Test Philips OLED907 z unikalnym systemem Ambilight TV i dźwiękiem od Bowers & Wilkins
- System podświetlenia Ambilight TV – trójstronny
- Wygląd, budowa, porty i pilot
- Dlaczego właśnie telewizor OLED?
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa – procesor obrazu P5 AI Perfect Picture
- Kontrast i Czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- Android TV 11 – system multimedialny
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC, satelitarna, kablowa
- Wyniki testu Philips OLED907
- Podsumowanie i ocena
Android TV 11 – system multimedialny
Philips OLED907 oparty jest na systemie Android TV, który jest najbardziej rozbudowanym systemem operacyjnym dostępnych na telewizorach. Posiada on praktycznie nieograniczone możliwości, począwszy od dostępności wszystkich aplikacji do streamingu wideo, na funkcjach smart takich jak asystent głosowy czy na wideorozmowach kończąc. Na czas testu, wersja systemu operacyjnego to Android TV 11.
Android TV ma zbliżony wygląd i większość funkcjonalności na każdym telewizorze z tym systemem, więc przesiadka z telewizora innej marki wspieranego przez to oprogramowanie nie będzie problemem. Zapewnia nam to również dostęp do wszystkich obecnych na Android aplikacji do streamingu wideo, m.in. Player, Netflix, Disney+, Canal+, HBO Max, Apple TV, Rakuten TV, Amazon Prime i wiele innych. Żeby zainstalować dodatkowe aplikacje, musimy wyszukać je w aplikacji ”Google Store”.
Android TV umożliwia nam również pobieranie gier ze sklepu Google Play oraz podłączenie kontrolera do grania, co jest bardzo ciekawym dodatkiem do wszystkich innych funkcji oferowanych przez system.
- PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: NVIDIA GeForce NOW już na telewizorach z Android TV! Sprawdziliśmy, jak działa granie w chmurze bez przystawek
Android TV pozwala m.in. też na instalację aplikacji KODI (sklep google play store > Filmy i telewizja), która zapewnia ogromne możliwości multimedialne. Pozwala tworzyć domową bibliotekę filmów i zdjęć, a wraz z dodatkowymi wtyczkami (chociażby kultowa wtyczka “mrknow.pl”) odtwarzać na przykład wideo ze stron takich jak Cda.pl, Polvode.pl, Alekino.tv, Vod.tvpl.pl, Wrzuta.pl czy Filmbox Movie. Tego typu rzeczy są niemożliwe na telewizorach z zamkniętym systemem operacyjnym! W kwestii poszerzania możliwości telewizora zapraszam do działu forum poświęconemu telewizorom Philipsa.
Philips OLED907 działa na bardzo dobrze nam znanych z innych telewizorów podzespołach, a więc na 4 rdzeniowym procesorze ARM Cortex-A73 o szczytowym taktowaniu 1800MHz oraz 3Gb pamięci operacyjnej RAM. Oznacza to, że telewizor nie ma problemów z płynnością i zacinaniem. Tak wygląda specyfikacja:
Philips OLED907 posiada wsparcie dla Google Assistant w języku polskim. Obsługuje on komendy głosowe za pomocą, których możemy sterować telewizorem bądź wyszukać interesujące nas treści.
(22635)
Nie do końca zgadzam się z recenzją…nagłośnienie BW jest mocno takie sobie, fajne clarity, ale basu jak na lekarstwo. I to mogłoby przejść, ale nie przechodzi co innego o czym w ogóle nie wspominacie, jeśli chodzi o aktualne matryce OLED (po 2018 roku), a co powoduje, że na zagranicznych forach przetacza się “wk…rw”. A mianownicie chodzi o zjawisko “chrominance overshoot”, w ciemnych scenach, migotanie i jaskrawienie krawędzi między jasnymi a ciemnymi punktami. To jest nieakceptowalne przy tej klasie TV i tej cenie. Zachęcony artykułem kupiłem model 908 i właśnie myślę o zwrocie, bo ciemne sceny w tym TV to jest… Czytaj więcej »