Test flagowego Hisense UXKQ – Mini LED 1456 stref podświetlenia i HDR 2000 nitów w rewelacyjnej cenie!
- Kim jest Hisense? Skąd się wziął prężnie działający w Polsce producent?
- Co to jest technologia Mini LED?
- Budowa i wygląd Hisense UXKQ
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Testy szczegółowe
- Kontrast i czerń
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV VIDAA Smart OS
- Wbudowane głośniki i brzmienie
- Naziemna telewizja cyfrowa, satelitarna, kablowa
- Wyniki testu telewizora Hisense UXKQ
- Werdykt
Budowa i wygląd Hisense UXKQ
Design urządzenia to bez wątpienia silny punkt całości. Już po postawieniu na stanowisku testowym czuć, że mamy do czynienia z produktem premium. Niezwykle smukłe ramki zlewają się z taflą matrycy, czyniąc urządzenie niezwykle atrakcyjne dla oka. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o bokach Hisense UXKQ, gdyż te wyglądają niezwykle futurystycznie i zjawiskowo. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy w żadnym telewizorze. Warto wspomnieć o tym, że w tym miejscu, jak i ramce górnej, umieszczono głośniki. Ten telewizor z pewnością został stworzony dla ludzi szukających czegoś zupełnie innego.
Za sterowanie urządzeniem odpowiada stylowy, dość spory kontroler. Znajdziemy na nim wszystkie klawisze oraz skróty do najważniejszych platform streamingowych. Sam pilot dobrze leży w dłoni i daje poczucie wytrzymałego i dobrze wykonanego.
Dostępne porty i złącza
Zestaw portów i złączy jest dość standardowy. Znajdziemy tu cztery złącza HDMI (w tym dwa w standardzie 2.1), dwa porty USB (w tym jeden 3.0), wyjście optyczne, komplet tunerów telewizyjnych oraz złącze Ethernet. Niestety złącze eARC znajduje się w jednym z portów 2.1, więc podłączenie tą drogą np. soundbara oznaczać będzie, że pozostaniemy tylko z jednym portem o pełnej przepustowości. Warto również wspomnieć o zaślepkach, które są w zestawie. Dzięki nim zamaskujemy porty i złącza, co sprawi, że telewizor zyska jeszcze bardziej elegancki wygląd w otwartej przestrzeni. To tyle słowem wstępu, a teraz przejdźmy jednak do najważniejszej części. Zobaczmy, jak telewizor wypadł podczas naszych testów.
(29538)
Tv spoko ale ma poważny problem z hdmi cec. Nie widzi urządzeń albo jak w totolotku widzi tylko ATV. Serwis rozkłada ręce póki co. Aktualizacji brak bo tv wg serwisu zbyt świeży, produkcja z 01/2024
U mnie wszystko dziala, wiec watpie zeby jakis update to naprawil.
mhm – piekny sprzet ale wart tyle ile jest niezawopdny, a ponoc chinskie diody podswietlajace ekran sa strasznie awaryjne – i do tego polaczone sa szeregowo…a wiec awaria 1 oznacza ze strefa nie nie dziala…w serwisie maja nawet problem z naprawa
A czy jest gwarancja na 5 lat?
Czy na tym TV można zainstalować KODI , i czy wiadomo coś żeby w najbliższym czasie pokazały się aplikacje dla Disney oraz Apple TV?
Na tv jest Disney nawet masz dedykowany przycisk na pilocie. ATV+ również jest.
Disney i Apple TV są od dawna z popularnych apk w Polsce brakuje player tv,HBO max i Skyshowtime
Cześć, Nie, nie da się zainstalować apki KODI, MX Player, VLC, Nova Player (które znam z Android TV) i innych na Android TV / Google TV. W Vidaa dostępne są apki: Netflix Youtube Disney+ Amazon Prime AplleTV Rakuten całkiem sporo innych, acz dla większości użytkowników zapewne mało istotnych. Wbudowany odtwarzacz multimedialny raczej dobrze radzi sobie z odtwarzaniem większości plików multimedialnych (posiadam NAS Synology, włączone UPNP/DLNA), acz u mnie mimo, że pliki z napisami mają tą samą nazwę, nie udało mi się ich odtworzyć (nie miałem czasu sprawdzić, w jakim są formacie). Posiadam Chromecast’a 4K i przy chwili czasu sprawdzę, czy/jak… Czytaj więcej »
Najpierw piszecie ze tv wszystkie funkcje dla graczy obsluguje znakomicie a następnie piszecie, że przy włączonym vrr tv nie obsługuje lokalnego wygaszania co praktycznie wyklucza sens używana vrr w grach.