Home News Hisense, TCL wkrótce wprowadzą telewizory 8K w Europie
Hisense, TCL wkrótce wprowadzą telewizory 8K w Europie

Hisense, TCL wkrótce wprowadzą telewizory 8K w Europie

881
2

Chiny traktują rynek 8K niezwykle poważnie. Szereg tamtejszych firm już zadeklarował rychłe wprowadzenie do sprzedaży odbiorników tego typu. Możemy ich oczekiwać w Europie już w 2020.

Na razie segment 8K jest nieduży. Poziom sprzedaży tego typu telewizorów nie dobił nawet do 1% udziału w całym rynku. Prognozuje się, że nawet w ciągu trzech najbliższych lat nie przekroczy on progu 3%.

Mimo wszystko, chińskie koncerny pragną udowodnić, że technologia do stworzenia odbiorników 8K istnieje już teraz. Liczą także na szybkie przyjęcie formatu. Według przewidywań Japan Electronics and Information Technology Industries Association w 2023 do konsumentów trafi 8,26 mln egzemplarzy 8K TV (w 2018 było to zaledwie 28 tys.).

telewizory 8K

Firmy takie, jak TCL, Hisense, a także Haier zapowiedziały, że wprowadzą swoje telewizory 8K do Europy już w przyszłym roku. Z kolei Sharp przygotował monitor 8K z HDMI 2.1, który wkrótce wejdzie do sprzedaży i kierowany jest dla osób z branży produkcji wideo.

Wydaje się, że Chiny, które przodują także w technologii 5G, chcą uzyskać przewagę na wyłaniającym się dopiero rynku 8K. Czy ta sztuka im się uda? Czas pokaże – ciekawe ile z tych modeli uzyska certyfikaty CTA lub 8K Association?


ZOBACZ TAKŻE: 8K Ultra HD – znamy dalsze szczegóły specyfikacji i logo


Źródło: Nikkei

(881)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

2
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o