Home News Telewizory LG najpopularniejsze w Europie w segmencie premium
Telewizory LG najpopularniejsze w Europie w segmencie premium

Telewizory LG najpopularniejsze w Europie w segmencie premium

1.44K
1

Firma analityczna IHS Markit udostępniła najnowsze dane udziału producentów telewizorów na rynku. W segmencie premium w Europie prym wiodła firma LG.

Amerykanie preferują 65-calowe telewizory. Wiemy, dlaczego

15 sierpnia IHS Markit opublikował statystyki związane z udziałem producentów TV na rynku europejskim. Zabrakło w nich zaznaczenia okresu, ale prawdopodobnie dotyczą pierwszej połowy 2019 roku. Wynika z nich, że LG jest liderem segmentu premium. Aż 33,3% odbiorników z tej półki pochodziło od koreańskiego producenta. Ponadto jeśli chodzi o wartość sprzedaży rynkowej telewizorów LG, wynosiła ona 38,7% (także pierwsze miejsce w zestawieniu).

LG

IHS definiuje segment telewizorów premium jako produkty w przedziale cenowym od 2500 dolarów wzwyż. Jeśli skupimy się wyłącznie na telewizorach OLED w tej cenie, to 56% ze sprzedanych odbiorników tego typu w Europie pochodzi od LG.

Pozycja LG na Starym Kontynencie umocniła się kosztem Samsunga. Telewizory premium tej firmy w tym momencie reprezentują 25,2% tego segmentu, ale jeszcze rok temu było to 42%. Z kolei Sony również odnotowało wzrost zainteresowania swoimi produktami premium, ze skokiem z 21,5 do 25,5%. Koncerny LG, Samsung oraz Sony łącznie posiadają 84% udział w rynku telewizorów w Europie.

Wiodąca firma analityczna podkreśla, że ważnym czynnikiem stojącym za wyborem produktów LG była integracja asystentów głosowych. Zaskakująco jednak nie ma żadnej wzmianki na temat jakości obrazu, dźwięku czy też wprowadzenia HDMI 2.1.


ZOBACZ TAKŻE: Europejczycy wolą OLED, Amerykanie duże LCD


Warto odnotować, że zgoła odmienna sytuacja ma miejsce w USA. Rok temu w segmencie telewizorów premium produkty Samsung stanowiły 44% sprzedanych tam odbiorników. Jeśli chodzi wyłącznie o LCD TV z wysokiej półki, to telewizory Samsunga posiadały 82,6% udział w rynku.

Źródło: AVForums

(1443)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o