Test Philips OLED907 z unikalnym systemem Ambilight TV i dźwiękiem od Bowers & Wilkins
22.53K
1
Spis zawartości
- System podświetlenia Ambilight TV – trójstronny
- Wygląd, budowa, porty i pilot
- Dlaczego właśnie telewizor OLED?
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa – procesor obrazu P5 AI Perfect Picture
- Kontrast i Czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- Android TV 11 – system multimedialny
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC, satelitarna, kablowa
- Wyniki testu Philips OLED907
- Podsumowanie i ocena
Jasność, praca w warunkach dziennych
Telewizor posiada średnią jasność SDR na poziomie 445 nitów, co pozwoli nam na wygodne oglądanie treści w nasłonecznionych pomieszczeniach. Charakterystyka wyświetlacza pozwala na utrzymanie wysokiej jasności do 20% wypełnienia ekranu bielą. Jak widzimy na wykresie, po przekroczeniu 20% pokrycia bielą maksymalna jasność zaczyna spadać i zatrzymuje się na okolicach 180 nitów przy bieli wypełniającej cały ekran.
Spadek jasności następuje dosyć szybko, przez co ekran może być ciemniejszy przy oglądaniu np. sportów zimowych. Warto jednak zwrócić uwagę, że jaskrawość bieli na pełnym ekranie, która wynosi 180 nitów. To jeden z najwyższych wyników zanotowanych dotychczas na telewizorach OLED!
(22534)
4.5
6
głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek
Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
1
Zobacz więcej komentarzy na forum
1
Nie do końca zgadzam się z recenzją…nagłośnienie BW jest mocno takie sobie, fajne clarity, ale basu jak na lekarstwo. I to mogłoby przejść, ale nie przechodzi co innego o czym w ogóle nie wspominacie, jeśli chodzi o aktualne matryce OLED (po 2018 roku), a co powoduje, że na zagranicznych forach przetacza się “wk…rw”. A mianownicie chodzi o zjawisko “chrominance overshoot”, w ciemnych scenach, migotanie i jaskrawienie krawędzi między jasnymi a ciemnymi punktami. To jest nieakceptowalne przy tej klasie TV i tej cenie. Zachęcony artykułem kupiłem model 908 i właśnie myślę o zwrocie, bo ciemne sceny w tym TV to jest… Czytaj więcej »