Home Testy Telewizory OLED Sony Test Sony A95K QD-OLED – najlepsza jakość obrazu w 2022 roku! Dlaczego?
Test Sony A95K QD-OLED – najlepsza jakość obrazu w 2022 roku! Dlaczego?

Test Sony A95K QD-OLED – najlepsza jakość obrazu w 2022 roku! Dlaczego?

56.34K
34

Testy szczegółowe

Wszystkie kalibracje w naszych testach wykonywane są za pomocą oprogramowania Calman firmy Portrait Displays.
Wszystkie testy sygnału 4K Ultra HD w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0 i 2.1

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Kolory

wynik wynik
Średnia deltaE barw standardowych 3,2 maksymalna 5,4
Średnia deltaE barw ze wzornika 4,0 maksymalna 8,0
Średnia deltaE palety szarości 4,5 maksymalna 7,9

Profesjonalna kalibracja Sony QD-OLED A95K

wynik wynik
Średnia deltaE barw standardowych 0,6 maksymalna 2,6
Średnia deltaE barw ze wzornika 0,6 maksymalna 1,6
Średnia deltaE palety szarości 0,5 maksymalna 1,1

Najwierniejszy pod względem oddania barw fabryczny tryb ”Własny” w testowanym egzemplarzu telewizora okazał się dosyć przekłamany. Głównie za sprawą przesycenia gamutu. Balans bieli również pozostawiał nieco do życzenia, głównie za sprawą za dużej ilości koloru niebieskiego, który skutecznie oziębiał biel. Tryb fabryczny charakteryzował się też za wysoką gammą, która sprawiała, że traciliśmy balans i widoczność detali w czerniach. Trzeba zaznaczyć, że błędy te mogą się różnić w zależności od egzemplarza także możliwe jest trafienie na telewizor lepiej ustawiony niż ten testowany. Sony wyposaża swoje telewizory w bardzo dobre i skuteczne narzędzia do kalibracji obrazu, więc naprawienie wyżej wspomnianych błędów nie było nie możliwe. Mamy do dyspozycji między innymi 2 i 10 punktową regulację skali szarości (dostępna jest również 20 stopniowa regulacja po odblokowaniu specjalnych trybów za pomocą aplikacji Calman for BRAVIA) oraz zaawansowany system zarządzania barwą CMS. Jak widać telewizor udało się sprowadzić do stanu, w którym oddanie barw jest bardzo zbliżone do ideału.

Zamów profesjonalną kalibrację TV (w całej Polsce)

“Autokalibracja” z oprogramowaniem Calman

Telewizor posiada funkcję zautomatyzowanej kalibracji obrazu dla osób posiadających potrzebne urządzenia pomiarowe oraz oprogramowanie. Niestety urządzenia te są bardzo kosztowne (nasze spektrofotometry i kolorymetry to koszt około 60 000 zł) i funkcja ta skierowana jest do profesjonalistów, którzy potrzebują większej kontroli nad telewizorem. Funkcja ta nie eliminuje jednak potrzeby ingerencji człowieka w sam proces.

Autokalibracja oznacza komunikację pomiędzy programem (Calmanem), a telewizorem, co eliminuje potrzebę wprowadzania ustawień pilotem. Znacznie usprawnia to sam proces, ale nie zmienia jego fundamentalnych założeń. By komunikacja była możliwa, musimy zainstalować aplikację z marketu “Calman for BRAVIA” i połączyć się z telewizorem przez sieć.

Kontrast i czerń

Najważniejszym kryterium w ocenie jakości obrazu telewizora jest kontrast i czerń. Są to absolutnie podstawowe parametry, które wpływają na postrzegalną jakość. Telewizor może posiadać idealne odwzorowanie barw, dużą jasność oraz nieskazitelną ostrość, ale przy słabym współczynniku kontrastu i słabej czerni, obraz nie zrobi na nas wrażenia. W tym wymiarze bez wątpienia wygrywają wyświetlacze z matrycami OLED. Posiadają one niezależnie sterowane piksele, które oferują nieskończony kontrast oraz perfekcyjną czerń, której nie znajdziemy w innych wyświetlaczach. Różnice widać nawet gołym okiem w bardzo jasnym pomieszczeniu sklepowym, choć tutaj trzeba przyznać, że w matrycy QD-OLED czerń nieco płowieje w ciągu dnia.

[1] Mapa rozkładu temperatury [2] Płyta rozpraszająca ciepło
Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

SCENA
(kontrast między białym kołem, a środkiem białego okręgu)
Opis sceny Wynik pomiaru
DUŻA POWIERZCHNIA CZERNI BEZ SĄSIADUJĄCYCH DETALI, PRZY NISKIM KONTRAŚCIE ŁATWO DOSTRZEC ŚWIECENIE CZERNI ∞:1
CZERŃ OTOCZONA Z KAŻDEJ STRONY DETALAMI, WYMAGAJĄCA SCENA, PORADZĄ Z NIĄ SOBIE JEDYNIE NAJLEPSZE SYSTEMY WYGASZANIA ∞:1
PAS W FILMIE SĄSIADUJĄCY Z OBRAZEM O ŚREDNIEJ JASNOŚCI, PRZY NISKIM KONTRAŚCIE WYRAŹNIE ODCINA SIĘ OD RAMKI TELEWIZORA ∞:1
DUŻA POWIERZCHNIA CZERNI BEZ SĄSIADUJĄCYCH DETALI, PRZY NISKIM KONTRAŚCIE ŁATWO DOSTRZEC ŚWIECENIE CZERNI ∞:1

Jasność, praca w warunkach dziennych

Maksymalny poziom jasności matrycy organicznej zależy od tego, na jakiej powierzchni uzyskać chcemy tą jasność. Przykładowo w scenie nocnej, drobny błyszczący element będzie jaśniejszy, niż gdyby znajdował się on w scenerii dziennej (i większa powierzchnia ekranu musiałaby być jasna). Taką uśrednioną jasność całego kadru określamy parametrem APL.

Sony QD-OLED A95K oferuje maksymalną jasność SDR na poziomie 460 nitów, a więc bardzo dużo biorąc pod uwagę, że jest to telewizor OLED. Jak widać nowa technologia QD-OLED robi robotę a tak wysoka jasność zapewni nam komfortowe oglądanie nawet w jaśniejszych pomieszczeniach. Ekran potrafi utrzymać maksymalną jasność aż do 30% pokrycia ekranu kolorem białym, kończąc na 150 nitach przy 100% pokryciu bielą.

Odbicia i odblaski

Telewizor posiada warstwę, która skutecznie pozbywa się niechcianych odbić i odblasków. Zapewnia nam to bardziej komfortowe oglądanie ekranu za dnia. Minusem tego rozwiązania jest to, że przy bardzo dużej ilości światła padającej na matrycę, czerń będzie wydawała się bardziej szara. Jest to i tak lepsza sytuacja niż w przypadku mocno szklistej powłoki, która przy nie odpowiednich warunkach wygląda jak lustro.

Kąty widzenia

po lewej matryca WRGB OLED, po prawej matryca QD-OLED

Zaletą matryc QD-OLED jest jednorodne rozpraszanie światła, w wyniku czego nie przechodzi przez dodatkowe warstwy polaryzacyjne. Dzięki tej właściwości ekran zachowuje niemal idealne kąty widzenia. Podobnie myślano kiedyś o matrycach WRGB OLED, jednak nie była to nigdy informacja sensu stricto. Standardowe matryce OLED nie tracą kontrastu pod kątem jak matryce LCD i nie zmieniają charakterystyki jasności (gamma) czyniąc tym samym, że obraz nie staje się sztucznie wypłowiały. Można jednak zauważyć zmianę barw, a konkretnie balansu bieli po zejściu z osi ekranu. Możemy również zauważyć lekki spadek jasności pod kątem.

Jakość efektu HDR

W celu pomiarów jasności HDR, użyjemy własnej sekwencji testowej, która jest znacznie bardziej wnikliwa niż np. testy UHD Alliance a co najważniejsze życiowa a nie czysto akademicka. Więcej w temacie: Jakość efektu HDR, jak ją ocenić? Wprowadzamy własny system testowy!

Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

Scena Opis sceny Jasność HDR
hdr1 NAJJAŚNIEJSZA ZE SCEN, WYMAGAJĄCA DLA TELEWIZORA, BLASKI SŁOŃCA OSIĄGAJĄ JASNOŚĆ 2000cd/m2 850 cd/m2
hdr2 SCENA O NISKIEJ JASNOŚCI, GDZIE WYŚWIETLACZ MOŻE POKAZAĆ SWOJĄ MAKSYMALNĄ JASKRAWOŚĆ 910 cd/m2
hdr3 NAJCIEMNIEJSZA ZE SCEN, TELEWIZOR MUSI POKAZAĆ ZARÓWNO JASKRAWĄ BIEL JAK I DOBRĄ CZERŃ 980 cd/m2
hdr4 ZBILANSOWANA SCENA O ŚREDNIEJ JASNOŚCI, CZĘSTO WYSTĘPUJĄCA W FILMACH 920 cd/m2
hdr5.jpg PLANSZA “L20” NA TAKIEJ WYKONYWANE SĄ TESTY PRZEZ KONSORCJUM UHD ALLIANCE 930 cd/m2

Wyniki można zinterpretować w następujący sposób (na obecny czas):

  • 350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
  • 351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
  • 501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
  • 751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
  • 1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW
  • > 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.

Średnia jasność w treściach HDR to 920 nitów i jest to poziom godny pochwały. Sony QD-OLED A95K z pewnością jest na ten moment najlepszym wyborem jeżeli zależy nam na wyświetlaczu OLED oraz świetnej pracy w HDR. Nowa matryca tak jak poprzednicy zapewnia nam idealną czerń i kontrast oraz niespotykaną do tej pory w wyświetlaczach OLED jasność.

Dolby Vision

Dolby Vision

Sony QD-OLED A95K obsługuje format Dolby Vision zarówno w filmach jak i grach (chociaż póki co obsługa gier w Dolby Vision pozostawia wiele do życzenia o czym później). Sony już od dłuższego czasu wspiera tą technologię w swoich telewizorach ze średniej i wysokiej półki cenowej, więc nie jest to żadnym zaskoczeniem, że ich flagowy model telewizora otrzymał tą funkcję. Telewizor posiada również tryb “kalibracja Netflix”, który nie zmiennie jest tylko sztuczką przyciągającą uwagę klientów.

Fachowy test Sony ZH8 8K HDMI 2.1 Netflix IMAX

W teorii jest to specjalny tryb oddający obraz zgodnie z intencją autora. W praktyce natomiast jest to sprytna sztuczka producenta, która polega na zmianie aktualnie używanego trybu obrazu na tryb “Dolby Vision Ciemny”, który i tak potrzebuje profesjonalnej kalibracji obrazu aby w pełni oddać intencje twórcy. Trzeba przyznać, że to bardzo dobre zagranie marketingowe ze strony Sony. Żaden inny producent nie wpadł na taki pomysł.

Skalowanie SD, obróbka cyfrowa – procesor obrazu XR

Tak jak poprzednicy oraz niższe modele, Sony QD-OLED A95K wyposażony został w ten sam superinteligentny procesor obrazu o nazwie “Cognitive Processor XR”, którego zadaniem jest naśladowanie sposobu w jaki działa ludzki mózg a tym samym odpowiednio manipulować obrazem oraz dźwiękiem dla jak najlepszych doznań. Kilka słów na temat możliwości procesora od producenta:

“„Mózgiem” nowej serii telewizorów Sony BRAVIA XR jest procesor Cognitive Processor XR. Naśladuje on działanie ludzkiego wzroku i słuchu przy zastosowaniu zupełnie nowych technik przetwarzania, wykraczających poza tradycyjną sztuczną inteligencję. Człowiek oglądający przedmioty nieświadomie skupia uwagę na pewnych punktach. Procesor Cognitive Processor XR dzieli ekran na wiele stref i wykorzystuje inteligencję poznawczą do ustalenia, gdzie w obrazie znajdują się takie „punkty koncentracji uwagi”. W przeciwieństwie do standardowej sztucznej inteligencji, która rozdzielnie wykrywa i analizuje kolor, kontrast, detale i inne elementy obrazu, nowy procesor Cognitive Processor XR może kompleksowo analizować szereg elementów, podobnie jak ludzki mózg. W rezultacie każdy element jest korygowany w powiązaniu z pozostałymi, a cała scena wygląda spójnie i naturalnie – czego nie zapewni standardowa sztuczna inteligencja. Analizując sygnał, układ Cognitive Processor XR może też ustalić położenie źródła dźwięku, a następnie idealnie dostosować dźwięk do obrazu na ekranie. Procesor przekształca też każdy sygnał audio w dźwięk przestrzenny 3D, tworząc wciągające, bardziej realistyczne pole dźwiękowe. Niespotykane dotąd możliwości przyswajania, analizy i rozumienia dużych ilości danych pozwalają zoptymalizować każdy piksel, klatkę i scenę, by ostatecznie wygenerować najbardziej realistyczny obraz i dźwięk w historii Sony.”

Zapowiedź otwieramy test Sony BRAVIA XR OLED A90J procesor xr
Superinteligentny procesor obrazu Cognitive Processor XR

Cognitive Processor XR umożliwia nam na całkiem ciekawe manipulowanie obrazem. Głównie chodzi o parametry “Rozdzielczość”, oraz “Łagodna gradacja”, które pozwalają zamaskować niedoskonałości obrazu przy słabym sygnale oraz uwydatnić niektóre walory obrazu. Poniżej prezentacja działania suwaka “Łagodna gradacja”, który ma poradzić sobie z posteryzacją obrazu oraz słabszym jakościowo plikiem wideo:

Łagodna Gradacja WyłączonaŁagodna Gradacja Średnia

Zadaniem suwaka “Rozdzielczość” jest wyostrzenie obrazu bez widocznych artefaktów, które możemy często zauważyć przy używaniu klasycznego suwaka “Ostrość”.

Resolution: 0Resolution: 75

W tym miejscu będę do znudzenia powtarzał, że w dzisiejszych czasach rezultaty skalowania wyglądają niemal identycznie na wszystkich telewizorach. Twierdzenie to znalazło potwierdzenie w moim eksperymencie, którego wyniki znajdują się pod tym adresem. Zwracam też uwagę, że skalowanie nie jest procesem podnoszącym jakość obrazu i materiał HD czy nawet SD generalnie wygląda bardzo podobnie czy to na wyświetlaczu Ultra HD, czy na Full HD. Dopiero treść natywna o wysokiej rozdzielczości pozwala odczuć wyraźną różnicę, jednak pod warunkiem, że widz znajduje się w odpowiedniej odległości od ekranu. Można ją wyliczyć z kalkulatora odległości.

Odwzorowanie ruchu

Matryca w Sony QD-OLED A95K odświeżana jest 120 razy na sekundę oraz posiada jeden z lepszych upłynniaczy obrazu na rynku, czyli “Motionflow”. Zapewnia nam to ostrość oraz płynność ruchu na najwyższym poziomie. W zakładce funkcji Motionflow mamy do wyboru opcję “Własny”, “Auto” oraz “Wyłączony”. Wyłączenie systemu spowoduje ograniczenie możliwości matrycy do 60Hz, czego raczej nikt nie chce, zaś opcja “Auto” odpowiada konfiguracji “Własny” z suwakiem gładkości ustawionym na maksymalną wartość. Tak wysokie ustawienie opcji gładkości spowoduje efekt opery mydlanej (nadpłynności obrazu), czego raczej chcemy uniknąć. Parametr ”gładkość” zalecamy ustawić na 1 (dla osób lubiących filmowy ruch pozbawiony charakterystycznego zacinania) bądź na 2 (dla osób które lubią nieco płynniejszy ruch).

Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

Ustawienia Motionflow Informacje Obraz postrzegany w ruchu
Wyłączony
Smużenie:

bardzo duże

Maksymalna jasność:

460 cd/m2

Powielenie krawędzi:

brak (krawędzie rozmyte)

Poprawa płynności filmów (24p):

Brak (lekkie szarpanie – jak w kinie)

Ręczny

Gładkość: 1

Czystość: 0

Smużenie:

duże

Maksymalna jasność:

460 cd/m2

Powielenie krawędzi:

brak

Poprawa płynności filmów (24p):

Lekkie upłynnienie (tzw. złoty środek)

Ręczny / Automat

Gładkość: 2 – 3

Czystość: 0

Smużenie:

umiarkowane

Maksymalna jasność:

460 cd/m2

Powielenie krawędzi:

brak

Poprawa płynności filmów (24p):

Mocne / bardzo mocne upłynnienie (efekt opery mydlanej)

Ręczny

Gładkość: –

Czystość: Duża

Smużenie:

umiarkowane

Maksymalna jasność:

220 cd/m2

Powielenie krawędzi:

brak, obraz bardzo mocno migocze

Poprawa płynności filmów (24p):

Brak (lekkie szarpanie – jak w kinie)

Najważniejszą cechą upłynniacza obrazu “Motionflow” dostępnego w telewizorach Sony jest bardzo mała ilość artefaktów upłynniacza. Umożliwia to jeszcze większą możliwość dopasowania płynności ruchu pod własne preferencje. Aby uzyskać wyraźną poprawę wyrazistości ruchu, należy ustawić suwak “gładkość” przynajmniej na wartość 2. Ustawienie takie może jednak powodować lekki efekt nadpłynności obrazu (opery mydlanej), który nie każdy lubi.

W przypadku matrycy OLED warto wspomnieć o ilości rozmycia przy treściach HDR. W tym przypadku, konkurencyjne telewizory LCD nie mogą korzystać ze wszystkich swoich technik wspomagania ruchu. W takich scenariuszach zaczyna się ponownie liczyć czas reakcji matrycy, który… jest bezkonkurencyjny w telewizorach OLED, takich jak testowany Sony QD-OLED A95K! Różnica nie jest miażdżąca, ale istotna:

Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

Telewizor LCD – treść sportowa HLG HDR Telewizor OLED – treść sportowa HLG HDR

(56340)

3.5 27 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

125
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

34 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Przemek
Przemek
1 rok temu

Panowie,
zakupiłem takowy TV i jest efekt WoW. Nie ma co.
Niestety NET był dość wolny.
Zakupiłem modem na USB 3.0 do RJ45: Karta sieciowa TP-LINK UE306.

Znów Niestety, ale TV nie widzi takowe urządzenia usb.
Macie może jakiś pomysł?

Robert
Robert
1 rok temu
Reply to  Przemek

Też kupiłem modem.bo port rj45 daje max 100 mbit tylko. Zdaje sie,ze trzeba wylaczyc skanowanie wifi w ustawieniach, Cos chyba o tym mowil Vincent https://www.youtube.com/watch?v=PIef8iRZhLE&list=UULPcCYOO2uYPnG-21WDOWdwew&index=3

Konrad
Konrad
1 rok temu

Zastanawiam sie nad:
Samsung Excellence Line Neo QLED 8K QE65QN800BT,
Telewizor Sony OLED XR-65A95K DVB-T2/HEVC,
Telewizor Philips OLED+ 65OLED937/12 DVB-T2/HEVC,
Telewizor Philips OLED+ 65OLED907/12 DVB-T2/HEVC
Który by Pan wybrał, mam obecnie Philips-a 55pos9002 i jestem zadowolony, ale zaden z philipsow nie ma 8k a Samsung ma. Sony biore pod uwage bo ma QD-OLED.

Last edited 1 rok temu by Konrad
Sławek
Sławek
1 rok temu

Czy warto zastąpić system dzwieku płynącego z ekranu porządnym zestawem kina domowego? Czy wówczas dalej bedzie działać wyłapywanie pozycji osoby oglądającej i dostosowywanie kierunku dźwięku i głośności?

Kuba
Kuba
2 lat temu

Napisaliście w teście, że input lag w trybie VRR jest wyższy, ile dokładnie wynosi ? Dużo więcej niż te 17ms standardowo w trybie gry ?

Tom
Tom
2 lat temu

Mam pytanie dotyczące jak dla mnie ważnej kwestii. Niestety poprzez fakt układu pikseli w trójkącie w panelach qd Oled widoczne są kolorowe obwódki, np. Na czcionkach, regularnych kształtach typu koło, prostokąt itp. To jest według mnie poważna wada, która może w pewnych sytuacjach przeszkadzać, np. Podczas oglądania czarno-białych filmów. Jaka jest Państwa opinia na ten temat, czy jest to uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Niestety w teście na ten temat nie ma żadnej informacji. Ta wada wg mnie może być bardziej uciążliwa od faktu zmiany poziomu czerni w oświetleniu.

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Tom

Jak byś siedział 0.5 metra przed ekranem, to może być cos tam widział. Praktycznie jest to nie do zobaczenia.

Marek
Marek
2 lat temu

Pragnę zwrócić uwagę na pobór prądu w czasie STANDBY. U mnie skacze w okolicach 30 W. Jest to ogólnie znany problem w telewizorach Sony. Dlaczego firma nic z tym nie robi, gdzie jest jakaś instytucja Unii Europejskiej, że pozwala na takie kuriozum?

Łukasz
Łukasz
2 lat temu

Czy coś wiadomo czy będą dostępne większe przekątne tego Oleda?

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Łukasz

Ten to dopiero będzie “żarł” prąd w trybie standby…przerażające.

Marek
Marek
2 lat temu

Zamówiony z matrycą 55″ i 5-letnią gwarancją Sony. Najwyżej będzie na Was, jak coś będzie nie tak 🙂

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Marek

TV 55″ miałem tylko trzy dni. Stwierdziłem, ze popełniłem okrutny błąd życia. Udało się załatwić w Sony Centre odebranie 55″ i dostawę 65″.

Robert
Robert
2 lat temu

Nie rozumiem czemu Sony jest najlepszy do oglądania filmów skoro Samsung S95B ma w waszym teście szerokie pokrycie palety barw DCI P3 100% a średnia jasność HDR to aż 1040 nitów gdzie Sony jak czytam 920 nitów.

Wulf
Wulf
2 lat temu
Reply to  Robert

sony ma tworzenie realizmu(łagodna gradacja+suwak rozdzielczość) do tego lepiej odwzorowuje kolory i ciemne detale. Upłynniacz też jest trochę lepszy w sony. Samsung nie ma też dolby vision.

Deen
Deen
2 lat temu

Jak z prędkością internetu? W artykule jest o BRAVIA Core, że filmy mają przesył 80Mbps. Niestety w telewizorach prędkość jest ograniczona do 100Mbps i te 80 to ledwo wyciągają. Ile ten model osiąga prędkości internetu?

Robert
Robert
1 rok temu
Reply to  Deen

100 mbit to max. Kup sobie adapter na USB. Mowił o tym Vincent:https://www.youtube.com/watch?v=PIef8iRZhLE&list=UULPcCYOO2uYPnG-21WDOWdwew&index=3

Sylwester
Sylwester
2 lat temu

Od tygodnia jestem posiadaczem A95K 65″ Jakość obrazu OK wszystko zgodne z opisem w teście Ale soft pozostawia wiele do życzenia Po uporządkowaniu kolejności programów ( programem polecanym przez SONY) i imporcie wszystko jest OK. Ale każde uruchomienie telewizora powoduje niesamowity bałagan w “uporządkowanych” numerach i przypisanych do nich programów: kanały zdublowane (dwa razy ten sam numer i przypisany ten sam program) kanały zdublowane (dwa razy ten sam numer ale przypisane różne programy) brak numeru kanału ( brak również programu do niego przypisanego) Pisanie o wielu możliwościach kamery BRAVIA CAM jest trochę nieuczciwe U mnie kamera nie działa a co… Czytaj więcej »

Staś
Staś
2 lat temu
Reply to  Sylwester

Po prostu sony, nihil novi

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
Reply to  Staś

U mnie wszystkie kanały maja numery i przypisany program. Nie mam żadnego bałaganu z listą programów.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
Reply to  Staś

Kamera działa bez problemu. Wykrywa liczbę osób siedzących przed TV i ustawia funkcję z tym związane…

Gery
Gery
2 lat temu

Niestety brak wersji większej niż 65 cali będzie dla zdyskwalifikowany. Dla mnie choćby był obraz najlepszy na świecie do mojego salony by oglądać z przyjemnością musi być minimum 75 cali. A tak na marginesie mimo super obrazu cena też przesadzona. Jakby w tej lub minimalnie wyższej cenie był taki tv w 75 lub 77 calach to było by optymalnie

Janusz
Janusz
2 lat temu

Wszystko fajnie tylko trzeba poczekać na spadek ceny. Sony kosztuje 3x tyle co seria C od LG. Czy jest 3x lepszy, tu już nie bardzo.

Grażyna
Grażyna
1 rok temu
Reply to  Janusz

jeśli kosztuje 3x więcej to widocznie jest 3x lepszy. Januszujesz bo cię nie stać

Dariusz
Dariusz
2 lat temu

Te telewizory QD-OLED może jak stanieją do 10 tys za 65 cali to ktoś kupi. Tak to nie wróżę tej technologii przyszłości. Samsung s95b już chodzi po 12,999 więc kwestia czasu i będzie 10 koła ale Sony znając ich pewnie prędko nie spuści ceny nawet do 15 tys dlatego Samsung pewnie wygra wyścig. Z drugiej strony Samsung ładniejszy i chudziutki, ma ładną podstawkę a nie to co Sony. I jeszcze ta ich zbędna kamerka.

Gienek
Gienek
2 lat temu
Reply to  Dariusz

Stanieja…. Jak wszystkie poprzednie

Gienek
Gienek
2 lat temu
Reply to  Dariusz

Ten nowy lider spowoduje jedno….że ceny Gorszej Jakości OLEDów mocno stanieją i taki LG Serii C 65 cali będzie za góra 2,5 tys zł

Szymon
Szymon
2 lat temu
Reply to  Dariusz

No tak Samsung cieńszy xd już właśnie coraz więcej użytkowników wskazuje, ze ich telewizor QD OLED jest wygięty w 2 czy nawet 3 miejscach. Wystarczy sobie poczytać o tej ich jakości i kontroli produkcji „Samsung QN OLED BENT

Maciej
Maciej
2 lat temu

Z jednej strony krok w dobrym kierunku rozwoju OLED, ale przy wysokim APL nadal mamy niskie jasności.

Piotr
2 lat temu

Mimo wszystko i tak nie żałuję kupna Sony XRa90j 🙂 Przesiadka z 16-letniej 50 calowej plazmy Pioneer na 83 calowego oleda to i tak szok. Jak skończe remont to zamawiam kalibrację i zapominam o istnieniu jeszcze lepszej technologii jaką jest qd-oled 🙂 Ciekawe na co go zamienię za koejne 16 lat? 😉

Mati witek
Mati witek
2 lat temu

Z ta cena to Sony jak zwykle przesadził. Samsunga s95b 65 cali kupi się za 13k…

Mati witek
Mati witek
2 lat temu

Niby tak ale dopłata 4 tysięcy to chyba przesada

Pawel
Pawel
1 rok temu
Reply to  Mati witek

Duża dopłatabrak DV to duży minus w Samsungu

34
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x