Home News Nowe telewizory OLED Hisense odporne na wypalanie matrycy
Nowe telewizory OLED Hisense odporne na wypalanie matrycy

Nowe telewizory OLED Hisense odporne na wypalanie matrycy

13.59K
2

W kontekście telewizorów OLED problemem, jaki jest podejmowany w ich kontekście jest wypalanie się matryc. Zdania na ten temat są podzielone, chociaż według wielu czołowych portali technologicznych, zjawisko jest bardzo mocno przesadzone. Niemniej firma Hisense pragnie uczynić swoje nowe telewizory OLED całkowicie wolnymi od tego problemu.

Hisense od 2019 roku zaczęło sprzedawać telewizory OLED, wprowadzając je najpierw do Australii, a później do Wielkiej Brytanii i na inne europejskie rynki. Model OB8 był pierwszym odbiornikiem tego typu od chińskiej firmy. Można uznać, że dzięki niemu przetestowali grunt pod dalsze działania w segmencie OLED.

hisense oled

Hisense chce dostarczyć telewizorów OLED wolnych od wszelkich wad


Telewizory OLED nowej generacji mają szereg mechanizmów, począwszy od subtelnego przesuwania pikseli po wygaszacze ekranu. Vincent Teoh z HDTVTest sprawdził również niedawno LG OLED E9 w długotrwałym teście eksploatującym do maksimum odbiornik, a jego eksperyment nie wykazał żadnych negatywnych efektów na matrycy. Mimo wszystko, jednostkowo mogą zdarzać się takie przypadki. Firma Hisense wysłuchała obaw konsumentów i postanowiła opracować szereg technologii minimalizujących ryzyko wypalania matrycy, ograniczenia wyświetlania pełnej przestrzeni barw i obniżenia szczytowej luminancji.

Według chińskich portali Gizmochina oraz Yesky firma Hisense przygotowała sześć rozwiązań, jakie mają zapobiec powyższym potencjalnym problemom, wśród nich mamy między innymi: monitoring i dopasowywanie statycznych logo i elementów na krawędziach ekranu z przesuwaniem pikseli oraz dynamiczną zmianą jasności. Ma to zminimalizować maksymalne podświetlanie tych samych pikseli. Ponadto możemy także liczyć na miejscowe wygaszanie statycznych elementów oraz tzw. overscan pixel shift, czyli usprawniona wersja technologii przemieszczania pikseli. Ponadto Hisense ma oferować także OFFRS, czyli krótkich cykli kompensacyjnych oraz ich bardziej długotrwałą wersję, JB.

wypalanie oled

Hisense: inne technologie korekcyjne

Oprócz rozwiązań związanych z ekranami OLED, Hisense opracowało także technologię korekcji kolorów w 3D, która operuje w 729 punktach i przy 900 nitach maksymalnej luminancji. Ponadto chińska korporacja opracowała również algorytm AI służący do korygowania obrazu w czasie rzeczywistym, który uwypukla bardziej kontrasty przez zmiany w wyświetlaniu szarych tonów.

Hisense: kiedy zobaczymy te innowacje?

Bardzo możliwe, że wszystkie z powyższych technologii ujrzymy na CES 2020.

Źródło: AVForums

Więcej na temat telewizorów i sprzętu AV Hisense:

(13586)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
Piotr
4 lat temu

Ponoc Qledy Samsunga mają wytrzymałe matrycę. Narazie mam rok Q6FNA. Jaka jest Wasza opinia? Czy to tylko zapewnienia producenta, a gwarancja ta sama na 2 lata?

Krzycho
Krzycho
3 lat temu
Reply to  Piotr

QLED to zwykły LCD. Nie ma nic wspólnego z technologią OLED. Samsung dopiero pracuje nad technologią QD-OLED, a ich TV nie pojawią się pewnie wcześniej niż za 2-3 lata.

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x