Home Testy Telewizory OLED Philips Test Philips OLED907 z unikalnym systemem Ambilight TV i dźwiękiem od Bowers & Wilkins
Test Philips OLED907 z unikalnym systemem Ambilight TV i dźwiękiem od Bowers & Wilkins

Test Philips OLED907 z unikalnym systemem Ambilight TV i dźwiękiem od Bowers & Wilkins

22.63K
1

Firma Philips przygotowała na czwarty kwartał tego roku bardzo mocną ofertę z zakresu telewizorów premium czyli OLED Ambilight TV. Do tej pory testowaliśmy już modele nagrodzone przez EISA czyli OLED807 oraz flagowy OLED937 a dziś przyszła pora na wersję pozycjonowaną zaraz za flagowcem ale odchudzoną nieco cenowo poprzez zastosowanie prostszego pod względem konstrukcji nagłośnienia od renomowanej brytyjskiej marki Bowers & Wilkins. Jednak trzeba tu zaznaczyć, że to nadal telewizor, który brzmi o niebo lepiej od większości modeli z tej półki cenowej. Oprócz tej różnicy jest to bardzo zbliżony telewizor do modelu flagowego i pod względem jakości obrazu, niczym mu nieustępuje. Nowością w tegorocznym Philips OLED907 jest zastosowanie nowej matrycy OLED EX, która oferować ma wysoką jasność obrazu oraz o wiele węższe ramki otaczające ekran. Holenderscy inżynierowie pokusili się również o usprawnienie inteligentnego procesora P5 szóstej generacji, który zajmuje się obróbką obrazu, audio oraz dopasowywaniem obrazu do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Telewizor obsługuje wszystkie formaty HDR Premium, czyli HDR10+, Dolby Vision i HLG i radzi sobie z nimi świetnie. Mamy też tutaj wszystkie najnowsze technologie związane z zastosowaniem portów HDMI 2.1, a więc 4K120Hz, ALLM, VRR, AMD Free Sync i Nvidia G-Sync. Wisienką na torcie jest zastosowanie unikalnego barwnego podświetlenia Ambilight, które jest obecne tylko i wyłącznie w telewizorach marki Philips a zastosowań ma bardzo wiele. Opiszemy je dokładnie w dedykowanym rozdziale. To właśnie dla systemu Ambilight wielu czytelników decyduje się na zakup produktów marki Philips. Zapraszamy do szczegółowego testu!

IFA 2022: Philips prezentuje nowe telewizory, w tym flagowy OLED937 i 907! Widzieliśmy je na żywo

Czytelniku. Jako jedyni w Polsce należymy do Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA panelu Home Theatre Display & Video.

Logo eisa

Osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

  • Spektroradiometr Jeti SpectraVal 1511 HiRes
  • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
  • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
  • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
  • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
  • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Dostępność modelu
Philips OLED907 55 cali
8 599 zł
Philips OLED907 65 cali
12 249 zł

Najważniejsze cechy Philips OLED907 podawane przez producenta:

  • Trójstronna technologia Ambilight – unikalna dla firmy Philips
  • Topowe nagłośnienie Bowers & Wilkins – nowy standard jakości dźwięku wśród telewizorów z różnej półki cenowej
  • Wysoka jakość dźwięku dzięki systemowi audio 3.1 o mocy 80 W (RMS) od Bowers & Wilkins
  • Dźwięk przestrzenny Dolby Atmos
  • Łatwe parowanie dodatkowych głośników bezprzewodowych dzięki funkcji DTS-Play-Fi (np. tylnych do kina domowego)
  • Europejski design i materiały najwyższej jakości
  • Nowej generacji matryca OLED.EX – wysoka jasność oraz węższe ramki otaczające ekran
  • Odświeżanie 120Hz wraz z wydajnym upłynniaczem obrazu – niezbędny element do płynnego oglądania sportu np. piłki nożnej
  • Procesor P5 szóstej generacji – odpowiada za przetwarzanie obrazu i audio za pomocą sztucznej inteligencji
  • Funkcja inteligentnego otoczenia – automatyczne dostosowywanie jasności, temperatury obrazu i szczegółów w czerni do warunków otoczenia
  • Jeszcze więcej inteligentnych trybów obrazu
  • Obsługa formatów HDR Premium: HDR10+, Dolby Vision oraz HLG (Hybrid Log Gamma)
  • Wsparcie i obsługa formatu IMAX Enhanced
  • Nowa odsłona technologii zapobiegającej wypalaniu matrycy
  • Panel Gracza – szybki dostęp do najważniejszych ustawień podczas rozgrywki
  • 2 pełnoprawne porty HDMI 2.1 – obsługa sygnału aż do 4K120Hz
  • Obsługa najnowszych rozwiązań dla graczy: VRR, FreeSync Premium, NVIDIA G-Sync, ALLM oraz granie w Dolby Vision
  • System operacyjny Android TV – bardzo szybki z dostępem do wszystkich obecnie używanych aplikacji oraz funkcji smartTV
  • Pilot z wbudowanym żyroskopem i mikrofonem oraz obsługą Google Assistant i Amazon Alexa
  • Wsparcie dla najnowszego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC/H.265 (odbiór TVP 4K na World Cup Katar 2022!)

magicLinks_2_1

System podświetlenia Ambilight TV – trójstronny

System Ambilight jest znakiem rozpoznawalnym marki Philips już od wielu lat. Pierwszy telewizor z takim podświetleniem został wprowadzony na rynek w 2004 roku, a sam system był tylko dwustronny. Zrobiło to piorunujące wrażenie na użytkownikach, a producent postanowił rozwijać tę technologię. Aktualnie wraz z rozwojem diod LED, technologia ta pozwala nam na oglądanie spektakularnych efektów świetlnych na tle ściany, przed którą stoi lub na której jest zawieszony telewizor. Ambilight sprawdzi się doskonale w takich warunkach jak m.in:

  • Granie na konsolach nowej generacji
  • Wieczorne oglądanie filmów w komfortowych dla naszych oczu warunkach – możliwość włączenia ciepłego, stałego i jednorodnego odcienia diody LED (możliwa jej kalibracja pod względem odcienia barwy)
  • Możliwość włączenia najnowszej funkcji Aurora Ambilight gdy telewizor jest w stanie czuwania np. wyświetlenie godziny czy aktualnej pogody wraz z dedykowaną grafiką – także animowaną
  • Wyświetlenie flagi ulubionej reprezentacji na tle ściany w trakcie meczu
  • Prezentacja barwnych kolorów wyświetlających się w rytm muzyki np. z serwisu Spotify

Test Philips OLED907 ambilight

Testowany dzisiaj Philips OLED907 wyposażony został w trójstronny system Ambilight. Oznacza to, że diody rozmieszczone są przy lewej, prawej i lekko pod górną krawędzią ekranu. W obecnych modelach telewizorów diody są odsłonięte, dzięki czemu intensywność i ich kolor jest dużo wyższa niż w rozwiązaniu stosowanym kiedyś (diody były ukryte za plastikową osłoną). Tak diody prezentują się w rzeczywistości:

test Philips PUS7504 ambilight dźwiękTest Philips OLED907 tył ambilight

Dodatkowo w tym roku zamiast dzielić na grupy tylne diody LED odpowiadające za generowanie poświaty, system umożliwia indywidualne sterowanie każdą z nich. Dzięki temu zyskujemy 3 x więcej szczegółów kolorystycznych oraz więcej definicji kolorów.

Test Philips OLED937 nowy ambilight 2022

Philips jest jedynym producentem oferującym telewizory OLED z taką funkcjonalnością.

W telewizorze Philips OLED907 do menu systemu Ambilight możemy wejść za pomocą przycisku na pilocie lub poprzez wejście w ustawienia telewizora. Po uruchomieniu menu, zobaczymy mnogość opcji i ustawień.

Najczęściej używanymi trybami są: tryb śledzenia wideo, który poszerza nam obraz wyświetlany na ekranie oraz tryb śledzenia audio, który reaguje na muzykę bądź dźwięki w filmach. Możemy również ustawić statyczny kolor bądź kolor flagi państwa. Możliwe jest również ustawienie po jakim czasie system Ambilight się wyłączy. Tutaj kilka przykładowych scen z włączonym podświetleniem:

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość sparowania telewizora z innymi urządzeniami pracującymi w systemie Philips hue. Efekt, który uzyskać naprawdę robi wrażenie. Tutaj przykładowe zastosowanie:

Topowa jakość dźwięku od Bowers & Wilkins

Kolaboracja obu marek, które są liderami w swoich dziedzinach, już kilka lat temu zaowocowała stworzeniem linii OLED+ będącej nową definicją telewizora klasy premium. Podobnie jak w poprzednich latach, inżynierowie Philips TV oraz brytyjskiej marki Bowers & Wilkins postanowili podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, czego potwierdzeniem są m.in. kolejne nagrody EISA. Mamy tutaj bowiem do czynienia z telewizorem kompletnym. Co to oznacza? Oprócz bardzo wysokiej jakości obrazu, przyszły użytkownik dostaje również niezwykle dobry dźwięk. Dźwięk, który nie tylko sprawdzi się w systemie kina domowego Dolby Atmos ale również w trakcie okazjonalnego słuchania ulubionych kawałków muzycznych.

Test Philips OLED907 dźwięk bowers wilkinsPhilips OLED907 może pochwalić się naprawdę wysoką jakością dźwięku w swojej klasie. Wszystko dzięki systemowi audio 3.1 o mocy 80 W od Bowers & Wilkins. Wyjątkowo szeroką scenę brzmienia z bardzo wyraźnymi dialogami zapewnia sześć głośników w dedykowanym układzie: lewy, środek, prawy (LCR), które zostały skierowane wprost na osoby siedzące przed telewizorem. Dość głęboki i dokładny bas to zasługa dużego, zamontowanego z tyłu subwoofera wspieranego przez cztery pasywne radiatory.

Test Philips OLED907 dźwięk bowers wilkins 2

W następnym rozdziale opiszemy wygląd telewizora, pilot oraz dostępne porty.

(22630)

4.5 6 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej
Maciej
9 miesięcy temu

Nie do końca zgadzam się z recenzją…nagłośnienie BW jest mocno takie sobie, fajne clarity, ale basu jak na lekarstwo. I to mogłoby przejść, ale nie przechodzi co innego o czym w ogóle nie wspominacie, jeśli chodzi o aktualne matryce OLED (po 2018 roku), a co powoduje, że na zagranicznych forach przetacza się “wk…rw”. A mianownicie chodzi o zjawisko “chrominance overshoot”, w ciemnych scenach, migotanie i jaskrawienie krawędzi między jasnymi a ciemnymi punktami. To jest nieakceptowalne przy tej klasie TV i tej cenie. Zachęcony artykułem kupiłem model 908 i właśnie myślę o zwrocie, bo ciemne sceny w tym TV to jest… Czytaj więcej »

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x