Home News CES 2022 Już są: oto telewizory LG OLED na 2022 rok! Prawdziwa sensacja – w ofercie modele 42″ i 97″!
Już są: oto telewizory LG OLED na 2022 rok! Prawdziwa sensacja – w ofercie modele 42″ i 97″!

Już są: oto telewizory LG OLED na 2022 rok! Prawdziwa sensacja – w ofercie modele 42″ i 97″!

21.97K
1

LG odsłania karty podczas targów CES 2022, na których jesteśmy obecni osobiście! Południowokoreański producent zaprezentował właśnie pierwsze szczegóły dotyczące telewizorów OLED na 2022 rok. W ofercie znajdą się po raz pierwszy dwie niewidziane wcześniej w sklepach przekątne: 97 cali i 42 cale! LG obiecuje wyższą jasność, lepsze kolory i jeszcze węższe ramki! Co dostaniemy już za kilka miesięcy?

LG ogłasza telewizory OLED na 2022 rok! Seria G2 z modelem 97 cali, a C2 z przekątną 42 cale!

Firma LG zaprezentowała dziś imponującą linię najbardziej zaawansowanych telewizorów marki – z wyjątkowymi modelami OLED 2022 na czele. Dzięki nowoczesnym technologiom przetwarzania obrazu i udoskonalonemu systemowi webOS, który obejmuje teraz jeszcze więcej inteligentnych funkcji i usług, użytkownicy najnowszych modeli LG mogą doświadczyć niespotykanej dotychczas w tej rodzinie urządzeń jakości oglądania oraz wygody obsługi.

fot. LG

Nowe telewizory LG OLED 2022

LG OLED – ośmiokrotny laureat nagrody CES Innovation Award oraz już od dziewięciu lat lider światowego rynku klasy premium, zmienił oblicze tego segmentu. Stał się telewizorem najchętniej wybieranym przez miliony konsumentów na całym świecie1. Modele OLED wykorzystują technologię samoświecących pikseli, które włączają się i wyłączają indywidualnie, zapewniając idealną czerń, niewiarygodnie naturalne kolory i nieskończony kontrast. Nie mają podświetlenia tylnego, a w porównaniu z urządzeniami bazującymi na innych technologiach są cieńsze i lżejsze. Umożliwia to opracowywanie unikatowych konstrukcji – ze zginanym czy zwijanym ekranem.

Nowe modele LG serii G2, wyposażone w zaawansowany ekran OLED, to klasa sama w sobie. OLED evo – kolejny etap w ewolucji technologii OLED – zastosowany w serii G2 i wybranych urządzeniach serii C2, pozwala uzyskać wyższą jasność, wyrazistość i maksymalnie realistyczny odbiór. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się każdym detalem oglądanych obrazów. Opracowana w LG technologia Brightness Booster, którą wspomaga nowy inteligentny procesor α9 piątej generacji2, pozwoliła osiągnąć w odbiornikach z serii G2 jeszcze większą jasność – za sprawą udoskonalonego odprowadzania ciepła i bardziej zaawansowanego algorytmu3 .

W 2022 roku seria G2 wzbogaci się o nowy model o przekątnej 83 cali oraz – pierwszy na świecie – o przekątnej aż 97 cali. Dołączą one do 55-, 65- i 77-calowych telewizorów aktualnie dostępnych w ofercie. Urządzenia LG z serii G2 wyróżniają się wyrafinowaną stylistyką, a koncepcja Gallery Design umożliwia ich efektowny montaż płasko na ścianie.

LG OLED G2 Gallery Edition 97 cali; fot. LG

Z kolei w serii C2 na ten rok uwzględniono najbardziej zróżnicowany wybór rozmiarów ekranu. Jest sześć opcji, w tym pierwszy na świecie 42-calowy model idealnie przystosowany do gier na konsole i komputery PC, a także ekrany o przekątnych: 48, 55, 65, 77 i 83 cali. Telewizory OLED z tej serii mają smuklejsze ramki, dzięki którym immersyjność podczas oglądania osiąga zupełnie nowy poziom, a sprzęt zyskuje jeszcze bardziej elegancki wygląd.

LG OLED C2 42 cale; fot. LG

Telewizory LG OLED 2022 – szybsze i bardziej inteligentne

Procesor α9 piątej generacji to serce większości nowych modeli LG. Za sprawą technologii głębokiego uczenia ma jeszcze lepszą wydajność skalowania i potęguje wrażenie głębi obrazu poprzez precyzyjne rozróżnianie pierwszego planu oraz tła. Ponadto procesor ten rozszerza wachlarz możliwości opracowanej w LG funkcji AI Sound Pro – zapewnia widzom bardziej realistyczne wrażenia audio i umożliwia odtwarzanie wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1.2 przez wbudowane w telewizor głośniki.

Telewizory LG OLED 2022 – jeszcze doskonalsze wrażenia użytkownika

Dzięki najnowszej wersji innowacyjnej platformy LG Smart TV, wrażenia użytkowników nowych telewizorów LG nie mają sobie równych. Premierowy produkt zapewnia maksymalną wygodę i ułatwia wyszukiwanie treści. System webOS 22 wprowadza profile osobiste, aby widzowie cieszyli się podczas oglądania bardziej spersonalizowanym odbiorem. W ramach swego profilu każdy może konfigurować szybki dostęp do wybranych serwisów streamingowych, a także otrzymywać własne rekomendacje dotyczące treści na podstawie historii oglądania oraz powiadomienia w czasie rzeczywistym, by być na bieżąco np. z ulubionymi drużynami sportowymi. Do profilu loguje się bezpośrednio w przeglądarce telewizora bądź przez smartfon z funkcją NFC Magic Tap. Służy ona też do klonowania ekranu urządzenia mobilnego na telewizorze LG4.

Widzowie mogą odwzorowywać również treści z jednego urządzenia w domu na drugi za pomocą funkcji Room To Room Share, co pozwala oglądać telewizję kablową lub satelitarną na innym odbiorniku przez wi-fi bez dodatkowego dekodera5. Kolejna nowość na rok 2022 to Always Ready – może zmienić telewizor LG w wyświetlacz multimedialny. Funkcję tę łatwo skonfigurować w menu ustawień. Uruchamia się po naciśnięciu przycisku zasilania na pilocie LG. Dzięki niej ekran przekształca się w cyfrowe „płótno”, aby wyświetlać dzieła sztuki lub zegar, albo odtwarzać muzykę6.

LG OLED C2 77 cali; fot. LG

Dzięki aktualizacji ThinQ AI telewizor LG z serii 2022 może w prosty sposób stać się „centralą” inteligentnego domu. Oprócz wygodnego sterowania głosowego i zgodności z innymi urządzeniami obsługiwanymi przez ThinQ, teraz sztuczną inteligencję rozszerzono o Matter – nowy branżowy standard łączności smart home. Pozwala on uzyskać jeszcze bezpieczniejszy i płynniej zintegrowany dom, w którym telewizor LG służy jako centrum sterowania dla podłączonych sprzętów7.

Telewizory LG OLED 2022 – znakomita jakość obrazu

Oferowane przez LG telewizory OLED cieszą się uznaniem zarówno konsumentów, jak też ekspertów w dziedzinie technologii oraz największych nazwisk w branży filmowej – a przy tym wciąż podnoszą poprzeczkę pod względem jakości obrazu. Ekrany w modelach z serii 2022 posiadają certyfikat przyznany przez globalną sieć laboratoriów badawczych Intertek – potwierdza on 100-procentową wierność oddawania barw i 100-procentowe ich nasycenie. LG OLED wyróżniają się wyjątkowo wiernym dopasowywaniem kolorów do oryginalnej treści źródłowej i precyzyjnym ich odwzorowaniem, niezależnie od stopnia jasności wyświetlanych obrazów8. Wszystkie telewizory z serii 2022 uzyskały certyfikaty TÜV Rheinland i Underwriters Laboratories (UL) poświadczające brak migotania, a certyfikat UL – wyeliminowanie odblasków.

Ekrany LG OLED zyskały uznanie TÜV Rheinland również ze względu na ograniczoną wiązkę niebieskiego światła. Jako pierwsze na świecie spełniły wymogi amerykańskiej agencji ds. standardów zdrowotnych Eyesafe w zakresie jego niskiej emisji. Na telewizorach LG zdecydowanie łatwiej jest docenić profesjonalizm twórców prezentowanych treści. Jednocześnie użytkownicy mogą oglądać filmy w jakości odpowiadającej zamysłom ich autorów. W ubiegłym roku w urządzeniach LG po raz pierwszy wprowadzono automatyczne przełączanie na tryb Filmmaker Mode podczas wyświetlania materiałów w Amazon Prime Video.

LG OLED C2 83 cale; fot. LG

Telewizory LG OLED 2022 – bezkonkurencyjne w gamingu

Na przestrzeni lat telewizory OLED LG mogą się pochwalić wieloma pionierskimi dokonaniami w dziedzinie gamingu. LG sięgnęło między innymi po tytuł pierwszego telewizora OLED obsługującego funkcję NVIDIA G-SYNC Compatible oraz po tytuł pierwszego telewizora OLED 8K umożliwiającego grę w jakości 8K z kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX serii 30. LG OLED to idealny wybór dla fanów gier na konsolach i komputerach PC dzięki 1-milisekundowemu czasowi reakcji, niskiemu opóźnieniu sygnału wejściowego i nawet czterem portom współpracującym z wieloma funkcjami HDMI 2.1. Operowanie platformami gamingowymi w chmurze NVIDIA GeForce NOW i Google Stadia maksymalnie zwiększa wrażenia i wygodę graczy – wystarczy po prostu podłączyć odpowiedni kontroler.

W 2022 roku użytkownicy telewizorów LG będą mogli łatwo wybierać funkcje dostosowane do gier, przełączać się między nimi i wyświetlać zdefiniowane ustawienia gamingowe bezpośrednio z menu Game Optimizer. Daje ono szybki dostęp do nowego trybu Dark Room Mode, w którym jasność ekranu jest dostosowywana w taki sposób, aby uzyskać jeszcze lepsze wrażenia przy wyłączonym świetle. Można także łatwo przejść do G-SYNC Compatible i FreeSync Premium oraz zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR). W nowym trybie sportowym uwzględniono specjalne ustawienia do pierwszoosobowych strzelanek, RPG-ów i strategicznych gier czasu rzeczywistego (RTS), aby osiągnąć jeszcze większy stopień realizmu.

Nowe telewizory LG QNED Mini LED

Jak przystało na lidera w branży telewizorów LCD, w ofercie na 2022 rok firma LG proponuje również rozszerzoną ofertę telewizorów QNED. Dzięki oryginalnej, opracowanej w LG technologii Quantum Dot NanoCell modele z nowej serii gwarantują fenomenalne oddawanie barw (100 procent nasycenia). LG QNED Mini LED, który wyświetla pełne, rzeczywiste kolory także w najjaśniejszych i najciemniejszych obszarach, oferuje użytkownikom niezrównany kontrast za sprawą stworzonej w LG technologii precyzyjnego przyciemniania. Począwszy od serii QNED90, wszystkie modele mają certyfikat potwierdzający 100-procentową spójność barw. Użytkownik za każdym razem widzi ten sam, wysokiej jakości obraz, niezależnie od kąta patrzenia9.

LG QNED99 86 cali; fot. LG

Nowe telewizory LG OLED i QNED Mini LED na 2022 rok – inne ważne funkcje

  • Interaktywne doświadczenie

Na ten rok LG proponuje całkiem nową definicję roli telewizora, wprowadzając innowacyjne usługi, które sprzyjają bardziej osobistemu i interaktywnemu doświadczeniu odbiorcy w domowym otoczeniu.

  • LIVENow

Nagradzana aplikacja LIVENow zapewnia dostęp do koncertów, widowisk, wydarzeń sportowych i innych imprez na żywo. Użytkownicy mogą je oglądać albo brać w nich aktywny udział. Mają dostęp do przestrzeni nowych wirtualnych doznań, wraz z przyjaciółmi i rodziną oraz fanami z całego świata.

  • 1M HomeDance

Z myślą o tych, którzy chcą tańczyć jak ich idole muzyki K-Pop, LG TV prezentuje aplikację 1M HomeDance. Powstała ona we współpracy z 1MILLION Dance Studio – jednym z najpopularniejszych zespołów zajmujących się K-popową choreografią. Dzięki szerokiemu wyborowi lekcji użytkownicy mogą szlifować swe umiejętności oraz sprawdzić formę w trybie Camera Mode, tańcząc razem z profesjonalnymi choreografami 1MILLION. Mogą też zrobić sobie przerwę, wygodnie usiąść i obejrzeć ulubione taneczne klipy.

  • LG Fitness

Pierwsza platforma prozdrowotna w ofercie firmy to LG Fitness – zachęca do zdrowszego trybu życia w domu. Użytkownicy mogą wybrać idealny plan treningowy w oparciu o rekomendacje systemu albo opracować własny program, wybierając takie opcje, jak: szybki trening HIIT, rozciąganie całego ciała czy medytacja z przewodnikiem. Na pulpicie nawigacyjnym aplikacji widać kolejne etapy aktywności i dokonywanych postępów.

  • Independa

Wraz z wprowadzeniem usługi Independa, telewizory LG potrafią pomagać użytkownikom w zdalnej opiece nad bliskimi i ułatwiają seniorom zachowywać większą samodzielność w codziennym życiu. To pierwsza usługa telemedyczna obsługiwana przez urządzenia LG. Intuicyjny interfejs umożliwia prowadzenie rozmów wideo z opiekunem i prostszy dostęp do menu odpowiednich usług specjalistycznych. Wyskakujące powiadomienia informują, gdy ktoś dzwoni, a osobiste alerty można konfigurować, wprowadzając dodatkowe przypomnienia. Wszystko zostało zintegrowane z systemem webOS, jest zatem na wyciągnięcie ręki. Profesjonalne usługi w serwisie Independa to m.in.: Dentulu (konsultacje stomatologiczne online), Capital Rx (platforma aptek dyskontowych), Coverdell (ubezpieczenia stomatologiczne), WebMD (filmy edukacyjne o tematyce medycznej) oraz Sprio100 (programy fitness dla seniorów)10.

Zobacz na własne oczy nowe telewizory LG 2022, odwiedzając wirtualne stoisko firmy na jej stronie pod adresem we wtorek 4 stycznia, od godziny 17:00 czasu polskiego. My tymczasem jesteśmy na miejscu w Las Vegas i zbieramy dla Was najważniejsze informacje!

1 Produkty dostarczone klientom w okresie obejmującym 9 lat: 2013-2021 r. (źródło: Omdia)

2 Procesor α9 AI piątej generacji jest dostępny w modelach: OLED Z2, OLED G2, OLED C2, QNED Mini LED QNED99, QNED Mini LED QNED95.

3 Technologia Brightness BoosterTM jest dostępna wyłącznie w telewizorach LG OLED serii G2.

4 Udostępnianie treści (np. zdjęć, muzyki, filmów) jest obsługiwane przez kompatybilne urządzenia z systemami Android i iOS. Funkcja klonowania ekranu jest dostępna w kompatybilnych urządzeniach z systemem Android. Obsługa na urządzeniach z iOS zostanie wprowadzona w 2022 r.

5 Funkcja Room To Room Share będzie dostępna po aktualizacji oprogramowania sprzętowego w pierwszej połowie 2022 r. Obsługuje wyłącznie treści z dekoderów i telewizji naziemnej.

6 Funkcja Always Ready jest dostępna w modelach OLED Z1, OLED G2, QNED Mini LED QNED99, QNED Mini LED QNED95, QNED Mini LED QNED90. Funkcję można wyłączyć w menu ustawień telewizora.

7 Obsługa standardu Matter będzie dostępna w drugiej połowie 2022 r.

8 Ekran LG OLED ma certyfikat Intertek potwierdzający stuprocentową wierność oddawania barw (pomiar wg CIE DE 2000 ze 125 wzorcami kolorów). Certyfikat Intertek potwierdza, że obraz w telewizorach OLED firmy LG oddaje 100% palety DCI-P3 w przestrzeni barw 3D obejmującej cały zakres luminancji telewizora zgodnie z normą IDMS 1.03C (kl. 5.31).

9 Certyfikat Intertek potwierdza, że telewizory QNED firmy LG odznaczają się wysoką spójnością kolorów – 100% w pomiarze wg CIE DE 2000 z 18 wzorcami kolorów przy kącie patrzenia ±30°.

10 Aplikacja Independa jest dostępna w modelach telewizorów z 2021-2022 r. w Kanadzie i USA.

Źródło: informacje prasowe


Przeczytaj więcej na temat telewizorów LG:

(21965)

3.3 7 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Miro
Miro
2 lat temu

Mam OLED ponad cztery lata. Działa super z ekranem nic się nie dzieje a jest włączony dziesięć godzin na dobę.Od czasu do czasu gram na PS4 .Następny tv to też będzie OLED.Przez te cztery lata widziałem wszystkie matryce i żaden z nich jest tak przyjazny dla moich oczu jak OLED

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x