zestawie z telewizorem znalazł się też standardowy pilot numeryczny.

Dostępne porty i złącza

Sony X90K został wyposażony w 2 pełnoprawne złącza HDMI 2.1 (4K120/eARC/VRR/ALLM) oraz 2 złącza w standardzie HDMI 2.0. Dostępność 2 portów o wysokiej przepustowości danych stała się już standardem w tej serii.

Na pokładzie znalazły się także m.in. wyjście optyczne (umożliwiające podłączenie systemu audio),  dwa porty USB (w tym jedno USB 3.0), komplet tunerów telewizyjnych w tym najnowszy DVB-T2 oraz złącze Ethernet. Jest to wszystko czego będziemy potrzebować na najbliższe lata. Zobaczmy jak wyglądają pomiary oraz test jakości obrazu na kolejnych podstrona

(147489)

3.9 66 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

9
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

61 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Wojciech
10 miesięcy temu

jak podłączam do tv stare konsole przez hdmi mam wyraźny lag względem ps5 które dziala idealnie. na monitorze 27cali tego nie ma. na najkich ustawieniach podlaczyc ?

Dzeus
Dzeus
11 miesięcy temu

Czy 75x90K będzie lepszy od 75X85L, cenowo wychodzi to samo
Na papierze lepsze parametry ma 90K (54 strefy vs 24). Proszę o podpowiedź

Seba
Seba
11 miesięcy temu
Reply to  Dzeus

Podbijam. Sam stoję przed takim wyborem.

Piotr
Piotr
1 rok temu

Witam, przymierzam się do kupna telewizora Sony x94k 75 cali. Aktualnie najkorzystniej w Euro za 7500 zł. Chciałem się Was zapytać czy na dzień dzisiejszy ten telewizor jest warty zakupu, oraz czy warto brać wersję x94k która jest ciut droższa niż x90k. Pozdrawiam

Isku
Isku
1 rok temu
Reply to  Piotr

Nie

Kiti
Kiti
1 rok temu

W x90k chyba jest zwykły pilot niepodświetlany?

Janek
Janek
1 rok temu

Sprawdzał możne ktoś jakie ma ten TV zużycie prądu w stand-by?

Panborysek
Panborysek
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

21w

szunaj
szunaj
1 rok temu

Od paru miesięcy jest w sprzedaży telewizor SONY XR-55X90S 55″ ale to jakiś bardzo tajny model bo żadnych testów o takim modelu nie ma. Czyżby to był tak wykastrowany model z tych z serii J że lepiej o tym nie pisać? Przymierzałem się ostatnio nawet do jego kupna ale wstrzymałem się z braku konkretnych opisów i testu

Stefania
Stefania
1 rok temu
Reply to  szunaj

Miesiąc temu kupiłam Sony XR 50X90S i też szukałam testu o nim i nie znalazłam. Z tego co przeczytałam, to xr 50x90s, to to samo co x90k, tylko w 90k nie było 50 cali. Obraz dużo lepszy niż na niespełna dwuletnim Samsungu. Tylko ja szukałam telewizora z takim procesorem, który kiepskie nadawanie z kablówki, poprawi do lepszej jakości i ten telewizor to robi. Ustawienie kolorów zajęło mi ponad dwa tygodnie. Jakoś ustawiłam, choć pewnie można lepiej, tylko na razie nie umiem. Mnie telewizor służy tylko do oglądania telewizji. Nie gram w żadne gry, choć do gier podobno się nadaje. Programy… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

jakie są różnice XR75X93K – wynikające z wielkości – ilość stref wygaszania, może inny pilot, jakieś filtry itp czy liczba 93 coś zmienia w stosunku do 90?

Marcin
Marcin
2 lat temu

Dzień dobry. Mam pytanie tv Sony x90k 55″ czy lg 55qned86 z mini led?

Kuba
Kuba
2 lat temu

DSE – ponoć każdy egzemplarz ma te dwie kropki na podświetleniu… To jakiś dramat. Delikatna siatka w X95J to pikuś w porównaniu do tego bubla.comment image

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Kuba

i tak jak wspominałem – fatalne jest to, że o takim DSE nie ma ani jednego słowa w tescie.

Kuba
Kuba
2 lat temu
Reply to  Mariusz

Żeby nie było – ja sam mam X95j i wkurza mnie DSE w postaci siatki na podświetleniu. Oczywiście guzik prawda jest to co piszą na rtings, że nie jest to widziane w większości scen, właśnie że jest obraz jest przez to mniej klarowny, jednolity, bo gdzieś tam ta siatka, zwłaszcza poziome prążki są widoczne. Tutaj też widzę prócz tych dwu kropek pionowe ciemniejsze pasy na podświetleniu, co jak zakładam podczas transmisji np. meczu piłki nożnej może być upierdliwe, ale te dwie kropki to jakiś dramat, przecież to widać cały czas będzie na gładkim tle.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Kuba

poziome prążki to to samo co tzw “efekt Wenecki coś tam”? czy to coś zupełnie innego? Bo od roku często czytam na zagranicznych forach, że tu i ówdzie “grid pattern” i “Venecian efect” ale nie mogę sobie wyobrazić na jakimś przykładzie jak się objawia owa “siatka’ – co to takiego? i czy to jest efekt uboczny powłowki poprawiającej kąty czy co?.. u mnie na XH95 jakiekolwiek poziome połyskujące prążki to się pojawiają na obiektach, gdy kamera jedzie z wysoka na świeżym powietrzu w transmisjach na żywo lub dokumentach, ale sądzę, że to akurat ma związek z algorytmem ruchu a nie… Czytaj więcej »

Kuba
Kuba
2 lat temu
Reply to  Mariusz

To wada podświetlenia ewidentnie. Nie wiem, czy to jakaś matryca stref podświetlenia, czy co, widoczne jest przy jasnych scenach i na nieruchomym obrazie również, ale uwypukla się przy ruchach kamery, gdzie wzrok podąża za jakimś obiektem. Na moim X95j wyglada tak jak na zdjęciu poniżej. Sprawdzałem w sklepie na innych egzemplarzach w rozmiarze 75 i 85 jest tak samo. Widzę po recenzji Rtings, że w X90k jest jeszcze gorzej (wrzucałem wcześniej zdjęcie stamtąd).

IMG_20220621_113817.jpg
Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Kuba

ojojjoj, czyli rzeczywiście już nie wiem co gorsze: czy mój wkurzający blooming na X95H (za to dość świetna jednorodność szarości) czy taka siatka, ale przynajmniej lepszy algorytm wygaszania czerni.
Zresztą pewnie też masz swój blooming szczególnie pod kątem (tyle samo stref wygaszania) ale według testów masz mniejszy niż w XH.
Według rtings w XJ95 zaś gorsza jednorodność czerni oraz pogorszyło się pokrycie gamutu w UHD, ale ciekawe czy faktycznie to widać czy tylko ich sztywne programy pomiarowe przestały być adekwatne tutaj..

Kuba
Kuba
2 lat temu
Reply to  Mariusz

Trochę podbiłem tą siatkę obróbką, gołym okiem nie jest aż tak widoczna.

Kuba
Kuba
2 lat temu
Reply to  Kuba

Ps. Chyba zle przetlumaczylem – te kropki moga byc tylko w tym egzemplarzu, choc moim zdaniem to jest jakas wada montażowa bo to wygląda jak jakieś punkty montazowe. Moze ktos za mocno wkręcił uchwyt z tyłu?

Kiti
Kiti
1 rok temu
Reply to  Kuba

Nie każdy.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

tak jak wspomniałem wcześniej – brakuje odniesienia się w tescie do jednorodności ekranu (nie tylko te rogi, bo to nieistotne) – chodzi o DSE. i faktycznie podobno jest gorzej;
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x90k

Ryszard
Ryszard
2 lat temu
Reply to  Mariusz

To jest kwestia dwukrotnie większej liczby stref lokalnego przyciemniania i algorytmu kierowania local dimmingiem. Ponadto mniejszy kontrast natywny i gorsza co za tym idzie czerń. Nikt o tym nie pisze lecz wydaje mi się , że SONY pokombinowało coś także z matrycą tj. poprawą kątów widzenia i nie do końca to się udało. Gorsze odwzorowanie kolorów i szarości w trybach po tzw. wyjęciu z pudełka niż w X90j to także wg. mnie sprawa powiększenia stref przyciemniania. Dlatego większej rewolucji w jakości obrazu w stosunku do x90j nie ma, a jeżeli już to minimalnie na niekorzyść x90k.

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Pojawił się też test na RTINGS, wygląda na to że X90J wypada trochę lepiej wg. testujących

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Krzysztof

też tak uważam. Nasi nie przedstawili testu jednorodności, a jest trefna. i szczególnie spójrzcie na zdjęcie prawie na samej górze testu przy nagłówku “test results” – ten bloom w porównaniu do X90J
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x90k

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

niestety, X90J ma jedną ogromną wadę, ta wada ma przekątną 85 cali

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

55xr90s ma jednolity obraz na wszystkich kolorach planszy.

Rafał
Rafał
2 lat temu

Przeciętny LCD-ek z zepsutym VRR kosztuje więcej od zeszłorocznych topowych OLED-ów.

Kazz
2 lat temu

Slabo ze hej, w trybie gry przy 120 klatkach input lag na poziomie 14ms

Rafał
Rafał
2 lat temu

SONY 65 cali OLED A80J kosztuje 7999 zł a model 55 cali kosztuje 6149 zł (promocja w RTV) i mają wyjście słuchawkowe, Średni model LCD Sony z 2022 roku jest droższy od OLED-a Sony z 2021

Guci
Guci
2 lat temu

To już lepszym wyborem będzie zeszłoroczny TCL C825 , mało że tańszy to obrazem i dźwiękiem bije marketingowy bełkot SONY

Piotrek
Piotrek
2 lat temu

W recenzji nie odnotowano nawet o braku wejścia słuchawkowego, a szkoda bo jest jeszcze trochę odbiorców dla których to istotne. We flagowym X95K też go brak.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Znalazł się w teście podwójny błąd w podanych liczbach średniego HDR! W wypunktowanych pod koniec zaletach, zaleta nr 4 praktycznie dubluje się z zaletą nr 6, tyle że raz jest podane średnie HDR 790 a raz 605. Ta sprzeczność jest jeszcze powielona, bo również w środku testu jest wytłuszczone średnie HDR 790, zaś w początkowej tabelce z pomiarami widnieje wyraźnie 605. Podejrzewam, że prawidłowe jest 790, więc szkoda by było, aby ktoś kto nie doczyta treści ze szczegółowymi pomiarami by samemu sobie wyliczyć średnią – spojrzy tylko na pierwszą stronę z główną tabelką i wyrobi sobie błędne zdanie o tym… Czytaj więcej »

Maciej
Maciej
2 lat temu

Dzięki za test. Czyli dostajemy prawie X95J z lepszym kontrastem z powodu braku powłok, zbliżoną jasnością oraz nieco mniejszą ilością stref wygaszania. 65X95J kosztował jesienią średnio 8000 złotych, a 65X90J 4800. Obecnie jest to odpowiednio 7000 i 5300. Tak wiem, że to zeszłoroczne modele, ale moim zdaniem X90K nie jest warty aż takiej dopłaty względem X90J oraz obecnie X95J. Niestety, ale Sony mocno zaszalało z cenami w tym roku. Z resztą nie tylko Sony, wszystkie modele Samsunga także mocno poszły w górę i jeśli marki takie jak TCL czy Hisense odpowiednio wycenią swoje telewizory mogą dużo ugrać na rynku.

Ryszard
Ryszard
2 lat temu
Reply to  Maciej

Tak naprawdę po przeczytaniu testu widzę poprawę i to nie znaczną w systemie nagłośnienia. I to różnicę zobaczą tylko ci, którzy będą umieli odpowiednio ustawić egualizer w trybie muzyka. Czytając recenzje zauważyłem lecz może się mylę, że x90k najprawdopodobniej w związku z dodaniem stref ma nieco gorsze/od x90j/ odżwierciedlenie kolorów – ale też bardzo dobre , natomiast trochę większy kontrast natywny . W większości jednak parametry są podobne . Co do ceny to ona i tak “zleci” po paru miesiącach, ale sumując to żadnej rewolucji w obrazie nie ma. Wiem, że wielu będzie innego zdania lecz ja uważam, że dobrze… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Ryszard

chyba odwrotnie : kolory lepsze, a kontrast natywny gorszy. no i DSE! oraz bloom
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x90k

Ryszard
Ryszard
2 lat temu
Reply to  Mariusz

Oczywiście racja , nie zauważyłem pomyłki pisząc tekst. Sorry.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

jest jakiś błąd i sprzeczności. W wypunktowanych pod koniec zaletach zaleta nr 4 praktycznie dubluje się z zaletą nr 6, tyle że raz jest podane średnie HDR 790 a raz 605… Powielona ta sprzeczność jest, bo również w środku testu jest wytłuszczone średnie HDR 790, zaś w początkowej tabelce z pomiarami widnieje wyraźnie 605. Podejrzewam, że prawidłowe jest 790, więc szkoda by było, aby ktoś kto nie doczyta treści ze szczegółowymi pomiarami by samemu sobie wyliczyć – spojrzy tylko na pierwszą stronę z główną tabelką i wyrobi sobie błędne zdanie o tym telewizorze. Notabene, taki sam błąd w podaniu średniego… Czytaj więcej »

robert
robert
2 lat temu

Przy tych cenach to jeśli TCL nie da ciała to tego Sony przeżuje i wypluje,,, spodziewałem się więcej ale już wcześniej widziałem inne testy gdzie nie było podniet…

Tomasz
2 lat temu

Po tescie widac ze ma wyzsze parametry od flagowca 2021 xj95
Tylko cena bedzie wysoka za 75 cali

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Tomasz

flagowca xj95 nie przetestowali, więc nie można porównać tych parametrów

Kuba
Kuba
2 lat temu

Brak w tych pomiarach najważniejszego – porównania odblasków i kątów widzenia, oraz lepsze wykonanie i dźwięk, co cechuje X95j.

piotr
piotr
2 lat temu

opisze jeszcze raz sukces x90j,tv z wadą fabryczną z niedoświetlonymi rogami

Tomek
Tomek
2 lat temu
Reply to  piotr

Boli mnie głowa

Tomek
Tomek
2 lat temu
Reply to  Tomek

Po co dales opcje komentowania jak ty z najprostsza krytyka nie potrafisz sie skonfrontowac tylko kasujesz komentarze albo zmienosz ich tresc jak powyzej. To nie narcyzm? Spoko mnie juz tu nie zobaczysz bedzie ci lzej

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  piotr

przykładowo dla mnie w poprzednich rocznikach te niedoświetlone rogi jakoś nie stanowiły realnego problemu (a jestem wymagający i rzeczywiście szukający dziury w całym). Patrzyłem na filmach na jasnym niebie, na śniegu, stadionach itp i nie drażniło mnie to wcale ! Za to o wiele gorsze bywają efekty DSE na jasnym oraz bloom i rozjaśnianie czerni. Jak rozumiem z testu – irytujące rozjaśnienia będą już tym razem naprawdę niewielkie, tyle że z powodu kiepskich kątów widzenia – wkurzające pod kątem, chyba. W niektórych modelach jest nieźle w kwestii DSE (np XH95). Przydałoby się tutaj w teście wspomnieć jak się przedstawia DSE.… Czytaj więcej »

Staś
Staś
2 lat temu

Jakim cudem ten TV otrzymał taką ocenę za GRY? Skoro jest jest problem z VRR(którego i tak nie ma) i wygaszaniem lokalnym, aż 22ms input lag, brak DV 120Hz.
Jak to ma się od LG ?

piotr
piotr
2 lat temu

o jakim sukcesie piszecie w serii x90j?
niedoświetlone rogi i wszędzie opisane jako wada fabryczna!

Damian
Damian
2 lat temu

Jeśli chodzi o winietowanie (czyli niedoświetlone rogi telewizora) to każdy model Sony X90J to miał i jak twierdzi Sony to była normalna cecha tego modelu, a nie losowość.

Damian
Damian
2 lat temu

Mój błąd, Sony nigdy oficjalnie tego nie potwierdziło. Oparłem moją poprzednią wypowiedź na odpowiedzi pracownika Sony na stronie Sony.pl w którym stwierdził w odpowiedzi na negatywną opinie dot. X90j, że “Ciemne rogi w tym modelu to sprawa specyfikacji.”. Nie mniej niedoświetlone rogi w tym modelu zostały potwierdzone przez recenzentów (m.in Rtings, Tomasz Chmielewski), a także użytkowników którzy wyrażali swoje opinie o modelu X90j na stronach sklepów internetowych, Sony.pl czy też forach. Sam jestem posiadaczem X90j w wersji 55 cali i mój telewizor również ma niedoświetlone rogi ekranu, jest to widoczne na jasnych jednolitych tłach (najbardziej na planszach testowych) ale już… Czytaj więcej »

Ryszard
Ryszard
2 lat temu
Reply to  Damian

Ja mam 65 cali i też rogi ciemne. Nie jest to jednak wg. mnie widoczne przy oglądaniu i mnie to nie przeszkadza, a jakość obrazu ogólnie jest bardzo dobra.

Adam
Adam
2 lat temu
Reply to  Ryszard

Dopóki i u mnie były jednakowo ciemniejsze to mi nie przeszkadzało. Ale po roku w jednym zrobiła się ciemna smuga (chyba kurz) i to jest już bardzo widoczne i wnerwiające. Do wyboru był oled ale wybrałem lcd aby się nie “wypalił”. Owszem nie wypalił się ale i tak zrobiła się plama na matrycy. XH95.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Adam

mi też w XH95 absolutnie nie przeszkadza te zaciemnienie w rogach przy normalnym oglądaniu. Za to doskwiera straszny blooming, przy pasach, przy napisach końcowych filmów, przy wszelkich logach np stacji na ciemnym tle itd , Tobie nie przeszkadza? testerzy bagatelizują to

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Czyli generalnie lepiej kupić XJ 95 z roku 2021

Kuba
Kuba
2 lat temu
Reply to  Krzysztof

Dokładnie. Może i mniejszy kontrast natywny, ale po włączeniu dimmingu już są zbliżone wartości, a jednak wykonanie TV jest chyba lepsze w serii X95.

61
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x