Home Testy Telewizory OLED Philips Test Philips OLED907 z unikalnym systemem Ambilight TV i dźwiękiem od Bowers & Wilkins
Test Philips OLED907 z unikalnym systemem Ambilight TV i dźwiękiem od Bowers & Wilkins

Test Philips OLED907 z unikalnym systemem Ambilight TV i dźwiękiem od Bowers & Wilkins

18.92K
0

Matryca, zalecane ustawienia

Matryca

Matryca, z której korzysta Philips OLED907 to nowa konstrukcja o nazwie OLED EX. Nieco jaśniejsza w stosunku do poprzednich generacji oraz posiadająca węższe ramki otaczające ekran. Tak jak w przypadku konwencjonalnych matryc OLED, matryca jest w układzie WRGB z tą różnicą, że wykorzystuje dodatek deuteru. Ma to bardzo pozytywny wpływ na żywotność diod i możliwość dłuższego emitowania mocnego światła. Matryca odświeżana jest 120 razy na sekundę co jest szczególnie ważne w przypadku wydarzeń sportowych oraz grania na konsolach nowej generacji w 120Hz.

Zalecane ustawienia 

Dostępne są wszystkie tryby obrazu dobrze znane z poprzednich odsłon (niektóre z nich zostały nazwane inaczej) oraz nowy tryb IMAX Enhanced. Tryby ISF Dzień i Noc nazywają się teraz “Ekspert 1” i “Ekspert 2”, tryb Standardowy jest teraz pod nazwą “ECO” a tryb Jaskrawy został nazwany “Crystal Clear”. Najlepsze pod względem oddania barw są tryby obrazu “Filmmaker Mode” oraz tryby Eksperckie. Istnieje również tryb “Calman” służący do autokalibracji telewizora przy pomocy oprogramowania Calman oraz sprzętu pomiarowego (do tego celu mogą być wykorzystane również tryby Eksperckie).

Regulację jasności ekranu dokonamy suwakiem “Kontrast OLED”, który znajduje się w głównym menu ustawień obrazu telewizora. Niestety producent nie pokusił się o zmianę tego mylącego nazewnictwa. Większość osób chcąc zwiększyć jasność telewizora zapewne ruszy suwak o nazwie “Jasność”, który odpowiada za ustawienie czerni telewizora i tym samym sprawi, że obraz stanie się mniej kontrastowy a czerń przestanie być głęboka i zacznie się świecić na szaro. Ekran mimo zmiany nazw trybów przeszedł certyfikację przez ISF i co za tym idzie:

Certyfikat ISF gwarantuje, że telewizor posiada dwa banki pamięci (jeden do ustawień dziennych, drugi do nocnych), na których można przeprowadzić kalibrację oddzielnie dla każdego złącza. Po przeprowadzeniu profesjonalnej kalibracji, technik (lista certyfikowanych kalibratorów w Polsce) może zablokować te tryby specjalnym pinem i zmienić ich nazwę na ISF-Dzień oraz ISF-Noc (fabrycznie nazywają się one Profesjonalny-1 i -2).

(18921)

4.5 6 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x